Seuracupin tulokset

19.6.2019

Alla Seuracupin tulokset ja seurojen pisteet. Juttu julkaistaan myöhemmin.

Tarkistetut seurojen pisteet ensimmäisestä osakilpailusta:

Pyhäselän Urheilijat 13068
Joensuun Kataja 12874
Liperin Taimi 6081
Polvijärven Urheilijat 2297
Outokummun Partio 1892
Lieksan Urheilijat 1114
Tuupovaaran Urheilijat 859
Kiihtelysvaaran Urheilijat 502

 

Pohjois-Karjalan Seuracup 1. piirikilpailu
Joensuu 19.6.2019

P11 60m
1) Renne Kankkunen LipTai 9,08
2) Toivo Takanen JoensKa 9,18
3) Topias Juntunen PyhäsU 9,50
4) Arttu Kettunen PolvijU 10,18
5) Paavo Saalasti LipTai 10,21
6) Aleksis Kivelä PolvijU 10,57
7) Eetu Tolvanen LipTai 10,62
8) Toivo Saalasti LipTai 11,89
Arttu Kylmänen PyhäsU 10,00
Niilo Pelli PolvijU 9,48
Aapo Rautiainen KiihtU 10,22
Jerkko Kinnunen PyhäsU DNS

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,0
1) Arttu Kettunen PolvijU 10,18
2) Paavo Saalasti LipTai 10,21
3) Aleksis Kivelä PolvijU 10,57
4) Eetu Tolvanen LipTai 10,62
5) Toivo Saalasti LipTai 11,89
Arttu Kylmänen PyhäsU 10,00

Loppukilpailu erä 2
1) Renne Kankkunen LipTai 9,08
2) Toivo Takanen JoensKa 9,18
3) Topias Juntunen PyhäsU 9,50
Aapo Rautiainen KiihtU 10,22
Jerkko Kinnunen PyhäsU DNS
Niilo Pelli PolvijU 9,48


T11 60m
1) Siiri Kontkanen PyhäsU 9,60
2) Maiju Saraniemi LieksU 9,74
3) Else Lehmus LipTai 10,05
4) Julia Parviainen PyhäsU 10,06
5) Ida Pelli PolvijU 10,48
6) Miina Vatanen JoensKa 10,61
7) Emmi-Maria Varis PolvijU 10,63
8) Siiri Tahvanainen PyhäsU 10,68
9) Mette Oinonen JoensKa 11,03
9) Viida Hiltunen OutokPa 11,03
11) Olivia Kaarto JoensKa 11,19
12) Sanni Lehikoinen JoensKa 11,50
13) Aada Holopainen LipTai 12,58
Annika Ristola OutokPa 10,94
Maiju Hirvonen PyhäsU 10,18
Ronja Eronen PyhäsU 9,76
Pinja Stenberg PyhäsU 9,55

Loppukilpailu erä 1
1) Else Lehmus LipTai 10,05
2) Siiri Tahvanainen PyhäsU 10,68
3) Sanni Lehikoinen JoensKa 11,50
4) Aada Holopainen LipTai 12,58
Annika Ristola OutokPa 10,94

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,0
1) Miina Vatanen JoensKa 10,61
2) Emmi-Maria Varis PolvijU 10,63
3) Mette Oinonen JoensKa 11,03
3) Viida Hiltunen OutokPa 11,03
5) Olivia Kaarto JoensKa 11,19
Maiju Hirvonen PyhäsU 10,18

Loppukilpailu erä 3
1) Siiri Kontkanen PyhäsU 9,60
2) Maiju Saraniemi LieksU 9,74
3) Julia Parviainen PyhäsU 10,06
4) Ida Pelli PolvijU 10,48
Pinja Stenberg PyhäsU 9,55
Ronja Eronen PyhäsU 9,76


P11 1000m
Loppukilpailu
1) Paavo Saalasti LipTai 3.43,62
2) Tomi Koponen OutokPa 3.43,84
3) Voitto Voutilainen JoensKa 3.43,89
4) Veeti Meriläinen PyhäsU 3.54,24
5) Arttu Kylmänen PyhäsU 4.03,20
Renne Kankkunen LipTai 3.35,12
Santtu Piitulainen JoensKa 3.53,08
Topias Juntunen PyhäsU 4.00,50


T11 1000m
Loppukilpailu
1) Noora Hukka JoensKa 3.41,89
2) Marianne Puustinen PyhäsU 3.48,81
3) Maiju Hirvonen PyhäsU 3.53,66
4) Iida Huttunen OutokPa 4.08,61
5) Venla Pyykkö LipTai 4.11,02
6) Heini Kuronen PyhäsU 4.12,34
7) Jenny Miettinen PyhäsU 4.40,29
Mette Oinonen JoensKa 4.05,79
Pinja Stenberg PyhäsU DNS
Ronja Vattulainen PolvijU DNS


P11 Pituus
Loppukilpailu
1) Jerkko Kinnunen PyhäsU 4,18
4,18 3,93 3,97 4,06

2) Niilo Pelli PolvijU 4,05
3,98 3,87 4,05 x

3) Aapo Rautiainen KiihtU 3,56
3,44 3,56 3,46 3,49

4) Matias Pietarinen LipTai 3,51
3,47 3,28 3,39 3,51

5) Eetu Tolvanen LipTai 3,25
3,25 3,17 3,04 3,10

6) Santtu Piitulainen JoensKa 2,91
2,85 2,77 2,67 2,91

Aleksis Kivelä PolvijU 3,56
3,45 3,45 3,56 3,51

Oskari Pakarinen PyhäsU DNS
Renne Kankkunen LipTai 4,19
3,93 4,05 4,19 4,09

Riko Pippuri LipTai 3,51
3,45 3,30 3,20 3,51

Toivo Takanen JoensKa 4,02
3,81 3,89 3,97 4,02

Veikka Viinisalo JoensKa DNS


T11 Pituus
Loppukilpailu
1) Jasmin Huuho PyhäsU 4,00
4,00 3,83 3,86 3,92

2) Nuuna Piipponen JoensKa 3,97
3,97 3,71 3,48 3,89

3) Ronja Eronen PyhäsU 3,55
3,47 3,36 3,49 3,55

4) Anna-Katariina Keronen OutokPa 3,39
3,17 2,95 3,25 3,39

5) Veera Kinnunen LipTai 3,18
x x 2,92 3,18

6) Sointu Kuiri PolvijU 2,95
2,95 2,85 2,92 2,68

Aada Holopainen LipTai 2,39
2,22 2,30 2,22 2,39

Else Lehmus LipTai 3,39
3,33 3,39 3,12 3,03

Emmi-Maria Varis PolvijU DNS
Ida Pelli PolvijU 3,17
3,03 3,15 3,17 x

Jenny Miettinen PyhäsU 3,30
3,20 3,30 2,92 3,25

Maiju Saraniemi LieksU 3,57
3,40 3,43 3,57 3,31

Pinja Stenberg PyhäsU 3,60
3,50 3,60 3,60 3,57

Sara Noponen LipTai 2,87
2,78 2,79 2,72 2,87

Venla Pyykkö LipTai 3,15
3,14 3,06 3,15 x

Viida Hiltunen OutokPa 2,77
2,61 2,44 2,77 2,40

 

P11 Kiekko
Loppukilpailu
1) Oskari Pakarinen PyhäsU 23,21
21,69 21,92 x 23,21

2) Aleksi Tanskanen PyhäsU 20,31
17,19 18,18 20,31 18,19

3) Topias Poutiainen OutokPa 18,56
14,82 17,28 16,16 18,56

4) Paavo Maaninka PyhäsU 16,09
16,09 15,38 x 14,50

5) Riko Pippuri LipTai 13,95
x 12,79 13,95 x

6) Simo Härkönen PolvijU 12,99
12,02 12,99 x x

7) Severi Inkinen PolvijU 9,74
9,61 9,34 8,95 9,74

Aapo Rautiainen KiihtU 17,22
14,75 16,06 17,22 16,10

Aleksis Kivelä PolvijU 12,72
12,72 x x 11,28

Eetu Tolvanen LipTai NM
x x x x

Hugo Lasaroff JoensKa DNS
Matias Pietarinen LipTai 9,22
x x 9,22 x

Niilo Pelli PolvijU 14,52
14,52 13,61 12,07 12,75

 

T11 Kiekko
Loppukilpailu
1) Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 13,68
12,67 13,68 12,60 11,89

2) Inna Nykyri JoensKa 13,41
x 12,89 13,36 13,41

3) Peppilotta Eronen JoensKa 13,05
10,95 9,59 10,54 13,05

4) Annika Ristola OutokPa 12,44
11,66 x 12,44 12,32

5) Pinja Stenberg PyhäsU 12,43
x x 12,43 11,98

6) Sara Noponen LipTai 7,69
6,40 7,69 5,58

Jasmin Huuho PyhäsU 15,74
13,64 13,81 15,74 13,47

Maiju Saraniemi LieksU 17,10
15,93 16,71 14,67 17,10

Marianne Puustinen PyhäsU 17,18
15,86 14,36 17,18 14,67

Veera Kinnunen LipTai DNS


P11 4x50m viesti
Loppukilpailu
1) Pyhäselän Urheilijat 32,63
2) Liperin Taimi 32,85
3) Joensuun Kataja 35,18
4) Polvijärven Urheilijat 35,35


T11 4x50m viesti
Loppukilpailu
1) Pyhäselän Urheilijat 32,33
2) PyU2 33,91
3) Joensuun Kataja 34,24
4) Liperin Taimi 34,98
5) Polvijärven Urheilijat 35,11


P13 60m
1) Viljami Tuunanen PolvijU 8,00
2) Puhakka Jesse PyhäsU 8,04
3) Santeri Kekarainen JoensKa 8,60
4) Martti Saraniemi LieksU 8,74
5) Niklas Savolainen LipTai 9,12
6) Otto Sivonen JoensKa 9,21
7) Aapo Heikkinen LipTai 9,50
8) Luukas Karppinen LipTai 9,68
Valtteri Mäkelä JoensKa 9,04
Niklas Nykyri JoensKa 8,81
Anton Kettunen JoensKa 8,96
Toni Juntunen PyhäsU 8,91

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,2
1) Viljami Tuunanen PolvijU 8,00
2) Niklas Savolainen LipTai 9,12
3) Aapo Heikkinen LipTai 9,50
4) Luukas Karppinen LipTai 9,68

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,8
1) Puhakka Jesse PyhäsU 8,04
2) Santeri Kekarainen JoensKa 8,60
3) Martti Saraniemi LieksU 8,74
4) Otto Sivonen JoensKa 9,21
Anton Kettunen JoensKa 8,96
Niklas Nykyri JoensKa 8,81
Toni Juntunen PyhäsU 8,91
Valtteri Mäkelä JoensKa 9,04


T13 60m
1) Jonna Aalto JoensKa 8,76
2) Jessica Pappinen JoensKa 8,84
3) Elina Likhanova LipTai 8,96
4) Heli Puustinen PyhäsU 9,41
5) Anni Vänskä PyhäsU 9,45
6) Kerttu Kaihola JoensKa 10,22
7) Iina Hyttinen JoensKa 10,96
Aino Kiiskinen PyhäsU 9,55
Hanna Mustonen MäntsU 9,33
Kiira Kiiskinen JoensKa DNS
Oona Kärkkäinen JoensKa 9,49
Sara Martikainen PyhäsU 8,90
Mimmi Marttinen JoensKa 8,92
Nea Nousiainen PyhäsU 9,54
Venla Härmä PyhäsU DNS
Pinja Myller PyhäsU DNS

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,2
1) Jonna Aalto JoensKa 8,76
2) Heli Puustinen PyhäsU 9,41
3) Anni Vänskä PyhäsU 9,45
4) Kerttu Kaihola JoensKa 10,22
Aino Kiiskinen PyhäsU 9,55
Hanna Mustonen MäntsU 9,33
Kiira Kiiskinen JoensKa DNS
Oona Kärkkäinen JoensKa 9,49

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,9
1) Jessica Pappinen JoensKa 8,84
2) Elina Likhanova LipTai 8,96
3) Iina Hyttinen JoensKa 10,96
Mimmi Marttinen JoensKa 8,92
Nea Nousiainen PyhäsU 9,54
Pinja Myller PyhäsU DNS
Sara Martikainen PyhäsU 8,90
Venla Härmä PyhäsU DNS


P13 1000m
Loppukilpailu
1) Valtteri Mäkelä JoensKa 3.09,77
2) Toni Juntunen PyhäsU 3.18,13
3) Tuukka Viinisalo JoensKa 3.26,14
4) Milo Kuivalainen PyhäsU 3.27,69
5) Ville Meriläinen PyhäsU 3.36,23
6) Aapo Heikkinen LipTai 3.37,80
7) Eeli Häikiö LipTai 3.42,92
8) Luukas Karppinen LipTai 3.57,12
Anton Kettunen JoensKa DNF
Kaapo Karttunen PyhäsU 3.38,52
Niklas Savolainen LipTai 3.38,57
Otto Sivonen JoensKa 3.39,95


T13 1000m
Loppukilpailu
1) Nella Voutilainen JoensKa 3.27,80
2) Aada Rautiainen KiihtU 3.30,60
3) Annika Tattari KiihtU 3.39,95
4) Noora Tiilikainen PyhäsU 3.47,57
5) Oona Tolvanen LipTai 4.27,66
6) Milla Tukiainen PyhäsU 4.30,39
Anni Vänskä PyhäsU 4.18,32
Hanna Mustonen MäntsU 3.40,28
Kerttu Kaihola JoensKa 4.13,69
Nea Nousiainen PyhäsU 4.10,40
Noora Reijonen LipTai DNS


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1) Eeli Mustonen JoensKa 140
130 135 140 145
o o o xxx

2) Ville Keronen OutokPa 135
120 125 130 135 140
o o o xxo xxx

3) Aku Alastalo PyhäsU 130
125 130 135
o xo xxx

4) Eemeli Huttunen OutokPa 120
95 100 105 110 115 120 125
o o o o o o xxx

5) Kaapo Ikonen LipTai 120
100 105 110 115 120 125
o o o xxo xxo xxx

Martti Saraniemi LieksU 115
100 105 110 115 120
o o o xxo xxx

Milo Kuivalainen PyhäsU 115
100 105 110 115
o o o o

Otto Sivonen JoensKa
95
DNS

 

T13 Korkeus
Loppukilpailu
1) Vilma Vatanen JoensKa 130
105 110 115 120 125 130 135
o o o o xxo xo xxx

2) Aino Kiiskinen PyhäsU 125
105 110 115 120 125 130
o o o xo o xxx

3) Meeri Torssonen LipTai 120
105 110 115 120 125
o o o o xxx

4) Nea Nousiainen PyhäsU 115
100 105 110 115 120
o o o xo xxx

Aada Rautiainen KiihtU
100
DNS

Elina Likhanova LipTai 110
105 110 115
o o xxx

Hanna Mustonen MäntsU 130
125 130 135
o o xxx

Ira Hirvonen OutokPa 135
120 125 130 135 140
o xo xxo xxo xxx

 

P13 Keihäs
Loppukilpailu
1) Topi Parviainen TuupovU 62,52
60,16 62,52 60,07 60,46

2) Juho Eskelinen TuupovU 43,38
43,38 39,98 x 40,26

3) Niklas Nykyri JoensKa 37,38
29,21 x 37,38 31,65

4) Sami Härkönen PolvijU 34,25
32,37 34,25 30,05 31,19

5) Petro Ruponen LipTai 31,48
29,11 31,48 31,04 29,55

6) Kaapo Karttunen PyhäsU 26,65
26,46 26,65 x x

7) Roope Matveinen JoensKa 26,27
25,46 24,88 25,33 26,27

Aku Alastalo PyhäsU 25,15
x 22,60 x 25,15

Anton Kettunen JoensKa 18,71
x x 18,71 -

Kaapo Ikonen LipTai 27,39
23,62 x 27,39 x

Niklas Savolainen LipTai 18,15
x 18,15 15,61 17,20

Valtteri Mäkelä JoensKa 34,43
29,63 31,50 34,43 33,94

Ville Keronen OutokPa 27,45
x x 27,45 26,00

 

T13 Keihäs
Loppukilpailu
1) Ira Hirvonen OutokPa 37,65
37,65 x x x

2) Eena Pesonen LipTai 25,56
23,86 24,32 25,56 22,45

3) Kiira Kiiskinen JoensKa 17,97
17,97 - - -

4) Sara Martikainen PyhäsU 17,56
17,47 16,83 17,56 -

5) Mimmi Marttinen JoensKa 15,45
14,35 15,05 13,48 15,45

Anni Vänskä PyhäsU 15,51
14,45 x 15,35 15,51

Heli Puustinen PyhäsU 17,67
14,95 17,67 15,96 16,13

Meeri Torssonen LipTai 20,15
17,71 20,15 15,95 19,21

Noora Reijonen LipTai DNS
Oona Tolvanen LipTai 15,55
15,55 15,10 15,10 14,74

Sallamari Leskinen LipTai 18,97
17,66 17,70 18,06 18,97

Venla Härmä PyhäsU DNS


P13 4x100m viesti
Loppukilpailu
1) Pyhäselän Urheilijat 55,35
2) Joensuun Kataja 57,24
3) Liperin Taimi 1.01,02


T13 4x100m viesti
Loppukilpailu
1) Joensuun Kataja 59,77
2) Pyhäselän Urheilijat 1.00,51
Liperin Taimi DNS


P15 100m
1) Topi Kela JoensKa 11,61
2) Väinö Kontkanen PyhäsU 14,03
Eero Mauro LieksU DNS
Jimi Alastalo PyhäsU 13,34
Aatu Holopainen JoensKa 13,00
Sakari Vallius JoensKa 12,24

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,5
1) Topi Kela JoensKa 11,61
2) Väinö Kontkanen PyhäsU 14,03
Aatu Holopainen JoensKa 13,00
Eero Mauro LieksU DNS
Jimi Alastalo PyhäsU 13,34

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,6
Sakari Vallius JoensKa 12,24


T15 100m
1) Siiri Nyyssönen JoensKa 13,25
2) Reetta Ryynänen PyhäsU 13,72
3) Enni Heikkinen LipTai 14,65
Sesilia Jolkkonen PolvijU DNS
Sofia Raatikainen PyhäsU DNS
Aino Pyykkö LieksU DNS
Jaana Sieviläinen JoensKa 12,99

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,4
1) Siiri Nyyssönen JoensKa 13,25
2) Reetta Ryynänen PyhäsU 13,72
3) Enni Heikkinen LipTai 14,65
Aino Pyykkö LieksU DNS
Sesilia Jolkkonen PolvijU DNS
Sofia Raatikainen PyhäsU DNS

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,4
Jaana Sieviläinen JoensKa 12,99


P15 2000m
Loppukilpailu
1) Ilmari Lehmus JoensKa 6.28,53
2) Jimi Alastalo PyhäsU 6.37,55
Lassi Valta PyhäsU DNS
Väinö Kontkanen PyhäsU 6.57,28


T15 2000m
Loppukilpailu
1) Cindy Ahponen PyhäsU 7.31,75
2) Eevi Kettunen PolvijU 7.35,66
3) Alina Tikka JoensKa 7.55,51
Annina Walling KuopRei DNF
Enna Käyhkö LipTai DNS
Siiri Luostarinen JoensKa DNF


P15 Seiväs
Loppukilpailu
1) Roope Maaninka PyhäsU 230
180 190 200 210 220 230 240
o o o o xo o xxx

1) Topias Mustonen JoensKa 230
180 190 200 210 220 230 240
o o o o xo o xxx

 

T15 Seiväs
Loppukilpailu
1) Tuuli Saraniemi LieksU 280
250 260 270 280 290
o o o xo xxx

2) Iiris Voutilainen JoensKa 200
140 150 160 170 180 190 200 210
o o o o o xo o xxx

3) Elina Ruusuvuori LipTai 180
140 150 160 170 180 190
o o xo o o xxx

4) Oona Kärkkäinen JoensKa 150
140 150
xo o

Aino Pyykkö LieksU 280
250 260 270 280 290
o o o o xxx

 

P15 Kuula
Loppukilpailu
1) Lassi Valta PyhäsU 11,54
11,17 10,62 11,54 11,02

2) Eeli Kinnunen JoensKa 10,29
x 10,29 x 9,43

3) Aatu Holopainen JoensKa 8,65
8,65 8,10 8,09 8,26

Lumi Kärkkäinen JoensKa 9,45
8,86 9,05 9,45 8,50

Roope Maaninka PyhäsU DNS
Ville Mäkinen LipTai DNS


T15 Kuula
Loppukilpailu
1) Vienna Kettunen PyhäsU 9,28
x 9,14 9,26 9,28

2) Elina Valta PyhäsU 8,66
8,66 8,27 8,35 7,84

3) Aava Kipinä JoensKa 8,10
8,02 7,66 8,10 7,40

4) Sallamari Leskinen LipTai 7,19
7,03 6,50 7,19 6,84

Eena Pesonen LipTai 9,12
8,20 x 8,52 9,12

 

P15 4x100m viesti
Loppukilpailu
1) Pyhäselän Urheilijat 51,80
2) Joensuun Kataja 52,34


T15 4x100m viesti
Loppukilpailu
1) Pyhäselän Urheilijat 54,87
2) Joensuun Kataja 57,48
Liperin Taimi DNS


M17 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +3,2
1) Rasmus Lehikoinen JoensKa 22,95
2) Matias Ahtinen JoensKa 23,95
3) Eetu Sillanpää PyhäsU 25,05
4) Lauri Kainulainen LipTai 26,32


N17 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,9
1) Nea Immonen JoensKa 26,91
2) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 28,15
3) Venla Häkkinen JoensKa 28,35
Emilia Kiiski JoensKa DNS
Peppi-Rosa Penttinen JoensKa DNS
Riikka Lonkainen JoensKa 32,12
Veera Kauhanen HeinävYU 26,28


M17 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Benjamin Oittinen PyhäsU 10,93 +1,2
10,91 10,93 x 10,26
+1,1 +1,2 +0,0

Jimi Huuho PyhäsU 12,81 +0,0
x 12,20 12,40 12,81
+1,5 +0,7 +0,0

Otto Bengtsson LipTai DNS
Sakari Vallius JoensKa NM
x x x x

 

N17 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Jasmina Venäläinen PyhäsU 10,26 +0,0
10,16 9,99 10,09 10,26
+0,6 +2,0 +1,4 +0,0

2) Aada Kokko JoensKa 9,90 +0,8
9,46 9,63 9,90 9,86
+1,7 +1,8 +0,8 +0,0

Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 10,41 +1,8
10,11 10,41 10,23 10,23
+0,3 +1,8 +1,4 +0,8

 

M17 Kuula
Loppukilpailu
1) Niklas Hyvönen PyhäsU 13,66
x 12,88 13,45 13,66

2) Eetu Paasikivi JoensKa 9,01
8,15 8,16 8,61 9,01

 

N17 Kuula
Loppukilpailu
1) Janna Huuho PyhäsU 11,80
10,99 11,80 11,02 x

2) Tuuli Kinnunen JoensKa 10,50
10,50 x x x

AJANKOHTAISTA

Viikkotiedote 29 (15.-22.7.2019)

Viikkotiedotteessa aikuisten y…

Seuracupin 2. piirikisan alustava joukkue

Motonet kuukausikisan aikataulu

Viikkotiedote 28 (8.-15.7.2019)

Viikkotiedotteessa tulevista k…

Kaksi mestaruutta ottelujen päätöspäivänä

Kaksi piirinennätystä, kaksi m…

Kataja hallitsi pm-ottelujen avauspäivää

Katajan nuoret urheilijat oliv…

Kuukausitiedote heinäkuu 2019

Kuukausitiedotteessa Motonet G…

Viikkotiedote 27 (1.-8.7.2019)

Viikkotiedotteessa tulevista k…

Karnevaaleilla paljon menestyjiä ja omia ennätyksiä

Katajan urheilijat menestyivät…

Kuukausikisoissa aitajuoksua

Tällä kertaa Motonet Kuukausik…

Viikkotiedote 26 (24.6.-1.7.2019)

Viikkotiedotteessa tulevista k…

Seuracupin kuvia

Iina Ihanamäki napsi keskiviik…

Rasmuksen 200 metrin 22,95 Seuracupin parasta antia

Suurin osa Katajan eilispäivän…

Seuracupin tulokset

Seuracupin ensimmäinen piiriki…

Viikkotiedote 25 (17.-24.6.2019)

Viikkotiedotteessa tulevista k…

Seuracup 1. piirikilpailun päivitetty joukkue

Päivitetty joukkueen nimilista…

Kataja pm-viestien menestynein seura

Katajan joukkueet juoksivat 13…

Viikkotiedote 24 (10.-17.6.2019)

Viikkotiedotteessa tulevista k…

Tuloskoontia viime viikolta

Viime viikolla Katajalaisia ur…

Piirinmestaruusviestien aikataulu!

Huomisten Kiihtelysvaarassa ju…

Kuukausikisoissa juostiin viestejä

Tämän päivän Motonet kuukausik…

Piirinmestaruusviestijoukkueet!

Junioreiden joukkueiden tämän …

Kuukausitiedote kesäkuu 2019

Kuukausitiedotteessa kesän ryh…

LÄHITAPIOLAN RIEMUOLYMPIALAISET LAUANTAINA 8.6.

Lauantaina yleisurheilemaan pä…

Samu Mikkonen 800 metrillä 1.51,51

Viime viikolla Katajalaiset kä…

Viikkotiedote 23 (3.-10.6.2019)

Viikkotiedotteessa tulevista k…

Kataja seuraottelun voittoon!

Seuraotteluhistorian ensimmäin…

Seuraottelun joukkue to 30.5. Kuopioon nimetty!

Varmistakaa valmennuspäällikkö…

Viikkotiedote 22 (27.5.-3.6.2019)

Viikonloppuna pidettiin PKO Ga…

Heidi heitti Kultaisen keihään voittoon

Katalaisia kisaili viikonloppu…