Loskahallien tulokset

2.12.2018

Loskahallit kisailtiin tänään Joensuu Areenassa. Mukaan ilmoittautui noin 130 urheilijaa joka on tuplamäärä viime vuoteen verrattuna. Kisat olivat myös talvikauden ensimmäiset isommat kisat Joensuussa.

Tämän hallikauden kohokohta tulee olemaan helmikuun lopulla Joensuussa järjestettävät 17-22-vuotiaiden Sm-hallit. Kaikki hallikisat ennen sitä tulevat toimimaan myös järjestelykoneiston harjoittelu-/testikisoina Sm-halleja varten. Tärkein yksittäinen harjoitus toimitsijoille tulee olemaan 19.-20.1. järjestettävät pm-hallikisat, joka on vuosien saatossa kasvanut talvikauden toiseksi suurimmaksi kansalliseksi yleisurheilukisaksi lajiosanottojen määrällä (Joensuussa reilut 1000) mitattuna. Ainoastaan Tampere Junior Indoor Gamesit on kahtena edellistalvena ollut Joensuun pm-halleja suuremmat kisat.

 

Loskahallit
Joensuun Kataja
02.12.2018

M 60m
Loppukilpailu
1) Juhani Ryynänen JuuanU 8,96
2) Juha Kauppinen SavJ 9,33


M 800m
Loppukilpailu
1) Oskari Silvennoinen JoensKa 2.18,63
2) Panu Järvenpää JoensKa 2.20,45
3) Janne Natri JoensKa 2.24,01
4) Janne Vatanen LipTai 2.29,54
Lari Parkkinen JoensKa DNS


N 800m
Loppukilpailu
1) Satu Hyytiäinen JoensKa 2.50,22
Kaija Pesonen JoensKa DNS
Pia Kähkönen JoensKa DNS
Siiri Silvennoinen JoensKa DNS


M Pituus
Loppukilpailu
1) Juhani Ryynänen JuuanU 4,19
3,98 4,16 4,06 4,04 4,09 4,19

2) Juha Kauppinen SavJ 3,10
x 2,94 x 3,10 x x

 

P9 60m
1) Valtteri Heiskanen JoensKa 10,31
2) Matias Pietarinen LipTai 10,32
3) Arttu Kylmänen PyhäsU 10,53
4) Niro Immonen PyhäsU 10,57
5) Veikka Viinisalo JoensKa 10,67
6) Peetu Alastalo PyhäsU 10,68
7) Aleksis Kivelä PolvijU 10,76
8) Leevi Partanen JoensKa 10,89
9) Ate Jokinen LipTai 10,94
10) Paavo Maaninka PyhäsU 11,38
11) Pietu Stenberg PyhäsU 11,40
12) Simo Härkönen PolvijU 11,55
13) Hugo Lasaroff JoensKa 12,11
Toivo Takanen JoensKa

Loppukilpailu erä 1
1) Veikka Viinisalo JoensKa 10,67
2) Pietu Stenberg PyhäsU 11,40
3) Simo Härkönen PolvijU 11,55
4) Hugo Lasaroff JoensKa 12,11

Loppukilpailu erä 2
1) Matias Pietarinen LipTai 10,32
2) Aleksis Kivelä PolvijU 10,76
3) Leevi Partanen JoensKa 10,89
4) Ate Jokinen LipTai 10,94
5) Paavo Maaninka PyhäsU 11,38

Loppukilpailu erä 3
1) Valtteri Heiskanen JoensKa 10,31
2) Arttu Kylmänen PyhäsU 10,53
3) Niro Immonen PyhäsU 10,57
4) Peetu Alastalo PyhäsU 10,68
Toivo Takanen JoensKa


T9 60m
1) Venla Siekkinen KeitNu 10,19
2) Essi Sahlström KeitNu 10,20
3) Miina Vatanen JoensKa 10,39
4) Pinja Stenberg PyhäsU 10,41
5) Heini Kuronen PyhäsU 10,50
6) Emma Räsänen JoensKa 10,55
7) Ronja Eronen PyhäsU 10,70
8) Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 10,77
9) Venla Pyykkö LipTai 10,89
10) Sofi Reijonen LipTai 10,91
11) Ida Pelli PolvijU 10,94
12) Mette Oinonen JoensKa 11,36
13) Peppilotta Eronen JoensKa 11,39
14) Julia Parviainen PyhäsU 11,41
15) Sanni Lehikoinen JoensKa 11,46
16) Linda Mononen JoensKa 11,52
17) Miisa Puustinen PyhäsU 11,58
18) Vinka Pyylampi JoensKa 11,80
19) Josefiina Kauhanen JoensKa 11,91
20) Olivia Kaarto JoeK 11,94
21) Milja Pyykkö LipTai 12,31
22) Helmi Halmepuro JoensKa 12,46
23) Kerttu Vatanen LipTai 12,98
24) Selma Purmonen LipTai 13,48
Meri-Tuuli Tukiainen PyhäsU DNS

Loppukilpailu erä 1
1) Julia Parviainen PyhäsU 11,41
2) Helmi Halmepuro JoensKa 12,46
3) Kerttu Vatanen LipTai 12,98
4) Selma Purmonen LipTai 13,48
Meri-Tuuli Tukiainen PyhäsU DNS

Loppukilpailu erä 2
1) Ronja Eronen PyhäsU 10,70
2) Vinka Pyylampi JoensKa 11,80
3) Josefiina Kauhanen JoensKa 11,91
4) Olivia Kaarto JoeK 11,94
5) Milja Pyykkö LipTai 12,31

Loppukilpailu erä 3
1) Venla Pyykkö LipTai 10,89
2) Peppilotta Eronen JoensKa 11,39
3) Sanni Lehikoinen JoensKa 11,46
4) Linda Mononen JoensKa 11,52
5) Miisa Puustinen PyhäsU 11,58

Loppukilpailu erä 4
1) Miina Vatanen JoensKa 10,39
2) Heini Kuronen PyhäsU 10,50
3) Sofi Reijonen LipTai 10,91
4) Ida Pelli PolvijU 10,94
5) Mette Oinonen JoensKa 11,36

Loppukilpailu erä 5
1) Venla Siekkinen KeitNu 10,19
2) Essi Sahlström KeitNu 10,20
3) Pinja Stenberg PyhäsU 10,41
4) Emma Räsänen JoensKa 10,55
5) Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 10,77


P9 1000m
Loppukilpailu
1) Voitto Voutilainen JoensKa 3.56,98
2) Veikka Viinisalo JoensKa 4.00,68
3) Vilho Haimakainen KuopRei 4.03,14
4) Peetu Alastalo PyhäsU 4.10,90
5) Arttu Kylmänen PyhäsU 4.16,42
6) Pietu Stenberg PyhäsU 4.17,85
7) Simo Härkönen PolvijU 4.18,17
8) Valtteri Heiskanen JoensKa 4.33,13
9) Hugo Lasaroff JoensKa 4.52,02


T9 1000m
Loppukilpailu
1) Noora Hukka JoensKa 3.45,05
2) Heini Kuronen PyhäsU 4.05,09
3) Mette Oinonen JoensKa 4.09,69
4) Pinja Stenberg PyhäsU 4.15,33
5) Senni Ryhänen JoensKa 4.18,37
6) Venla Pyykkö LipTai 4.19,34
7) Venla Siekkinen KeitNu 4.24,05
8) Linda Mononen JoensKa 4.25,52
9) Peppilotta Eronen JoensKa 4.25,53
10) Sara Noponen LipTai 4.27,41
11) Ronja Eronen PyhäsU 4.28,07
12) Vinka Pyylampi JoensKa 4.29,41
13) Sanni Lehikoinen JoensKa 4.35,79
14) Sofi Reijonen LipTai 4.41,74
15) Hertta Vatanen LipTai 4.51,72
16) Milja Pyykkö LipTai 4.54,16
17) Helmi Halmepuro JoensKa 5.07,28


P9 Korkeus
Loppukilpailu
1) Aleksis Kivelä PolvijU 111
85 90 95 100 105 108 111 114
o o o xo o xo xxo xxx

2) Matias Pietarinen LipTai 108
90 95 100 105 108 111
o o o o o xxx

3) Leevi Partanen JoensKa 108
85 90 95 100 105 108 111
o o o o xo xxo xxx

4) Ate Jokinen LipTai 100
80 85 90 95 100 105
o o o o xo xxx

5) Arttu Kylmänen PyhäsU 95
80 85 90 95 100
o o o o xxx

6) Peetu Alastalo PyhäsU 95
80 85 90 95 100
o o o xxo xxx

6) Pietu Stenberg PyhäsU 95
80 85 90 95 100
o o o xxo xxx

8) Paavo Maaninka PyhäsU 90
80 85 90 95
o o xo xxx

9) Hugo Lasaroff JoensKa 90
80 85 90 95
o xo xxo xxx


T9 Korkeus
Loppukilpailu
1) Pinja Stenberg PyhäsU 108
85 90 95 100 105 108 111
o o o o o o xx-

2) Essi Sahlström KeitNu 105
90 95 100 105 108
o o o o xx-

3) Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 100
80 85 90 95 100 105
o o o o xo xxx

3) Venla Pyykkö LipTai 100
85 90 95 100 105
o o o xo xxx

5) Linda Mononen JoensKa 95
80 85 90 95 100
o xo o o xxx

6) Peppilotta Eronen JoensKa 95
80 85 90 95 100
o o o xo xxx

7) Ida Pelli PolvijU 95
80 85 90 95 100
o o xo xo xxx

8) Mette Oinonen JoensKa 85
80 85 90
o o xxx

9) Sanni Lehikoinen JoensKa 85
75 80 85 90
o o xxo xxx

10) Miina Vatanen JoensKa 85
75 80 85 90
xo o xxo xxx

 

P9 Kuula
Loppukilpailu
1) Paavo Maaninka PyhäsU 6,54
5,49 6,12 6,54

2) Matias Pietarinen LipTai 6,40
6,40 5,72 6,26

3) Joona Mustonen PolvijU 6,18
6,18 5,70 5,91

4) Leevi Partanen JoensKa 5,40
5,38 5,19 5,40

5) Hugo Lasaroff JoensKa 4,66
4,66 3,65 4,39

6) Olavi Sipilä PyhU 4,25
3,49 4,25 4,21

7) Niro Immonen PyhäsU 4,19
3,75 4,19 3,53

8) Simo Härkönen PolvijU 4,17
x 3,96 4,17

9) Pietu Stenberg PyhäsU 3,64
3,64 3,62 3,31

10) Aleksis Kivelä PolvijU 3,61
3,61 3,04 3,59

 

T9 Kuula
Loppukilpailu
1) Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 6,24
5,38 5,73 6,24

2) Essi Sahlström KeitNu 6,00
6,00 5,31 4,94

3) Venla Siekkinen KeitNu 4,96
4,54 4,96 4,78

4) Peppilotta Eronen JoensKa 4,91
4,10 4,28 4,91

5) Pinja Stenberg PyhäsU 4,84
4,47 4,84 4,64

6) Sofi Reijonen LipTai 4,81
4,81 4,49 4,36

7) Miina Vatanen JoensKa 4,66
3,90 4,52 4,66

8) Mette Oinonen JoensKa 4,14
4,14 2,91 3,76

9) Miisa Puustinen PyhäsU 4,01
3,96 4,01 3,95

10) Heini Kuronen PyhäsU 3,61
3,61 3,24 3,42

11) Josefiina Kauhanen JoensKa 3,54
2,92 3,54 3,22

12) Olivia Kaarto JoeK 3,38
3,38 3,25 3,23

13) Hertta Vatanen LipTai 3,01
2,82 3,01 2,86

14) Selma Purmonen LipTai 2,44
2,44 2,25 2,29

15) Kerttu Vatanen LipTai 2,06
2,06 x 1,46

 

P11 60m
1) Oskari Pakarinen PyhäsU 9,18
2) Otso Nyyssönen SavonlRie 9,28
3) Niilo Pelli PolvijU 9,41
4) Topias Juntunen PyhäsU 9,45
5) Onni Nyyssönen SavonlRie 9,62
6) Topias Mustonen JoensKa 9,72
7) Henri Kaari JoensKa 9,78
8) Aleksanteri Sippola LipTai 9,85
9) Riko Pippuri LipTai 10,31
10) Luka Myller JoensKa 11,13
Roope Matveinen JoensKa DNS
Renne Kankkunen LipTai DNS

Loppukilpailu erä 1
1) Henri Kaari JoensKa 9,78
2) Aleksanteri Sippola LipTai 9,85
3) Riko Pippuri LipTai 10,31
4) Luka Myller JoensKa 11,13
Renne Kankkunen LipTai DNS
Roope Matveinen JoensKa DNS

Loppukilpailu erä 2
1) Oskari Pakarinen PyhäsU 9,18
2) Otso Nyyssönen SavonlRie 9,28
3) Niilo Pelli PolvijU 9,41
4) Topias Juntunen PyhäsU 9,45
5) Onni Nyyssönen SavonlRie 9,62
6) Topias Mustonen JoensKa 9,72


T11 60m
1) Heli Puustinen PyhäsU 9,50
2) Aino Kiiskinen PyhäsU 9,58
3) Hanna Mustonen MäntsU 9,65
4) Pinja Myller PyhäsU 9,68
5) Iiris Voutilainen JoensKa 9,75
6) Elina Ruusuvuori LipTai 9,90
7) Vilma Vatanen JoensKa 9,92
8) Kristiina Nevalainen SiilPo 9,93
9) Sonja Purmonen LipTai 10,37
10) Kerttu Kaihola JoensKa 10,51
11) Emma Kröger JoensKa 10,68
12) Milla Tukiainen PyU 10,71
13) Sointu Kuiri PolvijU 10,84
14) Martta Muuttoranta LipTai 10,88
15) Krista Ohtonen PolvijU 11,29
Nuuna Piipponen JoensKa DNS

Loppukilpailu erä 1
1) Emma Kröger JoensKa 10,68
2) Milla Tukiainen PyU 10,71
3) Sointu Kuiri PolvijU 10,84
4) Martta Muuttoranta LipTai 10,88
5) Krista Ohtonen PolvijU 11,29
Nuuna Piipponen JoensKa DNS

Loppukilpailu erä 2
1) Aino Kiiskinen PyhäsU 9,58
2) Elina Ruusuvuori LipTai 9,90
3) Vilma Vatanen JoensKa 9,92
4) Sonja Purmonen LipTai 10,37
5) Kerttu Kaihola JoensKa 10,51

Loppukilpailu erä 3
1) Heli Puustinen PyhäsU 9,50
2) Hanna Mustonen MäntsU 9,65
3) Pinja Myller PyhäsU 9,68
4) Iiris Voutilainen JoensKa 9,75
5) Kristiina Nevalainen SiilPo 9,93


P11 1000m
Loppukilpailu
1) Topias Mustonen JoensKa 3.48,11
2) Aapo Heikkinen LipTai 3.55,07
3) Topias Juntunen PyhäsU 3.55,48
4) Henri Kaari JoensKa 4.00,21
5) Aleksanteri Sippola LipTai 4.06,14
Renne Kankkunen LipTai DNS
Samuel Sallinen JoensKa DNS


T11 1000m
Loppukilpailu
1) Hanna Mustonen MäntsU 3.42,32
2) Nella Voutilainen JoensKa 3.48,19
3) Milla Tukiainen PyU 4.10,29
4) Sonja Purmonen LipTai 4.19,78
Aino Kiiskinen PyhäsU DNS
Emma Kröger JoensKa DNS
Noora Hukka JoensKa DNS
Pinja Myller PyhäsU DNF


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1) Niilo Pelli PolvijU 136
110 115 120 125 130 133 136 139
o o o o xo xxo o xxx

2) Topias Mustonen JoensKa 133
105 110 115 120 125 130 133 136
o o o xxo o oxx xo xxx

3) Onni Nyyssönen SavonlRie 130
95 100 105 110 115 120 125 130 133
o o o o o xo o o xxx

4) Aapo Heikkinen LipTai 120
100 105 110 115 120 125
o o o o o xxx

5) Otso Nyyssönen SavonlRie 120
95 100 105 110 115 120 125
o o o o o xo xxx

6) Roope Matveinen JoensKa 110
90 95 100 105 110 115
o o xxo o o xxx

7) Luka Myller JoensKa 110
95 100 105 110 115
o o o xxo xxx

8) Riko Pippuri LipTai 100
90 95 100 105
o o xo xx-

Renne Kankkunen LipTai
90
DNS

 

T11 Korkeus
Loppukilpailu
1) Hanna Mustonen MäntsU 130
110 115 120 125 130 133
o o o o xxo xxx

2) Elina Ruusuvuori LipTai 125
100 105 110 115 120 125 130
o o o o xo o xxx

3) Vilma Vatanen JoensKa 120
95 100 105 110 115 120 125
o o o o o o xxx

4) Iiris Voutilainen JoensKa 120
95 100 105 110 115 120 125
o o o o xo o xxx

5) Aino Kiiskinen PyhäsU 115
100 105 115 120
xo o o xxx

6) Martta Muuttoranta LipTai 110
90 95 100 105 110 115
o o o xxo xo xxx

7) Kerttu Kaihola JoensKa 100
90 95 100 105
xo o o xxx

 

P11 Kuula
Loppukilpailu
1) Aleksanteri Sippola LipTai 8,32
8,27 x 8,18 8,32

2) Topias Mustonen JoensKa 7,78
7,62 7,78 7,49 x

3) Aapo Heikkinen LipTai 7,56
7,41 7,56 7,47 7,21

4) Riko Pippuri LipTai 7,34
6,91 7,15 7,34 x

5) Roope Matveinen JoensKa 7,10
6,73 6,31 7,10 6,76

6) Oskari Pakarinen PyhäsU 6,91
6,91 5,92 6,41 6,71

7) Niilo Pelli PolvijU 6,82
6,54 6,57 6,82 6,06

8) Luka Myller JoensKa 5,58
5,03 4,82 5,58 4,86

9) Samu Hirvonen PyhäsU 5,39
5,21 5,16 4,80 5,39

 

T11 Kuula
Loppukilpailu
1) Martta Muuttoranta LipTai 7,31
7,31 6,93 6,99 5,72

2) Pinja Myller PyhäsU 6,83
6,42 6,69 6,17 6,83

3) Iiris Voutilainen JoensKa 6,79
6,62 6,27 6,79 6,29

4) Vilma Vatanen JoensKa 6,47
6,13 6,47 5,95 5,42

5) Kristiina Nevalainen SiilPo 6,41
6,41 6,09 6,36 6,21

6) Aino Kiiskinen PyhäsU 6,19
5,08 6,19 6,01 6,11

7) Nella Voutilainen JoensKa 6,05
5,05 6,05 5,61 5,37

8) Krista Ohtonen PolvijU 5,19
5,19 4,88 5,05 5,04

9) Emma Kröger JoensKa 5,10
5,10 4,41 4,78 4,77

10) Elina Ruusuvuori LipTai 4,99
4,83 4,99 x 4,97

11) Kerttu Kaihola JoensKa 4,67
4,23 4,67 4,03 4,59

12) Sointu Kuiri PolvijU 4,13
3,41 3,52 4,13 3,25

 

P13 60m
1) Puhakka Jesse PyhäsU 8,38
2) Roope Maaninka PyhäsU 8,44
3) Santeri Kekarainen JoensKa 8,98
4) Toni Juntunen PyhäsU 9,18
5) Aku Alastalo PyhäsU 9,19
6) Milo Kuivalainen PyhäsU 9,32
7) Anton Kettunen JoensKa 9,36
8) Eeli Mustonen JoensKa 9,38
Kimi Eskelinen LappUM DNS

Loppukilpailu erä 1
1) Aku Alastalo PyhäsU 9,19
2) Milo Kuivalainen PyhäsU 9,32
3) Eeli Mustonen JoensKa 9,38
Kimi Eskelinen LappUM DNS

Loppukilpailu erä 2
1) Puhakka Jesse PyhäsU 8,38
2) Roope Maaninka PyhäsU 8,44
3) Santeri Kekarainen JoensKa 8,98
4) Toni Juntunen PyhäsU 9,18
5) Anton Kettunen JoensKa 9,36


T13 60m
1) Olivia Panhelainen JoensKa 8,54
2) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 8,68
3) Riikka Jokinen PyhäsU 8,89
4) Maria Karppanen PyhäsU 9,22
5) Enni Heikkinen LipTai 9,32
6) Kiira Kiiskinen JoensKa 9,33
7) Venla Simonen JoensKa 9,56
8) Iina Hyttinen JoensKa 11,12
Oona Kärkkäinen JoensKa DNS

Loppukilpailu erä 1
1) Maria Karppanen PyhäsU 9,22
2) Venla Simonen JoensKa 9,56
3) Iina Hyttinen JoensKa 11,12
Oona Kärkkäinen JoensKa DNS

Loppukilpailu erä 2
1) Olivia Panhelainen JoensKa 8,54
2) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 8,68
3) Riikka Jokinen PyhäsU 8,89
4) Enni Heikkinen LipTai 9,32
5) Kiira Kiiskinen JoensKa 9,33


P13 1000m
Loppukilpailu
1) Valtteri Mäkelä JoensKa 3.19,66
2) Toni Juntunen PyhäsU 3.25,05
3) Milo Kuivalainen PyhäsU 3.26,38
4) Santeri Kekarainen JoensKa 3.32,97
5) Aku Alastalo PyhäsU 3.40,79
Anton Kettunen JoensKa DNS
Eeli Mustonen JoensKa DNS
Tuukka Viinisalo JoensKa DNS


T13 1000m
Loppukilpailu
1) Noora Tiilikainen PyhäsU 3.52,62
2) Venla Simonen JoensKa 3.56,53
3) Maria Karppanen PyhäsU 4.01,85


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1) Roope Maaninka PyhäsU 155
135 140 145 150 153 155 157
o o o o o xxo xxx

2) Eeli Mustonen JoensKa 140
120 125 130 135 140 145
o o o o o xxx

3) Anton Kettunen JoensKa 130
115 120 125 130 135
o o o o xxx

4) Santeri Kekarainen JoensKa 120
115 120 125
o xo xxx

5) Aku Alastalo PyhäsU 115
115 120
o xxx

 

T13 Korkeus
Loppukilpailu
1) Riikka Jokinen PyhäsU 145
130 135 140 145 150
o o o o xxx

1) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 145
125 130 135 140 145 150
o o o o o xxx

3) Olivia Panhelainen JoensKa 130
115 120 125 130 135
o o o o xxx

4) Maria Karppanen PyhäsU 130
115 120 125 130 135
o o o xo xxx

5) Noora Tiilikainen PyhäsU 125
115 120 125 130
o o xo xxx

 

P13 Kuula
Loppukilpailu
1) Roope Maaninka PyhäsU 12,01
11,83 11,47 12,01 x

2) Santeri Kekarainen JoensKa 8,00
7,92 7,51 8,00 7,95

3) Aku Alastalo PyhäsU 7,98
7,98 7,70 7,92 7,34

4) Eeli Mustonen JoensKa 7,98
7,50 7,98 7,66 7,77

5) Sami Härkönen PolvijU 7,59
6,88 6,71 6,92 7,59

 

T13 Kuula
Loppukilpailu
1) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 10,38
10,03 9,95 10,37 10,38

2) Elina Valta PyhäsU 10,05
9,85 9,40 10,05 9,02

3) Olivia Panhelainen JoensKa 6,96
6,34 6,84 6,96 6,48

4) Eena Pesonen LipTai 6,65
6,37 x 6,17 6,65

5) Sallamari Leskinen LipTai 6,41
5,72 6,33 6,41 6,41

6) Venla Simonen JoensKa 6,28
6,28 5,98 6,08 5,73

7) Kiira Kiiskinen JoensKa 6,07
6,07 5,79 5,60 5,90

8) Oona Kärkkäinen JoensKa 5,05
4,41 4,86 5,05 4,91

9) Iina Hyttinen JoensKa 4,47
4,25 4,34 4,47 4,44

 

P15 60m
1) Rasmus Lehikoinen JoensKa 7,55
2) Topi Kela JoensKa 7,60
3) Sakari Vallius JoensKa 8,09
4) Aatu Holopainen JoensKa 8,19
5) Miro Tanninen JoensKa 8,28
6) Lauri Kainulainen LipT 8,51
Jimi Alastalo PyhäsU DNS
Akseli Eskelinen LappUM DNS

Loppukilpailu erä 1
1) Sakari Vallius JoensKa 8,09
2) Miro Tanninen JoensKa 8,28
3) Lauri Kainulainen LipT 8,51
Jimi Alastalo PyhäsU DNS

Loppukilpailu erä 2
1) Rasmus Lehikoinen JoensKa 7,55
2) Topi Kela JoensKa 7,60
3) Aatu Holopainen JoensKa 8,19
Akseli Eskelinen LappUM DNS


T15 60m
Loppukilpailu
1) Aada Kokko JoensKa 8,53
2) Veera Häkkinen JoensKa 9,05


P15 800m
Loppukilpailu
1) Ilmari Lehmus JoensKa 2.20,09
2) Lauri Kainulainen LipT 2.24,09
Jimi Alastalo PyhäsU DNS
Pietari Sippola LipTai DNS


T15 800m
Loppukilpailu
1) Venla Häkkinen JoensKa 2.33,53
2) Riikka Jokinen PyhäsU 2.33,59
3) Alina Tikka JoensKa 2.48,82
4) Vienna Kettunen PyhäsU 3.04,01
Cindy Ahponen PyhäsU DNS


P15 Seiväs
Loppukilpailu
1) Miro Tanninen JoensKa 340
320 330 340 350
o o xo xxx

 

T15 Seiväs
Loppukilpailu
1) Nella Voutilainen JoensKa 200
140 150 160 170 180 190 200
o o o o xo o xo

2) Iiris Voutilainen JoensKa 200
140 150 160 170 180 190 200
o o o o o o xxo

 

P15 Pituus
Loppukilpailu
1) Niklas Hyvönen PyhäsU 5,57
5,32 5,57 5,39 x x 5,31

2) Miro Tanninen JoensKa 5,18
4,95 5,11 x 5,10 5,18 5,18

3) Sakari Vallius JoensKa 5,17
5,00 5,09 5,17 5,04 5,08 x

4) Aatu Holopainen JoensKa 4,62
4,62 4,61 x x 4,44 -

 

M17 60m
Loppukilpailu
1) Santtu Räsänen JoensKa 7,86


N17 800m
Loppukilpailu
1) Riikka Lonkainen JoensKa 2.46,72


M17 Seiväs
Loppukilpailu
1) Santtu Räsänen JoensKa 380
330 340 350 360 370 380 390
xo o o o o xo xxx

AJANKOHTAISTA

VIIKKOTIEDOTE VIIKOT 50 (12.-17.12.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

Kolmion Kirmaus 8.12.2018 - Tulokset

Sää nollassa ja luminen, liuka…

KUUKAUSITIEDOTE - JOULUKUU

Kuukausitiedotteessa kilpailui…

Loskahallien tulokset

Loskahallit kisattiin tänään A…

Arttu Vattulainen – Joensuun Katajan vuoden yleisurheilija

Joensuun Katajan yleisurheiluj…

VIIKKOTIEDOTE VIIKOT 48 (27.-3.12.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

Synttärisankari - Jiri Karjalainen 21v

Karjalaisen Jiri täytti 21 vuo…

Synttärisankari - Ville Kamppuri 23v

Keihäsnuorukaisemme Ville Kamp…

VIIKKOTIEDOTE VIIKOT 47 (20.-28.11.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

VIIKKOTIEDOTE VIIKOT 46 (13.-20.11.2018)

Viikkotiedotteessa harjoitusvu…

Kolmion Kirmaus 10.11.2018 - Tulokset

Syksyn ensimmäinen Kolmion Kir…

Synttärisankari - Hertta ja Jutta Heikkinen 24v

Heikkisen sisarukset täyttivät…

Motonet-kuukausikisat 6.11. - TULOKSET

Syyskauden ensimmäiset halliki…

VIIKKOTIEDOTE - VKO 45 (6.-13.11.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

KUUKAUSITIEDOTE - MARRASKUU

Kuukausitiedotteessa kilpailui…

Motonet-kuukausikisat 11.10.2018 - Maastojuoksu

Joensuun Kataja järjesti jo ko…

Toimitsijaottelusta vauhtia talvikauden kisoihin

Lauantaina järjestettiin niin …

Synttärisankari - Heidi Nokelainen 28v

Nokelaisen Heidi täytti vuosia…

VIIKKOTIEDOTE VIIKOT 41-43 (9.10.-29.10.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

Synttärisankari - Teemu Poikolainen 26v

Teemu Poikolainen täytteli taa…

KUUKAUSITIEDOTE - LOKAKUU

Kuukausitiedotteessa kilpailui…

Kataja-hölkkä juostiin aurinkoisessa säässä

Kataja-hölkän miesten puolimar…

Kataja-hölkkä juostaan tulevana lauantaina alkaen klo 11.00

Lauantaina Mehtimäen, Linnunla…

VIIKKOTIEDOTE 39 (25.9.-1.10.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

Harri Nissinen seitsemäs Sm-maratonilla

Joutsenossa juostiin Kullervo-…

SM-maraton vuoden viimeinen SM-kilpailu

Lauantaina juostaan Joutsenoss…

Synttärisankari - Jutta Moilanen 19v.

Kestojuoksija Jutta Moilasella…

VIIKKOTIEDOTE 38 (18.9.-24.9.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

Syyskuun Motonet-kuukausikisoissa kaksi piiriennätystä

Ulkoratakauden viimeisissä kuu…

VIIKKOTIEDOTE 37 (11.9.-17.9.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…