Kuukausikisojen tulokset

10.1.2019

Tämän päivisissä Motonet-kuukausikisoissa kaikilla sarjoilla oli kestävyysjuoksua ja isommat juoksivat lisäksi aitajuoksua. 60 metrin aidoissa kovinta vauhtia piti 16-sarjalainen Sakari Vallius, juoksemalla 91 senttisten aitojen yli ajassa 9,36. Kestojuoksussa kovimpaan tulokseen ylsi 13-sarjan 1000 metrin voittoon juossut Valtteri Mäkelä. Voittoaika oli hyvä 3.18,12. Tytöissä 10-sarjalainen Noora Hukka juoksi ajan 3.50,70.

 

Motonet-kuukausikilpailut
Joensuu Areena
10.01.2019

N 800m
Loppukilpailu
1) Sanna Markkanen JoensKa 3.15,09


M 800m
Loppukilpailu
1) Lari Parkkinen JoensKa 2.26,89
2) Janne Vatanen LipTai 2.34,12

P9 1000m
Loppukilpailu
1) Voitto Voutilainen JoensKa 4.01,45
2) Aleksis Kivelä PolvijU 4.06,26
3) Patrik Hirvonen JoensKa 4.45,99
4) Hugo Lasaroff JoensKa 4.58,01
Severi Jaatinen JoensKa DNS
Toivo Takanen JoensKa DNS


T9 1000m
Loppukilpailu
1) Sara Noponen LipTai 4.20,85
2) Vinka Pyylampi JoensKa 4.42,22
3) Sanni Lehikoinen JoensKa 4.42,94
4) Milja Pyykkö LipTai 4.46,55
5) Hertta Vatanen LipTai 4.47,70
6) Helmi Halmepuro JoensKa 5.06,79
7) Olivia Kaarto JoensKa 5.35,82
8) Kerttu Vatanen LipTai 5.36,21
Senni Ryhänen JoensKa DNS

 

T11 1000m
Loppukilpailu
1) Noora Hukka JoensKa 3.50,70
2) Mette Oinonen JoensKa 4.10,79
3) Peppilotta Eronen JoensKa 4.18,42
4) Miina Vatanen JoensKa 4.20,37
5) Jenna Leppänen JoensKa 4.41,26
6) Milla Vaittinen JoensKa 4.50,69


P13 1000m
Loppukilpailu
1) Valtteri Mäkelä JoensKa 3.18,12
2) Eeli Mustonen JoensKa 3.37,56
3) Otto Sivonen JoensKa 3.42,84
4) Topias Mustonen JoensKa 3.46,97
5) Onni Nyyssönen JoensKa 3.47,77
5) Otso Nyyssönen JoensKa 3.47,77
7) Aapo Heikkinen LipTai 3.49,05
8) Aleksanteri Sippola LipTai 4.03,60
9) Roope Matveinen JoensKa 4.59,10
Soini Ripatti JoensKa DNS


T13 1000m
Loppukilpailu
1) Aada Rautiainen KiihtU 3.43,88
2) Nella Voutilainen JoensKa 3.46,49
3) Elina Likhanova LipTai 3.54,58
4) Iiris Voutilainen JoensKa 3.55,54
5) Olivia Panhelainen JoensKa 3.58,09
6) Elina Ruusuvuori LipTai 3.58,26
7) Venla Simonen JoensKa 3.59,48
8) Emma Kröger JoensKa 4.19,39
8) Kerttu Kaihola JoensKa 4.19,39
10) Iina Hyttinen JoensKa 4.41,37
Mimmi Marttinen JoensKa DNS


P15 800m
Loppukilpailu
1) Pietari Sippola LipTai 2.26,02
2) Roope Maaninka PyhU 2.29,76


T15 800m
Loppukilpailu
1) Eevi Kettunen PolvijU 2.45,98
2) Alina Tikka JoensKa 2.48,04


P15 60m aidat
Loppukilpailu
1) Roope Maaninka PyhU 9,88


T15 60m aidat
Loppukilpailu
1) Riikka Jokinen PyhU 10,22
2) Aava Kipinä JoensKa 12,07


M17 800m
Loppukilpailu
1) Lauri Kainulainen LipT 2.25,96


N17 800m
Loppukilpailu
1) Veera Häkkinen JoensKa 2.52,13
2) Elsi Laakkonen JoensKa 2.53,36


M17 60m aidat
Loppukilpailu
1) Sakari Vallius JoensKa 9,36


N17 60m aidat
Loppukilpailu
1) Peppi-Rosa Penttinen JoensKa 10,23
2) Elsi Laakkonen JoensKa 11,60
3) Veera Häkkinen JoensKa 12,07

AJANKOHTAISTA

Kuukausikisoissa aitajuoksua

Tällä kertaa Motonet Kuukausik…

Viikkotiedote 26 (24.6.-1.7.2019)

Viikkotiedotteessa tulevista k…

Seuracupin kuvia

Iina Ihanamäki napsi keskiviik…

Rasmuksen 200 metrin 22,95 Seuracupin parasta antia

Suurin osa Katajan eilispäivän…

Seuracupin tulokset

Seuracupin ensimmäinen piiriki…

Viikkotiedote 25 (17.-24.6.2019)

Viikkotiedotteessa tulevista k…

Seuracup 1. piirikilpailun päivitetty joukkue

Päivitetty joukkueen nimilista…

Kataja pm-viestien menestynein seura

Katajan joukkueet juoksivat 13…

Viikkotiedote 24 (10.-17.6.2019)

Viikkotiedotteessa tulevista k…

Tuloskoontia viime viikolta

Viime viikolla Katajalaisia ur…

Piirinmestaruusviestien aikataulu!

Huomisten Kiihtelysvaarassa ju…

Kuukausikisoissa juostiin viestejä

Tämän päivän Motonet kuukausik…

Piirinmestaruusviestijoukkueet!

Junioreiden joukkueiden tämän …

Kuukausitiedote kesäkuu 2019

Kuukausitiedotteessa kesän ryh…

LÄHITAPIOLAN RIEMUOLYMPIALAISET LAUANTAINA 8.6.

Lauantaina yleisurheilemaan pä…

Samu Mikkonen 800 metrillä 1.51,51

Viime viikolla Katajalaiset kä…

Viikkotiedote 23 (3.-10.6.2019)

Viikkotiedotteessa tulevista k…

Kataja seuraottelun voittoon!

Seuraotteluhistorian ensimmäin…

Seuraottelun joukkue to 30.5. Kuopioon nimetty!

Varmistakaa valmennuspäällikkö…

Viikkotiedote 22 (27.5.-3.6.2019)

Viikonloppuna pidettiin PKO Ga…

Heidi heitti Kultaisen keihään voittoon

Katalaisia kisaili viikonloppu…

Myötätuulinen toinen PKO Games-päivä takana

Toisena PKO Games-kisapäivänä …

PKO GAMES - toisen päivän tulokset

Toisen päivän tulokset ovat ny…

Avauspäivän koontia

Katajan urheilijat napsivat PK…

PKO GAMES - avauspäivän tulokset

PKO Games -kisojen avauspäivän…

Tulospalvelu - PKO GAMES

Viikonlopun PKO Games -kisojen…

PKO Games häämöttää viikonloppuna

Kesä käynnistyy toden teolla l…

Seuraottelujoukkue Kuopioon 30.5!

Joukkue valittu. Edelleen mikä…

Viikkotiedote 21 (20.-27.5.2019)

Viikkotiedotteessa tulevista k…

Aurinkoisissa piirinmestaruusmaastoissa mitalisadetta

17 henkilökohtaista mitalia pi…