Seuraottelujoukkue to 30.5. Kuopioon nimetty!

28.05.2019

Varmistakaa valmennuspäällikkö Jarkolle joukkueeseen nimetyt osallistumisenne 28.5. aikana ja samalla varmistakaa oletteko mukana yhteiskuljetuksessa?

Seuraottelu Kuopion Reipasta ja Savonlinnan Rientoa vastaan on tänä vuonna Kuopiossa helatorstaina 30.5. klo 11.00 alkaen ja matkaamme sinne joukkueena linja-autolla. Kahden viime vuoden perinteen mukaan mukana myös ns. vieraileva joukkue ja se on tänä vuonna Siilinjärven Ponnistus (SiiPo).

Linja-auto lähtee Areenan edestä klo 8.00 ja ajamme suoraan kilpailupaikalle Väinölänniemen kentälle. Linja-auton kyytiin mahtuu muutama huoltaja mukaan erityisesti pienempien ikäluokkien edustajille. 

Joukkueelle seura nimeää muutaman valmentajan mukaan auttamaan urheilijoita.
Suosittelemme ottamaan omat eväät mukaan jotta jaksaa kilpailun päättymiseen asti. Pysähdymme kisoista palatessamme heti kotimatkan alussa johonkin jossa mahdollista syödä ateria. 

Seuraottelun 2019 lajit ja joukkueen nimilista!!!


T11   60m                  Nuuna Piipponen                       Sohvi Sivonen

       1000m                Noora Hukka                            Nuuna Piipponen                         

       korkeus              Peppilotta Eronen                      Josefiina Kauhanen                          

        kuula                 Peppilotta Eronen                      Miina Vatanen                            

                                                        

T13   60m aj.              Iiris Voutilainen                          Venla Simonen                           

       1000m                Nella Voutilainen                         Venla Simonen                            

        pituus                Kiira Kiiskinen                             Mimmi Marttinen                        

        keihäs                Kiira Kiiskinen                             Emma Kröger

                                                       

T15   200m                  Siiri Nyyssönen                           Olivia Panhelainen                   

        800m                  Alina Tikka                                  Aava Kipinä

        3-loikka               Siiri Nyyssönen                           Olivia Panhelainen                  

         kuula                  Aava Kipinä                                Siiri Luostarinen                           

                                                        

P11   60m                    Toivo Takanen                           Toivo Parkkinen

        1000m                Voitto Voutilainen                       Toivo Parkkinen

         korkeus             Toivo Takanen                             Leevi Partanen

         kuula                  Leevi Partanen                           Voitto Voutilainen

                                                        

P13 60m aj.               Santeri Kekarainen                    Anton Kettunen                   

       1000m                Valtteri Mäkelä                          Anton Kettunen                       

        pituus                Eeli Mustonen                           Topias Mustonen                      

        keihäs                Eeli Mustonen                           Topias Mustonen

 

P15 200m                  Topi Kela                                   Aatu Holopainen

       800m                  Ilmari Lehmus                           Otto Sivonen

       3-loikka               Aatu Holopainen                        Topi Karppinen

       kuula                  Topi Kela                                   Niklas Nykyri                                                      

                            

Sukkulaviestin 12x60m joukkue nimetään myöhemmin kisapaikalla olevista urheilijoista!

Seuraottelun säännöistä lyhyesti seuraavassa.

Kilpailussa ei jaeta henkilökohtaisia palkintoja. Henkilökohtaisten lajien lisäksi juostaan 12x60m (2tyttöä ja 2poikaa jokaisesta ikäluokasta). Urheilija saa edustaa seuraansa myös vanhemmassa ikäluokassa, mutta kaikissa lajeissa ikäluokka tulee olla sama, myös sukkulaviestissä. Lajirajoitus 2 lajia+ viesti/ urheilija. Jokaisessa lajissa mukana maksimissaan 2 urheilijaa/ seura.

Alustava aikataulu: 

Seuraottelun kenttälajeissa (pois lukien korkeus) 4 suoritusta per urheilija.

11:00    T13 60m aj

         P15/T15 3-loikka

         P11/T11 kuula

11:05    P13 60m aj

11:20    P13/T13 keihäs

11:45    T11 60m

11:50    P11 60m

12:05    P15 200m

         P11/T11 korkeus

12:10    T15 200m

12:15    P13/T13 pituus

12:40    P15/T15 kuula + N kuula

13:00    P11/T11 1000m

13:05    P13/T13 1000m

13:15    P15/M17 800m

13:20    T15/N17 800m

13:40    12x60m sukkulaviesti

AJANKOHTAISTA

Viikkotiedote 50 (9.-16.12.2019)

Tiedotteessa kevään ryhmistä, …

Kuukausitiedote joulukuu 2019 ja viikkotiedote 49 (2.-9.12.2019)

Tiedotteessa ota kaveri mukaan…

Viikkotiedote 48 (25.11.-2.12.2019)

Tiedotteessa seura-asuista, ha…

Loskahallien tulokset

Loskahallit keräsivät yli 100 …

Lassi Etelätalo vuoden urheilija

Vuoden 2019 kauden päätöstilai…

Viikkotiedote 47 (18.-25.11.2019)

Tiedotteessa kauden 2019 päätt…

Viikkotiedote 46 (11.-18.11.2019)

Tiedotteessa Lumilyhty (Kataja…

Motonet kuukausikisojen tulokset

Hallikauden ensimmäiset Motone…

Viikkotiedote 45 (4.-11.11.2019)

Tiedotteessa Motonet kuukausik…

Kuukausitiedote marraskuu 2019

Tiedotteessa kauden päättäjäis…

Viikkotiedote 44 (28.10.-4.11.2019)

Tiedotteessa Motonet kuukausik…

Viikkotiedote 43 (21.-28.10.2019)

Tiedotteessa kunniakierroksest…

Kunniakierros tiistaina 22.10

Joensuun Kataja on tänäkin vuo…

Viikkotiedote 42 (14.-21.10.2019)

Tiedotteessa leirityksistä, ki…

Motonet Kuukausikisan tulokset

Kauden 2019-2020 ensimmäisen M…

Viikkotiedote 41 (7.-14.10.2019)

Tiedotteessa seura-asuista, le…

Viikkotiedote 40 (30.9.-7.10.2019)

Tiedotteessa seura-asuista, le…

Kotiranta Kataja-hölkän nopein

69 juoksijaa osallistui tämän …

Viikkotiedote 39 (23.-30.9.2019)

2‍3.9.2019 Tiedotteessa seura…

Urheilukoulukausi alkaa tällä viikolla

Alle 12-vuotiaiden yleisurheil…

Kataja-hölkkä lauantaina 28.9.

Kataja-hölkkä juostaan lauanta…

Kuukausitiedote syyskuu ja viikkotiedote 37 (9.-16.9.) 2019

Tiedotteessa onnitteluita, tul…

Viikkotiedote 36 (2.-9.9.2019)

Viikkotiedotteessa onnitteluit…

Seuracup-finaalista hieno viides sija

Joensuun Katajan 11-17-vuotiaa…

19-22-vuotiaiden SM-kisat käynnistyvät Porvoossa

Katajalta mukana kymmenen urhe…

Ilmoittautuminen syksyn ryhmiin!

Syksyn 2019 alle 13 vuotiaiden…

Viikkotiedote 35 (26.8.-2.9.2019)

Viikkotiedotteessa tulevat kil…

Toivo ja Iiris ottelun piirinmestareiksi

Eilisissä 9-13-vuotiaiden pm-m…

Seuracup finaalireissu

Joukkueen tämän hetkinen nimil…

Kuukausikisojen tulokset

Elokuun kuukausikisat kisattii…