Toisen päivän tulokset

20.1.2019

Pm-hallit
Joensuun Kataja
20.01.2019

M 200m
1) Simo Lipsanen LappUM 22,52
2) Arttu Tyystjärvi LappUM 23,27
3) Mikko Ryhänen LappUM 23,35
4) Ville Hyttinen KuopRei 23,70
5) Mouctar Diallo SavR 23,81
6) Rasmus Hiltunen SavR 24,00
7) Veikka Mikkonen SavR 24,61
8) Antti Tanhuamäki SavR 24,90

Loppukilpailu erä 1
1) Mouctar Diallo SavR 23,81
2) Rasmus Hiltunen SavR 24,00
3) Veikka Mikkonen SavR 24,61

Loppukilpailu erä 2
1) Mikko Ryhänen LappUM 23,35
2) Ville Hyttinen KuopRei 23,70
3) Antti Tanhuamäki SavR 24,90

Loppukilpailu erä 3
1) Simo Lipsanen LappUM 22,52
2) Arttu Tyystjärvi LappUM 23,27


N 200m
1) Hertta Heikkinen JoeK 25,05
2) Tanja Kokkonen LappUM 25,20
3) Milla Heiskanen IisV 25,31
4) Kiia Koivistoinen IisV 26,24
5) Silja Kempas JoeK 26,52
6) Elina Rönkkö SavR 26,89
7) Kiia Paanila KuopRei 27,04
8) Jonna Voutilainen KuopRei 27,07
9) Jenna Riikonen JoeK 27,11
10) Mari Heinonen KajKi 27,42
11) Annina Walling KuRe 27,81
12) Noora Juutinen TuupovU 32,46
Rosa Ylimaula JoeK DNS
Vilhelmiina Tornberg JyväskKU DNS
Ella Kumpulainen SavR DNS

Loppukilpailu erä 1
1) Elina Rönkkö SavR 26,89
2) Jenna Riikonen JoeK 27,11
3) Noora Juutinen TuupovU 32,46

Loppukilpailu erä 2
1) Mari Heinonen KajKi 27,42
2) Annina Walling KuRe 27,81
Rosa Ylimaula JoeK DNS
Vilhelmiina Tornberg JyväskKU DNS

Loppukilpailu erä 3
1) Tanja Kokkonen LappUM 25,20
2) Kiia Koivistoinen IisV 26,24
3) Silja Kempas JoeK 26,52
4) Kiia Paanila KuopRei 27,04

Loppukilpailu erä 4
1) Hertta Heikkinen JoeK 25,05
2) Milla Heiskanen IisV 25,31
3) Jonna Voutilainen KuopRei 27,07
Ella Kumpulainen SavR DNS


M 800m
Loppukilpailu
1) Eino Könönen JoensKa 2.01,49
2) Kristian Backman ImU 2.01,97
3) Elias Lyytinen SU41 2.11,81
4) Janne Vatanen LipTai 2.32,14
Oskari Silvennoinen JoeK DNS
Samuel Auvinen JoensKa DNF


N 800m
Loppukilpailu
1) Maria Murtorinne-Taskinen KuopRei 2.19,07
2) Pihla Hokkanen KuopRei 2.23,15
3) Siiri Silvennoinen JoeK 2.29,55
4) Irja-Ulriikka Valta MaanMa 2.35,00
5) Riikka Lonkainen JoeK 2.48,04
6) Noora Juutinen TuupovU 2.55,73
Jasmin Tukiainen PyhU DNS
Veera Mensonen MaanMa DNF


M 3000m
Loppukilpailu
1) Jiri Karjalainen JoensKa 8.35,95
2) Antti Ihamäki AlaA 8.50,89
3) Samu Heikkonen LappUM 9.00,17
4) Mikko Hirvonen JoeK 9.01,82
5) Santeri Silvennoinen JoensKa 9.26,06
6) Janne Natri JoeK 10.28,15
7) Lari Parkkinen JoeK 10.45,83
8) Panu Järvenpää JoensKa 10.49,39


N 3000m
Loppukilpailu
1) Rita Karjalainen KuRe 10.17,01
Satu Hyytiäinen JoensKa DNS


M 60m aidat
Loppukilpailu
1) Niko Tahvanainen PyhU 8,74
2) Antti Tanhuamäki SavR 9,31
Juhani Ryynänen JuuanU DNS


N 60m aidat
Loppukilpailu
1) Marika Partinen JoeK 8,63
2) Hertta Heikkinen JoeK 8,80
3) Minttu Mattinen LappUM 9,46
4) Jonna Voutilainen KuopRei 9,52
5) Noora Juutinen TuupovU 12,58
Vilhelmiina Tornberg JyväskKU DNS


M Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Antti Inkinen ImU 14,02
14,02 x x x x x

2) Rasmus Hiltunen SavR 13,95
13,84 13,72 13,46 13,70 13,63 13,95

3) Jimi Huuho PyhäsU 12,75
12,36 x 12,75 x x 12,40

Juhani Ryynänen JuuanU DNS


N Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Senni Salminen ImU 12,69
x x 12,58 12,58 12,69 12,56

2) Tiia Neuvonen ParU 11,61
11,59 11,61 x 11,36 11,33 x

3) Riikka Pitkänen SavR 11,43
x 11,43 x x 11,35 x

Mette Ukkonen SavR
Tuuli Turunen TuupovU


M Kuula
Loppukilpailu
Lauri Lindqvist SiilPo NM
x x x x x x

 

N Kuula
Loppukilpailu
1) Hertta Heikkinen JoeK 12,25
11,55 12,15 12,14 12,25 12,12 12,02

2) Tiia Tirkkonen KeiK 11,85
10,60 11,42 11,02 x 11,85 x

3) Minttu Mattinen LappUM 10,90
x 10,32 10,43 10,78 10,90 10,78

4) Marika Partinen JoeK 10,83
x x 10,69 10,83 10,62 10,65

5) Tuuli Turunen TuupovU 7,67
x x 6,64 7,53 7,67 7,14

 

P9 200m
1) Aleksis Kivelä PolvijU 35,44
2) Miikka Piipponen PyhäsU 36,82
3) Niro Immonen PyhäsU 37,14
4) Pietu Stenberg PyhäsU 40,18
5) Vili Hyvärinen PolvijU 41,25
6) Hugo Lasaroff JoeK 43,23
Toivo Saalasti LipT DNS

Loppukilpailu erä 1
1) Vili Hyvärinen PolvijU 41,25
2) Hugo Lasaroff JoeK 43,23
Toivo Saalasti LipT DNS

Loppukilpailu erä 2
1) Aleksis Kivelä PolvijU 35,44
2) Miikka Piipponen PyhäsU 36,82
3) Niro Immonen PyhäsU 37,14
4) Pietu Stenberg PyhäsU 40,18


T9 200m
1) Ronja Eronen PyhäsU 37,16
2) Heini Kuronen PyhäsU 37,91
3) Julia Parviainen PyhäsU 38,13
4) Jade Nousiainen PyhU 39,43
5) Annika Ristola OutokPa 39,70
6) Sara Noponen LipTai 40,38
7) Hilma Parkkinen JoeK 40,71
8) Sanni Lehikoinen JoeK 41,66
9) Hertta Vatanen LipTai 41,67
10) Vinka Pyylampi JoensKa 41,83
11) Helmi Halmepuro JoeK 43,13
12) Milja Pyykkö LipTai 43,53
13) Olivia Kaarto JoeK 44,14
14) Mette Fincke JoeK 47,13

Loppukilpailu erä 1
1) Jade Nousiainen PyhU 39,43
2) Hertta Vatanen LipTai 41,67
3) Mette Fincke JoeK 47,13

Loppukilpailu erä 2
1) Sara Noponen LipTai 40,38
2) Vinka Pyylampi JoensKa 41,83
3) Helmi Halmepuro JoeK 43,13

Loppukilpailu erä 3
1) Ronja Eronen PyhäsU 37,16
2) Heini Kuronen PyhäsU 37,91
3) Hilma Parkkinen JoeK 40,71
4) Olivia Kaarto JoeK 44,14

Loppukilpailu erä 4
1) Julia Parviainen PyhäsU 38,13
2) Annika Ristola OutokPa 39,70
3) Sanni Lehikoinen JoeK 41,66
4) Milja Pyykkö LipTai 43,53


P9 60m aidat
Loppukilpailu
1) Aapo Ryynänen JuuU 12,72
2) Aleksis Kivelä PolvijU 14,19
3) Patrik Hirvonen JoeK 14,93
4) Vili Hyvärinen PolvijU 15,04
5) Veikko Hassinen PyhäsU 26,28


T9 60m aidat
1) Jade Nousiainen PyhU 14,15
2) Ida-Liina Hyvönen PyhU 14,20
3) Sara Noponen LipTai 14,78
4) Helvi Heikkinen KuhmKi 14,79
5) Heini Kuronen PyhäsU 15,37
6) Hertta Vatanen LipTai 15,99
7) Olivia Kaarto JoeK 16,86
8) Milja Pyykkö LipTai 17,76
Vinka Pyylampi JoensKa DNS

Loppukilpailu erä 1
1) Jade Nousiainen PyhU 14,15
2) Sara Noponen LipTai 14,78
3) Heini Kuronen PyhäsU 15,37

Loppukilpailu erä 2
1) Ida-Liina Hyvönen PyhU 14,20
2) Helvi Heikkinen KuhmKi 14,79
3) Hertta Vatanen LipTai 15,99
4) Olivia Kaarto JoeK 16,86
5) Milja Pyykkö LipTai 17,76
Vinka Pyylampi JoensKa DNS


P9 Korkeus
Loppukilpailu
1) Aapo Ryynänen JuuU 114
100 105 110 112 114 116
o o o xo xo xxx

2) Aleksis Kivelä PolvijU 105
95 100 105 110
o o o xxx

3) Pietu Stenberg PyhäsU 90
80 85 90 95
o o xxo xx

4) Hugo Lasaroff JoeK 85
80 85 90
o xxo xxx

4) Vili Hyvärinen PolvijU 85
80 85 90
o xxo xxx

Ate Jokinen LipTai NH
90
xxx

 

T9 Korkeus
Loppukilpailu
1) Helvi Heikkinen KuhmKi 112
90 95 100 105 110 112 114
xo o o o xo xxo x-

2) Ida-Liina Hyvönen PyhU 90
80 85 90 95
o o xo xxx

3) Hertta Vatanen LipTai 85
75 80 85 90
o o xo xxx

 

P9 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Aapo Ryynänen JuuU 7,25
7,25 x x

2) Aleksis Kivelä PolvijU 6,70
6,62 6,54 6,57 6,70

3) Hugo Lasaroff JoeK 5,17
5,17 x 4,69 x

 

T9 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Ida-Liina Hyvönen PyhU 6,19
6,17 5,97 6,19

2) Annika Ristola OutokPa 5,96
5,96 x x x

3) Vinka Pyylampi JoensKa 4,89
x 4,89 4,67 4,71

4) Helmi Halmepuro JoeK 3,90
x 3,90 x x

Jade Nousiainen PyhU NM
x - - -

 

P9 Keihäs
Loppukilpailu
1) Aapo Ryynänen JuuU 22,50
x 21,24 21,78 22,50

2) Pietu Stenberg PyhäsU 12,89
10,10 11,72 9,90 12,89

3) Aleksis Kivelä PolvijU 11,24
x 11,08 11,24 11,21

4) Ate Jokinen LipTai 11,11
11,11 9,91 7,68 x

5) Patrik Hirvonen JoeK 10,42
9,16 8,21 10,42 9,55

6) Hugo Lasaroff JoeK 7,53
6,49 6,19 6,65 7,53

Eetu Jolkkonen PolvijU DNS


T9 Keihäs
Loppukilpailu
1) Annika Ristola OutokPa 13,25
13,25 11,18 11,23 8,36

2) Ida-Liina Hyvönen PyhU 12,58
12,58 12,26 x 11,72

3) Iida Kakkonen PolvijU 8,56
8,40 8,56 6,62 8,44

4) Heini Kuronen PyhäsU 5,76
5,19 5,34 5,25 5,76

5) Olivia Kaarto JoeK 4,11
4,06 3,52 3,90 4,11

 

P10 200m
Loppukilpailu
1) Toivo Parkkinen JoensKa 36,14
2) Arttu Kylmänen PyhU 37,00
3) Eppu Ahvenainen LieU 37,70
4) Jimi Ahvenainen LieU 40,28


T10 200m
1) Aada Kauhanen HeYU 35,42
2) Maiju Saraniemi LieU 35,96
3) Miina Vatanen JoeK 36,38
4) Pinja Stenberg PyhäsU 36,57
5) Siiri Kontkanen PyhU 36,86
6) Venla Pyykkö LipTai 38,28
7) Peppilotta Eronen JoeK 38,86
8) Linda Mononen JoensKa 40,66
9) Mette Oinonen JoeK 40,71

Loppukilpailu erä 1
1) Venla Pyykkö LipTai 38,28
2) Peppilotta Eronen JoeK 38,86
3) Linda Mononen JoensKa 40,66

Loppukilpailu erä 2
1) Miina Vatanen JoeK 36,38
2) Pinja Stenberg PyhäsU 36,57
3) Mette Oinonen JoeK 40,71

Loppukilpailu erä 3
1) Aada Kauhanen HeYU 35,42
2) Maiju Saraniemi LieU 35,96
3) Siiri Kontkanen PyhU 36,86


P10 60m aidat
Loppukilpailu
1) Matias Pietarinen LipTai 13,12
2) Topias Poutiainen OutokPa 13,83
3) Joona Mustonen PolvijU 14,26
4) Arttu Kylmänen PyhU 14,42


T10 60m aidat
Loppukilpailu
1) Mette Oinonen JoeK 13,70
2) Pinja Stenberg PyhäsU 13,74
3) Maiju Saraniemi LieU 13,84
4) Miina Vatanen JoeK 14,38
5) Venla Pyykkö LipTai 15,09
6) Linda Mononen JoensKa 15,45


P10 Korkeus
Loppukilpailu
1) Matias Pietarinen LipTai 108
90 95 100 105 108 111
o o o xxo xo xxx

2) Topias Poutiainen OutokPa 108
80 85 90 95 100 105 108 111
o o xo xo o xxo xo xxx

3) Eppu Ahvenainen LieU 105
90 95 100 105 108
o o o o xxx

4) Arttu Kylmänen PyhU 80
80 85
o xxx

 

T10 Korkeus
Loppukilpailu
1) Maiju Saraniemi LieU 105
85 90 95 100 105 108
o o o o o xxx

2) Peppilotta Eronen JoeK 105
80 85 90 95 100 105 108
o o o o o xo xxx

3) Pinja Stenberg PyhäsU 100
95 100 105
o o x--

4) Linda Mononen JoensKa 100
80 85 90 100 105
o o o xo xxx

5) Mette Oinonen JoeK 90
80 85 90 95
o xo o xxx

6) Venla Pyykkö LipTai 85
80 85 90
o o xx-

Miina Vatanen JoeK
80
DNS

 

P10 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Matias Pietarinen LipTai 7,27
7,21 7,27 6,93 7,11

2) Eppu Ahvenainen LieU 7,13
6,68 6,97 7,05 7,13

3) Jimi Ahvenainen LieU 6,68
6,68 5,95 5,54 5,90

 

T10 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Pinja Stenberg PyhäsU 7,45
x 7,04 7,22 7,45

2) Linda Mononen JoensKa 6,29
6,06 6,01 5,91 6,29

3) Mette Oinonen JoeK 6,10
x 5,79 5,77 6,10

 

P10 Keihäs
Loppukilpailu
1) Matias Pietarinen LipTai 21,18
21,18 20,72 20,69 20,23

2) Paavo Maaninka PyhU 19,32
19,32 17,70 17,18 18,23

3) Eppu Ahvenainen LieU 17,82
17,82 15,65 13,55 17,44

4) Topias Poutiainen OutokPa 17,21
17,21 17,00 17,12 15,83

5) Jimi Ahvenainen LieU 14,99
14,99 14,00 13,67 12,07

6) Severi Inkinen PolvijU 11,68
10,74 10,79 10,67 11,68

 

T10 Keihäs
Loppukilpailu
1) Pinja Stenberg PyhäsU 15,99
14,88 11,75 12,19 15,99

2) Maiju Saraniemi LieU 13,46
13,36 13,46 11,90 12,51

3) Peppilotta Eronen JoeK 11,72
9,41 10,78 11,35 11,72

4) Linda Mononen JoensKa 11,72
8,90 8,86 9,68 11,72

5) Meri-Tuuli Tukiainen PyhäsU 7,04
3,67 5,18 6,85 7,04

6) Miina Vatanen JoeK 6,16
3,84 6,04 6,16 4,61

 

P11 200m
Loppukilpailu
1) Niilo Pelli PolvijU 32,38
2) Renne Kankkunen LipTai 33,86
3) Aapo Rautiainen KivU 37,83
4) Juuso Tiilikainen PyhU 38,62


T11 200m
Loppukilpailu
1) Emma Juntunen SuoR 30,84
2) Marianne Puustinen PyhäsU 33,89
3) Nuuna Piipponen JoensKa 34,57
4) Jenna Leppänen JoeK 35,61


P11 60m aidat
Loppukilpailu
1) Oskari Pakarinen PyhU 10,91
2) Niilo Pelli PolvijU 11,57
3) Renne Kankkunen LipTai 11,64


T11 60m aidat
Loppukilpailu
1) Emma Juntunen SuoR 10,69
2) Veera Pöyry MikkKV 11,79
3) Jasmin Huuho PyhU 13,22
4) Netta Oikarinen SotkJy 14,15


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1) Niilo Pelli PolvijU 130
110 115 120 125 130 135
o - o o o xxx

2) Renne Kankkunen LipTai 115
100 105 110 115 120
o o xo o xxx

3) Aapo Rautiainen KivU 105
95 100 105 110
o o o xxx

 

T11 Korkeus
Loppukilpailu
1) Marianne Puustinen PyhäsU 110
100 105 110 115
o o o xxx

2) Jenna Leppänen JoeK 95
85 90 95 100
o o xo xxx

 

P11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Oskari Pakarinen PyhU 8,01
8,01 7,83 7,77 7,70

 

T11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Veera Pöyry MikkKV 9,68
9,68 9,17 - 8,96

2) Emma Juntunen SuoR 9,06
8,75 9,06 8,95 8,67

3) Jasmin Huuho PyhU 8,26
8,19 8,14 8,26 8,25

4) Nuuna Piipponen JoensKa 7,60
7,56 7,60 7,60 7,58

5) Netta Oikarinen SotkJy 6,68
x 6,68 x 6,21

 

P11 Keihäs
Loppukilpailu
1) Oskari Pakarinen PyhU 25,69
25,61 25,69 24,08 24,32

2) Onni Ohvanainen PyhäsU 17,63
17,63 12,56 12,13 15,84

3) Jerkko Kinnunen PyhU 17,19
16,09 15,09 17,07 17,19

 

T11 Keihäs
Loppukilpailu
1) Veera Pöyry MikkKV 22,52
20,76 22,52 22,36 21,69

Emma Juntunen SuoR DNS


P12 200m
1) Eevert Happonen KuopRei 29,22
2) Martti Saraniemi LieU 33,24
3) Topias Mustonen JoensKa 34,23
4) Luukas Karppinen LipTai 34,29
5) Roope Matveinen JoeK 41,80

Loppukilpailu erä 1
1) Martti Saraniemi LieU 33,24
2) Luukas Karppinen LipTai 34,29
3) Roope Matveinen JoeK 41,80

Loppukilpailu erä 2
1) Eevert Happonen KuopRei 29,22
2) Topias Mustonen JoensKa 34,23


T12 200m
1) Elina Likhanova LipTai 31,52
2) Vilma Vatanen JoeK 33,04
3) Iiris Voutilainen JoensKa 33,06
4) Heli Puustinen PyhäsU 33,15
5) Nea Nousiainen PyhU 34,06
6) Elina Ruusuvuori LipTai 34,08
7) Aino Kiiskinen PyhäsU 34,97

Loppukilpailu erä 1
1) Iiris Voutilainen JoensKa 33,06
2) Nea Nousiainen PyhU 34,06
3) Elina Ruusuvuori LipTai 34,08

Loppukilpailu erä 2
1) Elina Likhanova LipTai 31,52
2) Vilma Vatanen JoeK 33,04
3) Heli Puustinen PyhäsU 33,15
4) Aino Kiiskinen PyhäsU 34,97


P12 60m aidat
Loppukilpailu
1) Topias Mustonen JoensKa 12,10
2) Aapo Heikkinen LipTai 13,15
3) Aleksanteri Sippola LipTai 13,93


T12 60m aidat
Loppukilpailu
1) Iiris Voutilainen JoensKa 12,00
2) Nella Voutilainen JoensKa 12,45
3) Aino Kiiskinen PyhäsU 12,79
4) Sonja Purmonen LipTai 13,28
5) Kerttu Kaihola JoeK 13,50


P12 Seiväs
Loppukilpailu
1) Topias Mustonen JoensKa 200
180 190 200 210
o o o xxx

 

T12 Seiväs
Loppukilpailu
1) Nella Voutilainen JoensKa 200
150 160 170 180 190 200 210
o o o o o xxo xxx

2) Iiris Voutilainen JoensKa 190
150 160 170 180 190 200
o o o o o xxx

3) Elina Ruusuvuori LipTai 160
120 130 140 150 160 170
o o o o o xxx

 

P12 Pituus
Loppukilpailu
1) Ville Keronen OutokPa 4,21
x 3,60 3,28 4,21

2) Eevert Happonen KuopRei 4,17
3,83 3,85 4,09 4,17

3) Topias Mustonen JoensKa 3,94
x 3,94 x x

4) Petja Tanskanen PolvijU 3,91
3,91 1,96 x x

5) Aapo Heikkinen LipTai 3,86
3,86 3,72 3,33 x

6) Martti Saraniemi LieU 3,52
x 3,32 3,49 3,52

7) Luukas Karppinen LipTai 3,15
2,98 2,56 3,15 2,93

8) Roope Matveinen JoeK 2,99
x 2,99 x 2,76

9) Luka Myller JoeK 2,74
x x 2,74 x

 

T12 Pituus
Loppukilpailu
1) Elina Likhanova LipTai 3,74
3,74 3,73 3,72 3,62

2) Mimmi Marttinen JoensKa 3,60
3,42 3,45 2,83 3,60

3) Heli Puustinen PyhäsU 3,44
3,26 3,20 3,44 3,37

4) Aino Kiiskinen PyhäsU 3,43
3,43 3,23 3,40 3,19

5) Kristiina Nevalainen SiilPo 3,38
3,38 3,22 x 3,27

6) Vilma Vatanen JoeK 3,35
x 3,30 3,35 x

7) Nea Nousiainen PyhU 3,33
3,02 3,09 3,00 3,33

8) Meeri Torssonen LipTai 3,29
3,29 3,26 3,24 3,21

9) Elina Ruusuvuori LipTai 3,29
3,15 1,85 3,29 x

10) Sonja Purmonen LipTai 3,25
3,10 x 3,25 3,17

11) Noora Kakkonen PolvijU 3,13
2,93 2,95 3,13 x

12) Kerttu Kaihola JoeK 2,86
2,86 2,79 2,63 2,79

13) Silja Inkinen PolvijU 2,74
2,64 2,52 2,48 2,74

14) Oona Tolvanen LipTai 2,72
x x 2,72 2,39

15) Emma Kröger JoeK 2,69
x 2,46 x 2,69

 

P12 Kuula
Loppukilpailu
1) Aleksanteri Sippola LipTai 8,04
x 8,04 7,86 x

2) Martti Saraniemi LieU 7,63
6,88 7,14 7,49 7,63

3) Topias Mustonen JoensKa 7,25
x 7,25 7,16 7,22

4) Roope Matveinen JoeK 7,08
6,64 7,08 6,80 6,37

5) Luka Myller JoeK 5,55
4,98 5,55 5,44 4,98

 

T12 Kuula
Loppukilpailu
1) Vilma Vatanen JoeK 6,85
5,90 6,08 6,13 6,85

2) Pinja Myller PyhäsU 6,46
6,14 6,16 5,95 6,46

3) Kristiina Nevalainen SiilPo 6,29
5,65 5,89 5,46 6,29

4) Iiris Voutilainen JoensKa 6,20
5,96 6,05 6,20 6,07

5) Meeri Torssonen LipTai 6,04
5,61 5,79 6,04 5,62

6) Oona Tolvanen LipTai 5,95
5,95 5,58 5,76 5,75

7) Mimmi Marttinen JoensKa 5,42
x 5,35 5,42 x

8) Noora Kakkonen PolvijU 5,36
5,30 5,22 4,94 5,36

9) Silja Inkinen PolvijU 5,25
4,86 5,25 4,62 5,01

10) Emma Kröger JoeK 4,55
4,55 4,51 4,23 4,28

11) Kerttu Kaihola JoeK 4,34
3,28 4,04 4,34 2,75

 

P13 200m
1) Elmer Vauhkonen LalV 25,75
2) Puhakka Jesse PyhäsU 26,71
3) Eeli Mustonen JoensKa 31,20
4) Soini Ripatti SavR 31,48
5) Otto Sivonen JoensKa 33,12

Loppukilpailu erä 1
1) Eeli Mustonen JoensKa 31,20
2) Soini Ripatti SavR 31,48
3) Otto Sivonen JoensKa 33,12

Loppukilpailu erä 2
1) Elmer Vauhkonen LalV 25,75
2) Puhakka Jesse PyhäsU 26,71


T13 200m
1) Olivia Panhelainen JoeK 29,17
2) Nea Savolainen MngM 29,48
3) Lotta Granit SotJ 31,58
4) Jenna Oikarinen SotkJy 32,22
5) Sara Martikainen PyhU 32,43
6) Oona Kareinen TuupovU 32,59
7) Aada Rautiainen KivU 32,61
8) Kiira Kiiskinen JoensKa 33,12
9) Venla Simonen JoeK 33,20
10) Noora Tiilikainen PyhäsU 33,33

Loppukilpailu erä 1
1) Nea Savolainen MngM 29,48
2) Jenna Oikarinen SotkJy 32,22
3) Venla Simonen JoeK 33,20

Loppukilpailu erä 2
1) Lotta Granit SotJ 31,58
2) Aada Rautiainen KivU 32,61
3) Noora Tiilikainen PyhäsU 33,33

Loppukilpailu erä 3
1) Olivia Panhelainen JoeK 29,17
2) Sara Martikainen PyhU 32,43
3) Oona Kareinen TuupovU 32,59
4) Kiira Kiiskinen JoensKa 33,12


P13 60m aidat
Loppukilpailu
1) Soini Ripatti SavR 12,35
Eeli Mustonen JoensKa DNS


T13 60m aidat
Loppukilpailu
1) Nea Savolainen MngM 10,57
2) Moona Heikkinen KuhmKi 11,45
3) Sara Martikainen PyhU 11,96
4) Noora Tiilikainen PyhäsU 13,44
5) Eena Pesonen LipTai 13,45


P13 Seiväs
Loppukilpailu
1) Eeli Mustonen JoensKa 220
180 190 200 210 220 230
o o o xo o xxx

2) Aku Alastalo PyhU 210
170 180 190 200 210 220
o o xxo xxo o xxx

 

T13 Seiväs
Loppukilpailu
1) Oona Kärkkäinen JoeK 140
140 150
o xxx

 

P13 Pituus
Loppukilpailu
1) Topi Parviainen TuupovU 4,97
4,67 4,55 3,94 4,97

2) Puhakka Jesse PyhäsU 4,61
4,44 4,46 x 4,61

3) Eeli Mustonen JoensKa 4,06
3,93 4,06 3,93 4,00

4) Otto Sivonen JoensKa 3,66
3,52 3,57 3,66 x

5) Soini Ripatti SavR 3,59
x x x 3,59

 

T13 Pituus
Loppukilpailu
1) Nea Savolainen MngM 4,42
4,37 4,17 x 4,42

2) Sara Martikainen PyhU 4,25
4,25 x 3,98 x

3) Olivia Panhelainen JoeK 4,23
x 4,01 4,23 4,16

4) Moona Heikkinen KuhmKi 4,05
4,05 3,55 3,82 3,88

5) Jonna Aalto JoensKa 4,00
3,64 3,56 3,67 4,00

6) Lotta Granit SotJ 3,90
3,90 3,23 3,12 3,69

7) Jenna Oikarinen SotkJy 3,79
3,53 3,79 3,67 3,64

8) Venla Simonen JoeK 3,75
3,75 3,44 3,57 2,82

9) Kiira Kiiskinen JoensKa 3,68
3,62 3,60 3,68 3,65

10) Oona Kareinen TuupovU 3,57
3,57 3,45 3,57 x

11) Erika Hassinen PyhäsU 3,42
2,97 3,02 3,42 3,32

12) Iina Hyttinen JoeK 3,05
x 2,84 3,05 2,94

Nea Nevalainen LieU NM
x x x x

Vilma Issakainen PyhäsU NM
-

 

P13 Kuula
Loppukilpailu
1) Topi Parviainen TuupovU 14,22
12,67 x 13,17 14,22

2) Eeli Mustonen JoensKa 8,24
7,95 8,24 x 7,38

 

T13 Kuula
Loppukilpailu
1) Nea Nevalainen LieU 8,78
8,26 8,78 8,45 x

2) Jenna Oikarinen SotkJy 8,19
7,96 x 8,19 7,61

3) Moona Heikkinen KuhmKi 7,88
7,88 7,81 6,74 7,51

4) Aada Rautiainen KivU 7,59
6,91 7,46 7,36 7,59

5) Eena Pesonen LipTai 7,52
7,25 x x 7,52

6) Erika Hassinen PyhäsU 7,43
7,43 x x x

7) Sallamari Leskinen LipTai 6,85
6,06 6,27 6,85 6,60

8) Venla Simonen JoeK 6,31
6,31 5,71 6,08 6,15

9) Oona Kärkkäinen JoeK 5,30
5,30 5,14 5,09 x

10) Iina Hyttinen JoeK 4,91
4,88 4,42 4,91 4,51

 

P14 200m
Loppukilpailu
1) Aatu Hartikainen SavR 26,88
Eero Mauro LieU DNS
Roope Maaninka PyhU DNS


T14 200m
1) Sara-Sofia Hyvönen PyhU 28,32
2) Suvi Vehomäki SulkU 29,22
3) Eevi Kettunen PolvijU 30,12
4) Krista Karttunen PolvijU 31,02
5) Sesilia Jolkkonen PolvijU 31,52
6) Promthip Wisetkhan LeppävVi 31,61
7) Lotta Moilanen KuhmKi 31,78
8) Enni Heikkinen LipTai 32,88
Hilma Heikkinen KuhmKi DNS

Loppukilpailu erä 1
1) Eevi Kettunen PolvijU 30,12
2) Sesilia Jolkkonen PolvijU 31,52
3) Promthip Wisetkhan LeppävVi 31,61

Loppukilpailu erä 2
1) Krista Karttunen PolvijU 31,02
2) Lotta Moilanen KuhmKi 31,78
3) Enni Heikkinen LipTai 32,88

Loppukilpailu erä 3
1) Sara-Sofia Hyvönen PyhU 28,32
2) Suvi Vehomäki SulkU 29,22
Hilma Heikkinen KuhmKi DNS


P14 60m aidat
Loppukilpailu
1) Roope Maaninka PyhU 9,78
Eero Mauro LieU DNS
Pietari Hallikainen KaaK DNF


T14 60m aidat
Loppukilpailu
1) Sara-Sofia Hyvönen PyhU 9,96
2) Riikka Jokinen PyhU 9,96
Meeri Riiali ImU DNS


P14 Seiväs
oppukilpailu
1) Miro Mutanen PolvijU 215
165 175 185 195 205 215 225
o o o xxo o o xxx

 

T14 Seiväs
Loppukilpailu
1) Aino Pyykkö LieU 275
255 265 275 285
o o xo xx

2) Tuuli Saraniemi LieU 265
235 245 255 265 275
o xxo xxo xxo xxx

 

P14 Pituus
Loppukilpailu
1) Aatu Hartikainen SavR 4,86
4,71 x - 4,86 - 4,85

2) Roope Maaninka PyhU 4,66
4,34 4,63 4,66 -

3) Pietari Hallikainen KaaK 4,09
3,78 3,97 3,86 4,09 3,85 -

 

T14 Pituus
Loppukilpailu
1) Sara-Sofia Hyvönen PyhU 4,62
4,50 4,62 4,62 x 4,59 4,54

2) Suvi Vehomäki SulkU 4,17
3,97 4,17 4,03 4,12 4,05 4,10

3) Promthip Wisetkhan LeppävVi 3,95
3,95 3,95 3,53 3,58 3,28 3,73

4) Eevi Kettunen PolvijU 3,93
3,88 3,59 3,93 x 3,67 3,80

5) Aino Eronen JuuanU 3,91
3,87 3,91 3,90 3,80 3,79 3,83

6) Nelly Frilander HaukivKi 3,91
3,83 3,91 3,70 3,75 3,70 3,66

7) Sofia Keronen OutokPa 3,89
x 3,89 3,88 3,62 3,75 x

8) Enni Heikkinen LipTai 3,66
3,66 3,50 2,93 2,42 3,22 2,96

9) Lotta Moilanen KuhmKi 3,64
3,64 3,24 3,43 3,27 3,02 3,27

Hilma Heikkinen KuhmKi DNS
Janette Heikkinen KuhmKi NM
x x x x x

Meeri Riiali ImU DNS


P14 Kuula
Loppukilpailu
1) Roope Maaninka PyhU 10,51
10,34 10,51 x x x x

2) Miro Mutanen PolvijU 7,61
x 7,61 7,51 7,41 x x

3) Pietari Hallikainen KaaK 6,86
6,83 6,58 6,73 6,86 6,41 6,49

 

T14 Kuula
Loppukilpailu
1) Sara-Sofia Hyvönen PyhU 9,81
9,28 9,02 9,81 9,78 x 9,78

2) Miia Hottinen ImU 8,06
x x 8,05 x 7,77 8,06

3) Elina Valta PyhU 7,96
7,41 7,02 7,81 7,56 7,96 7,96

4) Krista Karttunen PolvijU 7,03
6,71 6,73 6,71 7,03 6,78 6,56

5) Riikka Jokinen PyhU 6,48
5,98 6,28 6,48 6,37 6,27 6,46

6) Tuuli Saraniemi LieU 6,26
5,52 5,86 5,78 6,25 5,84 6,26

 

T15 200m
1) Aino Venäläinen ImU 27,27
2) Helmi Laine SavR 29,04
3) Erin Kainulainen SavR 29,08
4) Emma Halonen SavR 29,41
5) Oona Rimpilä JoeK 32,16
Sofia Raatikainen PyhäsU DNS

Loppukilpailu erä 1
1) Aino Venäläinen ImU 27,27
2) Erin Kainulainen SavR 29,08
3) Oona Rimpilä JoeK 32,16

Loppukilpailu erä 2
1) Helmi Laine SavR 29,04
2) Emma Halonen SavR 29,41
Sofia Raatikainen PyhäsU DNS


P15 60m aidat
Loppukilpailu
1) Eemil Hallikainen KaaK 10,30


T15 60m aidat
Loppukilpailu
1) Siiri Nyyssönen JoeK 9,57
2) Helmi Laine SavR 9,74
3) Erin Kainulainen SavR 10,06
4) Emma Halonen SavR 10,63
5) Aava Kipinä JoeK 11,16
6) Ellen Tanskanen PolvijU 11,70


P15 Pituus
Loppukilpailu
1) Eemil Hallikainen KaaK 4,91
2,95 1,99 4,66 4,91 x 4,91

 

T15 Pituus
Loppukilpailu
1) Siiri Nyyssönen JoeK 4,98
4,82 4,98 4,88 4,97 4,93 4,87

2) Erin Kainulainen SavR 4,77
4,77 4,60 4,56 x x 4,31

3) Reetta Ryynänen PyhäsU 4,52
4,52 4,45 4,44 4,36 x x

4) Rosa Valkendorff LUM 4,49
4,39 4,44 4,39 4,49 4,25 4,30

 

P15 Kuula
Loppukilpailu
1) Eemil Hallikainen KaaK 9,77
9,20 9,77 9,25 x x 8,90

 

T15 Kuula
Loppukilpailu
1) Janna Huuho PyhäsU 11,01
9,22 11,01 10,56 x 10,47 10,98

2) Reetta Ryynänen PyhäsU 8,62
8,58 8,05 8,62 x x x

3) Vienna Kettunen PyhäsU 8,49
8,49 7,87 7,64 8,48 7,83 8,05

 

M17 200m
Loppukilpailu
1) Miska Käyhkö SavR 24,91
2) Akseli Eskelinen LappUM 25,87
3) Eetu Sillanpää PyhäsU 26,26
Rasmus Lehikoinen JoeK DNS


N17 200m
1) Niina Karttunen SavR 26,36
2) Neea Käyhkö SavR 26,43
3) Veera Kauhanen HeYU 27,42
4) Riika Tirkkonen KuopRei 27,88
5) Peppi-Rosa Penttinen JoeK 28,40
6) Veera Holopainen KaavKai 28,83
7) Veera Häkkinen JoensKa 29,25
8) Heidi Tyrväinen SavonlRie 29,31
9) Viivi Pääkkönen KuopRei 29,67
10) Elsi Laakkonen JoeK 30,57
11) Pilvi Turunen TuupovU 31,73

Loppukilpailu erä 1
1) Viivi Pääkkönen KuopRei 29,67
2) Elsi Laakkonen JoeK 30,57
3) Pilvi Turunen TuupovU 31,73

Loppukilpailu erä 2
1) Peppi-Rosa Penttinen JoeK 28,40
2) Veera Holopainen KaavKai 28,83
3) Veera Häkkinen JoensKa 29,25
4) Heidi Tyrväinen SavonlRie 29,31

Loppukilpailu erä 3
1) Niina Karttunen SavR 26,36
2) Neea Käyhkö SavR 26,43
3) Veera Kauhanen HeYU 27,42
4) Riika Tirkkonen KuopRei 27,88


M17 800m
Loppukilpailu
1) Otto Vilpponen KuopRei 2.08,63
2) Lauri Kainulainen LipT 2.23,37


N17 800m
Loppukilpailu
1) Venla Häkkinen JoensKa 2.31,11
2) Jenna-Julia Kettunen KuopRei 2.36,39


N17 3000m
Loppukilpailu
1) Veera Kontkanen JoensKa 11.13,16
2) Veera Helkama SalVil 11.28,07
3) Vera Nylander SiilPo 11.35,79
4) Nella Mutka SavR 11.49,28
Cindy Ahponen PyhU DNS


M17 60m aidat
Loppukilpailu
1) Miska Käyhkö SavR 9,03
2) Sakari Vallius JoeK 9,03
3) Väinö Ripatti SavR 9,29


N17 60m aidat
Loppukilpailu
1) Tanja Kokkonen LappUM 8,43
2) Niina Karttunen SavR 8,68
3) Neea Käyhkö SavR 8,92
4) Peppi-Rosa Penttinen JoeK 9,68


M17 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Miska Käyhkö SavR 12,42
11,96 12,42 12,20 12,21 x 12,14

2) Miro Tanninen JoeK 11,94
11,94 11,70 x 11,93 x x

3) Väinö Ripatti SavR 11,94
11,73 x 11,94 x x x

4) Niklas Hyvönen PyhU 11,60
11,14 11,60 11,45 11,49 11,42 -

5) Sakari Vallius JoeK 11,50
11,40 11,20 11,23 11,44 11,11 11,50

6) Aku Parviainen TuupovU 11,37
11,09 11,10 11,06 11,37 x -

Juha Karjunen PyhU DNS


N17 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Neea Käyhkö SavR 11,89
11,59 11,70 11,46 11,43 11,86 11,89

2) Emmi Neuvonen ParU 9,53
9,53 9,45 9,36 x 8,99 x

3) Pilvi Turunen TuupovU 9,33
x 8,99 8,99 9,01 8,97 9,33

Milka Riiali ImU DNS


M17 Kuula
Loppukilpailu
1) Niklas Hyvönen PyhU 13,16
12,79 13,16 13,16 x x x

2) Aku Parviainen TuupovU 11,67
11,67 11,40 x x x 11,34

3) Eero Ahvanainen PyhäsU 11,22
10,21 10,42 10,69 10,71 10,84 11,22

4) Juha Karjunen PyhU 10,73
10,73 10,71 10,49 x x x

 

M19 Kuula
Loppukilpailu
1) Ville Halonen PyhU 16,37
16,37 x 16,11 x x 16,04

2) Eero Virtanen ImU 12,49
x 12,49 x x 12,41 x

AJANKOHTAISTA

J. Karjalainen perjantai-illan sankari

Ensimmäinen kilpailupäivä nuor…

Koti-SM-halleihin 17 urheilijan joukkueella

Viikonlopun 17-22-vuotiaiden S…

Viikkotiedote viikko 8 (18.-25.2.2019)

Viikkotiedotteessa SM-halleist…

SM-halleista kaksi mitalia ja neljä pistesijaa

Kuopion SM-halleista Katajan l…

Yleisten SM-hallit viikonloppuna

Yleisten sarjojen SM-mitalit r…

VIIKKOTIEDOTE VIIKKO 7 (11.-18.2.2019)

Viikkotiedotteessa SM-halleist…

Kuukausikisojen tulokset

Helmikuun Motonet-kuukausikiso…

Synttärisankari - Markus Kasanen 19v.

Huomenna hiihdon maakuntaviest…

KUUKAUSITIEDOTE HELMIKUU 2019

Kuukausitiedotteessa nuorten S…

TAMPERE JUNIOR INDOOR GAMES 8. - 10.3.2019!

Tampere Junior Indoor Games el…

VIIKKOTIEDOTE VIIKKO 5 (28.1.-4.2.2019)

Viikkotiedotteessa hallikauden…

Kuopion ensimmäinen ilta kilpailtu

Karjalainen halliennätykseen, …

Kuopioon 23 urheilijan ryhmällä

Viime viikonlopun onnistujien …

Synttärisankari - Marika Partinen 29v

Viime vuonna comebackin tehnyt…

VIIKKOTIEDOTE VIIKKO 4 (21.1.-28.1.2019)

Viikkotiedotteessa hallikauden…

Pm-hallien 2. päivän parhaat tulokset juoksuradalla

Pm-hallien sunnuntaina ensimmä…

Toisen päivän tulokset

Pm-halleissa jatkettiin ennäty…

Lipsanen, Salminen ja Partinen ensimmäisen päivän kunnostautujia

Piirinmestaruushallien ensimmä…

Avauspäivän tulokset

Pm-hallien avauspäivä on onnis…

Pm-hallit ennakossa

Pm-halleissa 371 urheilijaa Li…

VIIKKOTIEDOTE VIIKKO 3 (14.1.-21.1.2019)

Viikkotiedotteessa hallikauden…

Kolmion Kirmaus 12.1.2019 - Tulokset

Kolmion kirmaus juostiin neljä…

Kuukausikisojen tulokset

Kuukausikisoissa oli tänään oh…

Pm-hallikisat Areenassa 19.-20.1.

Piirinmestaruushallikisat kisa…

VIIKKOTIEDOTE VIIKOT 2 (8.1.-14.1.2019)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

KUUKAUSITIEDOTE - TAMMIKUU

Kuukausitiedotteessa kilpailui…

3-6-vuotiaiden liikuntaleikkikouluissa on vielä hyvin tilaa

Liikuntaleikkikoulussa lapsi o…

Synttärisankari - Simo-Pekka Fincke 37v

Perinteisesti Katajan joulutoi…

VIIKKOTIEDOTE VIIKOT 51-52 (18.12.2018 - 1.1.2019)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

Kuukausikisojen tulokset

Motonet-kuukausikisoissa kisat…