Kuukausikisojen tulokset

17.12.2018

Tänään kisattiin vuoden viimeiset Motonet-kuukausikisat. Lajivalikoimassa oli tällä kertaa 13-sarjalaisilla ja vanhemmilla 200 metriä ja korkeushyppy, 11-vuotiailla ja nuoremmilla 60 metrin aitajuoksu, kolmiloikka sekä 200 metriä.

Päivän parhaita suorituksia olivat 15-sarjalaisen Rasmus Lehikoisen 200 metrin pinkaisu aikaan 24,02, 11-sarjalaisen Iiris Voutilaisen 60 metrin aitajuoksun aika 11,09 ja saman ikäisen Onni Nyyssösen kolmiloikkatulos 8,70.

 

Tulokset:

Motonet-kuukausikisat
Joensuun Kataja
17.12.2018

N 200m
Loppukilpailu
1) Silja Kempas LieksU 26,84
2) Rosa Ylimaula JoensKa 27,45
3) Annina Walling SavonlRie 27,76


P9 200m
Loppukilpailu
1) Valtteri Heiskanen JoensKa 35,30
2) Matias Pietarinen LipTai 36,65
3) Aleksis Kivelä PolvijU 38,38
4) Patrik Hirvonen JoensKa 41,96


T9 200m
Loppukilpailu
1) Venla Pyykkö LipTai 38,79
2) Linda Mononen JoensKa 40,82
3) Milja Pyykkö LipTai 44,59


P9 60m aidat
Loppukilpailu
1) Valtteri Heiskanen JoensKa 13,05
2) Matias Pietarinen LipTai 13,09
3) Aleksis Kivelä PolvijU 14,36
4) Patrik Hirvonen JoensKa 15,18
5) Leevi Partanen JoensKa 15,40


T9 60m aidat
Loppukilpailu
1) Venla Pyykkö LipTai 14,77
2) Linda Mononen JoensKa 15,30
3) Ida Pelli PolvijU 15,74
4) Olivia Kaarto JoeK 16,77
5) Milja Pyykkö LipTai 18,61


P9 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Matias Pietarinen LipTai 7,29
7,29 7,24 7,29

2) Aleksis Kivelä PolvijU 6,63
6,48 6,56 6,63

3) Valtteri Heiskanen JoensKa 6,55
x 6,55 6,45

4) Leevi Partanen JoensKa 6,53
x 6,53 x

5) Patrik Hirvonen JoensKa 5,20
5,11 x 5,20

T9 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Linda Mononen JoensKa 6,08
x 6,08 6,07

 

P11 200m
1) Onni Nyyssönen SavonlRie 32,43
2) Otso Nyyssönen SavonlRie 33,03
3) Renne Kankkunen LipTai 33,78
4) Samuel Sallinen JoensKa 34,82
5) Roope Matveinen JoensKa 38,72

Loppukilpailu erä 1
1) Onni Nyyssönen SavonlRie 32,43
2) Samuel Sallinen JoensKa 34,82

Loppukilpailu erä 2
1) Otso Nyyssönen SavonlRie 33,03
2) Renne Kankkunen LipTai 33,78
3) Roope Matveinen JoensKa 38,72


T11 200m
Loppukilpailu
1) Elina Likhanova LipTai 32,96
2) Iiris Voutilainen JoensKa 34,77
3) Nella Voutilainen JoensKa 35,67
4) Kerttu Kaihola JoensKa 35,89


P11 60m aidat
Loppukilpailu
1) Onni Nyyssönen SavonlRie 11,02
2) Otso Nyyssönen SavonlRie 11,28
3) Niilo Pelli PolvijU 11,59
4) Renne Kankkunen LipTai 11,61
5) Aleksanteri Sippola LipTai 12,26


T11 60m aidat
Loppukilpailu
1) Iiris Voutilainen JoensKa 11,09
2) Nella Voutilainen JoensKa 11,92
3) Elina Likhanova LipTai 12,37
4) Kerttu Kaihola JoensKa 12,99
5) Martta Muuttoranta LipTai 13,02


P11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Onni Nyyssönen SavonlRie 8,70
8,68 8,70 8,70 8,60

2) Otso Nyyssönen SavonlRie 8,63
8,50 8,63 8,03 8,25

3) Niilo Pelli PolvijU 7,99
7,86 7,90 7,99 x

Luka Myller JoensKa NM
x x x x

T11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Iiris Voutilainen JoensKa 8,14
7,89 8,04 8,14 7,95

2) Elina Likhanova LipTai 7,94
7,80 7,94 7,80 7,74

3) Nella Voutilainen JoensKa 7,58
7,44 7,39 x 7,58

4) Kerttu Kaihola JoensKa 7,31
6,98 6,99 7,09 7,31

5) Martta Muuttoranta LipTai 6,97
6,87 6,69 6,77 6,97

P13 200m
Loppukilpailu
1) Roope Maaninka PyhäsU 27,52
2) Santeri Kekarainen JoensKa 29,86
3) Anton Kettunen JoensKa 30,54
4) Eeli Kinnunen JoensKa 31,41


T13 200m
Loppukilpailu
1) Riikka Jokinen PyhU 29,83
2) Krista Karttunen PolvijU 31,00


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1) Roope Maaninka PyhäsU 150
135 140 145 150 155
o o xo xo -

2) Eeli Mustonen JoensKa 140
125 130 135 140 145
o o o o xxx

3) Luka Myller JoensKa 110
110 115
xo xxx

P15 200m
1) Rasmus Lehikoinen JoensKa 24,02
2) Sakari Vallius JoensKa 26,21
3) Akseli Eskelinen LappUM 26,43
4) Aatu Holopainen JoensKa 27,11
5) Lauri Kainulainen LipT 27,69
6) Jimi Alastalo PyhäsU 28,19

Alkuerät erä 1
1) Sakari Vallius JoensKa 26,21
2) Akseli Eskelinen LappUM 26,43
3) Jimi Alastalo PyhäsU 28,19

Alkuerät erä 2
1) Rasmus Lehikoinen JoensKa 24,02
2) Aatu Holopainen JoensKa 27,11
3) Lauri Kainulainen LipT 27,69


T15 200m
1) Siiri Nyyssönen SavonlRie 28,06
2) Peppi-Rosa Penttinen JoensKa 29,14
3) Venla Häkkinen JoensKa 29,30
4) Aava Kipinä JoensKa 29,86
5) Veera Häkkinen JoensKa 30,05
6) Elsi Laakkonen JoensKa 31,23
7) Oona Rimpilä JoensKa 32,93
8) Pihla Heikkinen JoensKa 36,53

Loppukilpailu erä 1
1) Siiri Nyyssönen SavonlRie 28,06
2) Venla Häkkinen JoensKa 29,30
3) Aava Kipinä JoensKa 29,86
4) Veera Häkkinen JoensKa 30,05

Loppukilpailu erä 2
1) Peppi-Rosa Penttinen JoensKa 29,14
2) Elsi Laakkonen JoensKa 31,23
3) Oona Rimpilä JoensKa 32,93
4) Pihla Heikkinen JoensKa 36,53


P15 Korkeus
Loppukilpailu
1) Sakari Vallius JoensKa 160
140 145 150 155 160 163
o o o o xxo xxx

2) Miro Tanninen JoensKa 150
140 145 150 155
o o o xxx

3) Eetu Paasikivi JoensKa 145
145 150
o xxx

 

T15 Korkeus
Loppukilpailu
1) Elsi Laakkonen JoensKa 130
115 120 125 130 135
o o o o xxx

2) Veera Häkkinen JoensKa 115
110 115 120
o xxo xxx


N17 200m
Loppukilpailu
1) Veera Holopainen KaavKai 29,45
2) Riikka Lonkainen JoensKa 30,62
3) Sini Riikonen JoensKa 33,14

AJANKOHTAISTA

Viikkotiedote 25 (17.-24.6.2019)

Viikkotiedotteessa tulevista k…

Seuracup 1. piirikilpailun päivitetty joukkue

Päivitetty joukkueen nimilista…

Kataja pm-viestien menestynein seura

Katajan joukkueet juoksivat 13…

Viikkotiedote 24 (10.-17.6.2019)

Viikkotiedotteessa tulevista k…

Tuloskoontia viime viikolta

Viime viikolla Katajalaisia ur…

Piirinmestaruusviestien aikataulu!

Huomisten Kiihtelysvaarassa ju…

Kuukausikisoissa juostiin viestejä

Tämän päivän Motonet kuukausik…

Piirinmestaruusviestijoukkueet!

Junioreiden joukkueiden tämän …

Kuukausitiedote kesäkuu 2019

Kuukausitiedotteessa kesän ryh…

LÄHITAPIOLAN RIEMUOLYMPIALAISET LAUANTAINA 8.6.

Lauantaina yleisurheilemaan pä…

Samu Mikkonen 800 metrillä 1.51,51

Viime viikolla Katajalaiset kä…

Viikkotiedote 23 (3.-10.6.2019)

Viikkotiedotteessa tulevista k…

Kataja seuraottelun voittoon!

Seuraotteluhistorian ensimmäin…

Seuraottelun joukkue to 30.5. Kuopioon nimetty!

Varmistakaa valmennuspäällikkö…

Viikkotiedote 22 (27.5.-3.6.2019)

Viikonloppuna pidettiin PKO Ga…

Heidi heitti Kultaisen keihään voittoon

Katalaisia kisaili viikonloppu…

Myötätuulinen toinen PKO Games-päivä takana

Toisena PKO Games-kisapäivänä …

PKO GAMES - toisen päivän tulokset

Toisen päivän tulokset ovat ny…

Avauspäivän koontia

Katajan urheilijat napsivat PK…

PKO GAMES - avauspäivän tulokset

PKO Games -kisojen avauspäivän…

Tulospalvelu - PKO GAMES

Viikonlopun PKO Games -kisojen…

PKO Games häämöttää viikonloppuna

Kesä käynnistyy toden teolla l…

Seuraottelujoukkue Kuopioon 30.5!

Joukkue valittu. Edelleen mikä…

Viikkotiedote 21 (20.-27.5.2019)

Viikkotiedotteessa tulevista k…

Aurinkoisissa piirinmestaruusmaastoissa mitalisadetta

17 henkilökohtaista mitalia pi…

Piirinmestaruusmaastot huomenna

Huomenna juostaan Pohjois-Karj…

Kuukausikisoissa keihästä

Tänään kisattiin kesäkauden en…

Viikkotiedote 20 (13.-20.5.2019)

Viikkotiedotteessa tulevista k…

Joensuun Runin seuranta ja tulokset

Tänään juostavan Joensuu Runin…

Kuukausitiedote toukokuu 2019

Toukokuun kuukausitiedotteessa…