Toisen päivän tulokset

19.1.2020

Avoimet pm-hallit
Joensuun Kataja
19.01.2020

M 200m
1) Erno Mehtonen SavR 22,61
2) Viljami Hietaharju JyväskKU 23,10
3) Pekka Sinkkonen HIFK 23,50
4) Lauri Hietaharju JoeK 23,51
5) Santeri Tanner LUU 23,90
Richard Liemula KuopRei DNS

Loppukilpailu erä 1
1) Viljami Hietaharju JyväskKU 23,10
2) Santeri Tanner LUU 23,90
Richard Liemula KuopRei DNS

Loppukilpailu erä 2
1) Erno Mehtonen SavR 22,61
2) Pekka Sinkkonen HIFK 23,50
3) Lauri Hietaharju JoeK 23,51


N 200m
1) Mette Baas VeitsilKV 25,04
2) Jenna Kokkonen KajK 25,13
3) Sara Francis KiuU 25,41
4) Helmi Kortetmaa KUra 25,90
5) Essi Vehmaa LappUM 26,06
6) Tanja Kokkonen LappUM 26,09
7) Neea Käyhkö SavR 26,15
8) Milla Pirkkalainen SavR 26,31
9) Nelli Anttonen ImU 26,76
10) Mari Heinonen KajK 26,86
11) Riika Tirkkonen JoeK 26,95
12) Jenna Riikonen JoeK 27,78
13) Hanna Siiskonen JoeK 27,89
14) Annina Walling KuopRei 28,13
15) Veera Holopainen KaavKai 28,85

Loppukilpailu erä 1
1) Nelli Anttonen ImU 26,76
2) Mari Heinonen KajK 26,86
3) Veera Holopainen KaavKai 28,85

Loppukilpailu erä 2
1) Riika Tirkkonen JoeK 26,95
2) Jenna Riikonen JoeK 27,78
3) Hanna Siiskonen JoeK 27,89
4) Annina Walling KuopRei 28,13

Loppukilpailu erä 3
1) Helmi Kortetmaa KUra 25,90
2) Essi Vehmaa LappUM 26,06
3) Neea Käyhkö SavR 26,15
4) Milla Pirkkalainen SavR 26,31

Loppukilpailu erä 4
1) Mette Baas VeitsilKV 25,04
2) Jenna Kokkonen KajK 25,13
3) Sara Francis KiuU 25,41
4) Tanja Kokkonen LappUM 26,09


M 800m
Loppukilpailu
1) Roni Tirkkonen JoeK 1.58,68
Mika Kotiranta JoensKa DNS


N 800m
Loppukilpailu
1) Ella Kainulainen SavR 2.36,26


M 3000m
Loppukilpailu
1) Konsta Hämäläinen JoeK 8.37,57
2) Mikko Hirvonen JoeK 8.41,99
3) Jussi Karkkulainen PyhU 8.42,29
4) Samu Heikkonen LUM 8.50,99
5) Samuel Auvinen JoeK 8.58,90
6) Aleksi Karppinen LaiV 9.00,35
7) Janne Natri JoeK 10.25,74
8) Lari Parkkinen JoensKa 10.42,84
Jiri Karjalainen JoeK DNF
Mika Kotiranta JoensKa DNS


N 3000m
Loppukilpailu
1) Anne-Marika Partanen KuopRei 10.03,60
2) Laura Karkkulainen PyhU 10.05,43
3) Lotta Tarvainen JoeK 10.50,68
4) Miia Ruhkanen KuopRei 11.12,25
5) Peppi Ahponen PyhU 11.38,05
Satu Hyytiäinen JoensKa DNS


N 60m aidat
Loppukilpailu
1) Marika Partinen JoeK 8,54
2) Tanja Kokkonen LappUM 8,68
3) Essi Vehmaa LappUM 8,90
4) Neea Käyhkö SavR 9,04
5) Minttu Mattinen LappUM 9,15
6) Noora Tiainen LappUM 9,58


M Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Jimi Huuho PyhU 13,52
x x 13,25 13,52 x x

 

N Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Milla Pirkkalainen SavR 12,05
11,84 11,97 11,99 11,71 11,99 12,05

2) Riikka Pitkänen SavR 11,88
11,74 11,88 11,84 11,70 11,53 11,81

3) Noora Tiainen LappUM 10,97
10,85 10,97 x x - -

 

N Kuula
Loppukilpailu
1) Minttu Mattinen LappUM 11,57
11,08 x x 11,57 11,47 x

2) Milla Pirkkalainen SavR 10,76
10,45 10,76 x 9,83 - -

3) Neea Käyhkö SavR 9,55
8,75 9,52 x 9,55 - -

4) Tuuli Turunen TuupovU 7,87
6,98 7,87 7,55 x x 7,42

Tuuli Kinnunen JoensKa NM
x x x x x x

 

P9 200m
1) Miika Hirvonen PolvijU 35,06
2) Leo Siitonen JoeK 35,18
3) Roope Niemelä PyhäsU 39,74
4) Eetu Jolkkonen PolU 40,48
Joel Puustinen PyhU DNS

T9 200m
1) Lila Laakkonen PyhU 36,90
2) Sara Keränen JoeK 37,79
3) Hilma Parkkinen JoeK 38,17
4) Sanni Lehikoinen JoeK 38,21
5) Alissa Kivelä PolU 38,84
5) Vinka Pyylampi JoeK 38,84
7) Elle Laakkonen PyhU 40,22
8) Milja Pyykkö LipTai 40,38
9) Olivia Kaarto JoeK 40,39
10) Mette Fincke JoeK 41,53
11) Helmi Kuronen PyhäsU 42,84
12) Amanda Mononen JoeK 43,19
13) Ella Poutiainen OutokPa 45,48
14) Venja Hiltunen OutokPa 48,29
Eevi Jormanainen JoeK DNS

Loppukilpailu erä 1
1) Sara Keränen JoeK 37,79
2) Ella Poutiainen OutokPa 45,48
Eevi Jormanainen JoeK DNS

Loppukilpailu erä 2
1) Mette Fincke JoeK 41,53
2) Helmi Kuronen PyhäsU 42,84
3) Amanda Mononen JoeK 43,19
4) Venja Hiltunen OutokPa 48,29

Loppukilpailu erä 3
1) Hilma Parkkinen JoeK 38,17
2) Alissa Kivelä PolU 38,84
3) Milja Pyykkö LipTai 40,38
4) Olivia Kaarto JoeK 40,39

Loppukilpailu erä 4
1) Lila Laakkonen PyhU 36,90
2) Sanni Lehikoinen JoeK 38,21
3) Vinka Pyylampi JoeK 38,84
4) Elle Laakkonen PyhU 40,22


P9 60m aidat
Loppukilpailu
1) Miika Hirvonen PolvijU 14,33
2) Jasperi Mustonen PolvijU 15,35


T9 60m aidat
Loppukilpailu
1) Vinka Pyylampi JoeK 14,74
2) Elle Laakkonen PyhU 14,80
3) Milja Pyykkö LipTai 14,91
4) Lotta Tanskanen PolvijU 16,24
5) Mette Fincke JoeK 17,98


P9 Korkeus
Loppukilpailu
1) Hugo Lasaroff JoeK 105
90 95 100 105 110
o xo xo xo xxx

2) Pietu Stenberg PyhU 100
85 90 95 100 105
o o xo o xxx

 

T9 Korkeus
Loppukilpailu
1) Anette Alastalo PyhU 100
85 90 95 100 105
o o o o xx-

2) Milja Pyykkö LipTai 80
75 80 85
o o xxx

Eevi Jormanainen JoeK
Mette Fincke JoeK NH
75
xxx

 

P9 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Hugo Lasaroff JoeK 6,86
6,14 6,27 6,27 6,86

2) Pietu Stenberg PyhU 6,07
5,99 x 5,79 6,07

 

T9 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Olivia Kaarto JoeK 6,53
6,32 6,25 6,33 6,53

2) Milja Pyykkö LipTai 5,85
x x 5,85 x

3) Vinka Pyylampi JoeK 5,44
5,44 5,41 x x

 

P9 Keihäs
Loppukilpailu
1) Pietu Stenberg PyhU 17,80
14,95 17,80 17,75 15,12

2) Hugo Lasaroff JoeK 10,04
7,36 10,04 8,35 9,92

3) Eetu Jolkkonen PolU 9,25
7,98 9,25 8,82 9,05

 

T9 Keihäs
Loppukilpailu
1) Anette Alastalo PyhU 11,22
11,22 9,33 8,35 8,90

2) Milja Pyykkö LipTai 9,30
8,86 7,26 9,30 8,14

3) Selma Purmonen LipT 7,73
5,84 5,62 7,73 7,50

 

P10 200m
1) Toivo Takanen JoeK 31,59
2) Max Valtonen PyhU 33,25
3) Niro Immonen PyhU 33,70
4) Ate Jokinen LipTai 34,75
5) Aleksis Kivelä PolvijU 34,84
6) Peetu Alastalo PyhU 35,13
7) Veeti Hirvonen PolvijU 35,25
8) Marc Palahí JoeK 35,70
9) Vili Hyvärinen PolvijU 37,32
10) Miika Sivonen PyhäsU 38,77
11) Tatu Ryynänen JoeK 40,00
12) Patrik Hirvonen JoeK 40,17

Loppukilpailu erä 1
1) Marc Palahí JoeK 35,70
2) Vili Hyvärinen PolvijU 37,32
3) Tatu Ryynänen JoeK 40,00
4) Patrik Hirvonen JoeK 40,17

Loppukilpailu erä 2
1) Niro Immonen PyhU 33,70
2) Ate Jokinen LipTai 34,75
3) Peetu Alastalo PyhU 35,13
4) Veeti Hirvonen PolvijU 35,25

Loppukilpailu erä 3
1) Toivo Takanen JoeK 31,59
2) Max Valtonen PyhU 33,25
3) Aleksis Kivelä PolvijU 34,84
4) Miika Sivonen PyhäsU 38,77


T10 200m
1) Ronja Eronen PyhU 34,57
2) Jade Nousiainen PyhU 35,79
3) Julia Parviainen PyhU 35,99
4) Siiri Tahvanainen PyhU 36,65
5) Sanni Manninen JoeK 36,67
6) Aino Numminen OutokPa 37,38
7) Ida Pelli PolvijU 37,43
8) Annika Ristola OutokPa 37,55
9) Janna Turunen JorU 37,76
10) Amanda Keronen OutokPa 38,48
11) Vilja Kuronen JorU 38,79
Viida Hiltunen OutokPa DNS

Loppukilpailu erä 1
1) Sanni Manninen JoeK 36,67
2) Janna Turunen JorU 37,76
3) Amanda Keronen OutokPa 38,48
4) Vilja Kuronen JorU 38,79

Loppukilpailu erä 2
1) Jade Nousiainen PyhU 35,79
2) Aino Numminen OutokPa 37,38
3) Annika Ristola OutokPa 37,55
Viida Hiltunen OutokPa DNS

Loppukilpailu erä 3
1) Ronja Eronen PyhU 34,57
2) Julia Parviainen PyhU 35,99
3) Siiri Tahvanainen PyhU 36,65
4) Ida Pelli PolvijU 37,43


P10 60m aidat
Loppukilpailu
1) Toivo Takanen JoeK 10,79
2) Aleksis Kivelä PolvijU 12,66
3) Antto Pietarinen LipT 13,75
4) Vili Hyvärinen PolvijU 14,04
5) Patrik Hirvonen JoeK 14,21


T10 60m aidat
1) Ida Pelli PolvijU 12,73
2) Julia Parviainen PyhU 13,75
3) Jade Nousiainen PyhU 13,87
4) Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 14,31
5) Martta Seppänen JorU 14,52
6) Vilja Kuronen JorU 15,23
7) Viida Hiltunen OutokPa 15,42
Senni Ryhänen JoeK DNS

Loppukilpailu erä 1
1) Martta Seppänen JorU 14,52
2) Vilja Kuronen JorU 15,23
3) Viida Hiltunen OutokPa 15,42
Senni Ryhänen JoeK DNS

Loppukilpailu erä 2
1) Ida Pelli PolvijU 12,73
2) Julia Parviainen PyhU 13,75
3) Jade Nousiainen PyhU 13,87
4) Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 14,31


P10 Korkeus
Loppukilpailu
1) Toivo Takanen JoeK 120
100 105 110 115 120 123
o o o o o xxx

2) Lauri Pietarinen LipT 115
95 100 105 110 115 120
o o o o o xxx

3) Aleksis Kivelä PolvijU 115
105 110 115 120
o o xo xxx

4) Peetu Alastalo PyhU 110
95 100 105 110 115
o o o xo xxx

5) Max Valtonen PyhU 110
90 95 100 105 110 115
o o o xo xxo xxx

6) Antto Pietarinen LipT 90
90 95
o xxx

 

T10 Korkeus
Loppukilpailu
1) Martta Seppänen JorU 110
85 90 95 100 105 110 115
o o o o o xxo xxx

2) Vilja Kuronen JorU 110
85 90 95 100 105 110 115
o o o o xo xxo xxx

3) Ida Pelli PolvijU 105
90 95 100 105 110
o o o o xxx

4) Viida Hiltunen OutokPa 105
90 95 100 105 110
o o o xxo xxx

5) Amanda Keronen OutokPa 100
90 95 100 105
o o xo xxx

5) Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 100
90 95 100 105
o o xo xxx

5) Siiri Tahvanainen PyhU 100
90 95 100 105
o o xo xxx

8) Jade Nousiainen PyhU 100
90 95 100 105
o xo xxo xxx

9) Sara Noponen LipTai 95
85 90 95 100
o xo xo xxx

Julia Parviainen PyhU


P10 Seiväs
Loppukilpailu
1) Aapo Ryynänen JuuU 170
130 140 150 160 170 175
o o o xo xxo xxx

2) Voitto Voutilainen JoeK 130
110 120 130 140
o o o xx-

 

T10 Seiväs
Loppukilpailu
1) Sara Noponen LipTai 130
110 120 130 140
o o xo xxx

 

P10 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Toivo Takanen JoeK 8,62
8,60 8,62 8,51 8,29

2) Aleksis Kivelä PolvijU 7,58
7,45 7,58 7,40 7,44

3) Aapo Ryynänen JuuU 7,17
7,04 7,17 6,98 x

 

T10 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Ida Pelli PolvijU 7,64
x 7,64 x 7,27

2) Ronja Eronen PyhU 7,39
7,39 7,13 6,95 7,35

3) Sara Noponen LipTai 7,08
6,54 6,60 7,08 6,79

4) Vilja Kuronen JorU 6,79
6,79 6,67 6,59 x

5) Viida Hiltunen OutokPa 6,73
6,56 6,73 x x

6) Siiri Tahvanainen PyhU 6,68
6,11 x 6,68 6,54

7) Annika Ristola OutokPa 6,67
6,52 6,67 x 5,99

8) Miisa Puustinen PyhäsU 6,65
6,59 6,65 6,30 6,47

9) Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 6,65
6,53 6,34 x 6,65

10) Martta Seppänen JorU 6,46
6,39 6,17 6,31 6,46

 

P10 Keihäs
Loppukilpailu
1) Aapo Ryynänen JuuU 27,60
27,60 25,38 x 24,61

2) Toivo Takanen JoeK 24,76
22,01 18,99 19,06 24,76

3) Simo Härkönen PolV 23,37
23,37 22,97 21,36 19,44

4) Marlo Tuhkanen PyhU 21,47
16,78 21,47 17,17 18,02

5) Peetu Alastalo PyhU 19,80
19,80 16,77 17,58 18,15

6) Kalle Torssonen LipTai 19,52
19,52 19,06 16,18 18,00

7) Veeti Hirvonen PolvijU 16,49
16,20 16,49 14,60 15,31

8) Aleksis Kivelä PolvijU 16,08
16,08 15,86 14,33 14,58

9) Antto Pietarinen LipT 14,79
13,94 x 14,79 13,33

10) Patrik Hirvonen JoeK 12,15
x 12,15 11,94 9,83

 

T10 Keihäs
Loppukilpailu
1) Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 17,10
16,23 x 16,37 17,10

2) Annika Ristola OutokPa 14,57
14,49 14,57 14,03 14,07

3) Miisa Puustinen PyhäsU 12,77
12,77 11,21 12,10 12,21

4) Janna Turunen JorU 12,16
9,17 11,50 10,53 12,16

5) Martta Seppänen JorU 11,94
8,79 11,39 11,94 9,09

6) Ronja Eronen PyhU 11,56
10,02 10,74 10,55 11,56

7) Aino Pesonen LipT 8,66
8,66 8,39 7,40 5,36

8) Iida Kakkonen PolvijU 8,11
8,11 7,68 7,64 6,65

Hanne Juntunen PyhU


P11 200m
1) Arttu Kylmänen PyhU 32,91
2) Topias Poutiainen OutokPa 33,97
3) Tomi Koponen OutokPa 36,00
4) Paavo Maaninka PyhU 40,23
Toivo Parkkinen JoeK DNS

Loppukilpailu erä 1
1) Tomi Koponen OutokPa 36,00
2) Paavo Maaninka PyhU 40,23

Loppukilpailu erä 2
1) Arttu Kylmänen PyhU 32,91
2) Topias Poutiainen OutokPa 33,97
Toivo Parkkinen JoeK DNS


T11 200m
1) Tuuli Kämäräinen KuopRei 29,70
2) Pinja Stenberg PyhU 32,82
3) Nea Puurunen SiilPo 33,63
4) Noora Hukka JoeK 33,91
5) Maiju Hirvonen PyhU 34,21
6) Maiju Saraniemi LieU 34,35
7) Miina Vatanen JoeK 34,93
8) Venla Pyykkö LipTai 35,00
9) Elli Halonen LipTai 35,76
10) Lotta Peltola JoeK 37,38

Loppukilpailu erä 1
1) Elli Halonen LipTai 35,76
2) Lotta Peltola JoeK 37,38

Loppukilpailu erä 2
1) Noora Hukka JoeK 33,91
2) Maiju Hirvonen PyhU 34,21
3) Miina Vatanen JoeK 34,93
4) Venla Pyykkö LipTai 35,00

Loppukilpailu erä 3
1) Tuuli Kämäräinen KuopRei 29,70
2) Pinja Stenberg PyhU 32,82
3) Nea Puurunen SiilPo 33,63
4) Maiju Saraniemi LieU 34,35


P11 60m aidat
Loppukilpailu
1) Matias Pietarinen LipTai 11,83
2) Leevi Partanen JoeK 12,25
3) Joona Mustonen PolvijU 12,42
4) Arttu Kylmänen PyhU 12,59
5) Tomi Koponen OutokPa 13,48


T11 60m aidat
1) Pinja Stenberg PyhU 11,73
2) Aada Kauhanen HeinävYU 12,42
3) Miina Vatanen JoeK 12,51
4) Maiju Hirvonen PyhU 12,95
5) Noora Hukka JoeK 12,97
6) Maiju Saraniemi LieU 13,09
7) Lotta Peltola JoeK 13,11
8) Mette Oinonen JoeK 13,22
9) Elli Halonen LipTai 14,13

Loppukilpailu erä 1
1) Aada Kauhanen HeinävYU 12,42
2) Maiju Hirvonen PyhU 12,95
3) Maiju Saraniemi LieU 13,09
4) Elli Halonen LipTai 14,13

Loppukilpailu erä 2
1) Pinja Stenberg PyhU 11,73
2) Miina Vatanen JoeK 12,51
3) Noora Hukka JoeK 12,97
4) Lotta Peltola JoeK 13,11
5) Mette Oinonen JoeK 13,22


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1) Leevi Partanen JoeK 123
100 105 110 115 120 123 125
o o o o o xxo xx-

2) Joona Mustonen PolvijU 95
85 90 95 100
o o o xxx

2) Tomi Koponen OutokPa 95
75 80 85 90 95 100
o o o o o xxx

 

T11 Korkeus
Loppukilpailu
1) Pinja Stenberg PyhU 110
95 100 105 110 115
o o o o xxx

2) Maiju Saraniemi LieU 110
90 95 100 105 110 115
o o o xo xo xxx

3) Peppilotta Eronen JoeK 105
90 95 100 105 110
o o o o xxx

4) Josefiina Kauhanen JoeK 105
90 95 100 105 110
o xo xo xxo xx-

5) Linda Mononen JoeK 100
90 95 100 105
o o o xxx

6) Mette Oinonen JoeK 100
85 90 95 100 105
o o o xo xxx

7) Miina Vatanen JoeK 95
85 90 95 100
o o o xxx

7) Noora Hukka JoeK 95
85 90 95 100
o o o xxx

 

P11 Seiväs
Loppukilpailu
1) Arttu Kylmänen PyhU 130
110 120 130 140
o o o xxx

2) Leevi Partanen JoeK 120
110 120 130
o o xxx

 

T11 Seiväs
Loppukilpailu
1) Linda Mononen JoeK 140
110 120 130 140 150
o xo o o xxx

2) Peppilotta Eronen JoeK 140
110 120 130 140 150
o o o xo xxx

3) Mette Oinonen JoeK 130
110 120 130 140
o xo o xxx

 

P11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Arttu Kylmänen PyhU 8,01
7,53 7,49 7,93 8,01

2) Topias Poutiainen OutokPa 7,97
x x 7,69 7,97

3) Leevi Partanen JoeK 7,49
7,16 7,40 7,26 7,49

4) Tomi Koponen OutokPa 7,31
6,99 7,13 7,31 7,17

5) Paavo Maaninka PyhU 6,55
6,22 5,92 6,51 6,55

Matias Pietarinen LipTai DNS


T11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Pinja Stenberg PyhU 8,15
7,75 7,91 7,92 8,15

2) Mette Oinonen JoeK 7,13
6,73 7,02 7,13 6,92

3) Linda Mononen JoeK 7,11
6,88 6,07 7,11 6,89

4) Venla Pyykkö LipTai 7,10
x 7,08 6,99 7,10

 

P11 Keihäs
Loppukilpailu
1) Topias Poutiainen OutokPa 28,03
23,48 24,33 25,82 28,03

2) Matias Pietarinen LipTai 27,48
22,59 21,27 25,21 27,48

3) Paavo Maaninka PyhU 22,30
22,30 22,02 21,38 21,98

4) Joona Mustonen PolvijU 20,27
19,46 18,35 20,27 19,72

5) Tomi Koponen OutokPa 18,29
15,78 17,34 18,29 18,21

6) Leevi Partanen JoeK 13,28
13,28 x 10,44 11,07

 

T11 Keihäs
Loppukilpailu
1) Nea Puurunen SiilPo 19,92
16,13 19,92 18,52 19,42

2) Pinja Stenberg PyhU 17,16
16,57 15,92 17,16 14,92

3) Peppilotta Eronen JoeK 17,16
15,59 17,16 14,12 15,31

4) Maiju Saraniemi LieU 16,84
12,01 12,47 14,68 16,84

5) Linda Mononen JoeK 15,87
13,73 15,32 11,15 15,87

6) Venla Pyykkö LipTai 13,13
8,59 10,63 13,13 12,57

7) Miina Vatanen JoeK 9,35
9,35 8,31 x 5,30

8) Aada Holopainen LipTai 8,98
6,95 7,04 6,00 8,98

9) Josefiina Kauhanen JoeK 8,66
8,66 5,76 8,23 7,69

 

P12 200m
1) Paavo Laasanen SiilPo 30,80
2) Jerkko Kinnunen PyhU 31,06
3) Renne Kankkunen LipTai 31,28
4) Väinö Kuronen JorU 34,80
5) Aapo Rautiainen KivU 35,96
6) Atro Kärkinen LipT 36,94
7) Leevi Tanskanen PolvijU 38,60
8) Jeremias Tuhkanen PyhU 40,94

Loppukilpailu erä 1
1) Väinö Kuronen JorU 34,80
2) Atro Kärkinen LipT 36,94
3) Leevi Tanskanen PolvijU 38,60
4) Jeremias Tuhkanen PyhU 40,94

Loppukilpailu erä 2
1) Paavo Laasanen SiilPo 30,80
2) Jerkko Kinnunen PyhU 31,06
3) Renne Kankkunen LipTai 31,28
4) Aapo Rautiainen KivU 35,96


T12 200m
1) Noora Savolainen MngM 32,02
2) Nuuna Piipponen JoeK 32,04
3) Elina Rönkkö VarpVi 33,93
4) Sointu Kuiri PolvijU 34,65
5) Veera Kinnunen LipTai 37,76
Marianne Puustinen PyhäsU DNS

Loppukilpailu erä 1
1) Sointu Kuiri PolvijU 34,65
2) Veera Kinnunen LipTai 37,76
Marianne Puustinen PyhäsU DNS

Loppukilpailu erä 2
1) Noora Savolainen MngM 32,02
2) Nuuna Piipponen JoeK 32,04
3) Elina Rönkkö VarpVi 33,93


P12 60m aidat
Loppukilpailu
1) Renne Kankkunen LipTai 11,27
2) Niilo Pelli PolvijU 12,28
3) Oskari Pakarinen PyhU 13,12
4) Väinö Kuronen JorU 13,68


T12 60m aidat
Loppukilpailu
1) Sara Ehrnrooth JuvU 12,36
2) Noora Savolainen MngM 12,69
3) Martta Muuttoranta LipTai 12,71
4) Jasmin Huuho PyhU 12,85
5) Nuuna Piipponen JoeK 13,15


P12 Seiväs
Loppukilpailu
1) Niilo Pelli PolvijU 190
120 130 140 150 160 170 180 190 200
o o o o o o o xo xxx

2) Atro Kärkinen LipT 120
110 120 130
o xo xxx

 

T12 Seiväs
Loppukilpailu
1) Martta Muuttoranta LipTai 140
110 120 130 140 150
o o xo o xxx

 

P12 Pituus
Loppukilpailu
1) Renne Kankkunen LipTai 4,09
4,00 4,08 4,09 x

2) Jerkko Kinnunen PyhU 3,93
3,85 3,93 3,84 3,90

3) Paavo Laasanen SiilPo 3,90
3,90 x 3,75 3,81

4) Niilo Pelli PolvijU 3,88
3,58 3,33 3,88 3,23

5) Aapo Rautiainen KivU 3,65
3,65 3,45 3,27 x

6) Oskari Pakarinen PyhU 3,18
3,18 2,98 - -

 

T12 Pituus
Loppukilpailu
1) Nuuna Piipponen JoeK 4,14
4,11 x 4,14 3,87

2) Sara Ehrnrooth JuvU 3,92
3,79 3,92 3,65 3,90

3) Jasmin Huuho PyhU 3,83
3,82 x 3,83 3,81

4) Martta Muuttoranta LipTai 3,72
3,46 3,59 x 3,72

5) Noora Savolainen MngM 3,64
x 3,61 3,64 3,43

6) Elina Rönkkö VarpVi 3,48
3,45 3,48 3,40 3,43

7) Sointu Kuiri PolvijU 3,32
3,15 3,32 3,23 3,26

8) Veera Kinnunen LipTai 2,98
x x 2,98 x

Marianne Puustinen PyhäsU DNS


P12 Kuula
Loppukilpailu
1) Aleksi Tanskanen PyhU 7,81
x 6,53 7,03 7,81

2) Oskari Pakarinen PyhU 7,78
7,19 7,24 7,78 7,76

3) Jerkko Kinnunen PyhU 7,44
7,44 6,45 6,57 7,35

4) Renne Kankkunen LipTai 6,58
6,01 6,58 6,18 6,05

5) Niilo Pelli PolvijU 6,28
5,82 4,87 6,10 6,28

6) Jeremias Tuhkanen PyhU 5,42
5,32 5,42 5,32 4,94

7) Väinö Kuronen JorU 4,96
4,96 4,92 x x

 

T12 Kuula
Loppukilpailu
1) Martta Muuttoranta LipTai 8,33
8,22 7,47 8,33 7,95

2) Sara Ehrnrooth JuvU 7,91
7,59 7,91 7,75 7,57

3) Noora Savolainen MngM 7,11
6,22 7,08 7,11 6,97

4) Jasmin Huuho PyhU 7,02
6,82 6,76 6,74 7,02

5) Nuuna Piipponen JoeK 5,97
5,45 5,60 5,97 5,01

6) Krista Ohtonen PolvijU 5,92
5,42 5,92 5,90 5,66

7) Elina Rönkkö VarpVi 5,48
5,48 4,39 x 4,72

 

P13 200m
1) Eevert Happonen KuopRei 28,10
2) Martti Saraniemi LieU 29,83
3) Vinski Hynninen JoeK 30,45
4) Aleksanteri Sippola LipTai 31,83
5) Topi Heikkinen KuopRei 35,07
Aapo Heikkinen LipTai DNS

Loppukilpailu erä 1
1) Aleksanteri Sippola LipTai 31,83
2) Topi Heikkinen KuopRei 35,07
Aapo Heikkinen LipTai DNS

Loppukilpailu erä 2
1) Eevert Happonen KuopRei 28,10
2) Martti Saraniemi LieU 29,83
3) Vinski Hynninen JoeK 30,45


T13 200m
1) Elina Likhanova LipTai 30,62
2) Iiris Voutilainen JoeK 31,21
3) Nea Nousiainen PyhU 32,11
4) Vilma Vatanen JoeK 33,29
5) Eva Puustinen PolvijU 35,45
Mimmi Marttinen JoeK DNS

Loppukilpailu erä 1
1) Iiris Voutilainen JoeK 31,21
2) Vilma Vatanen JoeK 33,29
3) Eva Puustinen PolvijU 35,45

Loppukilpailu erä 2
1) Elina Likhanova LipTai 30,62
2) Nea Nousiainen PyhU 32,11
Mimmi Marttinen JoeK DNS


P13 60m aidat
1) Otso Nyyssönen JoeK 10,57
2) Eino Eskelinen LipT 10,85
3) Topias Mustonen JoeK 10,99
4) Onni Nyyssönen JoeK 11,16
5) Aleksanteri Sippola LipTai 11,37
6) Kaapo Ikonen LipTai 12,38
Martti Saraniemi LieU DQ
Aapo Heikkinen LipTai DNS

Loppukilpailu erä 1
1) Otso Nyyssönen JoeK 10,57
2) Eino Eskelinen LipT 10,85
3) Onni Nyyssönen JoeK 11,16
4) Kaapo Ikonen LipTai 12,38

Loppukilpailu erä 2
1) Topias Mustonen JoeK 10,99
2) Aleksanteri Sippola LipTai 11,37
Aapo Heikkinen LipTai DNS
Martti Saraniemi LieU DQ


T13 60m aidat
1) Iiris Voutilainen JoeK 10,55
2) Elina Likhanova LipTai 11,89
3) Nella Voutilainen JoeK 11,93
4) Kerttu Kaihola JoeK 12,04
5) Sonja Purmonen LipTai 12,35
6) Aino Kiiskinen PyhäsU 12,37
7) Elina Ruusuvuori LipTai 12,44
8) Vilma Vatanen JoeK 13,41
9) Noora Kakkonen PolvijU 14,06
Mimmi Marttinen JoeK DNS

Loppukilpailu erä 1
1) Sonja Purmonen LipTai 12,35
2) Vilma Vatanen JoeK 13,41
3) Noora Kakkonen PolvijU 14,06
Mimmi Marttinen JoeK DNS

Loppukilpailu erä 2
1) Iiris Voutilainen JoeK 10,55
2) Elina Likhanova LipTai 11,89
3) Nella Voutilainen JoeK 11,93
4) Kerttu Kaihola JoeK 12,04
5) Aino Kiiskinen PyhäsU 12,37
6) Elina Ruusuvuori LipTai 12,44


P13 Seiväs
Loppukilpailu
1) Topias Mustonen JoeK 250
220 240 250 260
xo xo xo xxx

 

T13 Seiväs
Loppukilpailu
1) Iiris Voutilainen JoeK 230
160 170 180 190 200 210 220 230 235
o o o o o o xo xo xxx

2) Elina Ruusuvuori LipTai 210
150 160 170 180 190 200 210 220
o o o o o o xxo xxx

2) Nella Voutilainen JoeK 210
150 160 170 180 190 200 210 220
o o o o o o xxo xxx

4) Kerttu Kaihola JoeK 170
140 150 160 170 180
o o xo o xxx

5) Aino Kiiskinen PyhäsU 170
130 140 150 160 170 180
o xo xo o o xxx

 

P13 Pituus
Loppukilpailu
1) Otso Nyyssönen JoeK 4,68
4,55 x 4,45 4,68

2) Eevert Happonen KuopRei 4,45
4,45 x 4,25 4,44

3) Topias Mustonen JoeK 4,36
x 4,28 4,36 4,22

4) Eino Eskelinen LipT 4,36
3,60 4,36 4,23 4,26

5) Aleksanteri Sippola LipTai 4,08
4,08 x x x

6) Vinski Hynninen JoeK 3,90
3,89 x 3,90 x

7) Roope Matveinen JoeK 3,63
3,44 3,63 3,49 x

8) Kaapo Ikonen LipTai 3,44
3,22 3,44 x -

9) Ville Keronen OutokPa 3,18
x 3,18 x x

Aapo Heikkinen LipTai DNS


T13 Pituus
Loppukilpailu
1) Elina Likhanova LipTai 4,37
4,16 4,37 4,30 x

2) Mimmi Marttinen JoeK 4,33
4,33 x 4,27 x

3) Matilda Seppänen JorU 4,09
4,09 4,07 3,91 4,01

4) Sonja Purmonen LipTai 3,70
3,70 3,64 x 3,56

5) Meeri Torssonen LipTai 3,69
x 3,59 3,69 3,60

6) Elina Ruusuvuori LipTai 3,63
3,46 x 3,63 3,48

7) Vilma Vatanen JoeK 3,61
x 3,60 3,61 x

8) Eva Puustinen PolvijU 2,95
2,88 2,86 2,95 2,86

 

P13 Kuula
Loppukilpailu
1) Martti Saraniemi LieU 9,37
7,35 9,37 8,87 8,02

2) Ville Keronen OutokPa 9,30
8,63 9,22 x 9,30

3) Aapo Heikkinen LipTai 8,89
7,55 7,50 8,40 8,89

4) Aleksanteri Sippola LipTai 8,58
8,58 8,09 8,53 x

5) Roope Matveinen JoeK 7,50
7,40 7,50 7,05 7,39

Kaapo Ikonen LipTai DNS
Miko Sivonen PyhäsU DNS
Topias Mustonen JoeK DNS


T13 Kuula
Loppukilpailu
1) Vilma Vatanen JoeK 7,80
7,79 7,55 7,66 7,80

2) Mimmi Marttinen JoeK 7,64
6,98 7,62 7,64 7,49

3) Matilda Seppänen JorU 7,17
5,74 6,79 6,72 7,17

4) Meeri Torssonen LipTai 6,74
6,60 6,35 6,74 6,52

5) Sonja Purmonen LipTai 6,04
5,76 6,04 5,76 5,86

6) Noora Kakkonen PolvijU 6,02
5,71 6,02 5,21 5,78

7) Emma Kröger JoeK 5,64
5,62 5,63 5,33 5,64

 

P14 200m
Loppukilpailu
1) Elmer Vauhkonen LalV 25,56
2) Viljami Tuunanen PolvijU 27,10
3) Eelis Turunen KuopRei 27,92
Santeri Kekarainen JoensKa DNS


T14 200m
1) Olivia Panhelainen JoeK 27,18
2) Nea Savolainen MngM 28,45
3) Oona Kareinen JoeK 29,12
4) Lotta Granit SotkJy 29,27
5) Bea Tanskanen PolU 29,33
6) Jessica Pappinen JoeK 30,17
7) Aada Rautiainen KivU 30,25
8) Kiira Kiiskinen JoeK 30,65
9) Venla Simonen JoeK 30,85
Sara Martikainen JoeK DNS
Jonna Aalto JoeK DNS

Loppukilpailu erä 1
1) Aada Rautiainen KivU 30,25
2) Kiira Kiiskinen JoeK 30,65
3) Venla Simonen JoeK 30,85

Loppukilpailu erä 2
1) Oona Kareinen JoeK 29,12
2) Lotta Granit SotkJy 29,27
3) Jessica Pappinen JoeK 30,17
Sara Martikainen JoeK DNS

Loppukilpailu erä 3
1) Olivia Panhelainen JoeK 27,18
2) Nea Savolainen MngM 28,45
3) Bea Tanskanen PolU 29,33
Jonna Aalto JoeK DNS


P14 60m aidat
Loppukilpailu
1) Santeri Kekarainen JoensKa 11,00
2) Eeli Mustonen JoeK 11,22


T14 60m aidat
Loppukilpailu
1) Nea Savolainen MngM 10,67
2) Venla Simonen JoeK 11,43
Jonna Aalto JoeK DNS


P14 Seiväs
Loppukilpailu
1) Aku Alastalo PyhU 230
220 210 220 230 240
o o o o xxx

Eeli Mustonen JoeK
220
DNS

Santeri Kekarainen JoensKa
220
DNS

 

P14 Pituus
Loppukilpailu
1) Topi Parviainen TuupovU 5,45
5,30 5,10 5,23 x 5,13 5,45

2) Otto Bengtsson LipTai 5,13
5,00 5,13 5,03 4,83 4,85 4,78

3) Viljami Tuunanen PolvijU 5,06
4,78 5,05 4,89 5,04 5,04 5,06

Eeli Mustonen JoeK DNS
Eelis Turunen KuopRei NM
x x x x x x

 

T14 Pituus
Loppukilpailu
1) Nea Savolainen MngM 4,75
4,75 3,96 4,63 x 4,39 4,46

2) Olivia Panhelainen JoeK 4,58
4,42 x 4,33 4,58 4,47 4,40

3) Bea Tanskanen PolU 4,42
x 4,42 4,20 4,28 4,32 x

4) Jenna Oikarinen SotkJy 4,31
4,31 4,16 4,17 4,30 4,23 3,94

5) Oona Kareinen JoeK 4,31
4,16 4,31 4,19 4,26 4,28 x

6) Lotta Granit SotkJy 4,30
4,30 4,23 4,22 3,30 4,11 4,09

7) Kiira Kiiskinen JoeK 4,20
4,17 4,06 4,07 4,00 4,14 4,20

8) Aada Rautiainen KivU 4,14
3,67 3,51 4,14 4,05 4,04 x

9) Sara Martikainen JoeK 4,11
x 4,04 x x 4,10 4,11

10) Moona Mertanen PolU 3,61
x x x 3,61 3,24 x

11) Iina Hyttinen JoeK 3,06
2,99 3,06 x 2,88 3,03 2,95

Jonna Aalto JoeK DNS


T14 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Olivia Panhelainen JoeK 10,22
9,92 10,22 x x x x

2) Oona Kareinen JoeK 9,30
9,23 9,04 9,30 9,14 x

3) Venla Simonen JoeK 9,04
8,98 8,59 8,95 9,04 8,89 9,01

4) Siiri Ratilainen PolU 9,00
8,76 8,92 8,36 8,87 8,72 9,00

 

P14 Kuula
Loppukilpailu
1) Topi Parviainen TuupovU 13,99
12,47 13,99 x 13,31 13,53 x

2) Otto Bengtsson LipTai 10,32
9,94 9,83 9,57 9,50 9,23 10,32

3) Viljami Tuunanen PolvijU 9,60
9,24 8,96 9,22 9,60 8,69 9,15

4) Aku Alastalo PyhU 8,96
8,35 8,96 8,38 8,38 8,33 x

5) Juho Eskelinen TuupovU 8,82
8,22 8,10 8,78 8,13 8,58 8,82

6) Eeli Mustonen JoeK 7,54
7,38 7,54 7,35 7,30 7,40 7,30

 

T14 Kuula
Loppukilpailu
1) Ira Hirvonen OutokPa 10,36
x x 9,80 9,65 10,36 10,13

2) Jenna Oikarinen SotkJy 9,39
9,39 8,43 8,63 8,75 8,61 x

3) Eena Pesonen LipTai 9,28
9,23 9,28 8,69 8,97 x x

4) Sallamari Leskinen LipTai 8,31
8,16 7,69 7,93 8,31 x 7,16

5) Aada Rautiainen KivU 7,78
7,13 7,78 7,74 7,55 7,26 x

6) Moona Mertanen PolU 6,20
5,57 5,98 5,82 6,20 5,89 6,09

7) Siiri Ratilainen PolU 5,70
5,07 5,17 4,66 5,66 5,70 5,33

8) Iina Hyttinen JoeK 5,01
4,65 5,01 4,42 4,93 5,01 4,93

Moona Heikkinen JKU DNS


P15 200m
1) Kasperi Vehmaa LappUM 23,31
2) Eero Mauro LieU 24,64
3) Rasmus Vehmaa LappUM 24,76
4) Aatu Hartikainen SavR 24,91
5) Roope Maaninka PyhU 26,16
6) Roope Turunen PyhU 27,05

Loppukilpailu erä 1
1) Aatu Hartikainen SavR 24,91
2) Roope Maaninka PyhU 26,16
3) Roope Turunen PyhU 27,05

Loppukilpailu erä 2
1) Kasperi Vehmaa LappUM 23,31
2) Eero Mauro LieU 24,64
3) Rasmus Vehmaa LappUM 24,76


T15 200m
1) Aada Heiskanen SavR 27,21
2) Emmi Heikkinen KajKi 27,64
3) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 28,03
4) Suvi Vehomäki SU41 28,81
5) Eevi Kettunen PolvijU 29,73
Krista Karttunen PolvijU DNS

Loppukilpailu erä 1
1) Emmi Heikkinen KajKi 27,64
2) Eevi Kettunen PolvijU 29,73
Krista Karttunen PolvijU DNS

Loppukilpailu erä 2
1) Aada Heiskanen SavR 27,21
2) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 28,03
3) Suvi Vehomäki SU41 28,81


P15 60m aidat
Loppukilpailu
1) Kasperi Vehmaa LappUM 8,17
2) Rasmus Vehmaa LappUM 8,70
3) Aatu Hartikainen SavR 9,02
4) Roope Maaninka PyhU 9,24


T15 60m aidat
Loppukilpailu
1) Meeri Riiali ImU 9,32
2) Aada Heiskanen SavR 9,63
3) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 9,75
4) Saana Turunen SotkJy 9,97
5) Eevi Kettunen PolvijU 11,44


P15 Seiväs
Loppukilpailu
Miro Mutanen PolvijU
200
DNS

 

T15 Seiväs
Loppukilpailu
1) Tuuli Saraniemi LieU 300
270 280 290 300 310
xo o o xxo xxx

Aino Pyykkö LieU NH
280
xxx

 

P15 Pituus
Loppukilpailu
1) Roope Turunen PyhU 5,14
5,14 4,85 4,97 4,84 5,04 4,91

 

T15 Pituus
Loppukilpailu
1) Saana Turunen SotkJy 5,17
x 4,76 5,16 5,17 4,86 -

2) Meeri Riiali ImU 5,04
5,04 4,97 4,81 4,90 4,88 4,92

3) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 5,00
4,43 4,82 4,66 5,00 x 4,84

4) Suvi Vehomäki SU41 4,10
4,09 4,00 3,83 4,10 3,83 3,89

5) Elina Valta PyhäsU 3,79
3,12 x 3,34 3,64 3,50 3,79

 

P15 Kuula
Loppukilpailu
1) Roope Maaninka PyhU 11,36
11,12 x x x 11,36 11,02

2) Miro Mutanen PolvijU 9,75
9,75 9,45 9,05 x 9,32 9,52

 

T15 Kuula
Loppukilpailu
1) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 10,59
10,59 x x 10,48 x 10,57

2) Elina Valta PyhäsU 10,11
9,96 9,52 10,11 9,35 9,95 9,64

3) Saana Turunen SotkJy 9,24
8,62 9,24 9,18 8,99 9,16 8,48

 

M17 200m
Loppukilpailu
1) Matias Ahtinen JoeK 23,50
2) Pietari Sippola LipTai 24,98
3) Aatu Holopainen JoeK 25,23
Jimi Alastalo PyhU DNS


N17 200m
1) Veera Kauhanen JoeK 26,60
2) Tilda Korhonen SiilPo 27,96
3) Veera Häkkinen JoeK 28,36
4) Emma Halonen SavR 28,67
5) Reetta Ryynänen JoeK 28,72
6) Tiia Säde JoeK 29,09
7) Aava Kipinä JoeK 29,70

Loppukilpailu erä 1
1) Emma Halonen SavR 28,67
2) Reetta Ryynänen JoeK 28,72
3) Aava Kipinä JoeK 29,70

Loppukilpailu erä 2
1) Veera Kauhanen JoeK 26,60
2) Tilda Korhonen SiilPo 27,96
3) Veera Häkkinen JoeK 28,36
4) Tiia Säde JoeK 29,09


M17 800m
Loppukilpailu
1) Otto Vilpponen JoeK 2.04,69
2) Onni Huovinen JoeK 2.09,20
3) Ilmari Lehmus JoeK 2.11,28
4) Valtteri Mäkelä KivU 2.18,90
Aleksi Nokkanen ViipU DNS


N17 800m
Loppukilpailu
1) Pinja Laasanen SiilPo 2.24,74
2) Veera Helkama SalVil 2.27,75
3) Venla Häkkinen JoeK 2.30,66
4) Nella Voutilainen JoeK 2.36,82
5) Pilvi Turunen TuupovU 2.46,36


N17 3000m
Loppukilpailu
Cindy Ahponen PyhU DNF


M17 60m aidat
Loppukilpailu
1) Sakari Vallius JoeK 8,47
2) Martti Hyvärinen LappUM 9,43
Miro Tanninen JoeK DNS


N17 60m aidat
Loppukilpailu
1) Siiri Nyyssönen JoeK 9,52
2) Peppi-Rosa Penttinen JoeK 9,58


M17 Seiväs
Loppukilpailu
1) Martti Hyvärinen LappUM 400
360 380 400 422
o xo xxo xxx

 

N17 Seiväs
Loppukilpailu
Maija Boren LieU
300
DNS

 

M17 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Miro Tanninen JoeK 12,77
12,45 12,52 x 12,67 12,77 12,29

2) Aatu Holopainen JoeK 12,43
11,87 x 12,43 - - -

3) Sakari Vallius JoeK 12,17
x 11,59 x 12,03 12,17 x

4) Topi Huttunen VieK 11,67
11,67 x 11,43 11,29 10,76 x

5) Eetu Paasikivi JoeK 11,10
11,07 11,04 11,10 10,84 x x

6) Jimi Alastalo PyhU 9,81
9,19 9,59 9,81 9,55 9,67 9,78

 

N17 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Siiri Nyyssönen JoeK 11,16
x 11,01 11,16 10,84 x x

2) Nenna Helppolainen PielavSa 10,50
10,39 10,50 10,23 10,45 10,36 10,36

3) Aava Kipinä JoeK 9,95
x 9,84 9,85 9,46 9,95 x

4) Tiia Säde JoeK 9,17
8,98 8,30 9,06 8,88 9,17 x

5) Pilvi Turunen TuupovU 9,10
9,10 8,62 8,86 8,92 x 9,09

Emma Kammonen SiilPo DNS


M17 Kuula
Loppukilpailu
1) Niklas Hyvönen PyhäsU 13,98
13,92 13,98 x x x

 

N17 Kuula
Loppukilpailu
1) Janna Huuho PyhU 11,31
10,13 10,66 11,31 10,87 10,51 11,16

2) Emma Kammonen SiilPo 9,79
9,58 9,76 9,79 9,51 9,34 9,29

3) Vienna Kettunen PyhäsU 9,61
8,65 9,61 x 8,58 x 9,23

4) Reetta Ryynänen JoeK 9,57
x 9,35 9,57 9,45 x 9,11

5) Aava Kipinä JoeK 9,50
9,50 8,55 9,16 - - -

AJANKOHTAISTA

Kesän treenikausi alkaa

Infoa kesän treenikauden aloit…

Viikkotiedote 22 (25.5.-1.6.2020)

Tiedotteessa seura-asuista, Ka…

Viikkotiedote 21 (18.-25.5.2020)

Tiedotteessa seura-asuista, ke…

Viikkotiedote 20 (12.-18.5.2020)

Tiedotteessa toukokuun etä-/p…

Viikkotiedote 19 (4.-11.5.2020)

Tiedotteessa Katajan uudesta m…

Viikkotiedote 18 (27.4.-4.52020)

Tiedotteessa Katajan uudesta m…

Viikkotiedote 17 (20.-27.4.2020)

Tiedotteessa ryhmäharjoitusten…

Viikkotiedote 16 (14.-20.4.2020)

Tiedotteessa ryhmäharjoitusten…

Viikkotiedote 15 (6.-13.4.2020)

Tiedotteessa ryhmäharjoitusten…

Viikkotiedote 14 (30.3.-6.4.2020)

Tiedotteessa ryhmäharjoitusten…

Viikkotiedote 13 (23.-30.3.2020)

Tiedotteessa seura-asutilaukse…

Viikkotiedote 12 (16.-23.3.2020)

Tiedotteessa liikkareiden kevä…

Tiedote 13.3. klo 12.50 Kataja yleisurheilun nuorisoryhmien valmennustoiminta keskeytetään

Kevään seura-asutilaukset

Viikkotiedote 11 (9.-16.3.2020)

Tiedotteessa liikkareiden kevä…

T-pojat TJIG-mestareiksi!

Toivo Takanen ja Topias Muston…

Kuukausitiedote maaliskuu 2020 ja viikkotiedote 10 (2.-9.3.2020)

Tiedotteessa liikkareiden kevä…

Lasten Motonet-kuukausikisoissa 40 metrisiä ja pituutta

Eilen vuorossa olivat alle 9-v…

Toisenakin päivänä kultaa ja pronssia nuorten SM-halleista

Mika Kotiranta kulta- ja Rasmu…

Viikkotiedote 9 (24.2.-2.3.2020)

Tiedotteessa tulevista kisoist…

Hämäläinen mestaruuteen ja Auvinen pronssille Liikuntamyllyssä

Kaksi juoksumitalia nuorten SM…

24 urheilijaa nuorten SM-halleihin

Kataja poikkeuksellisen suurel…

Viikkotiedote 8 (17.-24.2.2020)

Tiedotteessa harjoitusvuoroist…

Samu heittäytyi kaksoismestariksi!

Mikkonen viikonlopun toiseen k…

Samu Mikkonen 1500 metrin hallimestaruuteen!

Ensimmäisen päivän saldona lis…

Viikkotiedote 7 (10.-17.2.2020)

Tiedotteessa kiitoksen sanat, …

Kalle Salminen 60 metrin piirinennätykseen

Kataja Indoor Gamesin valokeil…

Kuukausitiedote helmikuu 2020

Tiedotteessa tulevista kilpail…

Viikkotiedote 6 (3.-10.2.2020)

Tiedotteessa harjoitusvuoroist…

Katajalaiset vahvassa vireessä halki Suomen

Kalle 7,45, Jessican 3-loikka-…