Kuukausikisojen tulokset

18.12.2019

Vuoden 2019 viimeiset Motonet kuukausikisat kisailtiin tänään.

Motonet kuukausikisat
Joensuu Areena
18.12.2019

N 1000m
1)   Jenni Kivioja                    IisV                      3.02,24           
2)   Siiri Silvennoinen               JoensKa                   3.32,86           
3)   Satu Hyytiäinen                  JoensKa                   3.39,99           
4)   Niina Kinnunen                   JoensKa                      3.47,43           

M 1000m
1)   Aleksi Karppinen                 IkNV                      2.42,20           
2)   Santeri Silvennoinen             JoensKa                   2.43,40           
3)   Lari Parkkinen                   JoensKa                   3.14,49           
4)   Pasi Turunen                     JoensKa                      3.24,51           
5)   Timo Makkonen                    JoensKa                      3.31,78           

P9 1000m
1)   Ate Jokinen                      LipTai                    4.08,54           
2)   Toivo Takanen                    JoensKa                      4.20,94           

T9 1000m
1)   Sara Noponen                     LipTai                    3.58,43           
2)   Hilma Parkkinen                  JoensKa                      4.13,77           
3)   Milja Pyykkö                     LipTai                    4.22,49           
4)   Eevi Jormanainen                 JoensKa                      4.25,05           

P9 Kolmiloikka
1)   Toivo Takanen                    JoensKa                      8,09              
     7,86   8,09   8,03   7,47   -      
                                        
2)   Aleksis Kivelä                   PolvijU                   7,41              
     7,41   7,19   7,03   7,09   -      6,98   
                                               
T9 Kolmiloikka
1)   Sara Noponen                     LipTai                    6,98              
     x      6,98   6,96   6,77   6,74   6,75   
                                               
P11 1000m
1)   Toivo Parkkinen                  JoensKa                      3.37,21           
2)   Renne Kankkunen                  LipTai                    3.37,47           

T11 1000m
1)   Venla Juvonen                    SavR                      3.49,48           
2)   Else Lehmus                      LipTai                    3.50,32           
3)   Venla Pyykkö                     LipTai                    3.51,74           
4)   Peppilotta Eronen                JoensKa                      3.52,60           
5)   Elli Halonen                     LipTai                    3.53,59           
     Mette Oinonen                    JoensKa                      DNF               

P11 Kolmiloikka
1)   Renne Kankkunen                  LipTai                    8,35              
     8,11   8,27   8,26   8,11   8,16   8,35   
                                               
T11 Kolmiloikka
1)   Venla Juvonen                    SavR                      8,47              
     7,83   8,40   8,47   8,32   8,16   8,26   
                                               
2)   Else Lehmus                      LipTai                    7,31              
     x      7,14   7,27   7,27   7,16   7,31   
                                               
3)   Peppilotta Eronen                JoensKa                      7,14              
     6,91   6,92   7,00   7,14   6,94   7,00   
                                               
4)   Venla Pyykkö                     LipTai                    7,13              
     x      6,71   6,95   6,98   7,00   7,13   
                                              
5)   Mette Oinonen                    JoensKa                      7,02              
     6,58   6,60   6,55   6,53   6,96   7,02   

P13 1000m
1)   Aapo Heikkinen                   LipTai                    3.22,84           
2)   Eeli Mustonen                    JoensKa                      3.27,02           
3)   Eeli Häikiö                      LipT                      3.30,93           
4)   Aleksanteri Sippola              LipTai                    3.46,99           

T13 1000m
1)   Aada Rautiainen                  KivU                      3.20,44           
2)   Nella Voutilainen                JoensKa                      3.23,62           
3)   Venla Simonen                    JoensKa                      3.29,51           
4)   Iiris Voutilainen                JoensKa                      3.39,33           
5)   Elina Ruusuvuori                 LipTai                    3.48,98           
6)   Kerttu Kaihola                   JoensKa                      4.07,33           

P13 Korkeus
1)   Eeli Mustonen                    JoensKa                      149               
     135    140    143    146    149    152    
     xo     o      o      o      xxo    xxx    

2)   Ville Keronen                    OutokPa                   146               
     125    130    135    140    143    146    149    152    
     o      o      xo     xo     xo     xxo    -      xxx    

3)   Asseri Jestoi                    JuankKuo                  143               
     120    125    130    135    140    143    
     o      o      xo     xxo    o      xxo    

4)   Aapo Heikkinen                   LipTai                    135               
     115    120    125    130    135    140    
     o      o      o      o      o      xxx    

5)   Aleksanteri Sippola              LipTai                    125               
     115    120    125    130    
     o      o      xxo    xx-    

T13 Korkeus
1)   Elina Kiiskinen                  KuopRei                   134               
     115    120    125    128    131    134    137    
     o      o      xo     o      o      xo     xxx    

2)   Anni Törrönen                    SiilPo                    131               
     120    125    128    131    134    
     o      o      o      o      xxx    

2)   Olivia Panhelainen               JoensKa                      131               
     120    125    128    131    134    
     o      o      o      o      xxx    

4)   Aada Rautiainen                  KivU                      131               
     115    120    125    128    131    134    
     o      o      o      xo     xo     xxx    

5)   Iiris Voutilainen                JoensKa                      128               
     110    115    120    125    128    131    
     o      o      o      xo     xo     xxx    

6)   Anna-Katariina Keronen           OutokPa                   125               
     110    115    120    125    128    
     o      o      xxo    o      xxx    

7)   Nella Voutilainen                JoensKa                      120               
     105    110    115    120    125    
     o      o      o      xo     xxx    

8)   Elina Ruusuvuori                 LipTai                    120               
     105    110    115    120    125    
     o      o      xo     xxo    xxx    

9)   Kerttu Kaihola                   JoensKa                      110               
     105    110    115    
     o      o      xxx    

P15 1000m
1)   Pietari Sippola                  LipTai                    3.02,48           

T15 1000m
1)   Eevi Kettunen                    PolvijU                   3.17,32           

T15 Korkeus
1)   Reetta Ryynänen                  PyhäsU                      141               
     125    128    131    134    137    141    145    
     o      o      o      o      xo     o      xxx    

M17 Korkeus
1)   Eetu Paasikivi                   JoensKa                      165               
     155    160    165    170    
     o      o      xxo    xxx   

AJANKOHTAISTA

Pm-hallien ensimmäinen päivä Katajalaisittain

Ensimmäisen piirinmestaruuskis…

Avauspäivän tulokset

Avoimien pm-hallien ensimmäise…

Piirinmestaruushallit käyntiin huomenna

Viikonloppuna mukana 364 urhei…

Pm-hallien aikataulu ja kilpailuohjeet

Viikonlopun pm-halleihin on il…

Viikkotiedote 3 (13.-20.1.2020)

Tiedotteessa tulevista kisoist…

Vuoden ensimmäiset Motonet kuukausikisat kisailtu

Vuoden 2020 ensimmäiset Motone…

Viikkotiedote 2 (6.1.-13.1.2020)

Tiedotteessa tulevista kisoist…

Kuukausitiedote tammikuu 2020

Tiedotteessa toimitsijatarpees…

Viikkotiedote 1 (30.12.2019-6.1.2020)

Tiedotteessa joulutauosta, kev…

Kuukausikisojen tulokset

Vuoden 2019 viimeiset Motonet-…

Viikkotiedote 51 (16.-23.12.2019)

Tiedotteessa kuukausikisasta, …

Viikkotiedote 50 (9.-16.12.2019)

Tiedotteessa kevään ryhmistä, …

Kuukausitiedote joulukuu 2019 ja viikkotiedote 49 (2.-9.12.2019)

Tiedotteessa ota kaveri mukaan…

Viikkotiedote 48 (25.11.-2.12.2019)

Tiedotteessa seura-asuista, ha…

Loskahallien tulokset

Loskahallit keräsivät yli 100 …

Lassi Etelätalo vuoden urheilija

Vuoden 2019 kauden päätöstilai…

Viikkotiedote 47 (18.-25.11.2019)

Tiedotteessa kauden 2019 päätt…

Viikkotiedote 46 (11.-18.11.2019)

Tiedotteessa Lumilyhty (Kataja…

Motonet kuukausikisojen tulokset

Hallikauden ensimmäiset Motone…

Viikkotiedote 45 (4.-11.11.2019)

Tiedotteessa Motonet kuukausik…

Kuukausitiedote marraskuu 2019

Tiedotteessa kauden päättäjäis…

Viikkotiedote 44 (28.10.-4.11.2019)

Tiedotteessa Motonet kuukausik…

Viikkotiedote 43 (21.-28.10.2019)

Tiedotteessa kunniakierroksest…

Kunniakierros tiistaina 22.10

Joensuun Kataja on tänäkin vuo…

Viikkotiedote 42 (14.-21.10.2019)

Tiedotteessa leirityksistä, ki…

Motonet Kuukausikisan tulokset

Kauden 2019-2020 ensimmäisen M…

Viikkotiedote 41 (7.-14.10.2019)

Tiedotteessa seura-asuista, le…

Viikkotiedote 40 (30.9.-7.10.2019)

Tiedotteessa seura-asuista, le…

Kotiranta Kataja-hölkän nopein

69 juoksijaa osallistui tämän …

Viikkotiedote 39 (23.-30.9.2019)

2‍3.9.2019 Tiedotteessa seura…