Lauantain tulokset

SM-halli M/N 22, 19, 17

Joensuun Kataja

23.02.2019

 

M17 60m

Loppukilpailu

1)   Niilo Mustalahti                 SeinäjSU                  7,02              

2)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  7,16              

3)   Joel Turkka                      TampPy                    7,16              

4)   Alexander Björkgren              IFDrott                   7,18              

5)   Tuukka Koskinen                  LahdA                     7,23              

6)   Julius Lehto                     TampU                     7,30              

 

Välierät erä 1

1)   Tuukka Koskinen                  LahdA                     7,18Q             

2)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  7,20Q             

3)   Julius Lehto                     TampU                     7,30q             

4)   Juho Haapala                     MaskKa                    7,37              

5)   Konsta Kekäläinen                VeitsilKV                 7,44              

     Rasmus Martin                    IFSibboV                  DNS               

 

Välierät erä 2

1)   Niilo Mustalahti                 SeinäjSU                  7,07Q             

2)   Alexander Björkgren              IFDrott                   7,15Q             

3)   Joel Turkka                      TampPy                    7,19q             

4)   Juuso Pyyhtiä                    LahdA                     7,51              

5)   Joonas Rajaniemi                 OulHui                    7,51              

     Leevi-Kalle Heikkilä             JyväskKU                  DNS               

 

 

N17 60m

Loppukilpailu

1)   Kiia Koivistoinen                IisVi                     7,68              

2)   Anna Pursiainen                  EspTa                     7,73              

3)   Sandra Piippo-Pinho              HIFK                      7,74              

4)   Niina Karttunen                  SavonlRie                 7,78              

5)   Sonja Stång                      KuivAu                    7,80              

6)   Veera Paasovaara                 OulPy                     7,93              

 

Välierät erä 1

1)   Niina Karttunen                  SavonlRie                 7,81Q             

2)   Sandra Piippo-Pinho              HIFK                      7,85q             

3)   Tiina Taskinen                   VeitsilKV                 8,11              

4)   Lotta Alasaukko-Oja              TampPy                    8,16              

5)   Enni Lehtomäki                   OulPy                     8,19              

6)   Edit Nurminen                    TuUL                      8,20              

 

Välierät erä 2

1)   Sonja Stång                      KuivAu                    7,79Q             

2)   Anna Pursiainen                  EspTa                     7,79q             

3)   Tessa Moisio                     KaipVi                    8,17              

4)   Stiina Kokkonen                  TampU                     8,24              

5)   Olivia Heino                     TuUL                      8,28              

     Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   DNS               

 

Välierät erä 3

1)   Kiia Koivistoinen                IisVi                     7,76Q             

2)   Veera Paasovaara                 OulPy                     7,93q             

3)   Janette Lohilahti                HIFK                      8,16              

4)   Fina Backholm                    VasaIS                    8,25              

5)   Johanna Kulmala                  JyväskKU                  8,28              

6)   Jenny Sario                      EspTa                     8,29              

 

 

M17 800m

1)   Santtu Heikkinen                 LempKiYU                  2.00,12           

2)   Tuure Haapanen                   TuUL                      2.00,73           

3)   Benjamin Lee                     HKV                       2.01,01           

4)   Aleksi Rajaniemi                 LahdA                     2.01,02           

5)   Atte Nevala                      KU-58                     2.01,90           

6)   Johannes Helander                LimNM                     2.02,32           

7)   Markus Serenius                  LänsiUU                   2.05,28           

8)   Jussi Alastalo                   LahdA                     2.05,64           

9)   Justus Luonela                   LahdA                     2.05,73           

10)  Lassi Korpijärvi                 ToholU                    2.05,80           

11)  Pyry Terä                        LahdA                     2.05,98           

12)  Wäinö Hautala                    LahdA                     2.06,53           

13)  Josef Höglund                    IKFalken                  2.07,12           

14)  Pyry Suojanen                    TuUL                      2.07,52           

15)  Antti Juvonen                    OulPy                     2.08,40           

16)  Jiri Juntunen                    LimNM                     2.09,48           

17)  Joakim Pitkänen                  PohjKoi                   2.09,94           

18)  Ville Harju                      KU-58                     2.10,50           

19)  Eetu Kalske                      EspTa                     2.11,03           

20)  Okko Vuorikoski                  LahdA                     2.11,13           

21)  Saska Rauhala                    HKV                       2.13,32           

22)  Viktor Björkell                  VasaIS                    2.13,47           

23)  Veikko Huuskonen                 PosPy                     2.15,25           

24)  Jere Raunio                      HKV                       2.20,39           

25)  Teo Penttinen                    LahdA                     2.22,29           

26)  Walter Törnwall                  EsboIF                    2.22,80           

27)  Adnan Vuorinen                   EsboIF                    2.23,53           

 

Loppukilpailu erä 1

1)   Ville Harju                      KU-58                     2.10,50           

2)   Saska Rauhala                    HKV                       2.13,32           

3)   Veikko Huuskonen                 PosPy                     2.15,25           

4)   Teo Penttinen                    LahdA                     2.22,29           

5)   Walter Törnwall                  EsboIF                    2.22,80           

6)   Adnan Vuorinen                   EsboIF                    2.23,53           

 

Loppukilpailu erä 2

1)   Pyry Terä                        LahdA                     2.05,98           

2)   Jiri Juntunen                    LimNM                     2.09,48           

3)   Joakim Pitkänen                  PohjKoi                   2.09,94           

4)   Eetu Kalske                      EspTa                     2.11,03           

5)   Viktor Björkell                  VasaIS                    2.13,47           

6)   Jere Raunio                      HKV                       2.20,39           

 

Loppukilpailu erä 3

1)   Markus Serenius                  LänsiUU                   2.05,28           

2)   Justus Luonela                   LahdA                     2.05,73           

3)   Wäinö Hautala                    LahdA                     2.06,53           

4)   Josef Höglund                    IKFalken                  2.07,12           

5)   Pyry Suojanen                    TuUL                      2.07,52           

6)   Antti Juvonen                    OulPy                     2.08,40           

7)   Okko Vuorikoski                  LahdA                     2.11,13           

 

Loppukilpailu erä 4

1)   Santtu Heikkinen                 LempKiYU                  2.00,12           

2)   Tuure Haapanen                   TuUL                      2.00,73           

3)   Benjamin Lee                     HKV                       2.01,01           

4)   Aleksi Rajaniemi                 LahdA                     2.01,02           

5)   Atte Nevala                      KU-58                     2.01,90           

6)   Johannes Helander                LimNM                     2.02,32           

7)   Jussi Alastalo                   LahdA                     2.05,64           

8)   Lassi Korpijärvi                 ToholU                    2.05,80           

 

 

N17 800m

1)   Venla Saari                      JyväskKU                  2.12,99           

2)   Pinja Kotinurmi                  LahdA                     2.14,35           

3)   Ronja Koskela                    KuivAu                    2.16,25           

4)   Enni Katajalaakso                KannU                     2.18,51           

5)   Janette Vänttinen                PorvU                     2.19,37           

6)   Heljä-Viivi Unkila               TuUL                      2.19,40           

7)   Inka Metsämäki                   SeinäjSU                  2.24,16           

8)   Jenna Maukonen                   JyväskKU                  2.24,87           

9)   Veera Helkama                    SalVil                    2.25,22           

10)  Nella Varjas                     EspTa                     2.25,46           

11)  Suzette Finne                    IKFalken                  2.27,13           

12)  Liisa Jalava                     TuUL                      2.27,16           

13)  Venla Häkkinen                   JoensKa                   2.27,44           

14)  Elina Paavola                    LohtVei                   2.28,05           

15)  Ada Koskelainen                  KarhU                     2.28,26           

16)  Hanna-Maija Siltanen             HKV                       2.29,38           

17)  Nelli Hiippavuori                TuUL                      2.30,84           

18)  Emilia Tala                      ViipU                     2.31,04           

19)  Maria Peltoniemi                 TampPy                    2.31,86           

20)  Sanni Markkanen                  HKV                       2.31,87           

21)  Kaisla Keiski                    GamlakIF                  2.35,22           

22)  Siiri Ojanen                     TuUL                      2.35,54           

23)  Selina Rintala                   SeinäjSU                  2.35,98           

24)  Venla Harala                     TampPy                    2.36,38           

25)  Nikita Kumpulainen               HKV                       2.39,84           

26)  Juulia Tala                      ViipU                     2.40,58           

27)  Ingrid Jalas                     HelsTa                    2.52,59           

     Alisa Virtanen                   JyväskKU                  DNF               

 

Loppukilpailu erä 1

1)   Ada Koskelainen                  KarhU                     2.28,26           

2)   Selina Rintala                   SeinäjSU                  2.35,98           

3)   Venla Harala                     TampPy                    2.36,38           

4)   Nikita Kumpulainen               HKV                       2.39,84           

5)   Juulia Tala                      ViipU                     2.40,58           

6)   Ingrid Jalas                     HelsTa                    2.52,59           

 

Loppukilpailu erä 2

1)   Elina Paavola                    LohtVei                   2.28,05           

2)   Hanna-Maija Siltanen             HKV                       2.29,38           

3)   Nelli Hiippavuori                TuUL                      2.30,84           

4)   Emilia Tala                      ViipU                     2.31,04           

5)   Maria Peltoniemi                 TampPy                    2.31,86           

6)   Sanni Markkanen                  HKV                       2.31,87           

7)   Kaisla Keiski                    GamlakIF                  2.35,22           

 

Loppukilpailu erä 3

1)   Inka Metsämäki                   SeinäjSU                  2.24,16           

2)   Jenna Maukonen                   JyväskKU                  2.24,87           

3)   Veera Helkama                    SalVil                    2.25,22           

4)   Suzette Finne                    IKFalken                  2.27,13           

5)   Liisa Jalava                     TuUL                      2.27,16           

6)   Venla Häkkinen                   JoensKa                   2.27,44           

7)   Siiri Ojanen                     TuUL                      2.35,54           

 

Loppukilpailu erä 4

1)   Venla Saari                      JyväskKU                  2.12,99           

2)   Pinja Kotinurmi                  LahdA                     2.14,35           

3)   Ronja Koskela                    KuivAu                    2.16,25           

4)   Enni Katajalaakso                KannU                     2.18,51           

5)   Janette Vänttinen                PorvU                     2.19,37           

6)   Heljä-Viivi Unkila               TuUL                      2.19,40           

7)   Nella Varjas                     EspTa                     2.25,46           

     Alisa Virtanen                   JyväskKU                  DNF               

 

 

M17 300m aidat

1)   Joel Turkka                      TampPy                    39,58             

2)   Atte Timgren                     HKV                       39,93             

3)   Matvei Telov                     HIFK                      40,25             

4)   Kasperi Valonen                  TampPy                    40,97             

5)   Hugo Limnell                     HIFK                      41,33             

6)   Matias Komi                      IFSibboV                  41,46             

7)   Abdirahiim Salah                 HIFK                      41,49             

8)   Jaakko Linnus                    TampPy                    41,56             

9)   Eemil Porvari                    HartVoi                   41,67             

10)  Abdinain Moalin                  HIFK                      41,88             

11)  Johannes Åhman                   IFDrott                   42,14             

12)  Andrei Kiviharju                 EsboIF                    42,15             

13)  Antti Pihlavisto                 HKV                       42,99             

14)  Henrik Tapio                     KeskiUYU                  43,22             

15)  Okko Tiilikainen                 ViipU                     44,56             

16)  Sakari Vallius                   JoensKa                   44,74             

17)  Oliver Westerlund                HKV                       47,05             

 

Loppukilpailu erä 1

1)   Kasperi Valonen                  TampPy                    40,97             

2)   Sakari Vallius                   JoensKa                   44,74             

3)   Oliver Westerlund                HKV                       47,05             

 

Loppukilpailu erä 2

1)   Hugo Limnell                     HIFK                      41,33             

2)   Eemil Porvari                    HartVoi                   41,67             

3)   Henrik Tapio                     KeskiUYU                  43,22             

 

Loppukilpailu erä 3

1)   Matias Komi                      IFSibboV                  41,46             

2)   Johannes Åhman                   IFDrott                   42,14             

3)   Okko Tiilikainen                 ViipU                     44,56             

 

Loppukilpailu erä 4

1)   Jaakko Linnus                    TampPy                    41,56             

2)   Abdinain Moalin                  HIFK                      41,88             

3)   Andrei Kiviharju                 EsboIF                    42,15             

4)   Antti Pihlavisto                 HKV                       42,99             

 

Loppukilpailu erä 5

1)   Joel Turkka                      TampPy                    39,58             

2)   Atte Timgren                     HKV                       39,93             

3)   Matvei Telov                     HIFK                      40,25             

4)   Abdirahiim Salah                 HIFK                      41,49             

 

 

N17 300m aidat

1)   Linda Leveelahti                 HIFK                      43,96             

2)   Heidi Salminen                   JyväskKU                  44,39             

3)   Iina Holopainen                  HIFK                      44,78             

4)   Vilma Hakala                     EspTa                     45,17             

5)   Venla Pulkkanen                  LahdA                     45,66             

6)   Roosa Toivonen                   HKV                       47,60             

7)   Emilia Voutilainen               HKV                       48,87             

8)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   49,00             

9)   Krista Korhonen                  HKV                       50,33             

10)  Olivia Chandras                  EspTa                     51,77             

 

Loppukilpailu erä 1

1)   Emilia Voutilainen               HKV                       48,87             

2)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   49,00             

3)   Krista Korhonen                  HKV                       50,33             

 

Loppukilpailu erä 2

1)   Venla Pulkkanen                  LahdA                     45,66             

2)   Roosa Toivonen                   HKV                       47,60             

3)   Olivia Chandras                  EspTa                     51,77             

 

Loppukilpailu erä 3

1)   Linda Leveelahti                 HIFK                      43,96             

2)   Heidi Salminen                   JyväskKU                  44,39             

3)   Iina Holopainen                  HIFK                      44,78             

4)   Vilma Hakala                     EspTa                     45,17             

 

 

N17 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Lotta Putkiranta                 EspTa                     174               

     159    163    166    169    171    174    176    

     xo     o      xo     o      -      o      xxx    

 

2)   Saga Vanninen                    TampPy                    166               

     151    155    159    163    166    169    

     o      o      o      o      o      xxx    

 

3)   Nea Luokkanen                    HimU                      166               

     155    159    163    166    169    

     o      o      xo     o      xxx    

 

4)   Aino Koskela                     RiihimKi                  163               

     146    151    155    159    163    166    

     o      o      o      o      xxo    xxx    

 

4)   Milka Riiali                     ImU                       163               

     151    155    159    163    166    

     o      o      o      xxo    xxx    

 

6)   Maiju Saukkosaari                TampPy                    159               

     141    146    151    155    159    163    

     o      o      o      o      o      xxx    

 

7)   Janna Siegfrids                  VasaIS                    159               

     141    146    151    155    159    163    

     o      o      xo     xo     o      xxx    

 

8)   Saana Peura                      TervTe                    159               

     141    146    151    155    159    163    

     o      o      o      o      xo     xxx    

 

9)   Wolferiina Mörönen               TuUL                      159               

     146    151    155    159    163    

     o      o      xo     xo     xxx    

 

10)  Iina Holopainen                  HIFK                      159               

     146    151    155    159    163    

     o      o      o      xxo    xxx    

 

11)  Aada Mikkilä                     SeinäjSU                  155               

     146    151    155    159    

     o      o      xxo    xxx    

 

12)  Eveliina Lehtola                 OulPy                     151               

     141    146    151    155    

     o      o      o      xxx    

 

13)  Fina Backholm                    VasaIS                    151               

     141    146    151    155    

     o      xxo    xxo    xxx    

 

14)  Camilla Forsberg                 JyväskKU                  146               

     141    146    151    

     o      o      xxx    

 

14)  Henna Jalovaara                  RiihimKi                  146               

     141    146    151    

     o      o      xxx    

 

14)  Hilla Mikkilä                    ImU                       146               

     141    146    151    

     o      o      xxx    

 

14)  Juulia Inkinen                   LahdA                     146               

     141    146    151    

     o      o      xxx    

 

18)  Heljä Halonen                    MikkKV                    146               

     141    146    151    

     o      xo     xxx    

 

 

 

M17 Seiväs

Loppukilpailu

1)   Juho Alasaari                    LaihLu                    486               

     425    433    438    443    448    470    486    500    

     o      -      xo     -      o      xo     o      xxx    

 

2)   Anton Purola                     OulPy                     438               

     409    417    425    433    438    443    

     xo     o      xo     o      o      xxx    

 

3)   Joonatan Kemppainen              PihtipTui                 433               

     386    401    409    417    425    433    438    443    

     o      o      o      o      xo     o      -      xxx    

 

4)   Oskari Henttinen                 KokemKV                   417               

     356    371    386    401    409    417    425    

     o      o      o      o      o      o      xxx    

 

5)   Niklas Tallqvist                 BorgåAk                   409               

     371    386    401    409    417    

     o      o      xo     xxo    xxx    

 

6)   Aleksi Savolainen                TampPy                    386               

     356    371    386    401    

     o      xxo    o      xxx    

 

7)   Andrei Kiviharju                 EsboIF                    371               

     371    386    

     o      xxx    

 

7)   Eeli Heikkilä                    TuUL                      371               

     356    371    386    

     o      o      xxx    

 

9)   Otto Junnila                     IFSibboV                  371               

     356    371    386    

     o      xxo    xxx    

 

     Albin Lundberg                   VasaIS                    NH                

     386    

     xxx    

 

     Oliver Helenius                  TuUL                      NH                

     356    

     xxx    

 

 

 

M17 Pituus

Loppukilpailu

1)   Jonatan Kinnunen                 JyväskKU                  6,77              

     x      6,10   6,77   -      x      x      

                                               

 

2)   Evangelos Spartiotis             EspTa                     6,62              

     x      6,41   6,52   6,62   6,55   6,47   

                                               

 

3)   Patrik Jakonen                   NakkVire                  6,52              

     5,98   6,21   6,44   6,52   x      x      

                                               

 

4)   Eemil Porvari                    HartVoi                   6,47              

     6,25   6,37   6,36   5,85   6,41   6,47   

                                               

 

5)   Ville Toivonen                   ÄhtU                      6,45              

     6,39   6,36   4,77   x      x      6,45   

                                               

 

6)   Otso Mikkilä                     ImU                       6,26              

     5,96   5,99   6,26   x      6,17   6,26   

                                               

 

7)   Aukusti Jaskari                  SeinäjSU                  6,16              

     6,16   5,92   x      5,93   x      x      

                                               

 

8)   Eelis Snåre                      LahdA                     6,10              

     x      6,08   5,98   5,68   6,10   x      

                                               

 

9)   Miska Käyhkö                     SavonlRie                 6,08              

     5,72   6,08   5,92   

                          

 

10)  Nuutti Kokko                     TuUL                      6,05              

     5,83   x      6,05   

                          

 

11)  Arttu Peltola                    JyväskKU                  6,04              

     5,91   6,04   5,98   

                          

 

12)  Adrian Björkgren                 IFDrott                   5,80              

     5,68   5,80   5,61   

                          

 

13)  Patrick Lindberg                 VihdVie                   5,79              

     5,55   3,40   5,79   

                          

 

14)  Manu Metsäkangas                 LahdA                     5,77              

     5,71   5,77   x      

                          

 

15)  Jere Virta                       VaasTo                    5,68              

     x      x      5,68   

                          

 

16)  Oliver Enqvist                   IFSibboV                  5,65              

     x      5,48   5,65   

                          

 

17)  Luukas Saari                     JyväskKU                  4,87              

     4,87   x      x      

                          

 

     Jermu Vihmakoski                 TuUL                      NM                

     x      x      x      

                          

 

 

 

N17 Kolmiloikka

Loppukilpailu

1)   Nea Lento                        TampPy                    12,69             

     12,33  12,44  11,68  12,39  12,69  12,67  

                                               

 

2)   Olivia Bojang                    VeitsilKV                 12,45             

     12,23  12,26  12,15  x      12,36  12,45  

                                               

 

3)   Ilona Ruohola                    TuUL                      11,87             

     11,53  11,43  10,84  11,42  11,31  11,87  

                                               

 

4)   Wilhelmiina Harju                JyväskKU                  11,77             

     11,77  x      x      x      x      x      

                                               

 

5)   Saana Peura                      TervTe                    11,64             

     10,54  11,22  11,49  11,12  10,62  11,64  

                                               

 

6)   Meeri Elomaa                     SeinäjSU                  11,56             

     11,35  11,40  x      x      11,44  11,56  

                                               

 

7)   Janika Jokinen                   TampU                     11,48             

     11,25  x      x      11,10  11,31  11,48  

                                               

 

8)   Rosa Muurasniemi                 TampPy                    11,37             

     11,15  11,10  11,33  11,37  11,32  11,12  

                                               

 

9)   Emilia Heino                     TampPy                    11,18             

     11,18  x      x      

                          

 

10)  Nelli-Rosa Korpua                PorinYU                   11,12             

     x      x      11,12  

                          

 

11)  Essi Eriksson                    HKV                       10,86             

     x      10,86  x      

                          

 

12)  Aino Koskela                     RiihimKi                  10,31             

     x      10,31  10,29  

                          

 

13)  Laura Koivukoski                 EurajVei                  10,11             

     x      10,11  x      

                          

 

     Saana Takala                     SeinäjSU                  NM                

     x      x      x      

                          

 

 

 

M17 Kuula

Loppukilpailu

1)   Miika Lahtonen                   MynämI                    16,30             

     14,79  15,85  16,15  15,54  15,55  16,30  

 

2)   Linus Nurminen                   KristU                    15,71             

     14,95  15,52  x      x      x      15,71  

 

3)   Niklas Hyvönen                   PyhäsU                    14,52             

     13,08  14,10  13,46  14,12  14,46  14,52  

 

4)   Aleksi Savolainen                TampPy                    14,38             

     12,71  13,77  14,35  13,46  13,38  14,38  

 

5)   Arttu Härkönen                   SavonlRie                 14,30             

     14,06  14,30  x      x      x      x      

 

6)   Joonas Pulkkinen                 RistU                     14,11             

     13,29  x      x      x      11,88  14,11  

 

7)   Taneli Karvonen                  MynämI                    14,07             

     13,92  13,61  13,71  13,95  14,07  13,88  

 

8)   Jesse Sorvari                    BorgåAk                   13,78             

     11,90  x      12,39  13,26  x      13,78  

 

9)   Lauri Pimiä                      SaarijPu                  11,12             

     11,12  x      10,93  

 

10)  Ville Myllyaho                   KuivAu                    10,85             

     x      10,73  10,85  

 

11)  Okko Tiilikainen                 ViipU                     8,43              

     7,65   8,19   8,43   

 

 

 

M17 3000m kävely

Loppukilpailu

1)   Sulo Aalto                       JanJa                     13.46,40          

2)   Rasmus Lerstrand                 VasaIS                    13.46,45          

 

 

N17 3000m kävely

Loppukilpailu

1)   Heta Veikkola                    LapVi                     15.05,69          

2)   Ellen Seisto                     EspTa                     15.39,99          

3)   Essi Hietula                     TapE                      15.52,35          

4)   Inka Sakkara                     ElimVau                   16.38,91          

5)   Helmi Köykkä                     RekRai                    16.46,97          

6)   Aava Sevonkari                   KerU                      18.23,17          

7)   Iida Salmela                     KauhWi                    19.09,77          

 

 

M19 60m

Loppukilpailu

1)   Jesse Väyrynen                   JyväskKU                  6,90              

2)   Eero Hirvinen                    KanksLei                  6,98              

3)   Eeli Purola                      OulPy                     7,12              

4)   Pietari Valoranta                JyväskKU                  7,18              

5)   Jimi Nukala                      VasaIS                    7,23              

6)   Topias Laine                     HKV                       7,28              

 

Välierät erä 1

1)   Jesse Väyrynen                   JyväskKU                  6,96Q             

2)   Topias Laine                     HKV                       7,20Q             

3)   Tha Ta                           LarsmoIF                  7,23              

4)   Lassi Hirvonen                   HIFK                      7,23              

5)   Isac Wedenberg                   BorgåAk                   7,35              

6)   Aki Häkkinen                     JyväskKU                  7,35              

 

Välierät erä 2

1)   Eero Hirvinen                    KanksLei                  7,08Q             

2)   Eeli Purola                      OulPy                     7,16Q             

3)   Pietari Valoranta                JyväskKU                  7,18q             

4)   Jimi Nukala                      VasaIS                    7,21q             

5)   Max Montin                       TuUL                      7,31              

6)   Sebastian Björkman               SjundeåIF                 7,36              

 

 

N19 60m

Loppukilpailu

1)   Saara Keskitalo                  EspTa                     7,60              

2)   Veera Pudas                      VeitsilKV                 7,68              

3)   Kerttu Latvala                   KeskiUYU                  7,71              

4)   Pirkitta Marjanen                PorinYU                   7,74              

5)   Jenna Kokkonen                   KajKi                     7,75              

6)   Olivia Ben Khalifa               TampPy                    7,78              

 

Välierät erä 1

1)   Kerttu Latvala                   KeskiUYU                  7,70Q             

2)   Saara Keskitalo                  EspTa                     7,72Q             

3)   Olivia Ben Khalifa               TampPy                    7,81q             

4)   Kaisa Mikander                   EsboIF                    7,94              

5)   Maisa Laakso                     IFDrott                   8,02              

6)   Petra Häggqvist                  HKV                       8,04              

 

Välierät erä 2

1)   Jenna Kokkonen                   KajKi                     7,72Q             

2)   Pirkitta Marjanen                PorinYU                   7,73Q             

3)   Veera Pudas                      VeitsilKV                 7,73q             

4)   Juulia Kokko                     ImU                       7,88              

5)   Anni Grekula                     RaahVe                    7,89              

6)   Evelina Ojaniittu                TurWei                    7,91              

 

 

M19 400m

1)   Chibunna Ezeabasirim             HKV                       48,99             

2)   Tommi Mäkinen                    HKV                       49,01             

3)   Niko Viljola                     HKV                       49,42             

4)   Asseri Välimäki                  NoormNo                   50,18             

5)   Joonatan Junkkala                VammsVoi                  50,30             

6)   Elias Jrad                       KU-58                     50,36             

7)   Eelis Uitto                      ViipU                     50,41             

8)   Elias Tuominen                   NaantLöy                  51,33             

9)   Olli Ahlgren                     LahdA                     51,59             

10)  Lassi Kuva                       LahdA                     51,70             

11)  Jussi Julkunen                   KuopRei                   51,71             

12)  Roope Kangasvieri                ToholU                    51,85             

13)  Eeki Kokkonen                    JoensKa                   53,28             

14)  Kabongu Tshibangu                VasaIS                    53,91             

15)  Lauri Klinga                     HKV                       55,02             

16)  Ville Yli-Kivistö                VantSa                    55,18             

17)  Iiro Pitkänen                    PohjKoi                   55,51             

18)  Veeti Lapveteläinen              LapinlVe                  56,82             

19)  Carl-Ivar Back                   IFSibboV                  56,98             

 

Loppukilpailu erä 1

1)   Eeki Kokkonen                    JoensKa                   53,28             

2)   Lauri Klinga                     HKV                       55,02             

3)   Ville Yli-Kivistö                VantSa                    55,18             

 

Loppukilpailu erä 2

1)   Roope Kangasvieri                ToholU                    51,85             

2)   Iiro Pitkänen                    PohjKoi                   55,51             

3)   Veeti Lapveteläinen              LapinlVe                  56,82             

4)   Carl-Ivar Back                   IFSibboV                  56,98             

 

Loppukilpailu erä 3

1)   Olli Ahlgren                     LahdA                     51,59             

2)   Lassi Kuva                       LahdA                     51,70             

3)   Jussi Julkunen                   KuopRei                   51,71             

4)   Kabongu Tshibangu                VasaIS                    53,91             

 

Loppukilpailu erä 4

1)   Asseri Välimäki                  NoormNo                   50,18             

2)   Joonatan Junkkala                VammsVoi                  50,30             

3)   Eelis Uitto                      ViipU                     50,41             

4)   Elias Tuominen                   NaantLöy                  51,33             

 

Loppukilpailu erä 5

1)   Chibunna Ezeabasirim             HKV                       48,99             

2)   Tommi Mäkinen                    HKV                       49,01             

3)   Niko Viljola                     HKV                       49,42             

4)   Elias Jrad                       KU-58                     50,36             

 

 

N19 400m

1)   Mette Baas                       VeitsilKV                 56,11             

2)   Malva Nylund                     VasaIS                    57,44             

3)   Frida Hämäläinen                 TampPy                    57,84             

4)   Riina Heikkonen                  LappUM                    58,04             

5)   Erin Karjalahti                  NurmijYU                  58,66             

6)   Elin Mickos                      IFSibboV                  59,76             

7)   Maisa Laakso                     IFDrott                   1.00,62           

8)   Marianna Liukkonen               OulPy                     1.02,20           

9)   Aino Eno                         LauttLu                   1.02,51           

10)  Siiri Rainio                     JyväskKU                  1.02,87           

11)  Meeri Salomaa                    EsboIF                    1.03,61           

12)  Pinja Purola                     OulPy                     1.04,20           

13)  Pihla Tiilikainen                ViipU                     1.06,60           

 

Loppukilpailu erä 1

1)   Aino Eno                         LauttLu                   1.02,51           

2)   Pinja Purola                     OulPy                     1.04,20           

3)   Pihla Tiilikainen                ViipU                     1.06,60           

 

Loppukilpailu erä 2

1)   Maisa Laakso                     IFDrott                   1.00,62           

2)   Marianna Liukkonen               OulPy                     1.02,20           

3)   Siiri Rainio                     JyväskKU                  1.02,87           

 

Loppukilpailu erä 3

1)   Malva Nylund                     VasaIS                    57,44             

2)   Riina Heikkonen                  LappUM                    58,04             

3)   Meeri Salomaa                    EsboIF                    1.03,61           

 

Loppukilpailu erä 4

1)   Mette Baas                       VeitsilKV                 56,11             

2)   Frida Hämäläinen                 TampPy                    57,84             

3)   Erin Karjalahti                  NurmijYU                  58,66             

4)   Elin Mickos                      IFSibboV                  59,76             

 

 

N19 1500m

Loppukilpailu

1)   Nathalie Blomqvist               IKFalken                  4.25,05           

2)   Lotta Mäkinen                    JyväskKU                  4.47,37           

3)   Jemina Forss                     TampPy                    4.47,42           

4)   Aino Sikkinen                    TampPy                    4.47,76           

5)   Kiia Keinonen                    TampPy                    4.48,78           

6)   Edith Eikkinen                   KU-58                     4.52,56           

7)   Lumi Laitinen                    OulPy                     4.53,56           

8)   Helmi Vuorimaa                   LahdA                     5.02,90           

9)   Marianne Myllylä                 KuusEV                    5.02,98           

10)  Nea Lilja                        JyväskKU                  5.04,71           

11)  Siiri Silvennoinen               JoensKa                   5.07,26           

12)  Venla Turakainen                 HelsTa                    5.13,28           

13)  Iida Pyykönen                    NurmSe                    5.28,04           

 

 

M19 3000m

Loppukilpailu

1)   Mustafe Muuse                    TuUL                      8.40,23           

2)   Mika Kotiranta                   JoensKa                   8.46,04           

3)   Aleksi Kivelä                    LempKiYU                  8.48,51           

4)   Matias Meriläinen                NurmijYU                  8.51,34           

5)   Walte Hautala                    LahdA                     8.53,34           

6)   Jani Juntunen                    LimNM                     9.02,38           

7)   Samuel Auvinen                   JoensKa                   9.05,99           

8)   Väinö Venetjoki                  GamlakIF                  9.07,83           

9)   Niko Putkinen                    KarhKa                    9.09,47           

10)  Juho-Kusti Sivosavi              TurWei                    9.46,85           

11)  Kalle Turunen                    LimNM                     10.11,09          

 

 

M19 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Daniel Kosonen                   TampPy                    205               

     190    194    197    200    205    210    

     o      o      o      o      o      xxx    

 

2)   Casper Tillander                 IFSibboV                  197               

     182    186    190    194    197    200    

     o      o      o      o      o      xxx    

 

3)   Lassi Saarela                    LänsiUU                   186               

     177    182    186    190    

     o      xo     xo     xxx    

 

4)   Ville Eikkula                    TampPy                    182               

     182    186    190    

     xo     xx-    x      

 

 

 

N19 Seiväs

Loppukilpailu

1)   Minttu Koskiaho                  KarijTa                   370               

     334    349    357    370    380    

     o      o      o      o      xxx    

 

2)   Tuuli Kujala                     SeinäjSU                  357               

     319    334    349    357    370    

     xo     xo     x-     o      xxx    

 

3)   Roosa Rissanen                   SavonlRie                 274               

     274    289    

     xo     xxx    

 

 

 

M19 Pituus

Loppukilpailu

1)   Jimi Nukala                      VasaIS                    7,15              

     7,09   x      x      x      6,98   7,15   

                                               

 

2)   Aaro Davidila                    LapLu                     7,11              

     x      6,89   x      6,99   6,65   7,11   

                                               

 

3)   Juuso Toivonen                   ÄhtU                      6,99              

     6,64   6,99   6,76   6,80   x      6,09   

                                               

 

4)   Lasse Hämelahti                  JanJa                     6,95              

     6,95   x      x      6,78   6,57   x      

                                               

 

5)   Rasmus Hiltunen                  SavonlRie                 6,64              

     6,57   x      6,35   x      6,38   6,64   

                                               

 

6)   Eeki Kokkonen                    JoensKa                   6,39              

     6,00   5,84   6,06   6,39   6,25   6,24   

                                               

 

7)   Michael Niskala                  KU-58                     6,37              

     6,25   6,27   x      6,22   6,28   6,37   

                                               

 

8)   Aleksi Hakanen                   LauttLu                   6,37              

     x      x      6,28   6,16   6,37   6,17   

                                               

 

 

 

N19 Kolmiloikka

Loppukilpailu

1)   Ella Nisula                      KuivAu                    12,70             

     12,55  12,70  12,45  x      12,48  12,53  

                                               

 

2)   Maria Peura                      TervTe                    12,42             

     x      x      12,42  x      12,06  12,22  

                                               

 

3)   Laura Koivisto                   JyväskKU                  12,13             

     10,60  11,87  12,13  x      x      11,89  

                                               

 

4)   Inka Puumalainen                 MikkKV                    12,07             

     11,74  11,90  11,46  11,70  11,84  12,07  

                                               

 

5)   Selma Saarinen                   LappVei                   12,01             

     x      12,01  12,00  x      x      x      

                                               

 

6)   Tiia Neuvonen                    ParikkU                   12,00             

     12,00  x      x      11,91  x      12,00  

                                               

 

7)   Riikka Pitkänen                  SavonlRie                 11,86             

     11,81  x      11,86  11,86  11,78  11,64  

                                               

 

8)   Sofia Storbjörk                  IFÅsar                    11,40             

     11,19  10,75  11,40  11,11  x      10,61  

                                               

 

9)   Minttu Mattinen                  LappUM                    11,17             

     10,86  11,17  x      

                          

 

 

 

M19 Kuula

Loppukilpailu

1)   Aaro Leinonen                    RymSoi                    16,15             

     x      14,99  x      x      16,12  16,15  

 

2)   Vesa Leveelahti                  VirtU                     15,78             

     x      15,78  x      15,46  15,43  x      

 

3)   Ville Halonen                    PyhäsU                    15,13             

     x      14,47  x      15,13  x      x      

 

4)   Eero Virtanen                    ImU                       14,44             

     13,68  13,98  14,44  x      14,34  14,33  

 

5)   Kaapo Kolari                     VarkKV                    13,74             

     13,47  x      13,74  x      x      x      

 

6)   Joonas Karppinen                 KuivAu                    11,63             

     10,27  11,63  x      10,83  x      11,55  

 

 

 

N19 3000m kävely

Loppukilpailu

1)   Peppi Ahponen                    PyhäsU                    13.39,23          

2)   Venla-Nora Nirkkonen             TurWei                    15.49,70          

3)   Netta Tuusjärvi                  HIFK                      16.08,89          

 

 

M19 5000m kävely

Loppukilpailu

1)   Lauri Tossavainen                SavonlRie                 25.35,43          

 

 

M22 60m

Loppukilpailu

1)   Santeri Kuusiniemi               LempKiYU                  6,94              

2)   Arttu Paananen                   EsboIF                    7,00              

3)   Leo Uusimäki                     KU-58                     7,17              

4)   Juho Rönkä                       JanJa                     7,22              

5)   Pyry Keränen                     KarkkPo                   7,25              

6)   Valtteri Välläri                 JanJa                     7,28              

 

N22 60m

Loppukilpailu

1)   Annika Haverinen                 KajKi                     7,61              

2)   Taika Koilahti                   TurWei                    7,61              

3)   Sanni Mahonen                    KeskiUYU                  7,62              

4)   Jandeh Jallow                    OulPy                     7,79              

4)   Säde Honkala                     TuUL                      7,79              

6)   Elisabet Salmela                 VeitsilKV                 7,80              

 

Välierät erä 1

1)   Taika Koilahti                   TurWei                    7,65Q             

2)   Elisabet Salmela                 VeitsilKV                 7,75Q             

3)   Säde Honkala                     TuUL                      7,87q             

4)   Anni Siirtola                    HKV                       7,88              

5)   Ilona Luoma                      TampPy                    7,94              

6)   Tiia Tammisalo                   EsboIF                    7,94              

 

Välierät erä 2

1)   Annika Haverinen                 KajKi                     7,65Q             

2)   Sanni Mahonen                    KeskiUYU                  7,66Q             

3)   Jandeh Jallow                    OulPy                     7,80q             

4)   Roosa Määttälä                   KokkVei                   7,89              

5)   Sofia Järvelin                   AlavU                     7,91              

     Kira Kruuti                      HKV                       DNS               

 

 

M22 400m

1)   Ilari Ryyppö                     TampU                     49,07             

2)   Filiph Johansson                 GamlakIF                  49,09             

3)   Tuomas Lehtonen                  LiedPa                    49,46             

4)   Leo Uusimäki                     KU-58                     49,99             

5)   Anton Tallbacka                  HIFK                      50,52             

6)   Daniel Savolainen                JyväskKU                  51,50             

7)   Lauri Siltanen                   HIFK                      52,06             

8)   Mouctar Diallo                   SavonlRie                 52,83             

 

Loppukilpailu erä 1

1)   Anton Tallbacka                  HIFK                      50,52             

2)   Daniel Savolainen                JyväskKU                  51,50             

3)   Lauri Siltanen                   HIFK                      52,06             

4)   Mouctar Diallo                   SavonlRie                 52,83             

 

Loppukilpailu erä 2

1)   Ilari Ryyppö                     TampU                     49,07             

2)   Filiph Johansson                 GamlakIF                  49,09             

3)   Tuomas Lehtonen                  LiedPa                    49,46             

4)   Leo Uusimäki                     KU-58                     49,99             

 

 

N22 400m

1)   Kristiina Halonen                LappUM                    55,65             

2)   Viola Westling                   TuUL                      56,76             

3)   Annika Hannola                   HKV                       57,98             

4)   Eveliina Ojala                   SoinSi                    58,86             

5)   Liisa Sätilä                     EspTa                     1.00,20           

6)   Helmi Kortetmaa                  KannU                     1.01,28           

7)   Hanna Frostdahl                  IKFalken                  1.02,04           

8)   Taru Väisänen                    OulPy                     1.07,37           

 

Loppukilpailu erä 1

1)   Eveliina Ojala                   SoinSi                    58,86             

2)   Helmi Kortetmaa                  KannU                     1.01,28           

3)   Hanna Frostdahl                  IKFalken                  1.02,04           

4)   Taru Väisänen                    OulPy                     1.07,37           

 

Loppukilpailu erä 2

1)   Kristiina Halonen                LappUM                    55,65             

2)   Viola Westling                   TuUL                      56,76             

3)   Annika Hannola                   HKV                       57,98             

4)   Liisa Sätilä                     EspTa                     1.00,20           

 

 

M22 1500m

Loppukilpailu

1)   Wilho Hautala                    LahdA                     3.56,73           

2)   Janne Kanerva                    LahdA                     3.57,23           

3)   Tuomas Puputti                   IFRaseb                   3.57,30           

4)   Jiri Karjalainen                 JoensKa                   3.59,98           

5)   Mikko Hirvonen                   JoensKa                   4.03,79           

6)   Eero Heinonen                    TuUL                      4.05,64           

7)   Samu Heikkonen                   LappUM                    4.07,54           

8)   Pekka Antikainen                 TurTo                     4.09,43           

9)   Felix Forsgård                   IFNykn                    4.10,27           

     Konsta Hämäläinen                SulkU                     DNF               

 

 

N22 1500m

Loppukilpailu

1)   Katri Gauriloff                  KeskiUYU                  4.51,30           

2)   Sara-Elise Ruokonen              KuusjHu                   4.55,58           

3)   Ninni Löf                        KalajJu                   5.08,15           

4)   Jasmin Tukiainen                 PyhäsU                    5.20,09           

 

 

M22 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Matias Mustonen                  LempKiYU                  197               

     182    186    190    194    197    200    

     o      -      o      o      o      xxx    

 

 

 

N22 Seiväs

Loppukilpailu

1)   Henriikka Könönen                KuivAu                    400               

     380    400    420    

     o      o      xxx    

 

2)   Maria Kytölä                     NurmijYU                  367               

     351    359    367    375    

     o      -      o      xxx    

 

3)   Pinja Koivumäki                  LauttLu                   359               

     328    343    351    359    367    

     o      xo     o      o      xxx    

 

 

 

M22 Kolmiloikka

Loppukilpailu

1)   Arttu Tyystjärvi                 LappUM                    15,34             

     x      x      15,34  x      x      15,33  

                                               

 

2)   Veikko Nugraha                   EspTa                     14,99             

     14,01  14,27  14,99  -      -      -      

                                               

 

3)   Antti Tiekso                     TurWei                    14,33             

     14,33  14,21  14,23  x      -      x      

                                               

 

 

 

N22 Kuula

Loppukilpailu

1)   Eveliina Rouvali                 KuopRei                   16,50             

     x      x      x      x      15,35  16,50  

 

2)   Henna Sallinen                   SavonlRie                 13,55             

     13,24  13,55  13,54  13,53  13,19  13,19  

 

3)   Helena Leveelahti                VirtU                     13,12             

     13,12  x      x      x      x      x      

 

4)   Suvi Arvela                      VehmKi                    12,37             

     x      x      x      12,37  12,25  x      

 

5)   Iina-Kaisa Mäkelä                KU-58                     12,19             

     x      11,68  11,32  12,13  12,19  x      

 

6)   Jenna Vanhala                    KuivAu                    10,66             

     9,85   10,39  10,66  9,88   10,37  x      

 

 

 

N22 3000m kävely

Loppukilpailu

1)   Enni Nurmi                       EspTa                     13.35,69          

2)   Anniina Kivimäki                 LapVi                     13.55,36          

3)   Elina Heikkinen                  OulPy                     14.08,50          

 

 

M22 5000m kävely

Loppukilpailu

1)   Jaakko Määttänen                 EspTa                     22.22,07          

SM-halli M/N 22, 19, 17 23.2.2019
M17 60m 1) Niilo Mustalahti SeinäjSU 7,02, 2) Arttu Peltola JyväskKU 7,16, 3) Joel Turkka TampPy 7,16, 4) Alexander Björkgren IFDrott 7,18, 5) Tuukka Koskinen LahdA 7,23, 6) Julius Lehto TampU 7,30 Välierät: Erä 1 1) Tuukka Koskinen LahdA 7,18, 2) Arttu Peltola JyväskKU 7,20, 3) Julius Lehto TampU 7,30, 4) Juho Haapala MaskKa 7,37, 5) Konsta Kekäläinen VeitsilKV 7,44, Rasmus Martin IFSibboV DNS. Erä 2 1) Niilo Mustalahti SeinäjSU 7,07, 2) Alexander Björkgren IFDrott 7,15, 3) Joel Turkka TampPy 7,19, 4) Juuso Pyyhtiä LahdA 7,51, 5) Joonas Rajaniemi OulHui 7,51, Leevi-Kalle Heikkilä JyväskKU DNS. 
N17 60m 1) Kiia Koivistoinen IisVi 7,68, 2) Anna Pursiainen EspTa 7,73, 3) Sandra Piippo-Pinho HIFK 7,74, 4) Niina Karttunen SavonlRie 7,78, 5) Sonja Stång KuivAu 7,80, 6) Veera Paasovaara OulPy 7,93 Välierät: Erä 1 1) Niina Karttunen SavonlRie 7,81, 2) Sandra Piippo-Pinho HIFK 7,85, 3) Tiina Taskinen VeitsilKV 8,11, 4) Lotta Alasaukko-Oja TampPy 8,16, 5) Enni Lehtomäki OulPy 8,19, 6) Edit Nurminen TuUL 8,20. Erä 2 1) Sonja Stång KuivAu 7,79, 2) Anna Pursiainen EspTa 7,79, 3) Tessa Moisio KaipVi 8,17, 4) Stiina Kokkonen TampU 8,24, 5) Olivia Heino TuUL 8,28, Emma Mäkikallio PohjKoi DNS. Erä 3 1) Kiia Koivistoinen IisVi 7,76, 2) Veera Paasovaara OulPy 7,93, 3) Janette Lohilahti HIFK 8,16, 4) Fina Backholm VasaIS 8,25, 5) Johanna Kulmala JyväskKU 8,28, 6) Jenny Sario EspTa 8,29. 
M19 60m 1) Jesse Väyrynen JyväskKU 6,90, 2) Eero Hirvinen KanksLei 6,98, 3) Eeli Purola OulPy 7,12, 4) Pietari Valoranta JyväskKU 7,18, 5) Jimi Nukala VasaIS 7,23, 6) Topias Laine HKV 7,28 Välierät: Erä 1 1) Jesse Väyrynen JyväskKU 6,96, 2) Topias Laine HKV 7,20, 3) Tha Ta LarsmoIF 7,23, 4) Lassi Hirvonen HIFK 7,23, 5) Isac Wedenberg BorgåAk 7,35, 6) Aki Häkkinen JyväskKU 7,35. Erä 2 1) Eero Hirvinen KanksLei 7,08, 2) Eeli Purola OulPy 7,16, 3) Pietari Valoranta JyväskKU 7,18, 4) Jimi Nukala VasaIS 7,21, 5) Max Montin TuUL 7,31, 6) Sebastian Björkman SjundeåIF 7,36. 
N19 60m 1) Saara Keskitalo EspTa 7,60, 2) Veera Pudas VeitsilKV 7,68, 3) Kerttu Latvala KeskiUYU 7,71, 4) Pirkitta Marjanen PorinYU 7,74, 5) Jenna Kokkonen KajKi 7,75, 6) Olivia Ben Khalifa TampPy 7,78 Välierät: Erä 1 1) Kerttu Latvala KeskiUYU 7,70, 2) Saara Keskitalo EspTa 7,72, 3) Olivia Ben Khalifa TampPy 7,81, 4) Kaisa Mikander EsboIF 7,94, 5) Maisa Laakso IFDrott 8,02, 6) Petra Häggqvist HKV 8,04. Erä 2 1) Jenna Kokkonen KajKi 7,72, 2) Pirkitta Marjanen PorinYU 7,73, 3) Veera Pudas VeitsilKV 7,73, 4) Juulia Kokko ImU 7,88, 5) Anni Grekula RaahVe 7,89, 6) Evelina Ojaniittu TurWei 7,91. 
N22 60m 1) Annika Haverinen KajKi 7,61, 2) Taika Koilahti TurWei 7,61, 3) Sanni Mahonen KeskiUYU 7,62, 4) Jandeh Jallow OulPy 7,79, 4) Säde Honkala TuUL 7,79, 6) Elisabet Salmela VeitsilKV 7,80 Välierät: Erä 1 1) Taika Koilahti TurWei 7,65, 2) Elisabet Salmela VeitsilKV 7,75, 3) Säde Honkala TuUL 7,87, 4) Anni Siirtola HKV 7,88, 5) Ilona Luoma TampPy 7,94, 6) Tiia Tammisalo EsboIF 7,94. Erä 2 1) Annika Haverinen KajKi 7,65, 2) Sanni Mahonen KeskiUYU 7,66, 3) Jandeh Jallow OulPy 7,80, 4) Roosa Määttälä KokkVei 7,89, 5) Sofia Järvelin AlavU 7,91, Kira Kruuti HKV DNS. 
N22 3000m 1) Sara-Elise Ruokonen KuusjHu 10.24,20, 2) Katri Gauriloff KeskiUYU 10.32,09, 3) Ninni Löf KalajJu 10.52,29, 4) Natalia Nylund LahdA 11.23,37. 
M22 60m 1) Santeri Kuusiniemi LempKiYU 6,94, 2) Arttu Paananen EsboIF 7,00, 3) Leo Uusimäki KU-58 7,17, 4) Juho Rönkä JanJa 7,22, 5) Pyry Keränen KarkkPo 7,25, 6) Valtteri Välläri JanJa 7,28 
M22 3000m 1) Jiri Karjalainen JoensKa 8.32,04, 2) Wilho Hautala LahdA 8.33,24, 3) Antti Ihamäki AlajA 8.38,43, 4) Eero Heinonen TuUL 8.46,12, 5) Samu Heikkonen LappUM 8.49,65, 6) Pekka Antikainen TurTo 8.53,19. 
M17 800m 1) Santtu Heikkinen LempKiYU 2.00,12, 2) Tuure Haapanen TuUL 2.00,73, 3) Benjamin Lee HKV 2.01,01, 4) Aleksi Rajaniemi LahdA 2.01,02, 5) Atte Nevala KU-58 2.01,90, 6) Johannes Helander LimNM 2.02,32, 7) Markus Serenius LänsiUU 2.05,28, 8) Jussi Alastalo LahdA 2.05,64, 9) Justus Luonela LahdA 2.05,73, 10) Lassi Korpijärvi ToholU 2.05,80, 11) Pyry Terä LahdA 2.05,98, 12) Wäinö Hautala LahdA 2.06,53, 13) Josef Höglund IKFalken 2.07,12, 14) Pyry Suojanen TuUL 2.07,52, 15) Antti Juvonen OulPy 2.08,40, 16) Jiri Juntunen LimNM 2.09,48, 17) Joakim Pitkänen PohjKoi 2.09,94, 18) Ville Harju KU-58 2.10,50, 19) Eetu Kalske EspTa 2.11,03, 20) Okko Vuorikoski LahdA 2.11,13, 21) Saska Rauhala HKV 2.13,32, 22) Viktor Björkell VasaIS 2.13,47, 23) Veikko Huuskonen PosPy 2.15,25, 24) Jere Raunio HKV 2.20,39, 25) Teo Penttinen LahdA 2.22,29, 26) Walter Törnwall EsboIF 2.22,80, 27) Adnan Vuorinen EsboIF 2.23,53 Erä 1 1) Ville Harju KU-58 2.10,50, 2) Saska Rauhala HKV 2.13,32, 3) Veikko Huuskonen PosPy 2.15,25, 4) Teo Penttinen LahdA 2.22,29, 5) Walter Törnwall EsboIF 2.22,80, 6) Adnan Vuorinen EsboIF 2.23,53. Erä 2 1) Pyry Terä LahdA 2.05,98, 2) Jiri Juntunen LimNM 2.09,48, 3) Joakim Pitkänen PohjKoi 2.09,94, 4) Eetu Kalske EspTa 2.11,03, 5) Viktor Björkell VasaIS 2.13,47, 6) Jere Raunio HKV 2.20,39. Erä 3 1) Markus Serenius LänsiUU 2.05,28, 2) Justus Luonela LahdA 2.05,73, 3) Wäinö Hautala LahdA 2.06,53, 4) Josef Höglund IKFalken 2.07,12, 5) Pyry Suojanen TuUL 2.07,52, 6) Antti Juvonen OulPy 2.08,40, 7) Okko Vuorikoski LahdA 2.11,13. Erä 4 1) Santtu Heikkinen LempKiYU 2.00,12, 2) Tuure Haapanen TuUL 2.00,73, 3) Benjamin Lee HKV 2.01,01, 4) Aleksi Rajaniemi LahdA 2.01,02, 5) Atte Nevala KU-58 2.01,90, 6) Johannes Helander LimNM 2.02,32, 7) Jussi Alastalo LahdA 2.05,64, 8) Lassi Korpijärvi ToholU 2.05,80. 
M17 300m aidat 1) Joel Turkka TampPy 39,58, 2) Atte Timgren HKV 39,93, 3) Matvei Telov HIFK 40,25, 4) Kasperi Valonen TampPy 40,97, 5) Hugo Limnell HIFK 41,33, 6) Matias Komi IFSibboV 41,46, 7) Abdirahiim Salah HIFK 41,49, 8) Jaakko Linnus TampPy 41,56, 9) Eemil Porvari HartVoi 41,67, 10) Abdinain Moalin HIFK 41,88, 11) Johannes Åhman IFDrott 42,14, 12) Andrei Kiviharju EsboIF 42,15, 13) Antti Pihlavisto HKV 42,99, 14) Henrik Tapio KeskiUYU 43,22, 15) Okko Tiilikainen ViipU 44,56, 16) Sakari Vallius JoensKa 44,74, 17) Oliver Westerlund HKV 47,05 Erä 1 1) Kasperi Valonen TampPy 40,97, 2) Sakari Vallius JoensKa 44,74, 3) Oliver Westerlund HKV 47,05. Erä 2 1) Hugo Limnell HIFK 41,33, 2) Eemil Porvari HartVoi 41,67, 3) Henrik Tapio KeskiUYU 43,22. Erä 3 1) Matias Komi IFSibboV 41,46, 2) Johannes Åhman IFDrott 42,14, 3) Okko Tiilikainen ViipU 44,56. Erä 4 1) Jaakko Linnus TampPy 41,56, 2) Abdinain Moalin HIFK 41,88, 3) Andrei Kiviharju EsboIF 42,15, 4) Antti Pihlavisto HKV 42,99. Erä 5 1) Joel Turkka TampPy 39,58, 2) Atte Timgren HKV 39,93, 3) Matvei Telov HIFK 40,25, 4) Abdirahiim Salah HIFK 41,49. 
M17 Seiväs 1) Juho Alasaari LaihLu 486, 2) Anton Purola OulPy 438, 3) Joonatan Kemppainen PihtipTui 433, 4) Oskari Henttinen KokemKV 417, 5) Niklas Tallqvist BorgåAk 409, 6) Aleksi Savolainen TampPy 386, 7) Andrei Kiviharju EsboIF 371, 7) Eeli Heikkilä TuUL 371, 9) Otto Junnila IFSibboV 371, Oliver Helenius TuUL NH, Albin Lundberg VasaIS NH. 
M17 Pituus 1) Jonatan Kinnunen JyväskKU 6,77, 2) Evangelos Spartiotis EspTa 6,62, 3) Patrik Jakonen NakkVire 6,52, 4) Eemil Porvari HartVoi 6,47, 5) Ville Toivonen ÄhtU 6,45, 6) Otso Mikkilä ImU 6,26, 7) Aukusti Jaskari SeinäjSU 6,16, 8) Eelis Snåre LahdA 6,10, 9) Miska Käyhkö SavonlRie 6,08, 10) Nuutti Kokko TuUL 6,05, 11) Arttu Peltola JyväskKU 6,04, 12) Adrian Björkgren IFDrott 5,80, 13) Patrick Lindberg VihdVie 5,79, 14) Manu Metsäkangas LahdA 5,77, 15) Jere Virta VaasTo 5,68, 16) Oliver Enqvist IFSibboV 5,65, 17) Luukas Saari JyväskKU 4,87, Jermu Vihmakoski TuUL NM. 
M17 Kuula 1) Miika Lahtonen MynämI 16,30, 2) Linus Nurminen KristU 15,71, 3) Niklas Hyvönen PyhäsU 14,52, 4) Aleksi Savolainen TampPy 14,38, 5) Arttu Härkönen SavonlRie 14,30, 6) Joonas Pulkkinen RistU 14,11, 7) Taneli Karvonen MynämI 14,07, 8) Jesse Sorvari BorgåAk 13,78, 9) Lauri Pimiä SaarijPu 11,12, 10) Ville Myllyaho KuivAu 10,85, 11) Okko Tiilikainen ViipU 8,43. 
M17 3000m kävely 1) Sulo Aalto JanJa 13.46,40, 2) Rasmus Lerstrand VasaIS 13.46,45. 
N17 800m 1) Venla Saari JyväskKU 2.12,99, 2) Pinja Kotinurmi LahdA 2.14,35, 3) Ronja Koskela KuivAu 2.16,25, 4) Enni Katajalaakso KannU 2.18,51, 5) Janette Vänttinen PorvU 2.19,37, 6) Heljä-Viivi Unkila TuUL 2.19,40, 7) Inka Metsämäki SeinäjSU 2.24,16, 8) Jenna Maukonen JyväskKU 2.24,87, 9) Veera Helkama SalVil 2.25,22, 10) Nella Varjas EspTa 2.25,46, 11) Suzette Finne IKFalken 2.27,13, 12) Liisa Jalava TuUL 2.27,16, 13) Venla Häkkinen JoensKa 2.27,44, 14) Elina Paavola LohtVei 2.28,05, 15) Ada Koskelainen KarhU 2.28,26, 16) Hanna-Maija Siltanen HKV 2.29,38, 17) Nelli Hiippavuori TuUL 2.30,84, 18) Emilia Tala ViipU 2.31,04, 19) Maria Peltoniemi TampPy 2.31,86, 20) Sanni Markkanen HKV 2.31,87, 21) Kaisla Keiski GamlakIF 2.35,22, 22) Siiri Ojanen TuUL 2.35,54, 23) Selina Rintala SeinäjSU 2.35,98, 24) Venla Harala TampPy 2.36,38, 25) Nikita Kumpulainen HKV 2.39,84, 26) Juulia Tala ViipU 2.40,58, 27) Ingrid Jalas HelsTa 2.52,59, Alisa Virtanen JyväskKU DNF Erä 1 1) Ada Koskelainen KarhU 2.28,26, 2) Selina Rintala SeinäjSU 2.35,98, 3) Venla Harala TampPy 2.36,38, 4) Nikita Kumpulainen HKV 2.39,84, 5) Juulia Tala ViipU 2.40,58, 6) Ingrid Jalas HelsTa 2.52,59. Erä 2 1) Elina Paavola LohtVei 2.28,05, 2) Hanna-Maija Siltanen HKV 2.29,38, 3) Nelli Hiippavuori TuUL 2.30,84, 4) Emilia Tala ViipU 2.31,04, 5) Maria Peltoniemi TampPy 2.31,86, 6) Sanni Markkanen HKV 2.31,87, 7) Kaisla Keiski GamlakIF 2.35,22. Erä 3 1) Inka Metsämäki SeinäjSU 2.24,16, 2) Jenna Maukonen JyväskKU 2.24,87, 3) Veera Helkama SalVil 2.25,22, 4) Suzette Finne IKFalken 2.27,13, 5) Liisa Jalava TuUL 2.27,16, 6) Venla Häkkinen JoensKa 2.27,44, 7) Siiri Ojanen TuUL 2.35,54. Erä 4 1) Venla Saari JyväskKU 2.12,99, 2) Pinja Kotinurmi LahdA 2.14,35, 3) Ronja Koskela KuivAu 2.16,25, 4) Enni Katajalaakso KannU 2.18,51, 5) Janette Vänttinen PorvU 2.19,37, 6) Heljä-Viivi Unkila TuUL 2.19,40, 7) Nella Varjas EspTa 2.25,46, Alisa Virtanen JyväskKU DNF. 
N17 300m aidat 1) Linda Leveelahti HIFK 43,96, 2) Heidi Salminen JyväskKU 44,39, 3) Iina Holopainen HIFK 44,78, 4) Vilma Hakala EspTa 45,17, 5) Venla Pulkkanen LahdA 45,66, 6) Roosa Toivonen HKV 47,60, 7) Emilia Voutilainen HKV 48,87, 8) Adeliina Kemppainen PohjKoi 49,00, 9) Krista Korhonen HKV 50,33, 10) Olivia Chandras EspTa 51,77 Erä 1 1) Emilia Voutilainen HKV 48,87, 2) Adeliina Kemppainen PohjKoi 49,00, 3) Krista Korhonen HKV 50,33. Erä 2 1) Venla Pulkkanen LahdA 45,66, 2) Roosa Toivonen HKV 47,60, 3) Olivia Chandras EspTa 51,77. Erä 3 1) Linda Leveelahti HIFK 43,96, 2) Heidi Salminen JyväskKU 44,39, 3) Iina Holopainen HIFK 44,78, 4) Vilma Hakala EspTa 45,17. 
N17 Korkeus 1) Lotta Putkiranta EspTa 174, 2) Saga Vanninen TampPy 166, 3) Nea Luokkanen HimU 166, 4) Aino Koskela RiihimKi 163, 4) Milka Riiali ImU 163, 6) Maiju Saukkosaari TampPy 159, 7) Janna Siegfrids VasaIS 159, 8) Saana Peura TervTe 159, 9) Wolferiina Mörönen TuUL 159, 10) Iina Holopainen HIFK 159, 11) Aada Mikkilä SeinäjSU 155, 12) Eveliina Lehtola OulPy 151, 13) Fina Backholm VasaIS 151, 14) Juulia Inkinen LahdA 146, 14) Hilla Mikkilä ImU 146, 14) Camilla Forsberg JyväskKU 146, 14) Henna Jalovaara RiihimKi 146, 18) Heljä Halonen MikkKV 146. 
N17 Kolmiloikka 1) Nea Lento TampPy 12,69, 2) Olivia Bojang VeitsilKV 12,45, 3) Ilona Ruohola TuUL 11,87, 4) Wilhelmiina Harju JyväskKU 11,77, 5) Saana Peura TervTe 11,64, 6) Meeri Elomaa SeinäjSU 11,56, 7) Janika Jokinen TampU 11,48, 8) Rosa Muurasniemi TampPy 11,37, 9) Emilia Heino TampPy 11,18, 10) Nelli-Rosa Korpua PorinYU 11,12, 11) Essi Eriksson HKV 10,86, 12) Aino Koskela RiihimKi 10,31, 13) Laura Koivukoski EurajVei 10,11, Saana Takala SeinäjSU NM. 
N17 3000m kävely 1) Heta Veikkola LapVi 15.05,69, 2) Ellen Seisto EspTa 15.39,99, 3) Essi Hietula TapE 15.52,35, 4) Inka Sakkara ElimVau 16.38,91, 5) Helmi Köykkä RekRai 16.46,97, 6) Aava Sevonkari KerU 18.23,17, 7) Iida Salmela KauhWi 19.09,77. 
M19 400m 1) Chibunna Ezeabasirim HKV 48,99, 2) Tommi Mäkinen HKV 49,01, 3) Niko Viljola HKV 49,42, 4) Asseri Välimäki NoormNo 50,18, 5) Joonatan Junkkala VammsVoi 50,30, 6) Elias Jrad KU-58 50,36, 7) Eelis Uitto ViipU 50,41, 8) Elias Tuominen NaantLöy 51,33, 9) Olli Ahlgren LahdA 51,59, 10) Lassi Kuva LahdA 51,70, 11) Jussi Julkunen KuopRei 51,71, 12) Roope Kangasvieri ToholU 51,85, 13) Eeki Kokkonen JoensKa 53,28, 14) Kabongu Tshibangu VasaIS 53,91, 15) Lauri Klinga HKV 55,02, 16) Ville Yli-Kivistö VantSa 55,18, 17) Iiro Pitkänen PohjKoi 55,51, 18) Veeti Lapveteläinen LapinlVe 56,82, 19) Carl-Ivar Back IFSibboV 56,98 Erä 1 1) Eeki Kokkonen JoensKa 53,28, 2) Lauri Klinga HKV 55,02, 3) Ville Yli-Kivistö VantSa 55,18. Erä 2 1) Roope Kangasvieri ToholU 51,85, 2) Iiro Pitkänen PohjKoi 55,51, 3) Veeti Lapveteläinen LapinlVe 56,82, 4) Carl-Ivar Back IFSibboV 56,98. Erä 3 1) Olli Ahlgren LahdA 51,59, 2) Lassi Kuva LahdA 51,70, 3) Jussi Julkunen KuopRei 51,71, 4) Kabongu Tshibangu VasaIS 53,91. Erä 4 1) Asseri Välimäki NoormNo 50,18, 2) Joonatan Junkkala VammsVoi 50,30, 3) Eelis Uitto ViipU 50,41, 4) Elias Tuominen NaantLöy 51,33. Erä 5 1) Chibunna Ezeabasirim HKV 48,99, 2) Tommi Mäkinen HKV 49,01, 3) Niko Viljola HKV 49,42, 4) Elias Jrad KU-58 50,36. 
M19 3000m 1) Mustafe Muuse TuUL 8.40,23, 2) Mika Kotiranta JoensKa 8.46,04, 3) Aleksi Kivelä LempKiYU 8.48,51, 4) Matias Meriläinen NurmijYU 8.51,34, 5) Walte Hautala LahdA 8.53,34, 6) Jani Juntunen LimNM 9.02,38, 7) Samuel Auvinen JoensKa 9.05,99, 8) Väinö Venetjoki GamlakIF 9.07,83, 9) Niko Putkinen KarhKa 9.09,47, 10) Juho-Kusti Sivosavi TurWei 9.46,85, 11) Kalle Turunen LimNM 10.11,09. 
M19 Korkeus 1) Daniel Kosonen TampPy 205, 2) Casper Tillander IFSibboV 197, 3) Lassi Saarela LänsiUU 186, 4) Ville Eikkula TampPy 182. 
M19 Pituus 1) Jimi Nukala VasaIS 7,15, 2) Aaro Davidila LapLu 7,11, 3) Juuso Toivonen ÄhtU 6,99, 4) Lasse Hämelahti JanJa 6,95, 5) Rasmus Hiltunen SavonlRie 6,64, 6) Eeki Kokkonen JoensKa 6,39, 7) Michael Niskala KU-58 6,37, 8) Aleksi Hakanen LauttLu 6,37. 
M19 Kuula 1) Aaro Leinonen RymSoi 16,15, 2) Vesa Leveelahti VirtU 15,78, 3) Ville Halonen PyhäsU 15,13, 4) Eero Virtanen ImU 14,44, 5) Kaapo Kolari VarkKV 13,74, 6) Joonas Karppinen KuivAu 11,63. 
M19 5000m kävely 1) Lauri Tossavainen SavonlRie 25.35,43. 
N19 400m 1) Mette Baas VeitsilKV 56,11, 2) Malva Nylund VasaIS 57,44, 3) Frida Hämäläinen TampPy 57,84, 4) Riina Heikkonen LappUM 58,04, 5) Erin Karjalahti NurmijYU 58,66, 6) Elin Mickos IFSibboV 59,76, 7) Maisa Laakso IFDrott 1.00,62, 8) Marianna Liukkonen OulPy 1.02,20, 9) Aino Eno LauttLu 1.02,51, 10) Siiri Rainio JyväskKU 1.02,87, 11) Meeri Salomaa EsboIF 1.03,61, 12) Pinja Purola OulPy 1.04,20, 13) Pihla Tiilikainen ViipU 1.06,60 Erä 1 1) Aino Eno LauttLu 1.02,51, 2) Pinja Purola OulPy 1.04,20, 3) Pihla Tiilikainen ViipU 1.06,60. Erä 2 1) Maisa Laakso IFDrott 1.00,62, 2) Marianna Liukkonen OulPy 1.02,20, 3) Siiri Rainio JyväskKU 1.02,87. Erä 3 1) Malva Nylund VasaIS 57,44, 2) Riina Heikkonen LappUM 58,04, 3) Meeri Salomaa EsboIF 1.03,61. Erä 4 1) Mette Baas VeitsilKV 56,11, 2) Frida Hämäläinen TampPy 57,84, 3) Erin Karjalahti NurmijYU 58,66, 4) Elin Mickos IFSibboV 59,76. 
N19 1500m 1) Nathalie Blomqvist IKFalken 4.25,05, 2) Lotta Mäkinen JyväskKU 4.47,37, 3) Jemina Forss TampPy 4.47,42, 4) Aino Sikkinen TampPy 4.47,76, 5) Kiia Keinonen TampPy 4.48,78, 6) Edith Eikkinen KU-58 4.52,56, 7) Lumi Laitinen OulPy 4.53,56, 8) Helmi Vuorimaa LahdA 5.02,90, 9) Marianne Myllylä KuusEV 5.02,98, 10) Nea Lilja JyväskKU 5.04,71, 11) Siiri Silvennoinen JoensKa 5.07,26, 12) Venla Turakainen HelsTa 5.13,28, 13) Iida Pyykönen NurmSe 5.28,04. 
N19 Seiväs 1) Minttu Koskiaho KarijTa 370, 2) Tuuli Kujala SeinäjSU 357, 3) Roosa Rissanen SavonlRie 274. 
N19 Kolmiloikka 1) Ella Nisula KuivAu 12,70, 2) Maria Peura TervTe 12,42, 3) Laura Koivisto JyväskKU 12,13, 4) Inka Puumalainen MikkKV 12,07, 5) Selma Saarinen LappVei 12,01, 6) Tiia Neuvonen ParikkU 12,00, 7) Riikka Pitkänen SavonlRie 11,86, 8) Sofia Storbjörk IFÅsar 11,40, 9) Minttu Mattinen LappUM 11,17. 
N19 3000m kävely 1) Peppi Ahponen PyhäsU 13.39,23, 2) Venla-Nora Nirkkonen TurWei 15.49,70, 3) Netta Tuusjärvi HIFK 16.08,89. 
N22 400m 1) Kristiina Halonen LappUM 55,65, 2) Viola Westling TuUL 56,76, 3) Annika Hannola HKV 57,98, 4) Eveliina Ojala SoinSi 58,86, 5) Liisa Sätilä EspTa 1.00,20, 6) Helmi Kortetmaa KannU 1.01,28, 7) Hanna Frostdahl IKFalken 1.02,04, 8) Taru Väisänen OulPy 1.07,37 Erä 1 1) Eveliina Ojala SoinSi 58,86, 2) Helmi Kortetmaa KannU 1.01,28, 3) Hanna Frostdahl IKFalken 1.02,04, 4) Taru Väisänen OulPy 1.07,37. Erä 2 1) Kristiina Halonen LappUM 55,65, 2) Viola Westling TuUL 56,76, 3) Annika Hannola HKV 57,98, 4) Liisa Sätilä EspTa 1.00,20. 
N22 1500m 1) Katri Gauriloff KeskiUYU 4.51,30, 2) Sara-Elise Ruokonen KuusjHu 4.55,58, 3) Ninni Löf KalajJu 5.08,15, 4) Jasmin Tukiainen PyhäsU 5.20,09. 
N22 Seiväs 1) Henriikka Könönen KuivAu 400, 2) Maria Kytölä NurmijYU 367, 3) Pinja Koivumäki LauttLu 359. 
N22 Kuula 1) Eveliina Rouvali KuopRei 16,50, 2) Henna Sallinen SavonlRie 13,55, 3) Helena Leveelahti VirtU 13,12, 4) Suvi Arvela VehmKi 12,37, 5) Iina-Kaisa Mäkelä KU-58 12,19, 6) Jenna Vanhala KuivAu 10,66. 
N22 3000m kävely 1) Enni Nurmi EspTa 13.35,69, 2) Anniina Kivimäki LapVi 13.55,36, 3) Elina Heikkinen OulPy 14.08,50. 
M22 400m 1) Ilari Ryyppö TampU 49,07, 2) Filiph Johansson GamlakIF 49,09, 3) Tuomas Lehtonen LiedPa 49,46, 4) Leo Uusimäki KU-58 49,99, 5) Anton Tallbacka HIFK 50,52, 6) Daniel Savolainen JyväskKU 51,50, 7) Lauri Siltanen HIFK 52,06, 8) Mouctar Diallo SavonlRie 52,83 Erä 1 1) Anton Tallbacka HIFK 50,52, 2) Daniel Savolainen JyväskKU 51,50, 3) Lauri Siltanen HIFK 52,06, 4) Mouctar Diallo SavonlRie 52,83. Erä 2 1) Ilari Ryyppö TampU 49,07, 2) Filiph Johansson GamlakIF 49,09, 3) Tuomas Lehtonen LiedPa 49,46, 4) Leo Uusimäki KU-58 49,99. 
M22 1500m 1) Wilho Hautala LahdA 3.56,73, 2) Janne Kanerva LahdA 3.57,23, 3) Tuomas Puputti IFRaseb 3.57,30, 4) Jiri Karjalainen JoensKa 3.59,98, 5) Mikko Hirvonen JoensKa 4.03,79, 6) Eero Heinonen TuUL 4.05,64, 7) Samu Heikkonen LappUM 4.07,54, 8) Pekka Antikainen TurTo 4.09,43, 9) Felix Forsgård IFNykn 4.10,27, Konsta Hämäläinen SulkU DNF. 
M22 Korkeus 1) Matias Mustonen LempKiYU 197. 
M22 Kolmiloikka 1) Arttu Tyystjärvi LappUM 15,34, 2) Veikko Nugraha EspTa 14,99, 3) Antti Tiekso TurWei 14,33. 
M22 5000m kävely 1) Jaakko Määttänen EspTa 22.22,07.