Seuracupin 2.piirikilpailun joukkue

Päivitetty kokoonpanoa 18.07. klo 14.45

Joensuun Katajan joukkue su 21.7. kilpailuun Kiihtelysvaaran kentälle.

Tässä alustavasti valitun joukkueen nimilista. Kahden edellisen vuoden mukavat finaalireissumuistot mielessä koitetaan jälleen tänä vuonna joukkueena päästä mukaan finaaliin!


Osa joutuu jälleen tekemään lajin, joka ei ole itselle se ykköslaji mutta olemme katsoneet nämä edustajat lajeihin niin että me saamme seurana mahdollisimman suuren pistesaaliin tällä joukkueella. Itseään vanhemmassa sarjassa saa edustaa mutta siinä sarjassa on pysyttävä koko osakilpailun ajan.

Seuracupissa tärkeää on siis tehdä mahdollisimman hyvä tulos omassa lajissa, kun pisteet kertyvät joukkueelle tulostaulukon mukaan.

Seurasta lasketaan yhteispisteisiin yksi urheilija per laji. Virallisesti saa urheilija osallistua vain yhteen lajiin (+ tässä osakilpailussa myös kävelyyn) + viestiin ja siinäkin vain siihen sarjaan, jossa on tehnyt yksilölajin samassa osakilpailussa. Mikäli jossakin lajissa on kaksi tai useampi urheilija seurasta niin paras lasketaan mukaan pisteisiin. 2. osakilpailussa pitkät viestit ovat sekaviestejä, joissa 1. ja 3. osuuden juoksee poika ja 2. ja 4. osuuden tyttö

Erityisen tärkeää on ilmoittaa välittömästi valmennuspäällikkö Jarkolle, mikäli ET pääse osallistumaan, jotta voimme valita uuden edustajan mahdollisimman nopeasti.

Kisaan toivotaan mahdollisimman suurta osanottoa eli kilpailuun voivat osallistua kaikki muutkin, joita ei joukkueeseen ole nimetty, ja saa joukkueeseen valitut myös ilmoittautua tekemään toisen tai kolmannenkin lajin. Ilmoitat vaan itsesi mukaan kilpailukalenterin kautta kuten normaalistikin kilpailuihin ilmoittaudut ja linja-autokyytiin voi ilmoittautua myös tässä tapauksessa vaikket ole joukkueeseen nimetty. Jos olet lähdössä yhteiskyydillä, niin ilmoita siitä valmennuspäällikkö Jarkolle!

Linja-autokyyti lähtee Areenan edestä klo 10.15.

 

T/P 15 1000m kävely                      Alina Tikka

T/P 13 1000m kävely                      Nella Voutilainen

T/P 11 1000m kävely                      Mette Oinonen, Voitto Voutilainen

 

T11 60m aj.                                   Nuuna Piipponen, Noora Hukka, Mette Oinonen

T11 150m                                      Noora Hukka, Nuuna Piipponen, Mette Oinonen

T11 korkeus                                   Josefiina Kauhanen, Mette Oinonen

T11 kuula                                       Inna Nykyri


P11 60m aj.                                   Toivo Takanen, Patrik Hirvonen

P11 150m                                      Toivo Takanen, Voitto Voutilainen, Santtu Piitulainen, Veikka Viinisalo

P11 korkeus                                   Leevi Partanen

P11 kuula                                      Voitto Voutilainen

 

T/P 11 4x600m sekaviesti               Voitto Voutilainen, Nuuna Piipponen, Santtu Piitulainen, Noora Hukka

                                                    

 

T13 60m aj.                                  Iiris Voutilainen, Nella Voutilainen

T13 200m                                     Olivia Panhelainen, Jessica Pappinen

T13 seiväs                                    Nella Voutilainen, Iiris Voutilainen

T13 kuula                                     Mimmi Marttinen, Erin Nykyri, Emma Kröger

 

P13 60m aj.                                  Anton Kettunen, Santeri Kekarainen

P13 200m                                     Santeri Kekarainen, Valtteri Mäkelä, Anton Kettunen

P13 seiväs                                    Eeli Mustonen, Topias Mustonen

P13 kuula                                     Niklas Nykyri

 

T/P 13 4x600m                             Valtteri Mäkelä, Iiris Voutilainen, Anton Kettunen, Nella Voutilainen 

 

T15 80m aj.                                  Aava Kipinä

T15 300m                                     Venla Simonen

T15 3-loikka                                  Tiia Säde

T15 moukari                                  Kiira Kiiskinen  

 

P15 100m aj.                                Aatu Holopainen    

P15 300m                                     Topi Kela

P15 3-loikka                                  Eeli Mustonen

P15 moukari                                  Eeli Kinnunen

 

T/P 15 4x800m                              Aatu Holopainen, Venla Simonen, Eeli Mustonen, Aava Kipinä    

 

N17 800m                                    Veera Kontkanen, Venla Häkkinen

N17 pituus                                    Emilia Kiiski

N17 keihäs                                    Nea Immonen

 

M17 800m                                     Eetu Paasikivi, Onni Huovinen

M17 pituus                                    Sakari Vallius

M17 keihäs                                    Miro Tanninen 


Seuracupista enemmän tietoa löytyy linkin takaa https://www.yleisurheilu.fi/seuracup/piirikisa/

AJANKOHTAISTA

Viikkotiedote 27 (29.6.-6.7.2020)

Tiedotteessa tulospoimintoja v…

Viikkotiedote 26 (22.-29.6.2020)

Tiedotteessa tulospoimintoja v…

Hämäläinen jatkoi ennätysvauhdissa Saarijärvellä

Viikkotiedote 25 (15.-22.6.2020)

Tiedotteessa tulospoimintoja v…

Viikkotiedote 24 (8.-15.6.2020)

Tiedotteessa tuloksia kesän en…

Kesä käyntiin ja jäähyväiset kentälle Keskuskenttä Memorialissa

3000 metrin juoksu kilpailuide…

Viikkotiedote 23 (1.-8.6.2020)

Tiedotteessa seura-asuista, ke…

Kesän treenikausi alkaa

Infoa kesän treenikauden aloit…

Viikkotiedote 22 (25.5.-1.6.2020)

Tiedotteessa seura-asuista, Ka…

Viikkotiedote 21 (18.-25.5.2020)

Tiedotteessa seura-asuista, ke…

Viikkotiedote 20 (12.-18.5.2020)

Tiedotteessa toukokuun etä-/p…

Viikkotiedote 19 (4.-11.5.2020)

Tiedotteessa Katajan uudesta m…

Viikkotiedote 18 (27.4.-4.52020)

Tiedotteessa Katajan uudesta m…

Viikkotiedote 17 (20.-27.4.2020)

Tiedotteessa ryhmäharjoitusten…

Viikkotiedote 16 (14.-20.4.2020)

Tiedotteessa ryhmäharjoitusten…

Viikkotiedote 15 (6.-13.4.2020)

Tiedotteessa ryhmäharjoitusten…

Viikkotiedote 14 (30.3.-6.4.2020)

Tiedotteessa ryhmäharjoitusten…

Viikkotiedote 13 (23.-30.3.2020)

Tiedotteessa seura-asutilaukse…

Viikkotiedote 12 (16.-23.3.2020)

Tiedotteessa liikkareiden kevä…

Tiedote 13.3. klo 12.50 Kataja yleisurheilun nuorisoryhmien valmennustoiminta keskeytetään

Kevään seura-asutilaukset

Viikkotiedote 11 (9.-16.3.2020)

Tiedotteessa liikkareiden kevä…

T-pojat TJIG-mestareiksi!

Toivo Takanen ja Topias Muston…

Kuukausitiedote maaliskuu 2020 ja viikkotiedote 10 (2.-9.3.2020)

Tiedotteessa liikkareiden kevä…

Lasten Motonet-kuukausikisoissa 40 metrisiä ja pituutta

Eilen vuorossa olivat alle 9-v…

Toisenakin päivänä kultaa ja pronssia nuorten SM-halleista

Mika Kotiranta kulta- ja Rasmu…

Viikkotiedote 9 (24.2.-2.3.2020)

Tiedotteessa tulevista kisoist…

Hämäläinen mestaruuteen ja Auvinen pronssille Liikuntamyllyssä

Kaksi juoksumitalia nuorten SM…

24 urheilijaa nuorten SM-halleihin

Kataja poikkeuksellisen suurel…

Viikkotiedote 8 (17.-24.2.2020)

Tiedotteessa harjoitusvuoroist…