PKO GAMES - TOISEN PÄIVÄN TULOKSET

26.5.2019

Juttu kisoista tulee taas myöhemmin. Tässä vaiheessa kuitenkin jo tulokset.

 

PKO Games
Joensuun Kataja
26.05.2019

N 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1) Jutta Heikkinen JoensKa 14,17
2) Hertta Heikkinen JoensKa 14,60


M 110m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,4
1) Niko Tahvanainen PyhäsU 15,39


N Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Jessica Miettinen JoensKa 12,57 +3,2
x x x 12,57 x 12,52
+3,2 +3,4

 

P9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1) Toivo Takanen JoensKa 6,51
2) Aapo Ryynänen JuuanU 7,02
3) Peetu Alastalo PyhäsU 7,20
4) Niro Immonen PyhäsU 7,25
5) Ilmari Kemppi JoensKa 7,42


T9 40m
1) Ronja Eronen PyhäsU 7,04
2) Aino Korhonen SotkJy 7,05
3) Julia Parviainen PyhäsU 7,10
4) Ida Pelli PolvijU 7,28
5) Viida Hiltunen OutokPa 7,47
6) Jade Nousiainen PyhäsU 7,54
7) Anette Alastalo PyhäsU 7,59
8) Sanni Lehikoinen JoensKa 7,71
9) Nea Nevalainen JuuanU 7,80
10) Annika Ristola OutokPa 7,92
11) Alissa Kivelä PolvijU 8,26
12) Mette Fincke JoensKa 8,53
13) Liisa Keskisalo JoensKa 8,60
14) Venja Hiltunen OutokPa 9,12

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,1
1) Viida Hiltunen OutokPa 7,47
2) Sanni Lehikoinen JoensKa 7,71
3) Nea Nevalainen JuuanU 7,80
4) Alissa Kivelä PolvijU 8,26
5) Mette Fincke JoensKa 8,53
6) Liisa Keskisalo JoensKa 8,60
7) Venja Hiltunen OutokPa 9,12

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,1
1) Ronja Eronen PyhäsU 7,04
2) Aino Korhonen SotkJy 7,05
3) Julia Parviainen PyhäsU 7,10
4) Ida Pelli PolvijU 7,28
5) Jade Nousiainen PyhäsU 7,54
6) Anette Alastalo PyhäsU 7,59
7) Annika Ristola OutokPa 7,92


P9 150m
Loppukilpailu, Tuuli: -2,7
1) Toivo Takanen JoensKa 23,43
2) Aapo Ryynänen JuuanU 27,28


T9 150m
1) Aino Korhonen SotkJy 25,63
2) Ronja Eronen PyhäsU 25,66
3) Julia Parviainen PyhäsU 26,61
4) Ida Pelli PolvijU 27,25
5) Anette Alastalo PyhäsU 27,85
6) Jade Nousiainen PyhäsU 27,86
7) Annika Ristola OutokPa 28,16
8) Sanni Lehikoinen JoensKa 28,40
9) Viida Hiltunen OutokPa 29,57
10) Nea Nevalainen JuuanU 30,70
11) Liisa Keskisalo JoensKa 32,35
12) Mette Fincke JoensKa 32,68
Milja Pyykkö LipTai DNS

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,9
1) Ronja Eronen PyhäsU 25,66
2) Anette Alastalo PyhäsU 27,85
3) Viida Hiltunen OutokPa 29,57
4) Nea Nevalainen JuuanU 30,70
5) Liisa Keskisalo JoensKa 32,35
6) Mette Fincke JoensKa 32,68

Loppukilpailu erä 2
1) Aino Korhonen SotkJy 25,63
2) Julia Parviainen PyhäsU 26,61
3) Ida Pelli PolvijU 27,25
4) Jade Nousiainen PyhäsU 27,86
5) Annika Ristola OutokPa 28,16
6) Sanni Lehikoinen JoensKa 28,40
Milja Pyykkö LipTai DNS


P9 Korkeus
Loppukilpailu
1) Aapo Ryynänen JuuanU 118
100 105 110 115 118 120
o o o o o xxx

2) Peetu Alastalo PyhäsU 100
85 90 95 100 105
o o xo xxo xxx

3) Hugo Lasaroff JoensKa 95
85 90 95 100
o o xxo xxx

Aleksis Kivelä PolvijU NH
100
xxx

 

T9 Korkeus
Loppukilpailu
1) Ida Pelli PolvijU 100
90 95 100 105
o o xo xxx

2) Nea Nevalainen JuuanU 90
85 90 95
o o xxx

 

P9 Keihäs
Loppukilpailu
1) Aapo Ryynänen JuuanU 23,32
23,10 19,11 23,11 23,32

2) Simo Härkönen PolvijU 16,88
15,11 14,04 13,95 16,88

3) Aleksis Kivelä PolvijU 14,31
14,31 14,10 13,30 x

4) Hugo Lasaroff JoensKa 8,57
8,52 7,95 7,80 8,57

 

T9 Keihäs
Loppukilpailu
1) Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 15,31
13,02 x 13,28 15,31

2) Annika Ristola OutokPa 10,52
10,18 8,11 10,52 8,93

3) Aino Korhonen SotkJy 8,45
7,42 5,91 6,86 8,45

4) Viida Hiltunen OutokPa 6,48
6,48 4,93 5,30 5,50

5) Nea Nevalainen JuuanU 3,50
x 3,50 2,82 3,30

 

P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,2
1) Renne Kankkunen LipTai 9,19
2) Oskari Pakarinen PyhäsU 9,26
3) Niilo Pelli PolvijU 9,34
4) Aapo Rautiainen KiihtU 10,26
5) Riko Pippuri LipTai 10,34
Toivo Takanen JoensKa 9,13


T11 60m
1) Veera Pöyry MikkKV 9,29
2) Nuuna Piipponen JoensKa 9,39
3) Sara-Marjut Kekkonen SiilPo 9,69
4) Siiri Kontkanen PyhäsU 9,81
5) Noora Hukka JoensKa 10,40
6) Miina Vatanen JoensKa 10,60
7) Linda Mononen JoensKa 11,84
8) Kerttu Pääkkönen SotkJy 12,02
9) Aada Holopainen LipTai 12,85

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,2
1) Noora Hukka JoensKa 10,40
2) Miina Vatanen JoensKa 10,60
3) Kerttu Pääkkönen SotkJy 12,02
4) Aada Holopainen LipTai 12,85

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,1
1) Veera Pöyry MikkKV 9,29
2) Nuuna Piipponen JoensKa 9,39
3) Sara-Marjut Kekkonen SiilPo 9,69
4) Siiri Kontkanen PyhäsU 9,81
5) Linda Mononen JoensKa 11,84


P11 150m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,0
1) Renne Kankkunen LipTai 23,53
2) Niilo Pelli PolvijU 23,86
3) Oskari Pakarinen PyhäsU 24,25
4) Aapo Rautiainen KiihtU 25,93
5) Riko Pippuri LipTai 27,50


T11 150m
Loppukilpailu, Tuuli: -3,1
1) Veera Pöyry MikkKV 23,56
2) Nuuna Piipponen JoensKa 24,66
3) Else Lehmus LipTai 25,22
4) Aada Kauhanen HeinävYU 25,65
5) Noora Hukka JoensKa 26,51
6) Miina Vatanen JoensKa 28,10
7) Kerttu Pääkkönen SotkJy 29,80
Linda Mononen JoensKa DNS
Venla Pyykkö LipTai DNS


P11 Pituus
Loppukilpailu
1) Niilo Pelli PolvijU 4,23
4,07 4,13 4,06 4,23

2) Renne Kankkunen LipTai 3,96
3,93 3,79 3,96 3,92

3) Oskari Pakarinen PyhäsU 3,82
3,82 3,62 3,72 x

4) Aapo Rautiainen KiihtU 3,69
3,52 3,69 3,69 3,57

5) Matias Pietarinen LipTai 3,67
3,53 3,47 3,67 3,58

 

T11 Pituus
Loppukilpailu
1) Nuuna Piipponen JoensKa 3,97
3,80 3,87 3,97 3,93

2) Anna-Katariina Keronen OutokPa 3,23
3,16 3,01 3,23 3,22

3) Venla Pyykkö LipTai 3,18
x 3,18 3,11 3,01

4) Miina Vatanen JoensKa 3,11
3,11 x 2,53 2,84

5) Sointu Kuiri PolvijU 3,11
2,82 x 3,11 2,76

6) Josefiina Kauhanen JoensKa 2,80
2,80 2,71 2,61 2,68

7) Linda Mononen JoensKa 2,78
2,78 2,61 2,62 2,63

8) Kerttu Pääkkönen SotkJy 2,68
2,17 2,00 2,05 2,68

9) Aada Holopainen LipTai 2,24
2,24 2,11 2,05 2,16

Aada Kauhanen HeinävYU DNS

 

P11 Keihäs
Loppukilpailu
1) Oskari Pakarinen PyhäsU 27,97
25,98 26,28 27,97 26,31

2) Matias Pietarinen LipTai 23,50
21,77 23,50 x 23,27

3) Riko Pippuri LipTai 18,27
15,50 18,09 18,25 18,27

 

T11 Keihäs
Loppukilpailu
1) Martta Muuttoranta LipTai 28,43
27,34 28,43 26,47 26,50

2) Sara-Marjut Kekkonen SiilPo 26,04
24,42 21,40 25,17 26,04

3) Veera Pöyry MikkKV 24,03
20,20 23,64 24,03 23,60

4) Linda Mononen JoensKa 8,99
8,99 7,26 7,45 6,15

5) Josefiina Kauhanen JoensKa 7,91
7,91 6,40 x 4,52

6) Aada Holopainen LipTai 6,84
4,77 5,45 6,66 6,84

7) Miina Vatanen JoensKa 6,71
6,71 2,73 4,59 6,27

 

P13 60m
1) Jesse Puhakka PyhäsU 8,14
2) Santeri Kekarainen JoensKa 8,66
3) Niklas Nykyri JoensKa 8,83
4) Eevert Happonen KuopRei 8,83
5) Eelis Turunen KuopRei 8,84
6) Soini Ripatti SavonlRie 9,04
7) Eeli Mustonen JoensKa 9,05
8) Otso Nyyssönen JoensKa 9,11
9) Anton Kettunen JoensKa 9,11
10) Valtteri Mäkelä JoensKa 9,26
11) Otto Sivonen JoensKa 9,28
12) Topias Mustonen JoensKa 9,30
13) Aapo Heikkinen LipTai 9,46
14) Niklas Granit SotkJy 9,71
15) Roope Matveinen JoensKa 10,13
16) Luka Myller JoensKa 10,65

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,7
1) Soini Ripatti SavonlRie 9,04
2) Eeli Mustonen JoensKa 9,05
3) Otto Sivonen JoensKa 9,28
4) Topias Mustonen JoensKa 9,30
5) Aapo Heikkinen LipTai 9,46
6) Niklas Granit SotkJy 9,71
7) Roope Matveinen JoensKa 10,13
8) Luka Myller JoensKa 10,65

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,8
1) Jesse Puhakka PyhäsU 8,14
2) Santeri Kekarainen JoensKa 8,66
3) Niklas Nykyri JoensKa 8,83
4) Eevert Happonen KuopRei 8,83
5) Eelis Turunen KuopRei 8,84
6) Otso Nyyssönen JoensKa 9,11
7) Anton Kettunen JoensKa 9,11
8) Valtteri Mäkelä JoensKa 9,26


T13 60m
1) Olivia Panhelainen JoensKa 8,45
2) Ella Peltola AnjLi 8,64
3) Lotta Granit SotkJy 8,72
4) Selma Mäntyselkä KuopRei 8,88
5) Maija Lahtela KuopRei 9,01
6) Mimmi Marttinen JoensKa 9,05
7) Elina Likhanova LipTai 9,07
8) Jessica Pappinen JoensKa 9,09
9) Kiira Kiiskinen JoensKa 9,18
10) Oona Kareinen TuupovU 9,23
11) Venla Simonen JoensKa 9,52
12) Elina Ruusuvuori LipTai 9,69
13) Vilma Vatanen JoensKa 9,70
14) Hanna Sipponen KuopRei 9,72
15) Iiris Voutilainen JoensKa 9,75
16) Oona Kärkkäinen JoensKa 9,81
17) Nella Voutilainen JoensKa 10,04
18) Emma Kröger JoensKa 10,54
19) Iina Hyttinen JoensKa 11,38
Sara Martikainen PyhäsU DNS

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,8
1) Jessica Pappinen JoensKa 9,09
2) Oona Kareinen TuupovU 9,23
3) Elina Ruusuvuori LipTai 9,69
4) Vilma Vatanen JoensKa 9,70
5) Hanna Sipponen KuopRei 9,72
6) Nella Voutilainen JoensKa 10,04
7) Iina Hyttinen JoensKa 11,38

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,6
1) Maija Lahtela KuopRei 9,01
2) Mimmi Marttinen JoensKa 9,05
3) Kiira Kiiskinen JoensKa 9,18
4) Venla Simonen JoensKa 9,52
5) Iiris Voutilainen JoensKa 9,75
6) Oona Kärkkäinen JoensKa 9,81
7) Emma Kröger JoensKa 10,54

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +1,6
1) Olivia Panhelainen JoensKa 8,45
2) Ella Peltola AnjLi 8,64
3) Lotta Granit SotkJy 8,72
4) Selma Mäntyselkä KuopRei 8,88
5) Elina Likhanova LipTai 9,07
Sara Martikainen PyhäsU DNS


P13 200m
1) Jesse Puhakka PyhäsU 27,09
2) Santeri Kekarainen JoensKa 29,50
3) Eevert Happonen KuopRei 29,52
4) Eelis Turunen KuopRei 29,84
5) Valtteri Mäkelä JoensKa 30,81
6) Soini Ripatti SavonlRie 31,00
7) Aapo Heikkinen LipTai 31,67
8) Otso Nyyssönen JoensKa 31,98
9) Eeli Mustonen JoensKa 32,48
10) Otto Sivonen JoensKa 33,01
11) Topias Mustonen JoensKa 33,03
12) Aleksanteri Sippola LipTai 33,26
13) Niklas Granit SotkJy 33,96
Roope Matveinen JoensKa DNS

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -3,8
1) Soini Ripatti SavonlRie 31,00
2) Aapo Heikkinen LipTai 31,67
3) Otto Sivonen JoensKa 33,01
4) Topias Mustonen JoensKa 33,03
5) Aleksanteri Sippola LipTai 33,26
6) Niklas Granit SotkJy 33,96
Roope Matveinen JoensKa DNS

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -2,5
1) Jesse Puhakka PyhäsU 27,09
2) Santeri Kekarainen JoensKa 29,50
3) Eevert Happonen KuopRei 29,52
4) Eelis Turunen KuopRei 29,84
5) Valtteri Mäkelä JoensKa 30,81
6) Otso Nyyssönen JoensKa 31,98
7) Eeli Mustonen JoensKa 32,48


T13 200m
1) Olivia Panhelainen JoensKa 29,15
2) Lotta Granit SotkJy 30,48
3) Mimmi Marttinen JoensKa 31,51
4) Oona Kareinen TuupovU 31,68
5) Jenna Oikarinen SotkJy 32,17
6) Venla Simonen JoensKa 32,45
7) Aada Rautiainen KiihtU 32,95
8) Kiira Kiiskinen JoensKa 33,25
9) Vilma Vatanen JoensKa 34,57
10) Iiris Voutilainen JoensKa 34,95
11) Hanna Sipponen KuopRei 36,33
Nella Voutilainen JoensKa DNS
Ella Peltola AnjLi DNS
Selma Mäntyselkä KuopRei DNS

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -3,9
1) Mimmi Marttinen JoensKa 31,51
2) Jenna Oikarinen SotkJy 32,17
3) Venla Simonen JoensKa 32,45
4) Aada Rautiainen KiihtU 32,95
5) Vilma Vatanen JoensKa 34,57
6) Iiris Voutilainen JoensKa 34,95
7) Hanna Sipponen KuopRei 36,33
Nella Voutilainen JoensKa DNS

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -4,0
1) Olivia Panhelainen JoensKa 29,15
2) Lotta Granit SotkJy 30,48
3) Oona Kareinen TuupovU 31,68
4) Kiira Kiiskinen JoensKa 33,25
Ella Peltola AnjLi DNS
Selma Mäntyselkä KuopRei DNS


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1) Eeli Mustonen JoensKa 145
135 140 143 145 150
o o - xo xxx

2) Topias Mustonen JoensKa 140
115 120 125 130 135 140 143
o o o xxo xxo o xxx

3) Ville Keronen OutokPa 140
120 125 130 135 140 143 145
o o o o xxo - xxx

4) Aku Alastalo PyhäsU 130
130
xo

5) Otto Sivonen JoensKa 125
115 120 125 130
o o xxo xxx

6) Santeri Kekarainen JoensKa 120
115 120 125
o xxo xxx

7) Soini Ripatti SavonlRie 110
100 105 110 115
o o o xxx

Luka Myller JoensKa
95
DNS

Roope Matveinen JoensKa NH
95
xxx

 

T13 Korkeus
Loppukilpailu
1) Lotta Granit SotkJy 143
120 125 130 135 140 143 145
o o o xo xo xo xxx

2) Ira Hirvonen OutokPa 135
120 125 130 135 140
o o xo o xxx

3) Emilia Huittinen ImU 130
130 135
o xxx

4) Aada Rautiainen KiihtU 130
110 115 120 125 130 135
o o o o xxo x-

5) Vilma Vatanen JoensKa 125
100 105 110 115 120 125 130
o o o o o xxo xxx

6) Anni Törrönen SiilPo 120
100 105 110 115 120 125
o o o o o xxx

7) Noora Tiilikainen PyhäsU 115
110 115 120
o o xx-

8) Elina Likhanova LipTai 115
105 110 115 120
o o xxo xxx

8) Elina Ruusuvuori LipTai 115
105 110 115 120
o o xxo xxx

 

P13 Kuula
Loppukilpailu
1) Topi Parviainen TuupovU 14,38
14,33 x 14,38 x

2) Niklas Nykyri JoensKa 10,31
9,86 9,68 9,90 10,31

3) Ville Keronen OutokPa 8,49
8,09 8,39 8,49 x

4) Santeri Kekarainen JoensKa 8,49
7,60 8,49 x x

5) Eeli Mustonen JoensKa 8,42
7,91 8,31 8,32 8,42

6) Aleksanteri Sippola LipTai 8,04
8,04 x x x

7) Topias Mustonen JoensKa 7,88
7,88 x x x

8) Roope Matveinen JoensKa 6,78
5,79 5,75 6,78 6,43

9) Onni Nyyssönen JoensKa 6,10
5,59 5,25 6,10 5,55

10) Luka Myller JoensKa 5,76
5,60 5,04 5,74 5,76

 

T13 Kuula
Loppukilpailu
1) Ira Hirvonen OutokPa 10,52
10,52 x x x

2) Jenna Oikarinen SotkJy 9,19
9,19 8,74 8,65 7,93

3) Eena Pesonen LipTai 9,01
x 8,27 x 9,01

4) Aada Rautiainen KiihtU 8,11
8,00 7,71 8,11 7,85

5) Vilma Vatanen JoensKa 7,53
7,53 6,86 6,52 6,91

6) Noora Tiilikainen PyhäsU 7,13
7,13 6,85 7,13 6,75

7) Sallamari Leskinen LipTai 6,77
6,56 6,77 6,48 6,76

8) Mimmi Marttinen JoensKa 6,75
6,75 6,65 6,54 6,25

9) Maija Lahtela KuopRei 6,12
5,50 6,12 x 5,69

10) Emma Kröger JoensKa 5,22
4,84 4,97 4,67 5,22

11) Iina Hyttinen JoensKa 5,15
5,02 4,98 5,15 4,79

 

T15 80m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,4
1) Siiri Nyyssönen JoensKa 12,25
2) Helmi Laine SavonlRie 12,72
3) Erin Kainulainen SavonlRie 12,89
4) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 13,47
Emma Kammonen SiilPo DNS


P15 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +2,8
1) Roope Maaninka PyhäsU 16,09


P15 1500m esteet
Loppukilpailu
1) Eemeli Katajalaakso KannU 4.45,52
2) Jimi Alastalo PyhäsU 5.04,39
3) Lassi Valta PyhäsU 5.10,90
4) Väinö Kontkanen PyhäsU 5.16,05
5) Anton Kettunen JoensKa 5.28,81


T15 1500m esteet
Loppukilpailu
Cindy Ahponen PyhäsU DNS
Iiris Voutilainen JoensKa 6.50,43
Nella Voutilainen JoensKa 6.38,43


T15 Korkeus
Loppukilpailu
1) Stina Pesonen KuopRei 145
140 145 150
o xxo xxx

2) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 140
135 140 145
o xo xxx

Emma Kammonen SiilPo
135
DNS

 

P15 Pituus
Loppukilpailu
1) Topi Huttunen VierKoi 5,26 +1,1
4,90 5,26 5,17 4,91 4,87 4,91
+0,1 +1,1 +0,4 +0,3 +2,0 +0,0

2) Roope Maaninka PyhäsU 4,84 +0,0
4,65 4,64 4,60 4,84 x
+0,0 -0,3 +0,0 +0,0

 

T15 Pituus
Loppukilpailu
1) Minttu Eskelinen IisVi 5,54 +1,6
5,41 5,54 5,41 5,36 5,11 5,49
+0,0 +1,6 -0,4 +1,4 -0,7 -1,1

2) Siiri Nyyssönen JoensKa 5,06 +0,7
4,89 4,78 5,03 4,87 5,06 x
+0,3 +0,0 +0,0 +2,5 +0,7

3) Erin Kainulainen SavonlRie 4,94 -0,9
4,94 x 4,82 x 4,67 4,70
-0,9 -0,9 -1,4 -0,6

4) Helmi Laine SavonlRie 4,76 +0,9
4,58 x 4,68 4,73 4,76 4,56
-0,5 +0,0 -1,0 +0,9 +0,0

5) Reetta Ryynänen PyhäsU 4,68 -0,4
4,66 x 4,68 4,49 x x
-1,1 -0,4 +0,0

6) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 4,66 +0,0
4,51 4,44 4,66 4,51 4,52 4,52
+1,4 +0,0 +0,0 +2,2 +0,0 +0,0

7) Saana Turunen SotkJy 4,52 -1,1
x x x x 4,32 4,52
+0,0 -1,1

8) Stina Pesonen KuopRei 4,43 -0,5
4,34 x x 4,43 4,40 4,25
-1,6 -0,5 +0,2 +0,0

9) Sofia Keronen OutokPa 4,17 +0,6
x 4,17 x 4,00 3,91 3,93
+0,6 -0,8 -0,8 -1,8

10) Suvi Vehomäki SulkU 4,15 +0,0
3,98 4,14 4,15 3,86 4,09 x
+0,0 +0,0 +0,0 -1,1 +0,0

 

P15 Keihäs
Loppukilpailu
1) Ville Kujala SiilPo 57,40
x 57,40 53,73 - x -

2) Janne Oinonen JoensKa 56,49
x 56,49 x x - 52,84

3) Lassi Valta PyhäsU 44,99
40,23 x 36,37 x 44,99 42,88

 

T15 Keihäs
Loppukilpailu
1) Minttu Turunen KuopRei 48,79
43,79 48,79 46,93 46,94 45,42 43,07

2) Ira Hirvonen OutokPa 35,61
x x 35,61 x x x

3) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 34,64
34,64 - 34,43 31,30 - -

4) Reetta Ryynänen PyhäsU 30,95
x x 29,60 x 30,95 x

5) Jenna Oikarinen SotkJy 26,28
25,46 x 26,28 24,51 23,75 23,36

6) Eena Pesonen LipTai 25,98
x 25,04 23,37 25,98 22,71 22,11

7) Tuuli Saraniemi LieksU 24,42
x x 24,42 x 21,46 22,88

8) Stina Pesonen KuopRei 22,53
x 20,47 22,41 22,53 20,97 -

9) Sallamari Leskinen LipTai 17,17
15,88 x x 17,17 x x

Emma Kammonen SiilPo DNS


M17 300m
Loppukilpailu
1) Elmeri Lesonen SotkJy 39,13
2) Pietari Sippola LipTai 41,35


N17 300m
Loppukilpailu
1) Nea Immonen JoensKa 43,68
2) Veera Kauhanen HeinävYU 45,25
3) Veera Häkkinen JoensKa 45,63
Venla Häkkinen JoensKa DNS


N17 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1) Tanja Kokkonen LappUM 13,72
2) Niina Karttunen SavonlRie 14,22


M17 110m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,4
1) Miska Käyhkö SavonlRie 15,89
2) Väinö Ripatti SavonlRie 16,41


N17 2000m esteet
Loppukilpailu
1) Pilvi Turunen TuupovU 9.28,77


M17 Pituus
Loppukilpailu
1) Richard Liemula KuopRei 6,05 +2,6 5,76 +1,4
5,76 x x 5,96 5,74 6,05
+1,4 +3,6 +2,6 +2,6

2) Miska Käyhkö SavonlRie 6,05 +3,0 5,78 +1,1
5,78 6,05 5,91 5,81 5,93 -
+1,1 +3,0 +2,6 +3,1 +4,7

3) Väinö Ripatti SavonlRie 5,90 +2,8
x 5,71 5,82 5,90 x 5,73
+3,5 +3,8 +2,8 +2,4

4) Markus Lindeman SotkJy 5,44 +0,7
5,44 5,40 5,27 4,74 - -
+0,7 +1,2 +3,8 +3,4

Juha Karjunen PyhäsU DNS
Miro Tanninen JoensKa DNS


N17 Pituus
Loppukilpailu
1) Niina Karttunen SavonlRie 5,31 +2,9 5,24 +1,4
5,24 x 5,27 5,31 5,25 x
+1,4 +3,8 +2,9 +3,7

2) Elsi Laakkonen JoensKa 4,58 +3,3 4,19 +0,0
4,20 4,19 4,45 x 4,34 4,58
+2,2 +0,0 +3,3 +3,8 +3,3

Pilvi Turunen TuupovU DNS


M17 Kuula
Loppukilpailu
1) Roope Turunen SotkJy 13,56
12,49 12,31 12,89 x 12,82 13,56

 

N17 Kuula
Loppukilpailu
Tuuli Kinnunen JoensKa DNS


M17 Keihäs
Loppukilpailu
1) Aku Parviainen TuupovU 72,01
63,12 63,63 72,01 66,63 x 66,19

2) Juha Karjunen PyhäsU 50,45
48,00 x x 50,45 x x

3) Roope Turunen SotkJy 43,37
43,37 42,10 40,25 41,29 43,18 40,71

4) Miska Käyhkö SavonlRie 43,17
37,27 x 43,17 - - -

 

N17 Keihäs
Loppukilpailu
1) Nea Roiha ParikkU 40,15
40,11 40,15 35,80 39,35 36,41 37,60

AJANKOHTAISTA

Urheilukoulukausi alkaa tällä viikolla

Alle 12-vuotiaiden yleisurheil…

Kataja-hölkkä lauantaina 28.9.

Kataja-hölkkä juostaan lauanta…

Kuukausitiedote syyskuu ja viikkotiedote 37 (9.-16.9.) 2019

Tiedotteessa onnitteluita, tul…

Viikkotiedote 36 (2.-9.9.2019)

Viikkotiedotteessa onnitteluit…

Seuracup-finaalista hieno viides sija

Joensuun Katajan 11-17-vuotiaa…

19-22-vuotiaiden SM-kisat käynnistyvät Porvoossa

Katajalta mukana kymmenen urhe…

Ilmoittautuminen syksyn ryhmiin!

Syksyn 2019 alle 13 vuotiaiden…

Viikkotiedote 35 (26.8.-2.9.2019)

Viikkotiedotteessa tulevat kil…

Toivo ja Iiris ottelun piirinmestareiksi

Eilisissä 9-13-vuotiaiden pm-m…

Seuracup finaalireissu

Joukkueen tämän hetkinen nimil…

Kuukausikisojen tulokset

Elokuun kuukausikisat kisattii…

Viikkotiedote 34 (19.-26.8.2019)

Viikkotiedotteessa tulevat kil…

Motonet kuukausikisa maanantaina 19.8!

Mirolle ja Ilmarille SM-pronssia

Miro Tanninen 16-vuotiaiden ko…

Viikkotiedote 33 (12.-19.8.2019)

Viikkotiedotteessa onnittelut …

Aikuisurheilijat kisaavat Turussa

Yli 30-vuotiaat aikuisurheilij…

Ensimmäinen junioreiden SM-viikonloppu alkamassa

14-15- sekä 16-17-vuotiaat rat…

Kuuden mitalin Kalevan kisat!

Valtakunnan keihäsvaltikka Kat…

Kuukausitiedote elokuu 2019

Kuukausitiedotteessa tulevista…

Viikkotiedote 32 (5.-12.8.2019)

Viikkotiedotteessa onnittelut …

Kalevan kisat käynnistyvät tänään

Kataja vastaa Kimpisen kutsuun…

87 mitalia piirinmestaruushuipentumasta!

Kataja rohmusi 87 mitalia koti…

Viikkotiedote 31 (29.7-5.8.2019)

Viikkotiedotteessa kiitokset v…

Toisen päivän tulokset

Huipentuman toisen päivän tulo…

Huipentuman avauspäivän tulokset

9-15-vuotiaiden pm-huipentuman…

Pm-huipentuman aikataulu

Karjalaisen Ipanasprintin tulokset

Karjalaisen Ipanasprintin 23.7…

Toinen Seuracup-piirikisa kilpailtu: finaalipaikka häämöttää!

Katajan joukkue kokosi toisest…

Viikkotiedote 30 (22.-29.7.2019)

Viikkotiedotteessa tulevista k…

Elokuun liikkariryhmiin ilmoittautuminen auki!