Kuukausikisojen tulokset

18.12.2019

Vuoden 2019 viimeiset Motonet kuukausikisat kisailtiin tänään.

Motonet kuukausikisat
Joensuu Areena
18.12.2019

N 1000m
1)   Jenni Kivioja                    IisV                      3.02,24           
2)   Siiri Silvennoinen               JoensKa                   3.32,86           
3)   Satu Hyytiäinen                  JoensKa                   3.39,99           
4)   Niina Kinnunen                   JoensKa                      3.47,43           

M 1000m
1)   Aleksi Karppinen                 IkNV                      2.42,20           
2)   Santeri Silvennoinen             JoensKa                   2.43,40           
3)   Lari Parkkinen                   JoensKa                   3.14,49           
4)   Pasi Turunen                     JoensKa                      3.24,51           
5)   Timo Makkonen                    JoensKa                      3.31,78           

P9 1000m
1)   Ate Jokinen                      LipTai                    4.08,54           
2)   Toivo Takanen                    JoensKa                      4.20,94           

T9 1000m
1)   Sara Noponen                     LipTai                    3.58,43           
2)   Hilma Parkkinen                  JoensKa                      4.13,77           
3)   Milja Pyykkö                     LipTai                    4.22,49           
4)   Eevi Jormanainen                 JoensKa                      4.25,05           

P9 Kolmiloikka
1)   Toivo Takanen                    JoensKa                      8,09              
     7,86   8,09   8,03   7,47   -      
                                        
2)   Aleksis Kivelä                   PolvijU                   7,41              
     7,41   7,19   7,03   7,09   -      6,98   
                                               
T9 Kolmiloikka
1)   Sara Noponen                     LipTai                    6,98              
     x      6,98   6,96   6,77   6,74   6,75   
                                               
P11 1000m
1)   Toivo Parkkinen                  JoensKa                      3.37,21           
2)   Renne Kankkunen                  LipTai                    3.37,47           

T11 1000m
1)   Venla Juvonen                    SavR                      3.49,48           
2)   Else Lehmus                      LipTai                    3.50,32           
3)   Venla Pyykkö                     LipTai                    3.51,74           
4)   Peppilotta Eronen                JoensKa                      3.52,60           
5)   Elli Halonen                     LipTai                    3.53,59           
     Mette Oinonen                    JoensKa                      DNF               

P11 Kolmiloikka
1)   Renne Kankkunen                  LipTai                    8,35              
     8,11   8,27   8,26   8,11   8,16   8,35   
                                               
T11 Kolmiloikka
1)   Venla Juvonen                    SavR                      8,47              
     7,83   8,40   8,47   8,32   8,16   8,26   
                                               
2)   Else Lehmus                      LipTai                    7,31              
     x      7,14   7,27   7,27   7,16   7,31   
                                               
3)   Peppilotta Eronen                JoensKa                      7,14              
     6,91   6,92   7,00   7,14   6,94   7,00   
                                               
4)   Venla Pyykkö                     LipTai                    7,13              
     x      6,71   6,95   6,98   7,00   7,13   
                                              
5)   Mette Oinonen                    JoensKa                      7,02              
     6,58   6,60   6,55   6,53   6,96   7,02   

P13 1000m
1)   Aapo Heikkinen                   LipTai                    3.22,84           
2)   Eeli Mustonen                    JoensKa                      3.27,02           
3)   Eeli Häikiö                      LipT                      3.30,93           
4)   Aleksanteri Sippola              LipTai                    3.46,99           

T13 1000m
1)   Aada Rautiainen                  KivU                      3.20,44           
2)   Nella Voutilainen                JoensKa                      3.23,62           
3)   Venla Simonen                    JoensKa                      3.29,51           
4)   Iiris Voutilainen                JoensKa                      3.39,33           
5)   Elina Ruusuvuori                 LipTai                    3.48,98           
6)   Kerttu Kaihola                   JoensKa                      4.07,33           

P13 Korkeus
1)   Eeli Mustonen                    JoensKa                      149               
     135    140    143    146    149    152    
     xo     o      o      o      xxo    xxx    

2)   Ville Keronen                    OutokPa                   146               
     125    130    135    140    143    146    149    152    
     o      o      xo     xo     xo     xxo    -      xxx    

3)   Asseri Jestoi                    JuankKuo                  143               
     120    125    130    135    140    143    
     o      o      xo     xxo    o      xxo    

4)   Aapo Heikkinen                   LipTai                    135               
     115    120    125    130    135    140    
     o      o      o      o      o      xxx    

5)   Aleksanteri Sippola              LipTai                    125               
     115    120    125    130    
     o      o      xxo    xx-    

T13 Korkeus
1)   Elina Kiiskinen                  KuopRei                   134               
     115    120    125    128    131    134    137    
     o      o      xo     o      o      xo     xxx    

2)   Anni Törrönen                    SiilPo                    131               
     120    125    128    131    134    
     o      o      o      o      xxx    

2)   Olivia Panhelainen               JoensKa                      131               
     120    125    128    131    134    
     o      o      o      o      xxx    

4)   Aada Rautiainen                  KivU                      131               
     115    120    125    128    131    134    
     o      o      o      xo     xo     xxx    

5)   Iiris Voutilainen                JoensKa                      128               
     110    115    120    125    128    131    
     o      o      o      xo     xo     xxx    

6)   Anna-Katariina Keronen           OutokPa                   125               
     110    115    120    125    128    
     o      o      xxo    o      xxx    

7)   Nella Voutilainen                JoensKa                      120               
     105    110    115    120    125    
     o      o      o      xo     xxx    

8)   Elina Ruusuvuori                 LipTai                    120               
     105    110    115    120    125    
     o      o      xo     xxo    xxx    

9)   Kerttu Kaihola                   JoensKa                      110               
     105    110    115    
     o      o      xxx    

P15 1000m
1)   Pietari Sippola                  LipTai                    3.02,48           

T15 1000m
1)   Eevi Kettunen                    PolvijU                   3.17,32           

T15 Korkeus
1)   Reetta Ryynänen                  PyhäsU                      141               
     125    128    131    134    137    141    145    
     o      o      o      o      xo     o      xxx    

M17 Korkeus
1)   Eetu Paasikivi                   JoensKa                      165               
     155    160    165    170    
     o      o      xxo    xxx   

AJANKOHTAISTA

Viikkotiedote 14 (30.3.-6.4.2020)

Tiedotteessa ryhmäharjoitusten…

Viikkotiedote 13 (23.-30.3.2020)

Tiedotteessa seura-asutilaukse…

Viikkotiedote 12 (16.-23.3.2020)

Tiedotteessa liikkareiden kevä…

Tiedote 13.3. klo 12.50 Kataja yleisurheilun nuorisoryhmien valmennustoiminta keskeytetään

Kevään seura-asutilaukset

Viikkotiedote 11 (9.-16.3.2020)

Tiedotteessa liikkareiden kevä…

T-pojat TJIG-mestareiksi!

Toivo Takanen ja Topias Muston…

Kuukausitiedote maaliskuu 2020 ja viikkotiedote 10 (2.-9.3.2020)

Tiedotteessa liikkareiden kevä…

Lasten Motonet-kuukausikisoissa 40 metrisiä ja pituutta

Eilen vuorossa olivat alle 9-v…

Toisenakin päivänä kultaa ja pronssia nuorten SM-halleista

Mika Kotiranta kulta- ja Rasmu…

Viikkotiedote 9 (24.2.-2.3.2020)

Tiedotteessa tulevista kisoist…

Hämäläinen mestaruuteen ja Auvinen pronssille Liikuntamyllyssä

Kaksi juoksumitalia nuorten SM…

24 urheilijaa nuorten SM-halleihin

Kataja poikkeuksellisen suurel…

Viikkotiedote 8 (17.-24.2.2020)

Tiedotteessa harjoitusvuoroist…

Samu heittäytyi kaksoismestariksi!

Mikkonen viikonlopun toiseen k…

Samu Mikkonen 1500 metrin hallimestaruuteen!

Ensimmäisen päivän saldona lis…

Viikkotiedote 7 (10.-17.2.2020)

Tiedotteessa kiitoksen sanat, …

Kalle Salminen 60 metrin piirinennätykseen

Kataja Indoor Gamesin valokeil…

Kuukausitiedote helmikuu 2020

Tiedotteessa tulevista kilpail…

Viikkotiedote 6 (3.-10.2.2020)

Tiedotteessa harjoitusvuoroist…

Katajalaiset vahvassa vireessä halki Suomen

Kalle 7,45, Jessican 3-loikka-…

Viikkotiedote 5 (27.1.-3.2.2020)

Tiedotteessa harjoitusvuoroist…

Kuopion tuomisina runsaasti menestystä ja onnistumisia

Tähtihetket juoksuradalla laaj…

Viikkotiedote 4 (20.-27.1.2020)

Tiedotteessa tulevista kisoist…

Pm-hallien toisena päivänä 73 mitalia

Kasperi Vehmaa toisen päivän n…

Toisen päivän tulokset

Toisen kisapäivän tuloksetkin …

Pm-hallien ensimmäinen päivä Katajalaisittain

Ensimmäisen piirinmestaruuskis…

Avauspäivän tulokset

Avoimien pm-hallien ensimmäise…

Piirinmestaruushallit käyntiin huomenna

Viikonloppuna mukana 364 urhei…

Pm-hallien aikataulu ja kilpailuohjeet

Viikonlopun pm-halleihin on il…