Avauspäivän tulokset

18.1.2020

Avoimet pm-hallit

Joensuun Kataja

18.01.2020

 

M 60m

Loppukilpailu

1)   Erno Mehtonen                    SavR                      6,90              

2)   Santeri Örn                      PolU                      6,95              

3)   Kalle Salminen                   JoeK                      6,96              

4)   Viljami Hietaharju               JyväskKU                  7,18              

5)   Joonas Liukkonen                 JuvU                      7,23              

6)   Rasmus Lehikoinen                JoeK                      7,28              

 

Alkuerät erä 1

1)   Kalle Salminen                   JoeK                      6,99q             

2)   Richard Liemula                  KuopRei                   7,39              

3)   Otto Pulkkinen                   ImU                       7,39              

     Elias Sopo                       KuRe                      DNS               

     Niko Mutikainen                  SavR                      DNS               

 

Alkuerät erä 2

1)   Erno Mehtonen                    SavR                      7,03q             

2)   Joonas Liukkonen                 JuvU                      7,29q             

3)   Rasmus Lehikoinen                JoeK                      7,30q             

4)   Santeri Tanner                   LUU                       7,48              

 

Alkuerät erä 3

1)   Santeri Örn                      PolU                      6,99q             

2)   Viljami Hietaharju               JyväskKU                  7,23q             

3)   Pekka Sinkkonen                  HIFK                      7,40              

4)   Lauri Hietaharju                 JoeK                      7,43              

5)   Joose Paajanen                   JoeK                      7,95              

 

 

N 60m

Loppukilpailu

1)   Sara Francis                     KiuU                      7,63              

2)   Senni Salminen                   ImU                       7,68              

3)   Mette Baas                       VeitsilKV                 7,74              

4)   Jaana Sieviläinen                JoeK                      7,93              

5)   Helmi Kortetmaa                  KUra                      7,97              

     Niina Karttunen                  SavR                      DNS               

 

Alkuerät erä 1

1)   Sara Francis                     KiuU                      7,64q             

2)   Milla Pirkkalainen               SavR                      8,04              

3)   Nelli Anttonen                   ImU                       8,08              

4)   Laura Risto                      KuopRei                   8,56              

5)   Veera Holopainen                 KaavKai                   8,81              

 

Alkuerät erä 2

1)   Niina Karttunen                  SavR                      7,93q             

2)   Jaana Sieviläinen                JoeK                      7,98q             

3)   Neea Käyhkö                      SavR                      8,12              

4)   Jenna Riikonen                   JoeK                      8,21              

 

Alkuerät erä 3

1)   Senni Salminen                   ImU                       7,75q             

2)   Mette Baas                       VeitsilKV                 7,76q             

3)   Helmi Kortetmaa                  KUra                      7,97q             

4)   Hanna Siiskonen                  JoeK                      8,32              

5)   Hilla Mikkilä                    ImU                       9,03              

 

 

M 400m

Loppukilpailu

1)   Santeri Tanner                   LUU                       54,92             

 

 

N 400m

Loppukilpailu

1)   Veera Mensonen                   MngM                      1.00,69           

2)   Annina Walling                   KuopRei                   1.02,65           

 

 

M 1500m

Loppukilpailu

1)   Jussi Karkkulainen               PyhU                      4.10,80           

2)   Jukka Rahkonen                   PolU                      4.25,08           

 

 

N 1500m

Loppukilpailu

1)   Maria Murtorinne-Taskinen        KuopRei                   4.43,51           

2)   Laura Karkkulainen               PyhU                      4.46,07           

3)   Peppi Ahponen                    PyhU                      5.29,44           

 

 

N Korkeus

Loppukilpailu

1)   Neea Käyhkö                      SavR                      167               

     159    163    165    167    171    

     o      o      -      xo     xxx    

 

2)   Jenni Komulainen                 KuopRei                   163               

     150    155    159    163    165    167    

     o      o      o      xxo    -      xxx    

 

3)   Minttu Mattinen                  LappUM                    159               

     150    155    159    163    

     o      o      xo     xxx    

 

4)   Milka Riiali                     ImU                       155               

     145    150    155    159    

     o      o      o      xxx    

 

5)   Hilla Mikkilä                    ImU                       155               

     140    145    150    155    159    

     o      o      xo     xxo    xxx    

 

 

 

M Pituus

Loppukilpailu

1)   Otto Pulkkinen                   ImU                       6,79              

     6,40   x      6,49   x      6,65   6,79   

                                               

 

2)   Jimi Huuho                       PyhU                      6,11              

     5,63   5,79   5,94   6,11   x      x      

                                               

 

3)   Joose Paajanen                   JoeK                      5,59              

     5,59   5,41   5,24   5,41   x      5,42   

                                               

 

4)   Richard Liemula                  KuopRei                   4,11              

     x      4,11   -      -      -      -      

                                               

 

5)   Juhani Ryynänen                  JuuU                      4,07              

     3,64   3,63   3,69   3,68   4,07   3,81   

                                               

 

 

 

N Pituus

Loppukilpailu

1)   Marika Partinen                  JoeK                      5,74              

     x      x      x      5,74   x      5,74   

                                               

 

2)   Essi Vehmaa                      LappUM                    5,45              

     5,12   5,28   5,18   5,42   5,36   5,45   

                                               

 

3)   Milla Pirkkalainen               SavR                      5,44              

     5,15   x      5,18   5,20   5,44   x      

                                               

 

4)   Minttu Mattinen                  LappUM                    5,39              

     5,21   5,18   5,28   5,32   5,35   5,39   

                                               

 

5)   Milka Riiali                     ImU                       5,35              

     4,94   x      4,90   5,23   5,35   5,16   

                                               

 

     Noora Tiainen                    LappUM                    NM                

     x      x      x      x      x      x      

                                               

 

 

 

P9 40m

Loppukilpailu

1)   Miika Hirvonen                   PolvijU                   6,96              

2)   Leo Siitonen                     JoeK                      7,00              

3)   Jami Kukkonen                    JuuanU                    7,59              

4)   Tomi Rajala                      JoensKa                   7,63              

5)   Jasperi Mustonen                 PolvijU                   7,87              

6)   Eetu Jolkkonen                   PolU                      7,93              

 

Alkuerät erä 1

1)   Tomi Rajala                      JoensKa                   7,73q             

2)   Eetu Jolkkonen                   PolU                      7,83q             

3)   Elias Siekkinen                  KeitNu                    7,92              

4)   Veikko Venäläinen                PyhäsU                    7,98              

 

Alkuerät erä 2

1)   Jami Kukkonen                    JuuanU                    7,69q             

2)   Roope Niemelä                    PyhäsU                    7,89              

3)   Max Mikkonen                     JoeK                      8,25              

4)   Taisto Jouhki                    LipT                      8,80              

     Joel Puustinen                   PyhU                      DNS               

 

Alkuerät erä 3

1)   Miika Hirvonen                   PolvijU                   7,07q             

2)   Leo Siitonen                     JoeK                      7,09q             

3)   Jasperi Mustonen                 PolvijU                   7,87q             

4)   Miio Toivanen                    PyhäsU                    8,15              

     Niko Timonen                     PyhäsU                    DNS               

 

 

T9 40m

Loppukilpailu

1)   Lila Laakkonen                   PyhU                      7,15              

2)   Anette Alastalo                  PyhU                      7,31              

3)   Sanni Lehikoinen                 JoeK                      7,36              

4)   Elle Laakkonen                   PyhU                      7,66              

5)   Vinka Pyylampi                   JoeK                      7,69              

6)   Olivia Kaarto                    JoeK                      7,93              

 

Alkuerät erä 1

1)   Vinka Pyylampi                   JoeK                      7,70q             

2)   Alissa Kivelä                    PolU                      7,96              

3)   Ella Lämsä                       JoeK                      8,16              

4)   Meea Varonen                     PolU                      8,45              

5)   Ella Sieberns                    JoensKa                   8,71              

6)   Essi Lämsä                       JoeK                      8,74              

 

Alkuerät erä 2

1)   Sanni Lehikoinen                 JoeK                      7,37q             

2)   Elle Laakkonen                   PyhU                      7,56q             

3)   Liisa Keskisalo                  JoeK                      7,92              

4)   Anni Hyttinen                    PolU                      8,36              

5)   Lotta Tanskanen                  PolvijU                   8,48              

 

Alkuerät erä 3

1)   Lila Laakkonen                   PyhU                      7,31q             

2)   Hilma Parkkinen                  JoeK                      7,84              

3)   Helmi Tanskanen                  PolU                      8,03              

4)   Ella Poutiainen                  OutokPa                   8,76              

5)   Venja Hiltunen                   OutokPa                   9,03              

 

Alkuerät erä 4

1)   Anette Alastalo                  PyhU                      7,21q             

2)   Mette Fincke                     JoeK                      8,43              

3)   Amanda Mononen                   JoeK                      8,51              

4)   Neea Hyttinen                    JoeK                      8,88              

5)   Senja Kuiri                      PolU                      8,96              

 

Alkuerät erä 5

1)   Olivia Kaarto                    JoeK                      7,82q             

2)   Milja Pyykkö                     LipTai                    7,94              

3)   Heidi Ruusuvuori                 LipT                      7,95              

4)   Aava Seppänen                    JoeK                      8,17              

5)   Selma Purmonen                   LipT                      8,44              

     Eevi Jormanainen                 JoeK                      DNS               

 

 

P9 1000m

Loppukilpailu

1)   Santtu Piitulainen               JoeK                      3.45,57           

2)   Pietu Stenberg                   PyhU                      3.50,21           

3)   Miika Hirvonen                   PolvijU                   4.13,72           

4)   Jami Kukkonen                    JuuanU                    4.13,84           

 

 

T9 1000m

Loppukilpailu

1)   Hilma Parkkinen                  JoeK                      4.03,79           

2)   Anette Alastalo                  PyhU                      4.11,56           

3)   Milja Pyykkö                     LipTai                    4.15,39           

4)   Sanni Lehikoinen                 JoeK                      4.17,40           

5)   Vinka Pyylampi                   JoeK                      4.20,14           

6)   Amanda Mononen                   JoeK                      4.29,08           

7)   Mette Fincke                     JoeK                      4.32,05           

8)   Helmi Kuronen                    PyhäsU                    4.35,97           

9)   Liisa Keskisalo                  JoeK                      4.38,69           

10)  Sanni Piitulainen                JoeK                      4.40,91           

11)  Ella Sieberns                    JoensKa                   5.18,81           

     Eevi Jormanainen                 JoeK                      DNS               

 

 

P9 Pituus

Loppukilpailu

1)   Leo Siitonen                     JoeK                      3,46              

     3,40   3,46   3,30   2,94   

                                 

 

2)   Miika Hirvonen                   PolvijU                   3,32              

     3,32   3,17   2,96   2,96   

                                 

 

3)   Jami Kukkonen                    JuuanU                    2,97              

     -      -      2,97   2,66   

                                 

 

4)   Pietu Stenberg                   PyhU                      2,92              

     2,68   2,92   2,62   x      

                                 

 

5)   Elias Siekkinen                  KeitNu                    2,90              

     x      x      2,87   2,90   

                                 

 

6)   Hugo Lasaroff                    JoeK                      2,88              

     2,67   2,88   2,78   2,78   

                                 

 

7)   Jasperi Mustonen                 PolvijU                   2,67              

     2,61   2,67   2,62   2,55   

                                 

 

8)   Roope Niemelä                    PyhäsU                    2,65              

     2,65   x      2,51   2,45   

                                 

 

9)   Eetu Jolkkonen                   PolU                      2,60              

     2,38   2,53   2,49   2,60   

                                 

 

10)  Taisto Jouhki                    LipT                      2,33              

     2,25   2,33   2,11   2,17   

                                 

 

     Joel Puustinen                   PyhU                      DNS               

     Joona Kuiri                      PolU                      DNS               

     Niko Timonen                     PyhäsU                    DNS               

 

 

T9 Pituus

Karsinta

1)   Anette Alastalo                  PyhU                      3,33              

     3,33   3,28   3,31   3,15   

                                 

 

2)   Lila Laakkonen                   PyhU                      3,03              

     3,03   2,75   2,63   2,99   

                                 

 

3)   Olivia Kaarto                    JoeK                      2,93              

     2,75   2,83   2,93   x      

                                 

 

4)   Milja Pyykkö                     LipTai                    2,90              

     2,87   2,53   2,30   2,90   

                                 

 

5)   Mette Fincke                     JoeK                      2,82              

     2,82   2,60   2,46   2,63   

                                 

 

6)   Alissa Kivelä                    PolU                      2,80              

     2,80   2,65   2,45   2,63   

                                 

 

7)   Sanni Lehikoinen                 JoeK                      2,77              

     2,77   2,67   2,70   2,75   

                                 

 

8)   Vinka Pyylampi                   JoeK                      2,72              

     2,72   2,65   2,35   2,67   

                                 

 

9)   Neea Hyttinen                    JoeK                      2,69              

     2,10   2,13   2,69   1,85   

                                 

 

10)  Heidi Ruusuvuori                 LipT                      2,62              

     2,55   2,56   2,55   2,62   

                                 

 

11)  Helmi Kuronen                    PyhäsU                    2,56              

     2,55   2,52   2,56   2,31   

                                 

 

12)  Liisa Keskisalo                  JoeK                      2,55              

     2,43   2,38   2,28   2,55   

                                 

 

13)  Helmi Tanskanen                  PolU                      2,53              

     2,37   2,53   2,37   2,40   

                                 

 

14)  Selma Purmonen                   LipT                      2,50              

     2,50   2,27   2,45   2,43   

                                 

 

15)  Amanda Mononen                   JoeK                      2,48              

     2,36   2,40   2,30   2,48   

                                 

 

16)  Helmi Halmepuro                  JoeK                      2,45              

     2,37   x      2,24   2,45   

                                 

 

17)  Meea Varonen                     PolU                      2,35              

     2,29   2,35   2,35   2,35   

                                 

 

18)  Lotta Tanskanen                  PolvijU                   2,34              

     2,34   2,12   1,90   1,91   

                                 

 

19)  Venja Hiltunen                   OutokPa                   2,28              

     x      x      2,28   2,18   

                                 

 

20)  Ella Sieberns                    JoensKa                   2,13              

     2,07   2,13   2,08   2,00   

                                 

 

21)  Ella Poutiainen                  OutokPa                   2,00              

     2,00   1,85   1,95   1,78   

                                 

 

22)  Senja Kuiri                      PolU                      1,83              

     x      x      1,83   x      

                                 

 

     Eevi Jormanainen                 JoeK                      DNS               

 

 

P9 Kuula

Loppukilpailu

1)   Elias Siekkinen                  KeitNu                    5,82              

     5,82   5,21   4,68   5,79   

 

2)   Hugo Lasaroff                    JoeK                      5,67              

     5,09   x      5,04   5,67   

 

3)   Veikko Venäläinen                PyhäsU                    5,65              

     4,94   5,65   5,44   5,25   

 

4)   Eetu Jolkkonen                   PolU                      5,49              

     5,49   5,10   x      5,16   

 

5)   Pietu Stenberg                   PyhU                      5,10              

     4,63   4,77   4,74   5,10   

 

6)   Roope Niemelä                    PyhäsU                    4,65              

     4,38   4,65   x      4,50   

 

     Joel Puustinen                   PyhU                      NM                

     -      -      -      -      

 

     Niko Timonen                     PyhäsU                    NM                

     -      -      -      -      

 

 

 

T9 Kuula

Loppukilpailu

1)   Anette Alastalo                  PyhU                      5,39              

     4,87   4,95   5,39   5,09   

 

2)   Olivia Kaarto                    JoeK                      4,48              

     4,38   4,27   4,48   4,36   

 

3)   Lila Laakkonen                   PyhU                      4,30              

     4,30   x      3,41   3,87   

 

4)   Alissa Kivelä                    PolU                      3,92              

     3,30   3,17   3,43   3,92   

 

5)   Helmi Halmepuro                  JoeK                      3,59              

     3,24   3,59   3,50   3,22   

 

6)   Selma Purmonen                   LipT                      3,48              

     3,19   3,28   3,47   3,48   

 

7)   Elle Laakkonen                   PyhU                      3,11              

     2,97   3,00   3,11   3,07   

 

8)   Lotta Tanskanen                  PolvijU                   3,08              

     2,53   2,95   3,08   2,67   

 

9)   Ella Poutiainen                  OutokPa                   3,00              

     x      3,00   2,72   2,71   

 

10)  Venja Hiltunen                   OutokPa                   2,98              

     2,98   2,19   2,83   2,43   

 

11)  Neea Hyttinen                    JoeK                      2,78              

     x      2,60   2,60   2,78   

 

12)  Anni Hyttinen                    PolU                      2,68              

     2,44   2,32   2,68   2,08   

 

13)  Helmi Tanskanen                  PolU                      2,64              

     2,46   x      2,64   2,35   

 

 

 

P10 60m

Loppukilpailu

1)   Toivo Takanen                    JoeK                      8,91              

2)   Max Valtonen                     PyhU                      9,42              

3)   Aapo Ryynänen                    JuuU                      9,93              

4)   Niro Immonen                     PyhU                      10,16             

5)   Miika Sivonen                    PyhäsU                    10,19             

6)   Ate Jokinen                      LipTai                    10,57             

 

Alkuerät erä 1

1)   Max Valtonen                     PyhU                      9,44q             

2)   Marc Palahí                      JoeK                      10,46             

3)   Vili Hyvärinen                   PolvijU                   10,57             

4)   Tatu Ryynänen                    JoeK                      11,53             

5)   Antto Pietarinen                 LipT                      11,67             

 

Alkuerät erä 2

1)   Miika Sivonen                    PyhäsU                    10,01q            

2)   Ate Jokinen                      LipTai                    10,08q            

3)   Peetu Alastalo                   PyhU                      10,12             

4)   Veeti Hirvonen                   PolvijU                   10,18             

5)   Marlo Tuhkanen                   PyhU                      11,73             

 

Alkuerät erä 3

1)   Toivo Takanen                    JoeK                      8,87q             

2)   Aapo Ryynänen                    JuuU                      10,03q            

3)   Niro Immonen                     PyhU                      10,07q            

4)   Lauri Pietarinen                 LipT                      10,53             

     Ilmari Kemppi                    JoensKa                   DNS               

 

 

T10 60m

Loppukilpailu

1)   Helmi Kiiskinen                  KuopRei                   9,79              

2)   Julia Parviainen                 PyhU                      9,86              

3)   Ronja Eronen                     PyhU                      9,98              

4)   Ida Pelli                        PolvijU                   10,01             

5)   Siiri Tahvanainen                PyhU                      10,12             

6)   Heini Kuronen                    PyhäsU                    10,34             

 

Alkuerät erä 1

1)   Ronja Eronen                     PyhU                      9,96q             

2)   Siiri Tahvanainen                PyhU                      10,03q            

3)   Heini Kuronen                    PyhäsU                    10,34q            

4)   Viida Hiltunen                   OutokPa                   10,66             

5)   Annika Ristola                   OutokPa                   10,67             

6)   Sanni Manninen                   JoeK                      10,75             

 

Alkuerät erä 2

1)   Julia Parviainen                 PyhU                      9,69q             

2)   Helmi Kiiskinen                  KuopRei                   9,86q             

3)   Ida Pelli                        PolvijU                   10,01q            

4)   Jade Nousiainen                  PyhU                      10,35             

5)   Ilona Immonen                    SavonlRie                 10,43             

6)   Aino Numminen                    OutokPa                   10,45             

 

 

P10 1000m

Loppukilpailu

1)   Voitto Voutilainen               JoeK                      3.43,62           

2)   Max Valtonen                     PyhU                      3.48,80           

3)   Aleksis Kivelä                   PolvijU                   3.51,78           

4)   Nooa Turunen                     JoeK                      3.58,24           

5)   Vili Hyvärinen                   PolvijU                   3.58,42           

6)   Vilho Haimakainen                KuopRei                   3.59,84           

7)   Ate Jokinen                      LipTai                    4.10,24           

8)   Marlo Tuhkanen                   PyhU                      4.50,85           

     Tatu Ryynänen                    JoeK                      DNF               

 

 

T10 1000m

Loppukilpailu

1)   Sara Noponen                     LipTai                    3.52,22           

2)   Heini Kuronen                    PyhäsU                    3.56,93           

3)   Janna Turunen                    JorU                      3.59,77           

4)   Jade Nousiainen                  PyhU                      4.12,03           

5)   Siiri Tahvanainen                PyhU                      4.15,62           

     Senni Ryhänen                    JoeK                      DNS               

 

 

P10 Pituus

Loppukilpailu

1)   Toivo Takanen                    JoeK                      4,45              

     4,18   4,07   4,10   4,45   

                                 

 

2)   Aleksis Kivelä                   PolvijU                   3,60              

     3,60   3,60   3,58   3,54   

                                 

 

3)   Lauri Pietarinen                 LipT                      3,50              

     3,43   3,29   3,37   3,50   

                                 

 

4)   Miikka Piipponen                 PyhU                      3,49              

     3,23   3,33   3,43   3,49   

                                 

 

5)   Miika Sivonen                    PyhäsU                    3,43              

     3,36   3,10   x      3,43   

                                 

 

6)   Peetu Alastalo                   PyhU                      3,40              

     3,38   3,40   3,34   3,35   

                                 

 

7)   Ate Jokinen                      LipTai                    3,34              

     x      3,25   3,34   x      

                                 

 

8)   Veeti Hirvonen                   PolvijU                   3,33              

     3,27   3,15   3,23   3,33   

                                 

 

9)   Marc Palahí                      JoeK                      3,22              

     3,18   3,22   3,20   3,03   

                                 

 

10)  Antto Pietarinen                 LipT                      2,85              

     2,57   2,72   2,68   2,85   

                                 

 

 

 

T10 Pituus

Loppukilpailu

1)   Ida Pelli                        PolvijU                   3,79              

     3,71   3,63   3,74   3,79   

                                 

 

2)   Ronja Eronen                     PyhU                      3,75              

     3,73   3,75   x      3,59   

                                 

 

3)   Helmi Kiiskinen                  KuopRei                   3,68              

     3,51   3,46   3,61   3,68   

                                 

 

4)   Julia Parviainen                 PyhU                      3,68              

     x      x      3,29   3,68   

                                 

 

5)   Ida-Liina Hyvönen                PyhäsU                    3,48              

     3,37   3,33   3,30   3,48   

                                 

 

6)   Sara Noponen                     LipTai                    3,35              

     3,09   2,67   3,33   3,35   

                                 

 

7)   Siiri Tahvanainen                PyhU                      3,32              

     x      3,26   2,93   3,32   

                                 

 

8)   Miisa Puustinen                  PyhäsU                    3,28              

     3,28   3,25   3,26   3,19   

                                 

 

9)   Annika Ristola                   OutokPa                   3,12              

     3,08   3,04   3,08   3,12   

                                 

 

10)  Aino Numminen                    OutokPa                   3,12              

     3,02   3,07   x      3,12   

                                 

 

11)  Jade Nousiainen                  PyhU                      3,12              

     3,06   2,98   2,77   3,12   

                                 

 

12)  Ilona Immonen                    SavonlRie                 3,08              

     3,08   3,04   2,96   2,83   

                                 

 

13)  Viida Hiltunen                   OutokPa                   2,98              

     2,98   2,95   x      2,87   

                                 

 

14)  Senni Ryhänen                    JoeK                      2,88              

     2,88   2,86   2,67   2,61   

                                 

 

 

 

P10 Kuula

Loppukilpailu

1)   Aapo Ryynänen                    JuuU                      7,33              

     7,02   7,08   7,33   x      

 

2)   Marlo Tuhkanen                   PyhU                      6,37              

     5,27   6,37   6,18   5,27   

 

3)   Toivo Takanen                    JoeK                      6,30              

     6,02   6,25   5,71   6,30   

 

4)   Lauri Pietarinen                 LipT                      6,23              

     5,47   6,23   5,39   4,82   

 

5)   Miikka Piipponen                 PyhU                      6,13              

     6,08   5,83   6,13   5,93   

 

6)   Simo Härkönen                    PolV                      5,75              

     4,95   5,75   5,13   x      

 

7)   Max Valtonen                     PyhU                      5,61              

     5,18   5,61   4,68   5,05   

 

8)   Veeti Hirvonen                   PolvijU                   5,42              

     5,24   x      5,00   5,42   

 

9)   Nooa Turunen                     JoeK                      5,32              

     5,32   x      4,54   4,80   

 

10)  Petrus Kuronen                   PolV                      4,92              

     4,62   4,92   4,06   4,75   

 

     Ate Jokinen                      LipTai                    DNS               

 

 

T10 Kuula

Loppukilpailu

1)   Ida-Liina Hyvönen                PyhäsU                    8,04              

     7,44   7,86   8,04   x      

 

2)   Hanne Juntunen                   PyhU                      6,76              

     5,85   5,64   6,33   6,76   

 

3)   Ida Pelli                        PolvijU                   6,06              

     5,32   5,98   6,06   5,96   

 

4)   Annika Ristola                   OutokPa                   5,61              

     5,13   5,61   5,50   5,30   

 

5)   Aino Numminen                    OutokPa                   5,58              

     5,27   5,52   5,58   5,14   

 

6)   Aino Pesonen                     LipT                      5,58              

     5,58   x      4,80   4,35   

 

7)   Iida Kakkonen                    PolvijU                   5,46              

     5,35   5,35   5,34   5,46   

 

8)   Ilona Immonen                    SavonlRie                 5,36              

     4,50   5,05   4,52   5,36   

 

9)   Miisa Puustinen                  PyhäsU                    5,33              

     4,85   5,24   5,33   5,05   

 

10)  Ronja Eronen                     PyhU                      5,20              

     4,64   5,20   4,78   4,32   

 

11)  Janna Turunen                    JorU                      4,44              

     3,97   4,11   4,44   4,25   

 

 

 

P11 60m

Loppukilpailu

1)   Arttu Kylmänen                   PyhU                      9,82              

2)   Veeti Laakkonen                  PyhU                      9,84              

3)   Leevi Partanen                   JoeK                      9,88              

4)   Matias Pietarinen                LipTai                    10,09             

5)   Tomi Koponen                     OutokPa                   10,49             

6)   Paavo Maaninka                   PyhU                      11,10             

 

Alkuerät erä 1

1)   Veeti Laakkonen                  PyhU                      9,92q             

2)   Arttu Kylmänen                   PyhU                      10,03q            

3)   Leevi Partanen                   JoeK                      10,20q            

 

Alkuerät erä 2

1)   Matias Pietarinen                LipTai                    10,04q            

2)   Tomi Koponen                     OutokPa                   10,60q            

3)   Paavo Maaninka                   PyhU                      11,10q            

4)   Joel Piiroinen                   TuupovU                   11,15             

 

 

T11 60m

Loppukilpailu

1)   Tuuli Kämäräinen                 KuopRei                   8,80              

2)   Netta Paloheimo                  KerimU                    9,38              

3)   Venla Siekkinen                  KeitNu                    9,60              

4)   Siiri Kontkanen                  PyhU                      9,77              

5)   Maiju Hirvonen                   PyhU                      9,98              

6)   Miina Vatanen                    JoeK                      10,04             

 

Alkuerät erä 1

1)   Tuuli Kämäräinen                 KuopRei                   8,73q             

2)   Netta Paloheimo                  KerimU                    9,34q             

3)   Miina Vatanen                    JoeK                      9,98q             

4)   Jade Kaasinen                    JoensKa                   10,18             

5)   Venla Pyykkö                     LipTai                    10,21             

6)   Emma Räsänen                     JoeK                      10,30             

 

Alkuerät erä 2

1)   Venla Siekkinen                  KeitNu                    9,64q             

2)   Siiri Kontkanen                  PyhU                      9,84q             

3)   Maiju Hirvonen                   PyhU                      9,96q             

4)   Aada Kauhanen                    HeinävYU                  10,18             

5)   Mette Oinonen                    JoeK                      10,50             

6)   Aada Holopainen                  LipTai                    12,42             

 

 

P11 1000m

Loppukilpailu

1)   Tomi Koponen                     OutokPa                   3.52,53           

     Toivo Parkkinen                  JoeK                      DNS               

 

 

T11 1000m

Loppukilpailu

1)   Noora Hukka                      JoeK                      3.31,10           

2)   Netta Paloheimo                  KerimU                    3.43,82           

3)   Venla Pyykkö                     LipTai                    3.47,50           

4)   Peppilotta Eronen                JoeK                      3.54,44           

5)   Elli Halonen                     LipTai                    3.55,25           

6)   Linda Mononen                    JoeK                      3.59,33           

7)   Maiju Hirvonen                   PyhU                      4.01,94           

8)   Mette Oinonen                    JoeK                      4.08,89           

     Miina Vatanen                    JoeK                      DNS               

 

 

P11 Pituus

Loppukilpailu

1)   Topias Poutiainen                OutokPa                   3,86              

     3,67   3,60   x      3,86   

                                 

 

2)   Arttu Kylmänen                   PyhU                      3,62              

     x      3,61   3,62   3,60   

                                 

 

3)   Matias Pietarinen                LipTai                    3,54              

     3,42   x      3,42   3,54   

                                 

 

4)   Leevi Partanen                   JoeK                      3,48              

     3,19   3,47   3,48   x      

                                 

 

5)   Tomi Koponen                     OutokPa                   3,27              

     3,20   3,27   3,20   3,24   

                                 

 

6)   Joel Piiroinen                   TuupovU                   3,12              

     3,10   3,01   2,75   3,12   

                                 

 

7)   Paavo Maaninka                   PyhU                      2,97              

     2,89   2,91   2,94   2,97   

                                 

 

 

 

T11 Pituus

Loppukilpailu

1)   Tuuli Kämäräinen                 KuopRei                   4,16              

     4,09   4,16   4,14   4,10   

                                 

 

2)   Netta Paloheimo                  KerimU                    3,94              

     3,89   3,83   3,94   3,89   

                                 

 

3)   Miina Vatanen                    JoeK                      3,69              

     3,69   3,44   3,46   x      

                                 

 

4)   Venla Siekkinen                  KeitNu                    3,58              

     3,55   3,12   3,58   3,52   

                                 

 

5)   Siiri Kontkanen                  PyhU                      3,56              

     3,56   3,52   3,49   3,32   

                                 

 

6)   Maiju Hirvonen                   PyhU                      3,48              

     3,48   x      3,19   2,81   

                                 

 

7)   Aada Kauhanen                    HeinävYU                  3,47              

     x      3,47   x      3,44   

                                 

 

8)   Noora Hukka                      JoeK                      3,39              

     3,35   3,39   x      3,38   

                                 

 

9)   Venla Pyykkö                     LipTai                    3,37              

     3,28   3,37   x      x      

                                 

 

10)  Mette Oinonen                    JoeK                      3,24              

     3,17   2,82   3,05   3,24   

                                 

 

11)  Elli Halonen                     LipTai                    3,00              

     2,79   3,00   2,85   2,93   

                                 

 

12)  Aada Holopainen                  LipTai                    2,50              

     2,50   2,41   2,45   2,41   

                                 

 

 

 

P11 Kuula

Loppukilpailu

1)   Topias Poutiainen                OutokPa                   8,23              

     8,23   7,83   6,92   7,42   

 

2)   Joona Mustonen                   PolvijU                   7,18              

     6,66   7,18   5,50   6,12   

 

3)   Veeti Laakkonen                  PyhU                      7,05              

     6,91   6,42   6,83   7,05   

 

4)   Matias Pietarinen                LipTai                    6,31              

     5,59   6,31   6,29   6,06   

 

5)   Leevi Partanen                   JoeK                      5,96              

     5,67   5,55   5,96   5,76   

 

6)   Paavo Maaninka                   PyhU                      5,81              

     x      5,60   5,81   5,77   

 

7)   Joel Piiroinen                   TuupovU                   4,98              

     4,62   4,73   4,98   4,97   

 

 

 

T11 Kuula

Loppukilpailu

1)   Peppilotta Eronen                JoeK                      6,63              

     6,04   6,33   6,19   6,63   

 

2)   Venla Siekkinen                  KeitNu                    6,43              

     x      6,43   5,56   x      

 

3)   Mette Oinonen                    JoeK                      5,77              

     5,77   5,10   5,09   4,68   

 

4)   Miina Vatanen                    JoeK                      5,34              

     5,29   x      4,80   5,34   

 

5)   Aada Holopainen                  LipTai                    3,68              

     3,35   3,24   3,58   3,68   

 

 

 

P12 60m

Loppukilpailu

1)   Jerkko Kinnunen                  PyhU                      9,25              

2)   Renne Kankkunen                  LipTai                    9,33              

3)   Oskari Pakarinen                 PyhU                      9,38              

4)   Niilo Pelli                      PolvijU                   9,39              

5)   Topias Juntunen                  PyhäsU                    9,63              

6)   Aapo Rautiainen                  KivU                      10,42             

 

Alkuerät erä 1

1)   Renne Kankkunen                  LipTai                    9,38q             

2)   Topias Juntunen                  PyhäsU                    9,54q             

3)   Aleksi Tanskanen                 PyhU                      10,52             

4)   Leevi Tanskanen                  PolvijU                   10,80             

5)   Jeremias Tuhkanen                PyhU                      11,47             

 

Alkuerät erä 2

1)   Jerkko Kinnunen                  PyhU                      9,33q             

2)   Niilo Pelli                      PolvijU                   9,40q             

3)   Oskari Pakarinen                 PyhU                      9,49q             

4)   Aapo Rautiainen                  KivU                      10,29q            

5)   Atro Kärkinen                    LipT                      10,52             

 

 

T12 60m

Loppukilpailu

1)   Nuuna Piipponen                  JoeK                      9,22              

2)   Noora Savolainen                 MngM                      9,34              

3)   Jasmin Huuho                     PyhU                      9,91              

4)   Nea Tuomainen                    JorU                      10,05             

5)   Sointu Kuiri                     PolvijU                   10,18             

     Marianne Puustinen               PyhäsU                    DNS               

 

 

P12 1000m

Loppukilpailu

1)   Renne Kankkunen                  LipTai                    3.51,53           

2)   Atro Kärkinen                    LipT                      4.14,67           

3)   Leevi Tanskanen                  PolvijU                   4.31,31           

4)   Jeremias Tuhkanen                PyhU                      4.39,51           

 

 

T12 1000m

Loppukilpailu

1)   Nea Tuomainen                    JorU                      3.50,66           

2)   Jasmin Huuho                     PyhU                      3.56,85           

     Marianne Puustinen               PyhäsU                    DNS               

 

 

P12 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Niilo Pelli                      PolvijU                   130               

     115    120    125    130    135    

     o      xo     o      xo     xxx    

 

2)   Renne Kankkunen                  LipTai                    125               

     110    115    120    125    130    

     o      o      o      o      xxx    

 

3)   Leevi Tanskanen                  PolvijU                   105               

     95     100    105    110    

     xo     o      o      xxx    

 

4)   Aapo Rautiainen                  KivU                      105               

     105    110    

     xxo    xxx    

 

 

 

T12 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Marianne Puustinen               PyhäsU                    125               

     100    105    110    115    120    125    130    

     o      o      o      o      o      xxo    xxx    

 

2)   Martta Muuttoranta               LipTai                    115               

     90     95     100    105    110    115    120    

     o      o      o      o      o      o      xxx    

 

3)   Sointu Kuiri                     PolvijU                   110               

     90     95     100    105    110    115    

     o      o      o      o      o      xxx    

 

4)   Anna-Katariina Keronen           OutokPa                   110               

     105    110    115    

     xo     o      xxx    

 

5)   Elina Rönkkö                     VarpVi                    110               

     90     95     100    105    110    115    

     o      o      o      xo     xxo    xxx    

 

 

 

P12 Kolmiloikka

Loppukilpailu

1)   Renne Kankkunen                  LipTai                    8,84              

     8,45   8,34   8,51   8,84   

                                 

 

2)   Jerkko Kinnunen                  PyhU                      8,59              

     8,48   8,22   8,24   8,59   

                                 

 

3)   Oskari Pakarinen                 PyhU                      7,72              

     7,72   7,59   6,31   7,57   

                                 

 

     Atro Kärkinen                    LipT                      NM                

     -      -      -      -      

                                 

 

 

 

T12 Kolmiloikka

Loppukilpailu

1)   Jasmin Huuho                     PyhU                      8,55              

     8,55   8,40   8,54   8,55   

                                 

 

2)   Nuuna Piipponen                  JoeK                      8,51              

     8,33   8,51   8,35   8,29   

                                 

 

3)   Sara Ehrnrooth                   JuvU                      8,40              

     8,40   8,21   8,14   8,14   

                                 

 

4)   Sointu Kuiri                     PolvijU                   7,48              

     7,48   6,88   6,30   7,07   

                                 

 

5)   Elina Rönkkö                     VarpVi                    7,45              

     7,45   7,24   7,26   7,26   

                                 

 

6)   Nea Tuomainen                    JorU                      7,31              

     x      6,99   7,20   7,31   

                                 

 

     Anna-Katariina Keronen           OutokPa                   DNS               

 

 

P12 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Oskari Pakarinen                 PyhU                      30,96             

     30,57  30,96  29,22  30,24  

 

2)   Renne Kankkunen                  LipTai                    25,37             

     16,13  17,99  17,04  25,37  

 

3)   Aleksi Tanskanen                 PyhU                      24,67             

     18,98  22,06  23,96  24,67  

 

4)   Onni Ohvanainen                  PyhäsU                    23,39             

     23,00  21,28  21,70  23,39  

 

5)   Niilo Pelli                      PolvijU                   22,68             

     18,57  19,66  16,91  22,68  

 

 

 

T12 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Martta Muuttoranta               LipTai                    30,19             

     30,19  x      27,82  28,23  

 

2)   Helmi Huopalainen                ValkKa                    23,95             

     22,82  22,00  23,95  22,37  

 

 

 

P13 60m

Loppukilpailu

1)   Eevert Happonen                  KuopRei                   8,62              

2)   Onni Nyyssönen                   JoeK                      8,62              

3)   Otso Nyyssönen                   JoeK                      8,62              

4)   Vinski Hynninen                  JoeK                      8,86              

5)   Eino Eskelinen                   LipT                      9,28              

6)   Aleksanteri Sippola              LipTai                    9,35              

 

Alkuerät erä 1

1)   Eevert Happonen                  KuopRei                   8,75q             

2)   Lenni Paloheimo                  KerimU                    9,42              

3)   Topias Mustonen                  JoeK                      9,54              

4)   Kaapo Ikonen                     LipTai                    9,61              

5)   Petja Tanskanen                  PolvijU                   9,69              

 

Alkuerät erä 2

1)   Onni Nyyssönen                   JoeK                      8,63q             

2)   Otso Nyyssönen                   JoeK                      8,82q             

3)   Vinski Hynninen                  JoeK                      8,89q             

4)   Eino Eskelinen                   LipT                      9,15q             

5)   Aleksanteri Sippola              LipTai                    9,33q             

6)   Topi Heikkinen                   KuopRei                   10,14             

 

 

T13 60m

Loppukilpailu

1)   Elina Likhanova                  LipTai                    8,97              

2)   Mimmi Marttinen                  JoeK                      9,09              

3)   Elina Ruusuvuori                 LipTai                    9,16              

4)   Hanna Mustonen                   KeskiUYU                  9,23              

5)   Nea Nousiainen                   PyhU                      9,54              

6)   Viivi Rahkonen                   PolU                      9,59              

 

Alkuerät erä 1

1)   Viivi Rahkonen                   PolU                      9,45q             

2)   Vilma Vatanen                    JoeK                      9,47              

3)   Aino Kiiskinen                   PyhäsU                    9,72              

4)   Kerttu Kaihola                   JoeK                      10,13             

 

Alkuerät erä 2

1)   Mimmi Marttinen                  JoeK                      9,03q             

2)   Elina Ruusuvuori                 LipTai                    9,30q             

3)   Iina Kukkonen                    JuuanU                    9,54              

4)   Emma Kröger                      JoeK                      10,24             

 

Alkuerät erä 3

1)   Elina Likhanova                  LipTai                    8,98q             

2)   Hanna Mustonen                   KeskiUYU                  9,18q             

3)   Nea Nousiainen                   PyhU                      9,42q             

4)   Sonja Purmonen                   LipTai                    9,63              

     Eva Puustinen                    PolvijU                   DNS               

 

 

P13 1000m

Loppukilpailu

1)   Lenni Paloheimo                  KerimU                    3.27,17           

2)   Eeli Häikiö                      LipT                      3.30,45           

3)   Topias Mustonen                  JoeK                      3.41,36           

4)   Vinski Hynninen                  JoeK                      3.50,32           

     Aapo Heikkinen                   LipTai                    DNS               

 

 

T13 1000m

Loppukilpailu

1)   Iiris Voutilainen                JoeK                      3.33,20           

2)   Hanna Mustonen                   KeskiUYU                  3.41,94           

3)   Elina Ruusuvuori                 LipTai                    3.50,94           

4)   Iina Kukkonen                    JuuanU                    3.53,71           

5)   Kerttu Kaihola                   JoeK                      3.55,47           

6)   Nea Nousiainen                   PyhU                      3.56,48           

7)   Emma Kröger                      JoeK                      3.56,67           

     Vilma Vatanen                    JoeK                      DNS               

 

 

P13 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Topias Mustonen                  JoeK                      135               

     125    130    135    140    

     o      o      xxo    xxx    

 

2)   Eino Eskelinen                   LipT                      130               

     120    125    130    135    

     o      o      o      xxx    

 

3)   Aapo Heikkinen                   LipTai                    125               

     115    120    125    130    

     o      o      o      xxx    

 

3)   Kaapo Ikonen                     LipTai                    125               

     100    105    110    115    120    125    130    

     o      o      o      o      o      o      xxx    

 

 

 

T13 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Hanna Mustonen                   KeskiUYU                  140               

     125    130    135    140    142    

     o      o      o      o      xxx    

 

2)   Anni Törrönen                    SiilPo                    130               

     120    125    130    135    

     o      o      o      xxx    

 

3)   Elina Likhanova                  LipTai                    130               

     110    115    120    125    130    135    

     o      o      o      o      xo     xxx    

 

4)   Iiris Voutilainen                JoeK                      130               

     115    120    125    130    135    

     o      xo     o      xo     xxx    

 

5)   Aino Kiiskinen                   PyhäsU                    130               

     105    110    115    120    125    130    135    

     o      o      o      xo     o      xxo    xxx    

 

6)   Elina Ruusuvuori                 LipTai                    125               

     110    115    120    125    130    

     o      o      o      o      xxx    

 

7)   Vilma Vatanen                    JoeK                      120               

     110    115    120    125    

     o      o      o      xxx    

 

8)   Sonja Purmonen                   LipTai                    120               

     110    115    120    125    

     o      xo     xxo    xxx    

 

     Mimmi Marttinen                  JoeK                                        

 

 

P13 Kolmiloikka

Loppukilpailu

1)   Otso Nyyssönen                   JoeK                      10,46             

     9,70   9,36   9,80   10,46  

                                 

 

2)   Eino Eskelinen                   LipT                      9,64              

     x      x      9,64   9,61   

                                 

 

3)   Aleksanteri Sippola              LipTai                    8,81              

     8,26   x      8,68   8,81   

                                 

 

     Roope Matveinen                  JoeK                      NM                

     -      -      -      -      

                                 

 

 

 

T13 Kolmiloikka

Loppukilpailu

1)   Iiris Voutilainen                JoeK                      9,41              

     8,96   9,41   9,35   8,51   

                                 

 

2)   Mimmi Marttinen                  JoeK                      9,09              

     8,81   8,66   9,09   9,03   

                                 

 

3)   Hanna Mustonen                   KeskiUYU                  8,99              

     8,99   8,99   8,63   8,83   

                                 

 

4)   Elina Likhanova                  LipTai                    8,87              

     x      8,72   8,87   8,10   

                                 

 

5)   Kerttu Kaihola                   JoeK                      8,13              

     8,05   7,99   8,13   8,10   

                                 

 

6)   Sonja Purmonen                   LipTai                    8,03              

     7,73   8,03   7,71   7,86   

                                 

 

7)   Viivi Rahkonen                   PolU                      7,62              

     7,62   x      7,62   6,84   

                                 

 

8)   Noora Kakkonen                   PolvijU                   7,34              

     7,04   7,34   6,78   x      

                                 

 

 

 

P13 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Aleksi Kinnunen                  SuolU                     43,69             

     39,94  43,69  40,25  39,45  

 

2)   Topias Mustonen                  JoeK                      34,08             

     x      31,95  34,08  x      

 

3)   Aleksanteri Sippola              LipTai                    30,86             

     24,41  30,22  27,09  30,86  

 

4)   Kaapo Ikonen                     LipTai                    29,60             

     x      x      x      29,60  

 

5)   Roope Matveinen                  JoeK                      29,18             

     24,82  27,39  24,18  29,18  

 

6)   Eevert Happonen                  KuopRei                   26,47             

     26,28  23,79  26,47  23,21  

 

7)   Miko Sivonen                     PyhäsU                    19,46             

     16,62  11,74  19,46  14,43  

 

 

 

T13 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Emmi Pitkäkangas                 AlaA                      29,42             

     28,98  27,85  21,61  29,42  

 

2)   Sonja Purmonen                   LipTai                    22,46             

     21,55  17,87  19,06  22,46  

 

3)   Noora Kakkonen                   PolvijU                   17,43             

     17,36  17,07  16,98  17,43  

 

4)   Aino Kiiskinen                   PyhäsU                    16,32             

     x      x      x      16,32  

 

5)   Vilma Vatanen                    JoeK                      15,56             

     14,17  12,87  12,70  15,56  

 

 

 

P14 60m

Loppukilpailu

1)   Elmer Vauhkonen                  LalV                      7,88              

2)   Viljami Tuunanen                 PolvijU                   8,03              

3)   Eelis Turunen                    KuopRei                   8,48              

4)   Toni Juntunen                    PyhäsU                    8,66              

     Eeli Mustonen                    JoeK                      DNS               

 

 

T14 60m

Loppukilpailu

1)   Olivia Panhelainen               JoeK                      8,30              

2)   Jonna Aalto                      JoeK                      8,41              

3)   Nea Savolainen                   MngM                      8,44              

4)   Lotta Granit                     SotkJy                    8,71              

5)   Oona Kareinen                    JoeK                      8,83              

     Bea Tanskanen                    PolU                      DQ                

 

Alkuerät erä 1

1)   Jonna Aalto                      JoeK                      8,40q             

2)   Bea Tanskanen                    PolU                      8,52q             

3)   Lotta Granit                     SotkJy                    8,77q             

     Moona Heikkinen                  JKU                       DNS               

 

Alkuerät erä 2

1)   Olivia Panhelainen               JoeK                      8,38q             

2)   Sara Martikainen                 JoeK                      8,86              

3)   Kiira Kiiskinen                  JoeK                      8,92              

4)   Venla Simonen                    JoeK                      9,14              

5)   Siiri Ratilainen                 PolU                      9,26              

 

Alkuerät erä 3

1)   Nea Savolainen                   MngM                      8,52q             

2)   Oona Kareinen                    JoeK                      8,84q             

3)   Jessica Pappinen                 JoeK                      8,87              

4)   Jenna Oikarinen                  SotkJy                    9,30              

5)   Aada Rautiainen                  KivU                      9,58              

 

 

P14 800m

Loppukilpailu

1)   Toni Juntunen                    PyhäsU                    2.21,74           

2)   Aku Alastalo                     PyhU                      2.47,83           

     Eeli Mustonen                    JoeK                      DNS               

 

 

T14 800m

Loppukilpailu

1)   Aada Rautiainen                  KivU                      2.34,58           

2)   Oona Immonen                     SavonlRie                 2.42,19           

3)   Venla Simonen                    JoeK                      2.51,62           

4)   Kiira Kiiskinen                  JoeK                      2.55,51           

5)   Iina Hyttinen                    JoeK                      3.39,43           

 

 

P14 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Eeli Mustonen                    JoeK                      150               

     135    140    145    148    150    155    

     o      o      o      xo     o      xxx    

 

2)   Aku Alastalo                     PyhU                      150               

     130    135    140    145    148    150    155    

     xo     o      o      o      xxo    xo     xxx    

 

 

 

T14 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Lotta Granit                     SotkJy                    145               

     125    130    135    140    145    148    

     o      o      o      o      o      xxx    

 

2)   Jenna Oikarinen                  SotkJy                    140               

     120    125    130    135    140    145    

     o      o      o      o      o      xxx    

 

2)   Sara Martikainen                 JoeK                      140               

     120    125    130    135    140    145    

     o      o      o      o      o      xxx    

 

4)   Aada Rautiainen                  KivU                      130               

     115    120    125    130    135    

     o      o      o      xo     xxx    

 

5)   Siiri Ratilainen                 PolU                      130               

     110    115    120    125    130    135    

     o      o      o      xo     xo     xxx    

 

6)   Elina Kiiskinen                  KuopRei                   125               

     115    120    125    130    

     o      o      xxo    xxx    

 

7)   Oona Kareinen                    JoeK                      115               

     115    120    

     o      xxx    

 

8)   Moona Mertanen                   PolU                      105               

     105    110    

     xo     xxx    

 

     Moona Heikkinen                  JKU                                         

 

 

T14 Kolmiloikka

Loppukilpailu

1)   Olivia Panhelainen               JoeK                      10,22             

     9,92   10,22  x      x      x      x      

                                               

 

2)   Oona Kareinen                    JoeK                      9,30              

     9,23   9,04   9,30   9,14   x      

                                        

 

3)   Venla Simonen                    JoeK                      9,04              

     8,98   8,59   8,95   9,04   8,89   9,01   

                                               

 

4)   Siiri Ratilainen                 PolU                      9,00              

     8,76   8,92   8,36   8,87   8,72   9,00   

                                               

 

 

 

P14 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Juho Eskelinen                   TuupovU                   44,57             

     40,56  40,30  39,22  40,46  40,36  44,57  

 

2)   Otto Bengtsson                   LipTai                    34,87             

     29,90  32,58  24,35  x      27,07  34,87  

 

3)   Henri Pitkäkangas                AlaA                      33,52             

     32,81  31,25  30,96  29,27  28,01  33,52  

 

4)   Petro Ruponen                    LipTai                    31,49             

     29,86  31,49  x      29,71  29,12  x      

 

5)   Isko Kovanen                     JoeK                      30,61             

     28,52  26,61  30,02  30,61  29,21  29,50  

 

6)   Eeli Mustonen                    JoeK                      29,97             

     29,79  29,28  27,70  29,97  28,72  28,85  

 

 

 

T14 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Fanny Taira                      KurR                      39,66             

     36,92  38,72  38,05  36,72  39,66  37,47  

 

2)   Ira Hirvonen                     OutokPa                   33,74             

     x      x      x      x      33,74  x      

 

3)   Eena Pesonen                     LipTai                    29,72             

     29,72  x      29,58  x      28,35  27,97  

 

4)   Jenna Oikarinen                  SotkJy                    25,88             

     23,36  x      24,40  x      x      25,88  

 

5)   Elina Kiiskinen                  KuopRei                   23,80             

     20,04  19,19  19,15  23,80  23,19  22,43  

 

6)   Sallamari Leskinen               LipTai                    22,57             

     20,88  20,57  19,45  21,09  22,57  21,52  

 

7)   Iina Hyttinen                    JoeK                      15,91             

     x      12,29  12,60  12,06  15,91  x      

 

     Moona Heikkinen                  JKU                       DNS               

 

 

P15 60m

Loppukilpailu

1)   Rasmus Vehmaa                    LappUM                    7,59              

2)   Aatu Hartikainen                 SavR                      7,71              

3)   Roope Maaninka                   PyhU                      7,96              

     Eero Mauro                       LieU                      DQ                

 

 

T15 60m

Loppukilpailu

1)   Saana Turunen                    SotkJy                    8,29              

2)   Venla Savolainen                 ImU                       8,32              

3)   Sara-Sofia Hyvönen               PyhäsU                    8,41              

4)   Suvi Vehomäki                    SU41                      8,52              

5)   Aino Pyykkö                      LieU                      8,78              

6)   Eevi Kettunen                    PolvijU                   9,05              

 

Alkuerät erä 1

1)   Sara-Sofia Hyvönen               PyhäsU                    8,42q             

2)   Suvi Vehomäki                    SU41                      8,45q             

3)   Eevi Kettunen                    PolvijU                   8,97q             

     Aino Eronen                      JuuanU                    DQ                

 

Alkuerät erä 2

1)   Saana Turunen                    SotkJy                    8,33q             

2)   Venla Savolainen                 ImU                       8,47q             

3)   Aino Pyykkö                      LieU                      8,95q             

4)   Nelly Frilander                  JoeK                      9,12              

 

 

P15 800m

Loppukilpailu

1)   Eemeli Hirvonen                  LipT                      2.20,24           

 

 

T15 800m

Loppukilpailu

     Eevi Kettunen                    PolvijU                   DNS               

     Venla Savolainen                 ImU                       DNS               

 

 

P15 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Roope Maaninka                   PyhU                      165               

     145    150    155    160    165    168    

     o      o      o      xxo    xxo    xxx    

 

2)   Miro Mutanen                     PolvijU                   150               

     130    135    140    145    148    150    155    

     o      o      o      o      o      xo     xxx    

 

 

 

P15 Kolmiloikka

Loppukilpailu

1)   Aatu Hartikainen                 SavR                      11,49             

     x      11,33  11,49  10,41  -      -      

                                               

 

 

 

T15 Kolmiloikka

Loppukilpailu

1)   Sara-Sofia Hyvönen               PyhäsU                    10,76             

     10,23  10,38  10,56  10,58  10,43  10,76  

                                               

 

2)   Elina Valta                      PyhäsU                    8,59              

     8,26   8,41   8,59   8,27   8,11   8,16   

                                               

 

 

 

T15 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Sara-Sofia Hyvönen               PyhäsU                    35,72             

     31,81  35,44  x      35,35  33,58  35,72  

 

2)   Elina Valta                      PyhäsU                    32,42             

     x      32,42  30,08  x      24,91  28,97  

 

     Säde Turunen                     TuupovU                   DNS               

 

 

M17 60m

Loppukilpailu

1)   Matias Ahtinen                   JoeK                      7,51              

2)   Sakari Vallius                   JoeK                      7,63              

3)   Aatu Holopainen                  JoeK                      7,63              

4)   Topi Huttunen                    VieK                      7,85              

     Sisu Mikkilä                     ImU                       DNS               

     Lauri Honkanen                   ImU                       DNS               

 

Alkuerät erä 1

1)   Matias Ahtinen                   JoeK                      7,51q             

2)   Lauri Honkanen                   ImU                       7,52q             

3)   Sisu Mikkilä                     ImU                       7,66q             

4)   Topi Huttunen                    VieK                      7,73q             

 

Alkuerät erä 2

1)   Sakari Vallius                   JoeK                      7,62q             

2)   Aatu Holopainen                  JoeK                      7,65q             

3)   Miro Tanninen                    JoeK                      8,05              

4)   Jimi Alastalo                    PyhU                      8,48              

     Pietari Sippola                  LipTai                    DNS               

 

 

N17 60m

Loppukilpailu

1)   Meeri Riiali                     ImU                       8,10              

2)   Riika Tirkkonen                  JoeK                      8,12              

3)   Veera Kauhanen                   JoeK                      8,21              

4)   Aada Heiskanen                   SavR                      8,26              

5)   Veera Häkkinen                   JoeK                      8,40              

6)   Peppi-Rosa Penttinen             JoeK                      8,49              

 

Alkuerät erä 1

1)   Peppi-Rosa Penttinen             JoeK                      8,43q             

2)   Saara Himanen                    JuvU                      8,57              

3)   Emma Halonen                     SavR                      8,61              

     Tilda Korhonen                   SiilPo                    DNS               

 

Alkuerät erä 2

1)   Meeri Riiali                     ImU                       8,12q             

2)   Aada Heiskanen                   SavR                      8,21q             

3)   Reetta Ryynänen                  JoeK                      8,75              

4)   Elsi Laakkonen                   JoeK                      9,16              

     Siiri Pirinen                    JuvU                      DQ                

 

Alkuerät erä 3

1)   Riika Tirkkonen                  JoeK                      8,13q             

2)   Veera Häkkinen                   JoeK                      8,40q             

3)   Aada Kokko                       JoeK                      8,74              

     Anniina Kuukka                   ImU                       DNS               

     Stina Pesonen                    KuopRei                   DNS               

 

Alkuerät erä 4

1)   Veera Kauhanen                   JoeK                      8,21q             

2)   Emma Kammonen                    SiilPo                    8,44              

3)   Siiri Nyyssönen                  JoeK                      8,50              

4)   Tiia Säde                        JoeK                      8,68              

5)   Aava Kipinä                      JoeK                      8,91              

 

 

M17 400m

Loppukilpailu

1)   Onni Huovinen                    JoeK                      55,84             

2)   Pietari Sippola                  LipTai                    56,07             

 

 

N17 400m

1)   Veera Kauhanen                   JoeK                      1.03,26           

2)   Veera Häkkinen                   JoeK                      1.04,49           

3)   Tiia Säde                        JoeK                      1.08,87           

4)   Heidi Tyrväinen                  SavR                      1.11,38           

     Aava Kipinä                      JoeK                      DNS               

 

Loppukilpailu erä 1

1)   Tiia Säde                        JoeK                      1.08,87           

     Aava Kipinä                      JoeK                      DNS               

 

Loppukilpailu erä 2

1)   Veera Kauhanen                   JoeK                      1.03,26           

2)   Veera Häkkinen                   JoeK                      1.04,49           

3)   Heidi Tyrväinen                  SavR                      1.11,38           

 

 

M17 1500m

Loppukilpailu

1)   Ilmari Lehmus                    JoeK                      4.23,26           

     Aleksi Nokkanen                  ViipU                     DNS               

 

 

N17 1500m

Loppukilpailu

1)   Veera Helkama                    SalVil                    5.04,05           

2)   Venla Häkkinen                   JoeK                      5.12,37           

3)   Eevi Kettunen                    PolvijU                   5.14,12           

4)   Cindy Ahponen                    PyhU                      5.16,29           

5)   Sini Rahkonen                    PolU                      5.36,63           

6)   Pilvi Turunen                    TuupovU                   5.39,40           

     Salla Ahonen                     ImU                       DNS               

 

 

M17 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Eetu Paasikivi                   JoeK                      159               

     155    159    163    

     o      o      xxx    

 

 

 

N17 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Emma Kammonen                    SiilPo                    163               

     145    150    155    159    163    165    

     o      o      o      o      xo     xx-    

 

2)   Anni Konnu                       ImU                       159               

     140    145    150    155    159    163    

     o      o      o      o      o      xxx    

 

3)   Janitaa Junttanen                VarkKV                    145               

     135    140    145    150    

     o      o      xxo    xxx    

 

4)   Reetta Ryynänen                  JoeK                      135               

     130    135    140    

     xo     o      xxx    

 

     Stina Pesonen                    KuopRei                   DNS                  

 

M17 Pituus

Loppukilpailu

1)   Sisu Mikkilä                     ImU                       6,55              

     x      6,27   4,51   x      x      6,55   

                                               

 

2)   Kasperi Vehmaa                   LappUM                    6,43              

     x      6,27   x      6,43   6,23   x      

                                               

 

3)   Sakari Vallius                   JoeK                      6,13              

     x      5,78   3,80   x      5,85   6,13   

                                               

 

4)   Arttu Heilala                    RaaV                      6,10              

     6,10   5,91   5,65   5,86   5,63   x      

                                               

 

5)   Lauri Honkanen                   ImU                       6,08              

     5,71   x      5,86   x      6,05   6,08   

                                               

 

6)   Topi Huttunen                    VieK                      5,76              

     5,68   5,58   5,72   x      x      5,76   

                                               

 

7)   Miro Tanninen                    JoeK                      5,49              

     x      x      5,49   5,40   x      x      

                                               

 

8)   Aatu Holopainen                  JoeK                      5,45              

     x      x      x      3,67   5,45   x      

                                               

 

9)   Jimi Alastalo                    PyhU                      4,80              

     4,50   4,67   4,72   4,80   4,70   4,71   

                                               

 

 

 

N17 Pituus

Loppukilpailu

1)   Emma Kammonen                    SiilPo                    5,05              

     4,87   5,05   -      -      -      -      

                                               

 

2)   Siiri Nyyssönen                  JoeK                      5,04              

     x      x      5,04   x      4,93   x      

                                               

 

3)   Anni Konnu                       ImU                       4,91              

     4,67   x      4,56   4,30   4,51   4,91   

                                               

 

4)   Reetta Ryynänen                  JoeK                      4,74              

     4,74   x      4,61   4,74   4,67   4,68   

                                               

 

5)   Saara Himanen                    JuvU                      4,58              

     4,48   x      4,58   -      4,43   4,24   

                                               

 

6)   Tiia Säde                        JoeK                      4,38              

     4,38   x      x      x      x      x      

                                               

 

7)   Pilvi Turunen                    TuupovU                   4,10              

     x      2,57   3,95   3,92   4,10   4,03   

                                               

 

     Anniina Kuukka                   ImU                       DNS               

     Stina Pesonen                    KuopRei                   DNS               

 

 

N17 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Minttu Turunen                   KuopRei                   42,55             

     41,77  42,02  42,15  42,33  42,55  40,21  

 

2)   Reetta Ryynänen                  JoeK                      28,73             

     x      28,73  x      x      x      x      

 

N19 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Venla Pirinen                    ParU                      33,29             

     28,45  32,05  33,29  32,43  x      31,74  

 

2)   Tuuli Turunen                    TuupovU                   28,76             

     19,19  26,08  26,75  26,42  28,76  26,89  

oikka
Loppukilpailu
1)   Sara-Sofia Hyvönen               PyhäsU                    10,76             
     10,23  10,38  10,56  10,58  10,43  10,76  
                                               

2)   Elina Valta                      PyhäsU                    8,59              
     8,26   8,41   8,59   8,27   8,11   8,16   
                                               



AJANKOHTAISTA

Lasten Motonet-kuukausikisoissa 40 metrisiä ja pituutta

Eilen vuorossa olivat alle 9-v…

Toisenakin päivänä kultaa ja pronssia nuorten SM-halleista

Mika Kotiranta kulta- ja Rasmu…

Viikkotiedote 9 (24.2.-2.3.2020)

Tiedotteessa tulevista kisoist…

Hämäläinen mestaruuteen ja Auvinen pronssille Liikuntamyllyssä

Kaksi juoksumitalia nuorten SM…

24 urheilijaa nuorten SM-halleihin

Kataja poikkeuksellisen suurel…

Viikkotiedote 8 (17.-24.2.2020)

Tiedotteessa harjoitusvuoroist…

Samu heittäytyi kaksoismestariksi!

Mikkonen viikonlopun toiseen k…

Samu Mikkonen 1500 metrin hallimestaruuteen!

Ensimmäisen päivän saldona lis…

Viikkotiedote 7 (10.-17.2.2020)

Tiedotteessa kiitoksen sanat, …

Kalle Salminen 60 metrin piirinennätykseen

Kataja Indoor Gamesin valokeil…

Kuukausitiedote helmikuu 2020

Tiedotteessa tulevista kilpail…

Viikkotiedote 6 (3.-10.2.2020)

Tiedotteessa harjoitusvuoroist…

Katajalaiset vahvassa vireessä halki Suomen

Kalle 7,45, Jessican 3-loikka-…

Viikkotiedote 5 (27.1.-3.2.2020)

Tiedotteessa harjoitusvuoroist…

Kuopion tuomisina runsaasti menestystä ja onnistumisia

Tähtihetket juoksuradalla laaj…

Viikkotiedote 4 (20.-27.1.2020)

Tiedotteessa tulevista kisoist…

Pm-hallien toisena päivänä 73 mitalia

Kasperi Vehmaa toisen päivän n…

Toisen päivän tulokset

Toisen kisapäivän tuloksetkin …

Pm-hallien ensimmäinen päivä Katajalaisittain

Ensimmäisen piirinmestaruuskis…

Avauspäivän tulokset

Avoimien pm-hallien ensimmäise…

Piirinmestaruushallit käyntiin huomenna

Viikonloppuna mukana 364 urhei…

Pm-hallien aikataulu ja kilpailuohjeet

Viikonlopun pm-halleihin on il…

Viikkotiedote 3 (13.-20.1.2020)

Tiedotteessa tulevista kisoist…

Vuoden ensimmäiset Motonet kuukausikisat kisailtu

Vuoden 2020 ensimmäiset Motone…

Viikkotiedote 2 (6.1.-13.1.2020)

Tiedotteessa tulevista kisoist…

Kuukausitiedote tammikuu 2020

Tiedotteessa toimitsijatarpees…

Viikkotiedote 1 (30.12.2019-6.1.2020)

Tiedotteessa joulutauosta, kev…

Kuukausikisojen tulokset

Vuoden 2019 viimeiset Motonet-…

Viikkotiedote 51 (16.-23.12.2019)

Tiedotteessa kuukausikisasta, …

Viikkotiedote 50 (9.-16.12.2019)

Tiedotteessa kevään ryhmistä, …