Pm-viestien tulokset

30.8.2020

Pohjois-Karjalan pm-viestit
Kiihtelysvaaran kenttä 30.8.2020

P9 4x50m sukkulaviesti
1 Pyhäselän Urheilijat (Miro Piipponen, Aatos Kervinen, Roope Niemelä, Samuli Puranen) 36,77
PoU/Taimi/Partio (Eetu Jolkkonen, Taisto Jouhki, Eino Turunen, Jasper Mustonen) 37,00

P9 4x400m
1 PoU/Taimi/Partio (Eetu Jolkkonen, Taisto Jouhki, Eino Turunen, Jasper Mustonen) 6.01,38
2 Pyhäselän Urheilijat (Roope Niemelä, Miro Piipponen, Aatos Kervinen, Samuli Puranen) 6.25,38

P11 4x50m
1 Pyhäselän Urheilijat 1 (Peetu Alastalo, Veeti Laakkonen, Arttu Kylmänen, Max Valtonen) 31,35
2 Joensuun Kataja (Santtu Piitulainen, Voitto Voutilainen, Leevi Partanen, Toivo Takanen) 32,05
3 Polvijärven Urheilijat (Joona Mustonen, Veeti Hirvonen, Aleksis Kivelä, Miika Hirvonen) 32,47
4 Liperin Taimi (Lauri Pietarinen, Matias Pietarinen, Ate Jokinen, Jani Julku) 33,14
5 Pyhäselän Urheilijat 2 (Pietu Stenberg, Niro Immonen, Miikka Piipponen, Miika Sivonen) 35,27

P11 4x600m
1 Pyhäselän Urheilijat 1 (Miikka Piipponen, Miika Sivonen, Pietu Stenberg, Max Valtonen) 8.30,29
2 Joensuun Kataja (Toivo Takanen, Toivo Parkkinen, Santtu Piitulainen, Voitto Voutilainen) 8.38,15
3 Pyhäselän Urheilijat 2 (Veeti Laakkonen, Peetu Alastalo, Niro Immonen, Arttu Kylmänen) 9,16,23
4 Polvijärven Urheilijat (Joona Mustonen, Veeti Hirvonen, Miika Hirvonen, Aleksis Kivelä) 9.16,80
5 Liperin Taimi (Antto Pietarinen, Matias Pietarinen, Lauri Pietarinen, Toivo Saalasti) 9.46,33

P13 4x100m
1 Joensuun Kataja (Otso Nyyssönen, Vinski Hynninen, Onni Nyyssönen, Renne Kankkunen) 53,31
2 Liperin Taimi (Eino Eskelinen, Aapo Heikkinen, Eeli Häikiö, Aleksanteri Sippola) 54,97

P13 4x600m
1 Liperin Taimi (Eino Eskelinen, Eeli Häikiö, Aleksanteri Sippola, Aapo Heikkinen) 7.21,31
2 Joensuun Kataja (Otso Nyyssönen, Renne Kankkunen, Vinski Hynninen, Onni Nyyssönen) 7.40,48

P13 4x60m aidat
1 Joensuun Kataja (Otso Nyyssönen, Renne Kankkunen, Vinski Hynninen, Onni Nyyssönen) 42,48
2 Liperin Taimi (Eino Eskelinen, Aleksanteri Sippola, Aapo Heikkinen, Eeli Häikiö) 46,16

M17 4x100m
1 Joensuun Kataja (Sakari Vallius, Rasmus Lehikoinen, Aatu Holopainen, Miro Tanninen) 44,95
Taimi/KiiU (Valtteri Mäkelä, Eemeli Hirvonen, Matias Uusoksa, Pietari Sippola) 50,06

M17 3x800m
1 Taimi/KiiU (Pietari Sippola, Valtteri Mäkelä, Eemeli Hirvonen) 6.46,73
2 Pyhäselän Urheilijat (Aku Alastalo, Väinö Kontkanen, Jimi Alastalo) 7.00,93

M 4x100m
1 Joensuun Kataja (Eino Könönen, Lauri Hietaharju, Joose Paajanen, Eetu Paasikivi) 46,81

T9 4x50m sukkulaviesti
Loppukilpailu
1 Joensuun Kataja 1 (Sara Keränen, Mette Fincke, Vinka Pyylampi, Sanni Lehikoinen) 35,77
2 Pyhäselän Urheilijat (Aino-Sofia Kontkanen, Lilja Kervinen, Neelia Tuononen, Anette Alastalo) 36,70
3 Liperin Taimi (Milja Pyykkö, Kerttu Vatanen, Selma Purmonen, Lila Riissanen) 37,12

Alkuerät:
Erä 1
1 Pyhäselän Urheilijat (Aino-Sofia Kontkanen, Lilja Kervinen, Neelia Tuononen, Anette Alastalo) 36,59
2 Joensuun Kataja 2 (Eevi Jormanainen, Olivia Kaarto, Amanda Mononen, Liisa Keskisalo) 37,55
3 Polvijärven Urheilijat 1 (Pihla Karttunen, Helmi tanskanen, Meea Varonen, Alissa Kivelä) 38,40

Erä 2
1 Joensuun Kataja 1 (Sara Keränen, Mette Fincke, Vinka Pyylampi, Sanni Lehikoinen) 35,67
2 Liperin Taimi (Milja Pyykkö, Kerttu Vatanen, Selma Purmonen, Lila Riissanen) 37,30
3 Polvijärven Urheilijat 2 (Lotta Tanskanen, Hilda Tanskanen, Inka Vattulainen, Nea Holopainen) 40,19

T9 4x400m
1 Joensuun Kataja 1 (Sara Keränen, Eevi Jormanainen, Vinka Pyylampi, Sanni Lehikoinen) 5.51,20
2 Pyhäselän Urheilijat (Anette Alastalo, Aino-Sofia Kontkanen, Helmi Kuronen, Lilja Kervinen) 6.02,51
3 Liperin Taimi (Milja Pyykkö, Heidi Ruusuvuori, Lila Riissanen, Kerttu Vatanen) 6.05,51
4 Joensuun Kataja 2 (Mette Fincke, Olivia Kaarto, Amanda Mononen, Liisa Keskisalo) 6.11,87
5 Polvijärven Urheilijat (Meea Varonen, Alissa Kivelä, Nea Holopainen, Helmi Tanskanen) 6.30,99
6 Polvijärven Urheilijat 2 (Lotta Tanskanen, Inka Vattulainen, Senja Kuiri, Pihla Karttunen) 7.08,90

T11v 4x50m
1 Pyhäselän Urheilijat 1 (Siiri Tahvanainen, Julia Parviainen, Siiri Kontkanen, Pinja Stenberg) 31,63
2 Joensuun Kataja (Pinja Eskelinen, Noora Hukka, Mette Oinonen, Miina Vatanen) 33,09
3 Pyhäselän Urheilijat 2 (Heini Kuronen, Jade Nousiainen, Miisa Puustinen, Ida-Liina Hyvönen) 33,84
4 Outokummun Partio (Amanda Keronen, Viida Hiltunen, Aino Numminen, Annika Ristola) 35,50
5 Liperin Taimi (Sara Noponen, Aada Holopainen, Elli Halonen, Venla Pyykkö) 35,95

T11 4x600m
1 Joensuun Kataja (Mette Oinonen, Lotta Peltola, Miina Vatanen, Noora Hukka) 8.31,06
2 Pyhäselän Urheilijat 1 (Heini Kuronen, Jade Nousiainen, Siiri Kontkanen, Pinja Stenberg) 8.40,30
3 Liperin Taimi (Hertta Vatanen, Sara Noponen, Elli Halonen, Venla Pyykkö) 8.46,10
4 Outokummun Partio (Viida Hiltunen, Annika Ristola, Amanda Keronen, Aino Numminen) 9.45,35
5 Pyhäselän Urheilijat 2 (Julia Parviainen, Siiri Tahvanainen, Ida-Liina Hyvönen, Miisa Puustinen) 9.47,76

T13 4x100m
1 Joensuun Kataja (Nuuna Piipponen, Mimmi Marttinen, Iiris Voutilainen, Vilma Vatanen) 57,30
2 Liperin Taimi (Sonja Purmonen, Elina Ruusuvuori, Martta Muuttoranta, Elina Likhanova) 59,15
3 Joensuun Kataja 2 (Kerttu Kaihola, Nella Voutilainen, Mandi Mäkinen, Emma Kröger) 59,61
4 Joensuun Kataja 3 (Inna Nykyri, Tiitu Kosonen, Moa Hellberg, Iina Räsänen) 1.00,30
5 Pyhäselän Urheilijat (Nea Nousiainen, Aino Kiiskinen, Sini Eronen, Jenny Miettinen) 1.00,75
6 Polvijärven Urheilijat (Ida Pelli, Noora Kakkonen, Sointu Kuiri, Ronja Vattulainen) 1.06,37

T13 4x600m
1 Joensuun Kataja (Iiris Voutilainen, Nella Voutilainen, Mandi Mäkinen, Mimmi Marttinen) 7.52,24
2 Joensuun Kataja 2 (Vilma Vatanen, Kerttu Kaihola, Nuuna Piipponen, Iina Räsänen) 8.30,96
3 Liperin Taimi (Sonja Purmonen, Elina Likhanova, Else Lehmus, Elina Ruusuvuori) 8.34,48
4 Pyhäselän Urheilijat (Jenny Miettinen, Nea Nousiainen, Sini Eronen, Aino Kiiskinen) 9.13,95
5 Polvijärven Urheilijat (Ronja Vattulainen, Noora Kakkonen, Sointu Kuiri, Emilia Johnson) 9.25,87

T13 4x60m aidat
1 Joensuun Kataja (Iiris Voutilainen, Mimmi Marttinen, Nella Voutilainen, Nuuna Piipponen) 43,73
2 Liperin Taimi (Elina Ruusuvuori, Elina Likhanova, Sonja Purmonen, Martta Muuttoranta) 47,77
3 Joensuun Kataja 2 (Kerttu Kaihola, Mandi Mäkinen, Vilma Vatanen, Emma Kröger) 49,20
PoU/Taimi (Else Lehmus, Sointu Kuiri, Noora Kakkonen, Ida Pelli) DQ

T15 4x100m
1 Joensuun Kataja (Kiira Kiiskinen, Olivia Panhelainen, Oona Kareinen, Jonna Aalto) 53,12
2 PoU/Taimi/KiiU (Aada Rautiainen, Eevi Kettunen, Siiri Ratilainen, Enni Heikkinen) 57,90
3 Pyhäselän Urheilijat (Elina Valta, Noora Tiilikainen, Nuua Tuononen, Sara-Sofia Hyvönen) 58,07

T15 4x800m
1 Joensuun Kataja (Venla Simonen, Kiira Kiiskinen, Jessica Pappinen, Oona Kareinen) 11.30,81
2 Pyhäselän Urheilijat (Noora Tiilikainen, Elina Valta, Nuua Tuononen, Sara-Sofia Hyvönen) 12.46,05
PoU/Taimi/KiiU (Aada Rautiainen, Eevi Kettunen, Annika Tattari, Martta Muuttoranta) 11.18,94

T15 4x80m aidat
1 Joensuun Kataja (Jonna Aalto, Oona Kareinen, Venla Simonen, Olivia Panhelainen) 54,24
Joka/EspTa/KiiU (Aida Ahlholm, Iiris Voutilainen, Aada Rautiainen, Kiira Kiiskinen) 56,03

N17 4x100m
1 Joensuun Kataja (Veera Häkkinen, Riika Tirkkonen, Reetta Ryynänen, Aava Kipinä) 50,71
2 Joensuun Kataja 2 (Venla Häkkinen, Jessica Pappinen, Venla Simonen, Milma Romppanen) 55,61

N 4x400m
1 Joensuun Kataja (Aava Kipinä, Reetta Ryynänen, Venla Häkkinen, Veera Häkkinen) 4.18,59

AJANKOHTAISTA

Viikkotiedote 44 (26.10.-2.11.2020)

Viikkotiedote 43 (19.-26.10.2020)

Viikkotiedote 41-42 (5.-19.10.2020)

Viikkotiedote 40 (28.9.-5.10.2020)

Viikkotiedote 39 (21.-28.9.2020)

Viikkotiedote 38 (14.-21.9.2020)

19-vuotiaat naiset SM-viestikultaan Kotkassa!

Kaksi mitalia ja kaksi pistesi…

Viikkotiedote 37 (7.-14.9.2020)

Kataja Seuracup-finaalin voittoon!

C-sarjan finaali Hämeenlinnass…

Seuracupin finaalijoukkueemme Hämeenlinnaan

Sisältää joukkueen nimilistan …

Viikkotiedote 36 (31.8.-7.9.2020)

Poimintoja viikon 35 kisoista,…

Pm-viestien tulokset

Tänään Kiihtelysvaaran kentäll…

Pm-viestien joukkueet Kiihtelysvaaraan su 30.8.

Viikkotiedote 35 (24.-31.8.2020)

19- ja 22-vuotiaiden SM-kisoista kaksi mitalia!

Konsta Hämäläiselle kultaa ja …

Viiden mitalin Kalevan Kisat

Konsta Hämäläinen ja Lassi Ete…

Viikkotiedote 34 (17.-24.8.2020)

Tiedotteessa poimintoja viime …

Syksyn ryhmiin ilmoittautumiseen ohjeita!

Syksyn liikkari- ja yleisurhei…

Viikkotiedote 33 (10.-17.8.2020)

Tiedotteessa poimintoja viime …

Neljä mitalia ja 11 pistesijaa Pedersören 16-17-vuotiaiden SM-kisoista

Siiri Nyyssönen loikki mestari…

Naantalista kaksi mitalia ja kaksi pistesijaa

Isko Kovanen ja Alina Tikka 14…

Seuracupin piirikisan alustava joukkue

Seuracupin piirikisoja pidetää…

Viikkotiedote 32 (3.-10.8.2020)

Tiedotteessa poimintoja viime …

92 mitalia Outokummun huipentumasta

13-vuotiaat mitalirohmuina, Ri…

Viikkotiedote 31 (27.7.-3.8.2020)

Tiedotteessa poimintoja viime …

Viikkotiedote 30 (20.-27.7.2020)

Viikkotiedotteessa tulospoimin…

Viikkotiedote 29 (13.-20.7.2020)

Tiedotteessa menestyspoimintoj…

Kuopiossa vahva Kataja-panos

Kahdeksan kultaa, SM-rajoja ja…

Viikkotiedote 28 (6.-13.7.2020)

Tiedotteessa menestyspoimintoj…

Viikkotiedote 27 (29.6.-6.7.2020)

Tiedotteessa tulospoimintoja v…