Loskahallien tulokset

23.11.2019

Perinteiset Loskahallit kokosivat yli 100 urheilijaa testaamaan omaa hallikauden kuntoaan vaikkei vasta olla menossa kuin marraskuussa.

Kisojen kovin laji oli tällä kertaa 15-vuotiaiden poikien 60 metrinen. Siinä mestariksi juoksi Katajan Topi Kela kovalla ajalla 7,44. Toiseksi pinkoi Lieksan Urheilijoiden 14-vuotias Eero Mauro vain 3 sadasosaa perässä.

Kisoissa nähtiin myös roppakaupalla muita erinomaisia tuloksia. Voittotuloksista voi mainita mm. naisten 800 metrin voittajan Iisalmen Visan Jenni Kiviojan 2.15,97 ja 15-vuotiaiden tyttöjen seipään voittaneen Lieksan Urheilijoiden Maija Borenin 330. Nuoremmista sarjoista erityishuomion ansaitsevat mm. Katajan 9-vuotiaat Toivo Takasen kolme mestaruustulosta: 60m 9,03, korkeus 117 ja kuula 7,56 sekä samanikäisten 1000 metriä voittaneen Voitto Voutilaisen aika 3.43,38. 13-vuotiaiden 60 metrisen voittoajat olivat myös kovia: tytöissä Katajan Olivia Panhelainen 8,39 ja pojissa Polvijärven Urheilijoiden Viljami Tuunanen 7,91.

 

Tulokset

Loskahallit
23.11.2019

M 60m
Loppukilpailu
1) Joose Paajanen JoeK 7,93
2) Kalevi Häkkinen KuRe 8,92
3) Juhani Ryynänen JuuU 9,72


M 800m
Loppukilpailu
1) Joose Paajanen JoeK 2.16,92


N 800m
Loppukilpailu
1) Jenni Kivioja IisV 2.15,97
2) Riikka Lonkainen JoeK 2.53,37


M Pituus
Loppukilpailu
1) Joose Paajanen JoeK 5,42
5,18 x 5,42 x x 5,19

2) Juhani Ryynänen JuuU 4,21
4,02 4,01 4,12 4,21 x 4,20

 

P9 60m
1) Toivo Takanen JoeK 9,03
2) Max Valtonen PyhU 9,31
3) Ate Jokinen LipTai 10,08
4) Peetu Alastalo PyhU 10,11
5) Aleksis Kivelä PolvijU 10,13
6) Marc Palahi JoeK 10,15
7) Leo Siitonen JoeK 10,47
8) Pietu Stenberg PyhU 10,62
9) Patrik Hirvonen JoeK 11,48
Aapo Ryynänen JuuU DNS

Loppukilpailu erä 1
1) Max Valtonen PyhU 9,31
2) Ate Jokinen LipTai 10,08
3) Peetu Alastalo PyhU 10,11
4) Leo Siitonen JoeK 10,47
5) Pietu Stenberg PyhU 10,62
6) Patrik Hirvonen JoeK 11,48

Loppukilpailu erä 2
1) Toivo Takanen JoeK 9,03
2) Aleksis Kivelä PolvijU 10,13
3) Marc Palahi JoeK 10,15
Aapo Ryynänen JuuU DNS


T9 60m
1) Julia Parviainen PyhU 9,91
2) Ronja Eronen PyhU 9,95
3) Siiri Tahvanainen PyhU 10,07
4) Anette Alastalo PyhU 10,71
5) Amanda Keronen OutokPa 10,86
6) Lila Laakkonen PyhU 10,87
7) Sara Noponen LipTai 10,97
8) Hertta Vatanen LipTai 11,08
9) Vinka Pyylampi JoeK 11,11
10) Olivia Kaarto JoeK 11,35
11) Alissa Kivelä PolU 11,46
12) Elle Laakkonen PyhU 11,49
13) Heidi Ruusuvuori LipT 11,52
14) Eevi Jormanainen JoeK 11,61
15) Liisa Keskisalo JoeK 11,70
16) Helmi Halmepuro JoeK 11,93
17) Mette Fincke JoeK 12,14
18) Amanda Mononen JoeK 12,15
19) Kerttu Vatanen LipT 12,17
20) Selma Purmonen LipT 12,34
Sanni Lehikoinen JoeK DNS

Loppukilpailu erä 1
1) Anette Alastalo PyhU 10,71
2) Lila Laakkonen PyhU 10,87
3) Hertta Vatanen LipTai 11,08
4) Vinka Pyylampi JoeK 11,11
5) Helmi Halmepuro JoeK 11,93

Loppukilpailu erä 2
1) Siiri Tahvanainen PyhU 10,07
2) Sara Noponen LipTai 10,97
3) Heidi Ruusuvuori LipT 11,52
4) Eevi Jormanainen JoeK 11,61
5) Amanda Mononen JoeK 12,15
6) Selma Purmonen LipT 12,34

Loppukilpailu erä 3
1) Ronja Eronen PyhU 9,95
2) Amanda Keronen OutokPa 10,86
3) Olivia Kaarto JoeK 11,35
4) Mette Fincke JoeK 12,14
5) Kerttu Vatanen LipT 12,17

Loppukilpailu erä 4
1) Julia Parviainen PyhU 9,91
2) Alissa Kivelä PolU 11,46
3) Elle Laakkonen PyhU 11,49
4) Liisa Keskisalo JoeK 11,70
Sanni Lehikoinen JoeK DNS


P9 1000m
Loppukilpailu
1) Voitto Voutilainen JoeK 3.43,38
2) Santtu Piitulainen JoeK 3.50,24
3) Max Valtonen PyhU 3.50,89
4) Ate Jokinen LipTai 3.52,83
5) Pietu Stenberg PyhU 3.53,70
6) Peetu Alastalo PyhU 4.04,06
Aleksis Kivelä PolvijU DNS
Patrik Hirvonen JoeK DNS


T9 1000m
Loppukilpailu
1) Sara Noponen LipTai 4.04,56
2) Ronja Eronen PyhU 4.05,70
3) Anette Alastalo PyhU 4.13,43
4) Vinka Pyylampi JoeK 4.19,11
5) Milja Pyykkö LipTai 4.19,49
6) Siiri Tahvanainen PyhU 4.20,63
7) Amanda Mononen JoeK 4.27,69
8) Mette Fincke JoeK 4.29,62
9) Lila Laakkonen PyhU 4.38,86
10) Elle Laakkonen PyhU 4.54,50
Eevi Jormanainen JoeK DNS
Sanni Lehikoinen JoeK DNS


P9 Korkeus
Loppukilpailu
1) Toivo Takanen JoeK 117
100 105 110 115 117 119
xo o o xo xo xxx

2) Aleksis Kivelä PolvijU 110
100 105 110 115
o o xo xxx

2) Peetu Alastalo PyhU 110
100 105 110 115
o o xo xxx

4) Ate Jokinen LipTai 105
95 100 105 110
o o o xxx

5) Pietu Stenberg PyhU 100
85 90 95 100 105
o o o o xxx

6) Hugo Lasaroff JoeK 95
95 100
o xxx

7) Patrik Hirvonen JoeK 90
85 90 95
o xo xxx

 

T9 Korkeus
Loppukilpailu
1) Ida Pelli PolvijU 110
95 100 105 110 115
o o o o xxx

2) Amanda Keronen OutokPa 105
80 85 90 95 100 105 110
o o o o o o xxx

3) Julia Parviainen PyhU 105
90 95 100 105 110
o o o xo xxx

4) Siiri Tahvanainen PyhU 105
90 95 100 105 110
o xo xo xo xxx

5) Anette Alastalo PyhU 100
85 90 95 100 105
o o o o xxx

5) Sara Noponen LipTai 100
80 85 90 95 100 105
o o o o o xxx

7) Ronja Eronen PyhU 100
85 90 95 100 105
o o o xo xxx

Vinka Pyylampi JoeK DNS


P9 Kuula
Loppukilpailu
1) Toivo Takanen JoeK 7,56
7,37 7,56 7,53 7,55

2) Max Valtonen PyhU 6,27
5,72 5,85 6,27 5,99

3) Ate Jokinen LipTai 5,99
5,06 5,46 5,99 5,59

4) Pietu Stenberg PyhU 5,63
5,30 5,63 5,11 4,86

5) Hugo Lasaroff JoeK 5,25
x 4,59 4,67 5,25

Aapo Ryynänen JuuU DNS
Patrik Hirvonen JoeK DNS


T9 Kuula
Loppukilpailu
1) Anette Alastalo PyhU 5,54
4,50 4,62 4,95 5,54

2) Olivia Kaarto JoeK 4,27
3,50 4,04 4,19 4,27

3) Elle Laakkonen PyhU 3,67
3,17 3,08 3,67 3,05

4) Helmi Halmepuro JoeK 3,56
3,44 3,34 2,88 3,56

5) Selma Purmonen LipT 3,45
3,45 3,22 x 3,29

6) Lila Laakkonen PyhU 3,41
x 2,88 3,21 3,41

7) Alissa Kivelä PolU 3,20
2,92 3,09 3,20 x

8) Vinka Pyylampi JoeK 2,92
x 2,60 2,82 2,92

9) Heidi Ruusuvuori LipT 2,67
2,67 2,65 2,63 2,64

Kerttu Vatanen LipT DNS


P11 60m
1) Jerkko Kinnunen PyhU 9,24
2) Renne Kankkunen LipTai 9,30
3) Niilo Pelli PolvijU 9,39
4) Arttu Kylmänen PyhU 9,96
5) Veeti Laakkonen PyhU 9,97
6) Leevi Partanen JoeK 10,13
7) Tomi Koponen OutokPa 10,32
8) Paavo Saalasti LipTai 10,55
9) Atro Kärkinen LipT 10,79
10) Paavo Maaninka PyhU 11,12

Loppukilpailu erä 1
1) Veeti Laakkonen PyhU 9,97
2) Leevi Partanen JoeK 10,13
3) Paavo Saalasti LipTai 10,55
4) Atro Kärkinen LipT 10,79
5) Paavo Maaninka PyhU 11,12

Loppukilpailu erä 2
1) Jerkko Kinnunen PyhU 9,24
2) Renne Kankkunen LipTai 9,30
3) Niilo Pelli PolvijU 9,39
4) Arttu Kylmänen PyhU 9,96
5) Tomi Koponen OutokPa 10,32


T11 60m
1) Nuuna Piipponen JoeK 9,27
2) Marianne Puustinen PyhU 9,65
3) Pinja Stenberg PyhU 9,69
4) Sointu Kuiri PolvijU 9,87
5) Maiju Saraniemi LieU 9,89
6) Maiju Hirvonen PyhU 10,05
7) Martta Muuttoranta LipTai 10,06
8) Else Lehmus LipT 10,36
9) Peppilotta Eronen JoeK 10,47
10) Mette Oinonen JoeK 10,62
11) Linda Mononen JoeK 10,91

Loppukilpailu erä 1
1) Sointu Kuiri PolvijU 9,87
2) Maiju Hirvonen PyhU 10,05
3) Martta Muuttoranta LipTai 10,06
4) Peppilotta Eronen JoeK 10,47
5) Mette Oinonen JoeK 10,62
6) Linda Mononen JoeK 10,91

Loppukilpailu erä 2
1) Nuuna Piipponen JoeK 9,27
2) Marianne Puustinen PyhU 9,65
3) Pinja Stenberg PyhU 9,69
4) Maiju Saraniemi LieU 9,89
5) Else Lehmus LipT 10,36


P11 1000m
Loppukilpailu
1) Jerkko Kinnunen PyhU 3.50,89
2) Renne Kankkunen LipTai 3.51,82
3) Tomi Koponen OutokPa 3.54,70
4) Paavo Saalasti LipTai 3.54,91
5) Atro Kärkinen LipT 3.57,58
6) Arttu Kylmänen PyhU 4.00,16


T11 1000m
Loppukilpailu
1) Noora Hukka JoeK 3.39,72
2) Marianne Puustinen PyhU 3.50,34
3) Mette Oinonen JoeK 3.52,94
4) Else Lehmus LipT 3.53,65
5) Venla Pyykkö LipTai 3.57,62
6) Elli Halonen LipTai 4.01,30
7) Pinja Stenberg PyhU 4.02,12
8) Linda Mononen JoeK 4.02,69
9) Sointu Kuiri PolvijU 4.02,71
10) Peppilotta Eronen JoeK 4.04,76
11) Maiju Hirvonen PyhU 4.05,25


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1) Niilo Pelli PolvijU 135
110 115 120 125 130 135 140
o o o o o xxo xxx

2) Renne Kankkunen LipTai 130
110 115 120 125 130 135
o o o o o xxx

3) Leevi Partanen JoeK 120
100 105 110 115 120 125
o o o xxo xxo xxx

4) Tomi Koponen OutokPa 95
75 80 85 90 95 100
o o o xo o xxx

 

T11 Korkeus
Loppukilpailu
1) Marianne Puustinen PyhU 125
100 105 110 115 120 125 130
o o o o o o xxx

2) Pinja Stenberg PyhU 115
95 100 105 110 115 120
o o o xo o xxx

3) Peppilotta Eronen JoeK 115
90 95 100 105 110 115
o o o o o xxo

4) Martta Muuttoranta LipTai 110
85 90 95 100 105 110 115
o o o o o o xxx

5) Maiju Saraniemi LieU 110
100 105 110 115
o xo xo xxx

6) Linda Mononen JoeK 105
85 90 95 100 105 110
o o o o o xxx

6) Mette Oinonen JoeK 105
80 85 90 95 100 105 110
o o o o o o xxx

6) Nuuna Piipponen JoeK 105
100 105 110
o o xxx

9) Krista Ohtonen PolvijU 105
90 95 100 105 110
o o o xo xxx

10) Else Lehmus LipT 100
85 90 95 100 105
o o o o x-

11) Sointu Kuiri PolvijU 100
90 95 100 105
o o xo xxx

Josefiina Kauhanen JoeK DNS


P11 Kuula
Loppukilpailu
1) Jerkko Kinnunen PyhU 8,47
7,70 8,47 7,49 7,07

2) Niilo Pelli PolvijU 7,94
7,89 7,52 6,86 7,94

3) Veeti Laakkonen PyhU 7,93
7,93 7,55 7,30 7,35

4) Renne Kankkunen LipTai 6,88
6,85 6,77 6,88 6,85

5) Paavo Maaninka PyhU 6,17
5,63 6,14 6,16 6,17

 

T11 Kuula
Loppukilpailu
1) Martta Muuttoranta LipTai 8,40
7,87 7,83 7,59 8,40

2) Maiju Saraniemi LieU 8,03
7,53 7,30 7,04 8,03

3) Nuuna Piipponen JoeK 6,37
5,09 5,59 6,15 6,37

4) Krista Ohtonen PolvijU 6,34
6,05 6,10 6,07 6,34

5) Pinja Stenberg PyhU 6,29
6,29 5,99 6,06 5,96

6) Peppilotta Eronen JoeK 5,89
5,51 5,52 5,75 5,89

7) Mette Oinonen JoeK 5,72
5,62 5,72 5,42 5,41

8) Linda Mononen JoeK 4,54
4,49 4,40 3,44 4,54

Josefiina Kauhanen JoeK DNS


P13 60m
1) Viljami Tuunanen PolvijU 7,91
2) Jesse Puhakka PyhU 8,07
3) Martti Saraniemi LieU 8,72
4) Vinski Hynninen JoeK 9,06
5) Aapo Heikkinen LipTai 9,25
6) Aleksanteri Sippola LipTai 9,32
7) Topias Mustonen JoeK 9,49
8) Eeli Mustonen JoeK 9,59
Eino Eskelinen LipT DNS

Loppukilpailu erä 1
1) Vinski Hynninen JoeK 9,06
2) Aapo Heikkinen LipTai 9,25
3) Aleksanteri Sippola LipTai 9,32
4) Topias Mustonen JoeK 9,49
Eino Eskelinen LipT DNS

Loppukilpailu erä 2
1) Viljami Tuunanen PolvijU 7,91
2) Jesse Puhakka PyhU 8,07
3) Martti Saraniemi LieU 8,72
4) Eeli Mustonen JoeK 9,59


T13 60m
1) Olivia Panhelainen JoeK 8,39
2) Jonna Aalto JoeK 8,53
3) Jessica Pappinen JoeK 8,84
4) Sara Martikainen PyhäsU 8,86
5) Oona Kareinen TuupovU 8,92
6) Venla Simonen JoeK 8,94
7) Elina Likhanova LipTai 9,01
8) Mimmi Marttinen JoeK 9,11
9) Elina Ruusuvuori LipTai 9,29
10) Iiris Voutilainen JoeK 9,30
11) Sonja Purmonen LipTai 9,62
12) Kerttu Kaihola JoeK 10,14
13) Emma Kröger JoeK 10,31
Nella Voutilainen JoeK DNS

Loppukilpailu erä 1
1) Elina Ruusuvuori LipTai 9,29
2) Sonja Purmonen LipTai 9,62
3) Kerttu Kaihola JoeK 10,14
4) Emma Kröger JoeK 10,31
Nella Voutilainen JoeK DNS

Loppukilpailu erä 2
1) Oona Kareinen TuupovU 8,92
2) Elina Likhanova LipTai 9,01
3) Mimmi Marttinen JoeK 9,11
4) Iiris Voutilainen JoeK 9,30

Loppukilpailu erä 3
1) Olivia Panhelainen JoeK 8,39
2) Jonna Aalto JoeK 8,53
3) Jessica Pappinen JoeK 8,84
4) Sara Martikainen PyhäsU 8,86
5) Venla Simonen JoeK 8,94


P13 1000m
Loppukilpailu
1) Eeli Mustonen JoeK 3.27,53
2) Topias Mustonen JoeK 3.46,23
3) Martti Saraniemi LieU 4.06,86
Aapo Heikkinen LipTai DNS
Aleksanteri Sippola LipTai DNS
Eino Eskelinen LipT DNS


T13 1000m
Loppukilpailu
1) Iiris Voutilainen JoeK 3.34,24
2) Elina Ruusuvuori LipTai 3.50,63
3) Kerttu Kaihola JoeK 4.07,32
4) Emma Kröger JoeK 4.08,03
Nella Voutilainen JoeK DNS


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1) Eeli Mustonen JoeK 145
130 135 140 145 150
o o o xxo xxx

2) Ville Keronen OutokPa 145
120 125 130 135 140 145 150
o o xo xo o xxo xxx

3) Aku Alastalo PyhU 140
125 130 135 140 145
o o o o xxx

3) Topias Mustonen JoeK 140
125 130 135 140 145
o o o o xxx

5) Martti Saraniemi LieU 130
115 120 125 130 135
xo o o o xx-

6) Aapo Heikkinen LipTai 130
110 115 120 125 130 135
o o o xo xo xxx

Eino Eskelinen LipT DNS


T13 Korkeus
Loppukilpailu
1) Olivia Panhelainen JoeK 135
110 115 120 125 130 135 140
o o o o o xxo xxx

2) Sara Martikainen PyhäsU 130
115 120 125 130 135
o o o o xxx

3) Elina Likhanova LipTai 125
105 110 115 120 125 130
o o o o o xx

4) Mimmi Marttinen JoeK 125
100 105 110 115 120 125 130
o o o xxo xxo xo xxx

5) Jonna Aalto JoeK 120
110 115 120 125
o o o xxx

6) Elina Ruusuvuori LipTai 120
105 110 115 120 125
o o o xo xxx

7) Sonja Purmonen LipTai 120
100 105 110 115 120 125
o o o xo xo xxx

8) Kerttu Kaihola JoeK 115
100 105 110 115 120
o xo o xo xxx

 

P13 Kuula
Loppukilpailu
1) Viljami Tuunanen PolvijU 11,30
11,30 11,07 10,49 10,75

2) Aku Alastalo PyhU 10,25
8,20 10,10 8,83 10,25

3) Martti Saraniemi LieU 9,65
8,37 9,65 8,94 9,13

4) Eeli Mustonen JoeK 9,64
7,87 9,35 8,29 9,64

5) Ville Keronen OutokPa 9,22
8,89 9,22 8,86 9,12

6) Aapo Heikkinen LipTai 8,95
8,95 7,97 8,12 x

7) Aleksanteri Sippola LipTai 8,16
7,60 7,43 8,07 8,16

8) Roope Matveinen JoeK 7,25
7,25 6,79 7,00 7,14

Eino Eskelinen LipT DNS
Topias Mustonen JoeK DNS


T13 Kuula
Loppukilpailu
1) Eena Pesonen LipTai 8,74
7,53 8,25 8,26 8,74

2) Mimmi Marttinen JoeK 7,03
6,93 6,85 x 7,03

3) Sonja Purmonen LipTai 6,16
5,83 5,76 6,01 6,16

4) Emma Kröger JoeK 5,60
5,09 5,48 5,57 5,60

5) Kerttu Kaihola JoeK 4,81
4,37 4,52 4,70 4,81

 

P15 60m
Loppukilpailu
1) Topi Kela JoeK 7,44
2) Eero Mauro LieU 7,47
3) Aatu Holopainen JoeK 7,92
4) Jimi Alastalo PyhU 8,43


T15 60m
1) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 8,49
2) Reetta Ryynänen PyhäsU 8,63
3) Tiia Säde JoeK 8,68
4) Neea Nissinen IisVi 8,78
5) Aava Kipinä JoeK 8,86
6) Aino Pyykkö LieU 8,98
7) Tuuli Saraniemi LieU 9,04

Loppukilpailu erä 1
1) Neea Nissinen IisVi 8,78
2) Aino Pyykkö LieU 8,98
3) Tuuli Saraniemi LieU 9,04

Loppukilpailu erä 2
1) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 8,49
2) Reetta Ryynänen PyhäsU 8,63
3) Tiia Säde JoeK 8,68
4) Aava Kipinä JoeK 8,86


P15 800m
Loppukilpailu
1) Jimi Alastalo PyhU 2.16,01
Ilmari Lehmus JoeK DNS


T15 800m
Loppukilpailu
1) Venla Simonen JoeK 2.42,26
2) Oona Kareinen TuupovU 2.50,83
3) Aava Kipinä JoeK 2.51,43


P15 Seiväs
Loppukilpailu
1) Topias Mustonen JoeK 260
240 250 260 270
o xo o xxx

2) Eeli Mustonen JoeK 250
200 210 220 230 240 250 260
o o o o o xxo xxx

 

T15 Seiväs
Loppukilpailu
1) Maija Boren LieksU 330
270 280 290 300 310 320 330 340
o o o o xo o o xxx

2) Tuuli Saraniemi LieU 300
260 270 280 290 300 310
o o o o xxo xxx

3) Aino Pyykkö LieU 290
260 270 280 290 300
o o o o xxx

4) Iiris Voutilainen JoeK 230
160 170 180 190 200 210 220 230 240
o o o o o o o xxo xxx

5) Elina Ruusuvuori LipTai 200
160 170 180 190 200 210
o o o o xxo xxx

Nella Voutilainen JoeK
160
DNS

 

P15 Pituus
Loppukilpailu
1) Aatu Holopainen JoeK 5,24
5,17 5,12 5,24 5,15 5,05 -

 

T15 Pituus
Loppukilpailu
1) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 4,70
4,43 4,68 4,55 4,70 4,61 4,62

2) Neea Nissinen IisVi 4,64
4,51 4,64 4,60 x x x

3) Reetta Ryynänen PyhäsU 4,62
4,62 4,42 x 4,53 4,51 4,55

4) Tiia Säde JoeK 4,59
x 4,53 x 4,59 4,49 4,52

5) Olivia Panhelainen JoeK 4,51
4,48 4,29 4,24 4,51 4,43 4,41

6) Oona Kareinen TuupovU 4,42
4,42 4,13 4,23 4,32 - -

7) Sara Martikainen PyhäsU 4,40
4,32 4,40 x x x 4,36

8) Jonna Aalto JoeK 4,35
4,19 4,35 4,35 4,17 3,94 4,28

9) Venla Simonen JoeK 4,28
3,94 x 3,36 4,28 3,65 -

10) Mimmi Marttinen JoeK 4,05
3,91 x 4,05 x x 3,87

11) Aava Kipinä JoeK 4,00
x x 4,00 x - -

12) Jessica Pappinen JoeK 3,74
3,74 3,21 3,57 x 3,55 3,63

 

M17 60m
Loppukilpailu
1) Sakari Vallius JoeK 7,72
2) Miro Tanninen JoeK 7,92


N17 60m
Loppukilpailu
1) Veera Häkkinen JoeK 8,73
2) Elsi Laakkonen JoeK 9,22


N17 800m
Loppukilpailu
1) Venla Häkkinen JoeK 2.30,47


M17 Pituus
Loppukilpailu
1) Sakari Vallius JoeK 5,91
5,91 x 5,49 - 5,62 -

2) Eetu Paasikivi JoeK 5,16
x 5,05 5,02 5,16 4,85 x

 

N17 Pituus
Loppukilpailu
1) Elsi Laakkonen JoeK 4,24
4,17 4,24 4,15 4,00 4,23 x

AJANKOHTAISTA

Viikkotiedote 50 (9.-16.12.2019)

Tiedotteessa kevään ryhmistä, …

Kuukausitiedote joulukuu 2019 ja viikkotiedote 49 (2.-9.12.2019)

Tiedotteessa ota kaveri mukaan…

Viikkotiedote 48 (25.11.-2.12.2019)

Tiedotteessa seura-asuista, ha…

Loskahallien tulokset

Loskahallit keräsivät yli 100 …

Lassi Etelätalo vuoden urheilija

Vuoden 2019 kauden päätöstilai…

Viikkotiedote 47 (18.-25.11.2019)

Tiedotteessa kauden 2019 päätt…

Viikkotiedote 46 (11.-18.11.2019)

Tiedotteessa Lumilyhty (Kataja…

Motonet kuukausikisojen tulokset

Hallikauden ensimmäiset Motone…

Viikkotiedote 45 (4.-11.11.2019)

Tiedotteessa Motonet kuukausik…

Kuukausitiedote marraskuu 2019

Tiedotteessa kauden päättäjäis…

Viikkotiedote 44 (28.10.-4.11.2019)

Tiedotteessa Motonet kuukausik…

Viikkotiedote 43 (21.-28.10.2019)

Tiedotteessa kunniakierroksest…

Kunniakierros tiistaina 22.10

Joensuun Kataja on tänäkin vuo…

Viikkotiedote 42 (14.-21.10.2019)

Tiedotteessa leirityksistä, ki…

Motonet Kuukausikisan tulokset

Kauden 2019-2020 ensimmäisen M…

Viikkotiedote 41 (7.-14.10.2019)

Tiedotteessa seura-asuista, le…

Viikkotiedote 40 (30.9.-7.10.2019)

Tiedotteessa seura-asuista, le…

Kotiranta Kataja-hölkän nopein

69 juoksijaa osallistui tämän …

Viikkotiedote 39 (23.-30.9.2019)

2‍3.9.2019 Tiedotteessa seura…

Urheilukoulukausi alkaa tällä viikolla

Alle 12-vuotiaiden yleisurheil…

Kataja-hölkkä lauantaina 28.9.

Kataja-hölkkä juostaan lauanta…

Kuukausitiedote syyskuu ja viikkotiedote 37 (9.-16.9.) 2019

Tiedotteessa onnitteluita, tul…

Viikkotiedote 36 (2.-9.9.2019)

Viikkotiedotteessa onnitteluit…

Seuracup-finaalista hieno viides sija

Joensuun Katajan 11-17-vuotiaa…

19-22-vuotiaiden SM-kisat käynnistyvät Porvoossa

Katajalta mukana kymmenen urhe…

Ilmoittautuminen syksyn ryhmiin!

Syksyn 2019 alle 13 vuotiaiden…

Viikkotiedote 35 (26.8.-2.9.2019)

Viikkotiedotteessa tulevat kil…

Toivo ja Iiris ottelun piirinmestareiksi

Eilisissä 9-13-vuotiaiden pm-m…

Seuracup finaalireissu

Joukkueen tämän hetkinen nimil…

Kuukausikisojen tulokset

Elokuun kuukausikisat kisattii…