Piirinmestaruusviestien junioreiden joukkueet!

06.06.2019

Pm-viestit 2019 Kiihtelysvaarassa maanantaina 10.6. klo 17.30 alkaen.

 

Nuorten joukkueet pm-viesteihin, ilmoita valmennuspäällikkö Jarkolle pääsetkö osallistumaan vai et? Samalla ilmoita lähdetkö yhteiskyytiin vai menetkö omalla kyydillä kisoihin?
Seuralta lähtee viesteihin linja-autokyyti Areenan edestä klo 16.00

Kaikkia ei ole keretty tavoittaa ja joukkueet nimilistoineen pitää ilmoittaa huomenna perjantaina niin keretään vielä tekemään muutoksia jos tarvitsee. Alla olevalla listalla on suunnitellut joukkueet mutta ei juoksujärjestyksessä ja mahdollisten poisjääntien vuoksi kokoonpanotkin voi vielä muuttua!

Tänään torstaina Motonet kuukausikisoissa pikaviesti joukkueet voivat olla ja ovatkin osassa sarjoja eri kokoonpanoja kuin alla mainitut!                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

T9 4x50m          Sanni Lehikoinen, Vinka Pyylampi, Sofi Reijonen, Senni Ryhänen                            
T9 4x400m        Vinka Pyylampi, Sanni Lehikoinen, Sofi Reijonen, Senni Ryhänen
                                                                                                                   
P9 4x50m          Toivo Takanen, Santtu Piitulainen, Veikka Viinisalo, Voitto Voutilainen
P9 4x400m        Voitto Voutilainen, Toivo Takanen, Santtu Piitulainen, Veikka Viinisalo


T11 4x50m        Miina Vatanen, Sohvi Sivonen, Emma Räsänen, Noora Hukka
T11 4x600m      Noora Hukka, Peppilotta Eronen, Mette Oinonen, Vilja Kulla                                      
                        Jenna Leppänen, Linda Mononen, Milla Vaittinen , Saana Martiskainen
                          varalla                 Lotta Peltola

P11 4x50m        Toivo Parkkinen, Leevi Partanen, Lassi Laine, Leevi Laine
                         varalla                 Vilho Pellikka                                 

P11 4x600m      Toivo Parkkinen, Vilho Pellikka, Lassi Laine, Leevi Laine
                         varalla                 Leevi Partanen                              
                                                         

T13 4x100m      Olivia Panhelainen, Mimmi Marttinen, Venla Simonen, Kiira Kiiskinen
                         Jessica Pappinen, Nuuna Piipponen, Jonna Aalto, Iiris Voutilainen
                         Nella Voutilainen, Emma Kröger, Oona Kärkkäinen, Iina Hyttinen
                                                         

T13 4x600m      Kiira Kiiskinen, Iiris Voutilainen, Venla Simonen, Nella Voutilainen
                         
                         Olivia Panhelainen, Nuuna Piipponen, Jessica Pappinen, Pihla Mattila
                         varalla                 Mimmi,Emma, Iina, Oona,

T13 4x60m aj.   Olivia Panhelainen, Venla Simonen, Iiris Voutilainen, Nella Voutilainen
                        varalla                 Kiira Kiiskinen, Oona Kärkkäinen


P13 4x100m      Santeri Kekarainen, Anton Kettunen, Eeli Mustonen, Niklas Nykyri
                         
                        Otso Nyyssönen, Roope Silvonen, Topias Mustonen, Otto Sivonen
                        varalla                Samuel Sallinen, Henri Kaari

P13 4x600m      Anton Kettunen, Otto Sivonen, Santeri Kekarainen, Niklas Nykyri
                         
                        Topias Mustonen, Samuel Sallinen, Eeli Mustonen, Tuukka Viinisalo
                        varalla                 Urho Huttunen   Henri Kaari


P13 4x60m aj.   Santeri Kekarainen, Anton Kettunen, Eeli Mustonen, Topias Mustonen
                       
                        Niklas Nykyri, Otso Nyyssönen, Roope Silvonen, ?


N17 4x100m      Nea Immonen, Emilia Kiiski, Peppi-Rosa Penttinen, Siiri Nyyssönen
                                                         
                         Veera Häkkinen, Veera Kontkanen, Elsi Laakkonen, Venla Häkkinen
                         varalla                 Oona Rimpilä

N17 3x800m      Venla Häkkinen, Veera Kontkanen, Veera Häkkinen                        
                        varalla                 Elsi Laakkonen


M17 4x100m     Rasmus Lehikoinen, Sakari Vallius, Miro Tanninen, Topi Kela
                        varalla                 Aatu Holopainen                                                       

                            
M17 3x800m     Eetu Paasikivi, Ilmari Lehmus, Rasmus Lehikoinen

AJANKOHTAISTA

Viikkotiedote 50 (9.-16.12.2019)

Tiedotteessa kevään ryhmistä, …

Kuukausitiedote joulukuu 2019 ja viikkotiedote 49 (2.-9.12.2019)

Tiedotteessa ota kaveri mukaan…

Viikkotiedote 48 (25.11.-2.12.2019)

Tiedotteessa seura-asuista, ha…

Loskahallien tulokset

Loskahallit keräsivät yli 100 …

Lassi Etelätalo vuoden urheilija

Vuoden 2019 kauden päätöstilai…

Viikkotiedote 47 (18.-25.11.2019)

Tiedotteessa kauden 2019 päätt…

Viikkotiedote 46 (11.-18.11.2019)

Tiedotteessa Lumilyhty (Kataja…

Motonet kuukausikisojen tulokset

Hallikauden ensimmäiset Motone…

Viikkotiedote 45 (4.-11.11.2019)

Tiedotteessa Motonet kuukausik…

Kuukausitiedote marraskuu 2019

Tiedotteessa kauden päättäjäis…

Viikkotiedote 44 (28.10.-4.11.2019)

Tiedotteessa Motonet kuukausik…

Viikkotiedote 43 (21.-28.10.2019)

Tiedotteessa kunniakierroksest…

Kunniakierros tiistaina 22.10

Joensuun Kataja on tänäkin vuo…

Viikkotiedote 42 (14.-21.10.2019)

Tiedotteessa leirityksistä, ki…

Motonet Kuukausikisan tulokset

Kauden 2019-2020 ensimmäisen M…

Viikkotiedote 41 (7.-14.10.2019)

Tiedotteessa seura-asuista, le…

Viikkotiedote 40 (30.9.-7.10.2019)

Tiedotteessa seura-asuista, le…

Kotiranta Kataja-hölkän nopein

69 juoksijaa osallistui tämän …

Viikkotiedote 39 (23.-30.9.2019)

2‍3.9.2019 Tiedotteessa seura…

Urheilukoulukausi alkaa tällä viikolla

Alle 12-vuotiaiden yleisurheil…

Kataja-hölkkä lauantaina 28.9.

Kataja-hölkkä juostaan lauanta…

Kuukausitiedote syyskuu ja viikkotiedote 37 (9.-16.9.) 2019

Tiedotteessa onnitteluita, tul…

Viikkotiedote 36 (2.-9.9.2019)

Viikkotiedotteessa onnitteluit…

Seuracup-finaalista hieno viides sija

Joensuun Katajan 11-17-vuotiaa…

19-22-vuotiaiden SM-kisat käynnistyvät Porvoossa

Katajalta mukana kymmenen urhe…

Ilmoittautuminen syksyn ryhmiin!

Syksyn 2019 alle 13 vuotiaiden…

Viikkotiedote 35 (26.8.-2.9.2019)

Viikkotiedotteessa tulevat kil…

Toivo ja Iiris ottelun piirinmestareiksi

Eilisissä 9-13-vuotiaiden pm-m…

Seuracup finaalireissu

Joukkueen tämän hetkinen nimil…

Kuukausikisojen tulokset

Elokuun kuukausikisat kisattii…